bookwyrm - en to pl translation catalogue (1240 entries)

en: 
            Scan Barcode
pl: 
            Skanuj kod kreskowy

en:  - %(endpercent)s%%
pl:  - %(endpercent)s %%

en: %(count)s edition | %(count)s editions
pl[0]: %(count)s edycja
pl[1]: %(count)s edycje
pl[2]: %(count)s edycji
pl[3]: %(count)s edycji

en: %(counter)s following
pl: %(counter)s obserwowanych

en: %(current_year)s Reading Goal
pl: Cel czytania roku %(current_year)s

en: %(display_count)s domain needs review | %(display_count)s domains need review
pl[0]: %(display_count)s domena wymaga sprawdzenia
pl[1]: %(display_count)s domeny wymagają sprawdzenia
pl[2]: %(display_count)s domen wymaga sprawdzenia
pl[3]: %(display_count)s domen wymaga sprawdzenia

en: %(display_count)s user | %(display_count)s users
pl[0]: %(display_count)s użytkownik
pl[1]: %(display_count)s użytkowników
pl[2]: %(display_count)s użytkowników
pl[3]: %(display_count)s użytkowników

en: %(display_counter)s item failed to import. | %(display_counter)s items failed to import.
pl[0]: Błąd importowania %(display_counter)s elementu.
pl[1]: Błąd importowania %(display_counter)s elementów.
pl[2]: Błąd importowania %(display_counter)s elementów.
pl[3]: Błąd importowania %(display_counter)s elementów.

en: %(display_counter)s item needs manual approval. | %(display_counter)s items need manual approval.
pl[0]: %(display_counter)s element wymaga ręcznego zatwierdzenia.
pl[1]: %(display_counter)s elementy wymagają ręcznego zatwierdzenia.
pl[2]: %(display_counter)s elementów wymaga ręcznego zatwierdzenia.
pl[3]: %(display_counter)s elementów wymaga ręcznego zatwierdzenia.

en: %(display_name)s left %(ratings_total)s rating, <br />their average rating is %(rating_average)s | %(display_name)s left %(ratings_total)s ratings, <br />their average rating is %(rating_average)s
pl[0]: %(display_name)s dodaje %(ratings_total)s ocenę, <br />a ich średnia ocena wynosi %(rating_average)s
pl[1]: %(display_name)s dodaje %(ratings_total)s oceny, <br />a ich średnia ocena wynosi %(rating_average)s
pl[2]: %(display_name)s dodaje %(ratings_total)s ocen, <br />a ich średnia ocena wynosi %(rating_average)s
pl[3]: %(display_name)s dodaje %(ratings_total)s ocen, <br />a ich średnia ocena wynosi %(rating_average)s

en: %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s book in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal | %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s books in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal
pl[0]: %(display_name)s obiera sobie za cel przeczytanie %(goal)s książki w %(year)s roku,<br /> a osiąga już %(goal_percent)s %% tego celu

en: %(format)s, %(pages)s pages
pl: %(format)s, %(pages)s stron

en: %(formatted_count)s book | %(formatted_count)s books
pl[0]: %(formatted_count)s książka
pl[1]: %(formatted_count)s książki
pl[2]: %(formatted_count)s książek
pl[3]: %(formatted_count)s książek

en: %(half_rating)s star | %(half_rating)s stars
pl[0]: %(half_rating)s gwiazdka
pl[1]: %(half_rating)s gwiazdki
pl[2]: %(half_rating)s gwiazdek
pl[3]: %(half_rating)s gwiazdek

en: %(languages)s language
pl: Język %(languages)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s
pl: %(list_name)s, lista autorstwa %(owner)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s on %(site_name)s
pl: %(list_name)s, lista autorstwa %(owner)s na %(site_name)s

en: %(mutuals)s follower you follow | %(mutuals)s followers you follow
pl[0]: %(mutuals)s wspólny obserwujący
pl[1]: %(mutuals)s wspólnych obserwujących
pl[2]: %(mutuals)s wspólnych obserwujących
pl[3]: %(mutuals)s wspólnych obserwujących

en: %(name)s hasn't set a reading goal for %(year)s.
pl: %(name)s nie ma ustawionego celu na rok %(year)s.

en: %(name)s registration is closed
pl: Rejestracja %(name)s jest zamknięta

en: %(pages)s pages
pl: %(pages)s stron

en: %(percent)s%% complete!
pl: Ukończono %(percent)s%%!

en: %(rating)s star | %(rating)s stars
pl[0]: %(rating)s gwiazdka
pl[1]: %(rating)s gwiazdki
pl[2]: %(rating)s gwiazdek
pl[3]: %(rating)s gwiazdek

en: %(result_count)s result found | %(result_count)s results found
pl[0]: %(result_count)s wynik
pl[1]: %(result_count)s wyniki
pl[2]: %(result_count)s wyników
pl[3]: %(result_count)s wyników

en: %(shared_books)s book on your shelves | %(shared_books)s books on your shelves
pl[0]: %(shared_books)s książka na Twojej półce
pl[1]: %(shared_books)s książki na Twojej półce
pl[2]: %(shared_books)s książek na Twojej półce
pl[3]: %(shared_books)s książek na Twojej półce

en: %(site_name)s home page
pl: Strona główna %(site_name)s

en: %(site_name)s is part of <em>BookWyrm</em>, a network of independent, self-directed communities for readers. While you can interact seamlessly with users anywhere in the <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">BookWyrm network</a>, this community is unique.
pl: %(site_name)s jest częścią <em>BookWyrm</em>, sieci niezależnych, samostanowiących społeczności czytelników. Możesz beproblemowo wchodzić w interakcje z użytkownikami gdziekolwiek w <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer"> sieci BookWyrm</a>, ta społeczność jest wyjątkowa.

en: %(site_name)s search
pl: Przeszukaj %(site_name)s

en: %(site_name)s's moderators and administrators keep the site up and running, enforce the <a href="%(coc_path)s">code of conduct</a>, and respond when users report spam and bad behavior.
pl: Moderatorzy oraz administratorzy %(site_name)s odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie witryny, nadzorują przestrzeganie <a href="%(coc_path)s">regulaminu</a> oraz odpowiadają na zgłoszenia spamu lub nieodpowiedniego zachowania.

en: %(username)s has no followers
pl: %(username)s nie ma obserwujących

en: %(username)s has read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
pl: %(username)s ma przeczytane <a href="%(path)s">%(read_count)s z %(goal_count)s książek</a>.

en: %(username)s isn't following any users
pl: %(username)s nie obserwuje nikogo

en: %(username)s's %(year)s Books
pl: Książki %(username)s roku %(year)s

en: %(username)s's books
pl: Książki %(username)s

en: %(value)s is not a valid remote_id
pl: %(value)s nie jest prawidłowym remote_id

en: %(value)s is not a valid username
pl: %(value)s nie jest prawidłową nazwą użytkownika

en: %(year)s <em>in the books</em>
pl: Rok %(year)s <em>w książkach</em>

en: %(year)s Reading Goal
pl: Cel czytania na rok %(year)s

en: %(year)s Reading Progress
pl: Postęp czytania roku %(year)s

en: %(year)s in the books
pl: Rok %(year)s w książkach

en: (%(percent)s%%
pl: (%(percent)s %%

en: (%(review_count)s review) | (%(review_count)s reviews)
pl[0]: (%(review_count)s opinia)
pl[1]: (%(review_count)s opinie)
pl[2]: (%(review_count)s opinii)
pl[3]: (%(review_count)s opinii)

en: (No page data was available for %(no_page_number)s book) | (No page data was available for %(no_page_number)s books)
pl[0]: (Nie mamy informacji o liczbie stron dla książki %(no_page_number)s)

en: (Optional)
pl: (opcjonalnie)

en: (Page %(page)s
pl: (Strona %(page)s

en: (Recommended if registration is open)
pl: (Zalecane, gdy rejestracja jest otwarta)

en: (showing %(start)s-%(end)s)
pl: (wyświetlanie %(start)s-%(end)s)

en: 2FA check
pl: Sprawdzanie 2FA

en: 2FA is available
pl: 2FA jest dostępna

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> has the most divisive ratings of any book on %(site_name)s.
pl: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> ma najbardziej podzielone opinie na %(site_name)s.

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> is %(site_name)s's most beloved book, with an average rating of %(rating)s out of 5.
pl: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> jest najbardziej docenioną przez %(site_name)s książką ze średnią oceną %(rating)s z 5.

en: <a href="%(path)s">%(title)s</a> by
pl: <a href="%(path)s">%(title)s</a> autorstwa

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">odpowiada</a> na Twój <a href="%(parent_path)s">komentarz do <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">odpowiada</a> na Twój <a href="%(parent_path)s">cytat z <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">odpowiada</a> na Twoją <a href="%(parent_path)s">recenzję <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">status</a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">odpowiada</a> na Twój <a href="%(parent_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> przyjmuje Twoje zaproszenie do grupy "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> dodaje <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> oraz <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> do Twojej listy "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> dodaje <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> do Twojej listy "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
pl[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> dodaje <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> oraz jeszcze %(display_count)s książkę do Twojej listy "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
pl[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> dodaje <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> oraz jeszcze %(display_count)s książki do Twojej listy "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
pl[2]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> dodaje <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> oraz jeszcze %(display_count)s książek do Twojej listy "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
pl[3]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> dodaje <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> oraz jeszcze %(display_count)s książek do Twojej listy "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added a book to one of your lists
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> dodaje książkę do jednej z Twoich list

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób przyjmują Twoje zaproszenie do grupy "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób promują Twój <a href="%(related_path)s">komentarz do <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób promują Twój <a href="%(related_path)s">cytat z <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób promują Twoją <a href="%(related_path)s">recenzję <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób promują Twój <a href="%(related_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others followed you
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób obserwuje Cię

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób opuszczają Twoją grupę "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób lubi Twój <a href="%(related_path)s">komentarz do <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób lubią Twój <a href="%(related_path)s">cytat z <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób lubią Twoją <a href="%(related_path)s">recenzję <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i jeszcze %(other_user_display_count)s osób lubi Twój <a href="%(related_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> przyjmują Twoje zaproszenie do grupy "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> promują Twój <a href="%(related_path)s">komentarz do <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> promują Twój <a href="%(related_path)s">cytat z <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> promują Twoją <a href="%(related_path)s">recenzję <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> promują Twój <a href="%(related_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> followed you
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> obserwują Cię

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> opuszczają Twoją grupę "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> lubią Twój <a href="%(related_path)s">komentarz do <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> lubią Twój <a href="%(related_path)s">cytat z <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> lubią Twoją <a href="%(related_path)s">recenzję <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> oraz <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> lubią Twój <a href="%(related_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> promuje Twój <a href="%(related_path)s">komentarz do <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> promuje Twój <a href="%(related_path)s">cytat z <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> promuje Twoją<a href="%(related_path)s">recenzję <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> promuje Twój <a href="%(related_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> followed you
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> obserwuje Cię

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> has left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> opuszcza Twoją grupę "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> invited you to join the group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> zaprasza Cię do grupy "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> lubi Twój <a href="%(related_path)s">komentarz do <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> lubi Twój <a href="%(related_path)s">cytat z <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> lubi Twoją <a href="%(related_path)s">recenzję <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> lubi Twój <a href="%(related_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> wspomina Cię w <a href="%(related_path)s">komentarzu do <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> wspomina Cię w <a href="%(related_path)s">cytacie z <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> wspomina o Tobie w <a href="%(related_path)s">recenzji <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">status</a>
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> wspomina Cię w <a href="%(related_path)s">statusie</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> sent you a follow request
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> wysyła Ci prośbę o obserwowanie

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponuje dodanie <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> oraz <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> do Twojej listy "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
pl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponuje dodanie <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> do Twojej listy "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
pl[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponuje dodanie <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> oraz jeszcze %(display_count)s książki do Twojej listy "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
pl[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponuje dodanie <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> oraz jeszcze %(display_count)s książek do Twojej listy "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
pl[2]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponuje dodanie <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> oraz jeszcze %(display_count)s książek do Twojej listy "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
pl[3]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponuje dodanie <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> oraz jeszcze %(display_count)s książek do Twojej listy "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> commented on <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
pl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> komentuje <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> finished reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
pl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> kończy czytać <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> quoted <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
pl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> cytuje <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rated <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
pl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> ocenia <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> reviewed <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
pl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> recenzuje <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> says:
pl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> pisze:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> started reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
pl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rozpoczyna czytanie <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> wants to read <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
pl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> chce przeczytać <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <em>%(display_name)s’s</em> year of reading
pl: Rok czytania <em>%(display_name)s</em>

en: <em>No notes</em>
pl: <em>Brak notatek</em>

en: <strong>%(account)s</strong> could not be found or <code>%(remote_domain)s</code> does not support identity discovery
pl: Nie można znaleźć <strong>%(account)s</strong> lub <code>%(remote_domain)s</code> nie obsługuje odkrywania tożsamości

en: <strong>%(account)s</strong> has blocked you
pl: <strong>%(account)s</strong> blokuje Cię

en: <strong>%(account)s</strong> is not a valid username
pl: <strong>%(account)s</strong> nie jest prawidłową nazwą użytkownika

en: <strong>%(account)s</strong> was found but <code>%(remote_domain)s</code> does not support 'remote follow'
pl: Znaleziono <strong>%(account)s</strong>, ale <code>%(remote_domain)s</code> nie obsługuje 'zdalnego obserwowania'

en: <strong>%(pages)s</strong> pages
pl: <strong>%(pages)s</strong> stron

en: @%(reporter)s has flagged a link domain for moderation.
pl: @%(reporter)s oznacza odnośnik domeny do sprawdzenia.

en: @%(reporter)s has flagged behavior by @%(reportee)s for moderation.
pl: @%(reporter)s oznacza zachowanie @%(reportee)s do sprawdzenia.

en: A <a href="%(book_path)s">different edition</a> of this book is on your <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> shelf.
pl: <a href="%(book_path)s">Inna edycja</a> tej książki znajduje się już na Twojej półce <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a>.

en: A confirmation code has been sent to the email address you used to register your account.
pl: Kod potwierdzający został wysłany na adres e-mail użyty w trakcie rejestracji konta.

en: A link to reset your password will be sent to your email address
pl: Odnośnik do wyzerowania hasła zostanie wysłany na Twój adres e-mail

en: A little bit about you
pl: Kilka słów o Tobie

en: A new <a href="%(path)s">report</a> needs moderation | %(display_count)s new <a href="%(path)s">reports</a> need moderation
pl[0]: Nowe <a href="%(path)s">zgłoszenie</a> wymaga uwagi
pl[1]: %(display_count)s nowe <a href="%(path)s">zgłoszenia</a> wymagają uwagi
pl[2]: %(display_count)s nowych <a href="%(path)s">zgłoszeń</a> wymaga uwagi
pl[3]: %(display_count)s nowych <a href="%(path)s">zgłoszeń</a> wymaga uwagi

en: A password reset link will be sent to <strong>%(email)s</strong> if there is an account using that email address.
pl: Odnośnik do wyzerowania hasła zostanie wysłany na <strong>%(email)s</strong>, jeśli istnieje konto, które używa tego adresu.

en: A user with that username already exists.
pl: Ta nazwa użytkownika jest już w użyciu.

en: A user with this email already exists.
pl: Ten adres e-mail jest już w użyciu.

en: About
pl: Informacje

en: About %(site_name)s
pl: Informacje o %(site_name)s

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Accepted
pl: Zaakceptowane

en: Access level:
pl: Poziom dostępu:

en: Account
pl: Konto

en: Account name:
pl: Nazwa konta:

en: Actions
pl: Czynności

en: Active
pl: Aktywne

en: Active Tasks
pl: Aktywne zadania

en: Active this month
pl: Aktywnych w tym miesiącu

en: Active users:
pl: Aktywni użytkownicy:

en: Active:
pl: Aktywne:

en: Activity
pl: Aktywność

en: Add
pl: Dodaj

en: Add "<em>%(title)s</em>" to this list
pl: Dodaj "<em>%(title)s</em>" do tej listy

en: Add Another Author
pl: Dodaj kolejnego autora

en: Add Another Subject
pl: Dodaj inny temat

en: Add Author
pl: Dodaj autora

en: Add Authors:
pl: Dodaj autorów:

en: Add Book
pl: Dodaj książkę

en: Add Books
pl: Dodaj książki

en: Add Description
pl: Dodaj opis

en: Add IP address
pl: Dodaj adres IP

en: Add Rule
pl: Dodaj regułę

en: Add a record manually
pl: Dodaj wpis ręcznie

en: Add another edition
pl: Dodaj inną edycję

en: Add books
pl: Dodaj książki

en: Add cover
pl: Dodaj okładkę

en: Add domain
pl: Dodaj domenę

en: Add file link
pl: Dodaj odnośnik do pliku

en: Add instance
pl: Dodaj instancję

en: Add link to file
pl: Dodaj odnośnik do pliku

en: Add new members!
pl: Dodaj nowe osoby!

en: Add notes
pl: Dodaj notatki

en: Add read dates
pl: Dodaj daty czytania

en: Add read dates for "<em>%(title)s</em>"
pl: Dodaj daty czytania dla "<em>%(title)s</em>"

en: Add rule
pl: Dodaj regułę

en: Add subject
pl: Dodaj temat

en: Add the file name using the form below to make it available in the application interface.
pl: Dodaj nazwę plik używając formularza poniżej, aby udostępnić plik w interfejsie aplikacji.

en: Add theme
pl: Dodaj motyw

en: Add to list
pl: Dodaj do listy

en: Add to your books
pl: Dodaj do swoich książek

en: Added by
pl: Dodane przez

en: Added by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
pl: Dodane przez <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Added:
pl: Dodane:

en: Adding custom shelves.
pl: Dodawanie własnych półek.

en: Additional info:
pl: Dodatkowe informacje:

en: Address
pl: Adres

en: Admin
pl: Administrator

en: Admin email:
pl: E-mail administratora:

en: Admin key:
pl: Klucz administratora:

en: Administration
pl: Administracja

en: Aliases:
pl: Pseudonimy:

en: Align your book's barcode with the camera.
pl: Umieść kod kreskowy książki przez aparatem.

en: All
pl: Wszystkie

en: All Lists
pl: Wszystkie listy

en: All books
pl: Wszystkie książki

en: All known users
pl: Wszyscy znani użytkownicy

en: All messages
pl: Wszystkie wiadomości

en: All the books %(display_name)s read in %(year)s
pl: Wszystkie książki przeczytane przez %(display_name)s w %(year)s roku

en: All users from this instance will be deactivated.
pl: Wszyscy użytkownicy z tej instancji zostaną zdezaktywowani.

en: All users from this instance will be re-activated.
pl: Wszyscy użytkownicy z tej instancji zostaną ponownie aktywowani.

en: Allow registration
pl: Zezwól na rejestrację

en: Alternatively, you can try enabling more status types
pl: Możesz również aktywować więcej typów statusów

en: An admin key was created when you installed BookWyrm. You can get your admin key by running <code>./bw-dev admin_code</code> from the command line on your server.
pl: Klucz administratora został utworzony po instalacji BookWyrm. Możesz uzyskać swój klucz wykonując <code>./bw-dev admin_code</code> w wierszu polecenia na swoim serwerze.

en: An excerpt from '%(book_title)s'
pl: Fragment z '%(book_title)s'

en: An optional note that will be displayed with the book.
pl: Opcjonalna notatka, która będzie wyświetlana wraz z książką.

en: An update is available! You're running v%(current)s and the latest release is %(available)s.
pl: Aktualizacja jest dostępna! Używasz wersji v%(current)s, a najnowszym wydaniem jest %(available)s.

en: Announcement
pl: Ogłoszenie

en: Announcement content
pl: Treść ogłoszenia

en: Announcements
pl: Ogłoszenia

en: Any
pl: Dowolna

en: Any traffic from this IP address will get a 404 response when trying to access any part of the application.
pl: Wszelkie zapytania z tego adresu IP otrzymają odpowiedź 404 podczas próby uzyskania dostępu do dowolnej części tej aplikacji.

en: Anyone can add books to this list
pl: Każdy możesz dodawać książki do listy

en: Anyone can suggest books, subject to your approval
pl: Każdy może proponować książki, na które musisz wyrazić zgodę

en: Apply filters
pl: Zastosuj filtry

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: Are you sure you want to delete <strong>%(username)s</strong>'s account? This action cannot be undone. To proceed, please enter your password to confirm deletion.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć konto <strong>%(username)s</strong>? Tej czynności nie można cofnąć. Aby kontynuować, wprowadź swoje hasło, aby potwierdzić usunięcie.

en: As an admin, you'll be able to configure the instance name and information, and moderate your instance. This means you will have access to private information about your users, and are responsible for responding to reports of bad behavior or spam.
pl: Jako administrator możesz skonfigurować nazwę i informacje o instancji oraz nią zarządzać. Oznacza to, że będziesz mieć dostęp do prywatnych danych użytkowników oraz ponosisz odpowiedzialność za odpowiadanie na zgłoszenia nieodpowiedniego zachowania lub spamu.

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Author
pl: Autor

en: Author Identifiers
pl: Identyfikatory autora

en: Author details
pl: Szczegóły o autorze

en: Author of <em>%(alt_title)s</em>
pl: Autor <em>%(alt_title)s</em>

en: Author of <em>%(book_title)s</em>
pl: Autor <em>%(book_title)s</em>

en: Author page for %(name)s
pl: Strona autora dla %(name)s

en: Authors
pl: Autorzy

en: Auto-moderation rules
pl: Reguły automatycznej moderacji

en: Auto-moderation rules will create reports for any local user or status with fields matching the provided string.
pl: Reguły automatycznej moderacji utworzą raporty dla dowolnego użytkownika lokalnego lub statusu z polami pasującymi do dostarczonych ciągów.

en: Automatically generated report
pl: Automatycznie wygenerowany raport

en: Availability:
pl: Dostępność:

en: Available Themes
pl: Dostępne motywy

en: Available for loan
pl: Do wypożyczenia

en: Avatar:
pl: Awatar:

en: Back
pl: Wstecz

en: Barcode reader
pl: Czytnik kodów kreskowych

en: Bio:
pl: O mnie:

en: Birth date:
pl: Data urodzenia:

en: Block
pl: Zablokuj

en: Blocked
pl: Zablokowane

en: Blocked Users
pl: Zablokowani użytkownicy

en: Blocked by us:
pl: Zablokowane przez nas:

en: Book
pl: Książka

en: Book %(series_number)s
pl: Książka%(series_number)s

en: Book Identifiers
pl: Identyfikatory książki

en: Book Title
pl: Tytuł książki

en: Book cover preview
pl: Podgląd okładki

en: Book page
pl: Strona książki

en: BookWyrm hosted on <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>
pl: BookWyrm jest hostowane na <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>

en: BookWyrm users
pl: Użytkownicy BookWyrm

en: Books
pl: Książki

en: Books Timeline
pl: Oś czasu książek

en: Books by %(name)s
pl: Książki autorstwa %(name)s

en: Books on your reading status shelves will be shown here.
pl: Książki na Twoich półkach statusu czytania zostaną pokazane tutaj.

en: Boost
pl: Promuj

en: Boost status
pl: Promuj status

en: Born:
pl: Data urodzenia:

en: CSV Export
pl: Eksport CSV

en: CSV export
pl: Eksport CSV

en: Can't find the edition you're looking for?
pl: Nie możesz znaleźć edycji, której szukasz?

en: Can't find your code?
pl: Nie możesz znaleźć swojego kodu?

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Català (Catalan)
pl: Català (Kataloński)

en: Celery Status
pl: Status Celery

en: Celery status
pl: Status Celery

en: Change Password
pl: Zmień hasło

en: Check you have the correct username before trying again
pl: Sprawdź poprawność nazwy użytkownika i spróbuj ponownie

en: Check you have the correct username before trying again.
pl: Sprawdź, czy nazwa użytkownika jest poprawna i spróbuj ponownie.

en: Choose who can see your list here. List privacy options work just like we saw when posting book reviews. This is a common pattern throughout Bookwyrm.
pl: Wybierz, kto może zobaczyć Twoją listę. Ustawienia prywatności listy działają tak samo, jak podczas zamieszczania recenzji książki. Jest to powszechny wzór działania na BookWyrm.

en: Choose who can see your post here. Post privacy can be <strong>Public</strong> (everyone can see), <strong>Unlisted</strong> (everyone can see, but it doesn't appear in public feeds or discovery pages), <strong>Followers</strong> (only your followers can see), or <strong>Private</strong> (only you can see)
pl: Tutaj możesz wybrać, kto może zobaczyć Twój wpis. Prywatność wpisu można ustawić na <strong>Publiczne</strong> (każdy może go zobaczyć), <strong>Niepubliczne</strong> (każdy może go zobaczyć, ale nie pojawi się on na publicznych kanałach oraz stronach agregujących), <strong>Obserwujący</strong> (tylko obserwujący mogą go zobaczyć) lub <strong>Prywatne</strong> (tylko ty możesz go zobaczyć)

en: Choose wisely! Your username cannot be changed.
pl: Wybierz mądrze! Twoja nazwa użytkownika nie może zostać zmieniona.

en: Clear filters
pl: Wyczyść filtry

en: Clear search
pl: Wyczyść wyszukiwanie

en: Click on the <strong>Lists</strong> link here to continue the tour.
pl: Naciśnij na odnośnik <strong>Listy</strong>, aby kontynuować.

en: Click the <strong>Create List</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
pl: Naciśnij na przycisk <strong>Utwórz listę</strong>, a następnie na <strong>Dalej</strong>, aby kontynuować

en: Click the <strong>Create group</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
pl: Naciśnij na przycisk <strong>Utwórz grupę</strong>, a następnie na <strong>Dalej</strong>, aby kontynuować

en: Click to add cover
pl: Naciśnij, aby dodać okładkę

en: Click to enlarge
pl: Naciśnij, aby powiększyć

en: Close
pl: Zamknij

en: Closed
pl: Zamknięta

en: Code of Conduct
pl: Regulamin

en: Code of conduct:
pl: Regulamin:

en: Code:
pl: Kod:

en: Color:
pl: Kolor:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Comments
pl: Komentarze

en: Comments from {obj.display_name}
pl: Komentarze od {obj.display_name}

en: Comments only
pl: Tylko komentarze

en: Community
pl: Społeczność

en: Complete
pl: Zakończone

en: Complete feed
pl: Wszystko

en: Completed
pl: Zakończone

en: Confirm
pl: Zatwierdź

en: Confirm Book Info
pl: Potwierdź informacje o książce

en: Confirm Email
pl: Potwierdź e-mail

en: Confirm and Log In
pl: Potwierdź i zaloguj

en: Confirm email
pl: Potwierdź e-mail

en: Confirm password:
pl: Potwierdź hasło:

en: Confirm your email address
pl: Potwierdź swój adres e-mail

en: Confirm your password to begin setting up 2FA.
pl: Potwierdź hasło, aby skonfigurować 2FA.

en: Confirmation code:
pl: Kod potwierdzający:

en: Congratulations, you've finished the tour! Now you know the basics, but there is lots more to explore on your own. Happy reading!
pl: Gratulacje, to już koniec wycieczki! Teraz znasz już podstawy, ale jest jeszcze wiele więcej do odkrycia samodzielnie. Miłego czytania!

en: Contact site admin
pl: Kontakt z administratorem

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Continue the tour
pl: Kontynuuj

en: Continue the tour by selecting <strong>Your books</strong> from the drop down menu.
pl: Kontynuuj oprowadzanie wybierając <strong>Twoje książki</strong> z rozwijanej listy menu.

en: Copied!
pl: Skopiowano!

en: Copy address
pl: Skopiuj adres

en: Copy embed code
pl: Kopiuj kod osadzenia

en: Copy the theme file into the <code>bookwyrm/static/css/themes</code> directory on your server from the command line.
pl: Skopiuj przez wiersz polecenia plik motywu do katalogu <code>bookwyrm/static/css/themes</code> na swoim serwerze.

en: Could not access camera
pl: Nie można uruchomić aparatu

en: Could not connect to Celery
pl: Błąd połączenia z Celery

en: Could not find a match for book
pl: Nie znaleziono pasującej książki

en: Cover
pl: Okładka

en: Create Announcement
pl: Utwórz ogłoszenie

en: Create Invite
pl: Utwórz zaproszenie

en: Create List
pl: Utwórz listę

en: Create a Group
pl: Utwórz grupę

en: Create an Account
pl: Utwórz konto

en: Create and save a group to continue the tour.
pl: Utwórz i zapisz grupę, aby kontynuować.

en: Create group
pl: Utwórz grupę

en: Create list
pl: Utwórz listę

en: Create shelf
pl: Utwórz półkę

en: Create your account
pl: Utwórz konto

en: Create your profile
pl: Utwórz swój profil

en: Created and curated by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
pl: Stworzone i nadzorowane przez <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
pl: Stworzone przez <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> and managed by <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>
pl: Utworzone przez <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> i zarządzane przez <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>

en: Creating a group
pl: Tworzenie grupy

en: Creating a new author: %(name)s
pl: Tworzenie nowego autora: %(name)s

en: Creating a new list
pl: Tworzenie nowej listy

en: Curate
pl: Nadzór

en: Curated
pl: Nadzorowana

en: Current Rules
pl: Bieżące reguły

en: Current password:
pl: Obecne hasło:

en: Currently Reading
pl: Obecnie czytane

en: Danger
pl: Zagrożenie

en: Dashboard
pl: Panel

en: Data
pl: Dane

en: Data file:
pl: Plik danych:

en: Data source:
pl: Źródło danych:

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Date Updated
pl: Data przesłania

en: Date accepted
pl: Data akceptacji

en: Date added
pl: Data dodania

en: Date requested
pl: Data żądania

en: Days
pl: Dni

en: Deactivate Account
pl: Wyłącz konto

en: Deactivate account
pl: Wyłącz konto

en: Deactivation reason:
pl: Powód dezaktywacji:

en: Death date:
pl: Data śmierci:

en: Default interface language:
pl: Domyślny język interfejsu:

en: Default post privacy:
pl: Domyślna prywatność wpisu:

en: Default theme:
pl: Domyślny motyw:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Account
pl: Usuń konto

en: Delete group
pl: Usuń grupę

en: Delete list
pl: Usuń listę

en: Delete notifications
pl: Usuń powiadomienia

en: Delete schedule
pl: Usuń harmonogram

en: Delete shelf
pl: Usuń półkę

en: Delete status
pl: Usuń status

en: Delete these read dates
pl: Usuń te daty czytania

en: Delete these read dates?
pl: Usunąć te daty czytania?

en: Delete this group?
pl: Usunąć tę grupę?

en: Delete this list?
pl: Usunąć te listę?

en: Delete this progress update
pl: Usuń tę aktualizację postępu

en: Deleted
pl: Usunięte

en: Deleted item
pl: Usunięty element

en: Deleted users
pl: Usunięci użytkownicy

en: Deleting your account cannot be undone. The username will not be available to register in the future.
pl: Usunięcia konta nie można cofnąć. Nazwy użytkownika nie będzie można użyć w przyszłości.

en: Descending
pl: Malejąco

en: Description:
pl: Opis:

en: Details
pl: Szczegóły

en: Details:
pl: Szczegóły:

en: Deutsch (German)
pl: Deutsch (Niemiecki)

en: Died:
pl: Data śmierci:

en: Direct Messages
pl: Wiadomości bezpośrednie

en: Direct Messages with <a href="%(path)s">%(username)s</a>
pl: Wiadomości bezpośrednie z <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Directory
pl: Katalog

en: Disable 2FA
pl: Wyłącz 2FA

en: Disable Two Factor Authentication
pl: Wyłącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: Disable imports
pl: Wyłącz importowanie

en: Disabling 2FA will allow anyone with your username and password to log in to your account.
pl: Wyłączenie 2FA umożliwi zalogowanie się na Twoje konto dowolnej osobie znającej Twoją nazwę użytkownika i hasło.

en: Discard
pl: Odrzuć

en: Discover
pl: Odkrywaj

en: Discover your stats for %(year)s!
pl: Poznaj swoje statystki na rok %(year)s!

en: Dismiss message
pl: Ukryj wiadomość

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display name:
pl: Wyświetlana nazwa:

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Do you have book data from another service like GoodReads?
pl: Czy posiadasz dane książki z innej usługi, takiej jak GoodReads?

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Does Not Expire
pl: Nie wygasa

en: Does everything look right?
pl: Czy wszystko wygląda poprawnie?

en: Domain
pl: Domena

en: Domain block
pl: Blokada domeny

en: Domain:
pl: Domena:

en: Don't show suggested users
pl: Nie pokazuj sugerowanych użytkowników

en: Download file
pl: Pobierz plik

en: Download links
pl: Odnośniki do pobrania

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit "%(book_title)s"
pl: Edytuj "%(book_title)s"

en: Edit Announcement
pl: Edytuj ogłoszenie

en: Edit Author
pl: Edytuj autora

en: Edit Author:
pl: Edytuj autora:

en: Edit Book
pl: Edytuj książkę

en: Edit Goal
pl: Edytuj cel

en: Edit Group
pl: Edytuj grupę

en: Edit List
pl: Edytuj listę

en: Edit Profile
pl: Edytuj profil

en: Edit Shelf
pl: Edytuj półkę

en: Edit group
pl: Edytuj grupę

en: Edit links
pl: Edytuj odnośniki

en: Edit notes
pl: Edytuj notatki

en: Edit profile
pl: Edytuj profil

en: Edit read dates
pl: Edytuj daty czytania

en: Edit shelf
pl: Edytuj półkę

en: Edit status
pl: Edytuj status

en: Editions of %(book_title)s
pl: Edycje %(book_title)s

en: Editions of <a href="%(work_path)s"><i>%(work_title)s</i></a>
pl: Edycje <a href="%(work_path)s"><i>%(work_title)s</i></a>

en: Email
pl: E-mail

en: Email Blocklist
pl: Lista blokowania e-maili

en: Email Configuration
pl: Konfiguracja e-mail

en: Email address:
pl: Adres e-mail:

en: Email preference
pl: Preferencje e-maili

en: Email sender:
pl: Nadawca e-maila:

en: Email:
pl: E-mail:

en: Embed this list on a website
pl: Osadź tę listę na stronie internetowej

en: Enable image thumbnails:
pl: Włącz miniatury obrazów:

en: Enable imports
pl: Włącz importowanie

en: Enable preview images:
pl: Włącz podgląd obrazów:

en: Enabled:
pl: Włączone:

en: End Tour
pl: Zakończ

en: End date
pl: Data zakończenia

en: End date:
pl: Data zakończenia:

en: End tour
pl: Zakończ

en: English
pl: English (Angielski)

en: Enter the code from your app:
pl: Wprowadź kod z aplikacji:

en: Enter the code from your authenticator app:
pl: Wprowadź kod z aplikacji uwierzytelniającej:

en: Error following from %(sitename)s
pl: Błąd obserwowania z %(sitename)s

en: Error loading book
pl: Błąd wczytywania książki

en: Error posting status
pl: Błąd zamieszczania statusu

en: Error sending test email:
pl: Błąd wysyłania testowego e-maila:

en: Errors
pl: Błędy

en: Español (Spanish)
pl: Español (Hiszpański)

en: Event date:
pl: Data wydarzenia:

en: Everything else
pl: Wszystko inne

en: Expires
pl: Wygasa

en: Expiry:
pl: Wygaśnięcie:

en: External links
pl: Zewnętrzne odnośniki

en: Failed to load cover
pl: Błąd wczytywania okładki

en: Failed to save book, see errors below for more information.
pl: Nie udało się zapisać książki z powodu poniższych błędów.

en: Failed:
pl: Błąd:

en: False
pl: Nie

en: Favicon:
pl: Ikonka strony:

en: Federated
pl: Federacja

en: Federated community
pl: Sfederowana społeczność

en: Feed
pl: Kanał

en: File
pl: Plik

en: File Links
pl: Odnośniki do pliku

en: File exceeds maximum size: 10MB
pl: Rozmiar pliku przekracza maksymalny rozmiar: 10MB

en: File type:
pl: Typ pliku:

en: Filetype
pl: Typ pliku

en: Filters
pl: Filtry

en: Filters are applied
pl: Filtry są zastosowane

en: Find a book
pl: Znajdź książkę

en: Find friends
pl: Znajdź przyjaciół

en: Find more information at isni.org
pl: Dowiedz się więcej na isni.org

en: Find users
pl: Znajdź użytkowników

en: Finish
pl: Zakończ

en: Finish "%(book_title)s"
pl: Ukończ "%(book_title)s"

en: Finish "<em>%(book_title)s</em>"
pl: Ukończ "<em>%(book_title)s</em>"

en: Finish reading
pl: Ukończ czytanie

en: Finished
pl: Ukończone

en: Finished reading
pl: Przeczytane

en: First published date:
pl: Data pierwszej publikacji:

en: Flag statuses
pl: Oznacz statusy

en: Flag users
pl: Oznacz użytkowników

en: Follow
pl: Obserwuj

en: Follow %(username)s
pl: Obserwuj %(username)s

en: Follow %(username)s from another Fediverse account like BookWyrm, Mastodon, or Pleroma.
pl: Obserwuj %(username)s z innego konta w Fediverse, takiego jak BookWyrm, Mastodon lub Pleroma.

en: Follow %(username)s on the fediverse
pl: Obserwuj %(username)s na fediverse

en: Follow @%(username)s
pl: Obserwuj @%(username)s

en: Follow Requests
pl: Prośby o obserwowanie

en: Follow from %(sitename)s
pl: Obserwowanie z %(sitename)s

en: Follow on Fediverse
pl: Obserwuj w Fediverse

en: Followed by them:
pl: Obserwowane przez nich:

en: Followed by us:
pl: Obserwowane przez nas:

en: Followers
pl: Obserwujący

en: Followers-only
pl: Tylko obserwujący

en: Following
pl: Obserwuje

en: Follows you
pl: Obserwuje Cię

en: Footer Content
pl: Zawartość stopki

en: Forgot your password?
pl: Zapomniano hasła?

en: Format details:
pl: Szczegóły formatu:

en: Français (French)
pl: Français (Francuski)

en: Free
pl: Bezpłatne

en: Galego (Galician)
pl: Galego (Galicyjski)

en: Generate backup codes
pl: Wygeneruj kody zapasowe

en: Get a copy
pl: Uzyskaj kopię

en: Give your group a name and describe what it is about. You can make user groups for any purpose - a reading group, a bunch of friends, whatever!
pl: Nadaj swojej grupie nazwę i opisz, czym ona jest. Możesz tworzyć grupy użytkowników w dowolnym celu - czytania, skupienia znajomych lub cokolwiek innego!

en: Goal privacy:
pl: Prywatność celu:

en: Goodreads key:
pl: Klucz Goodreads:

en: Got a favourite you re-read every year? We've got you covered - you can add multiple read dates for the same book 😀
pl: Masz ulubioną książkę do której powracasz co roku? Nie ma sprawy - możesz dodać wiele dat czytania dla tej samej książki 😀

en: Grant access to the camera to scan a book's barcode.
pl: Udziel dostęp do aparatu, aby zeskanować kod kreskowy książki.

en: Graphic novel
pl: Powieść ilustrowana

en: Group
pl: Grupa

en: Group Description:
pl: Opisz grupy:

en: Group Name:
pl: Nazwa grupy:

en: Group members
pl: Członkowie grupy

en: Group members can add to and remove from this list
pl: Członkowie grupy mogą dodawać i usuwać elementy tej listy

en: Group visibility
pl: Widoczność grupy

en: Groups
pl: Grupy

en: Groups have privacy settings just like posts and lists, except that group privacy cannot be <strong>Followers</strong>.
pl: Grupy posiadają ustawienia prywatności zupełnie jak wpisy i listy, z tym że prywatności grupy nie można ustawić na <strong>Obserwujący</strong>.

en: Groups: %(username)s
pl: Grupy: %(username)s

en: Guided Tour
pl: Przewodnik

en: Hardcover
pl: Twarda oprawa

en: Have you read %(book_title)s?
pl: Czy przeczytano %(book_title)s?

en: Here you can see your groups, or create a new one. A group brings together Bookwyrm users and allows them to curate lists together.
pl: Tutaj możesz zobaczyć swoje grupy lub utworzyć nową. Grupy łączą użytkowników BookWyrm i umożliwiają im wspólny nadzór nad listami.

en: Hi there,
pl: Cześć,

en: Hide followers and following on profile
pl: Ukryj obserwujących i obserwowanych na profilu

en: Hide status
pl: Ukryj status

en: High priority
pl: Wysoki priorytet

en: Home
pl: Start

en: Home Timeline
pl: Strona główna

en: How to add a theme
pl: Jak dodać motyw

en: IP Address Blocklist
pl: Lista blokowania adresów IP

en: IP Address:
pl: Adres IP:

en: If  you ever change your mind, just click on the Guided Tour link to start your tour
pl: Jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie, naciśnij na odnośnik do Przewodnika, aby rozpocząć kurs

en: If the book you are looking for is already on this Bookwyrm instance, you can click on the title to go to the book's page.
pl: Jeśli książka, której szukasz znajduje się już w tej instancji BookWyrm, możesz nacisnąć na tytuł, aby przejść do strony książki.

en: If the book you are looking for is available on a remote catalogue such as Open Library, click on <strong>Import book</strong>.
pl: Jeśli książka, której szukasz jest dostępna w zdalnym katalogu, takim jak Open Library, naciśnij na <strong>Importuj książkę</strong>.

en: If the book you are looking for is not listed, try loading more records from other sources like Open Library or Inventaire.
pl: Jeśli książki, której szukasz nie ma na liście, wczytaj więcej pozycji z innych źródeł, takich jak Open Library lub Inventaire.

en: If you didn't request to reset your password, you can ignore this email.
pl: Zignoruj tę wiadomość, jeśli nie poproszono o wyzerowanie hasła.

en: If you have an export file from another service like Goodreads or LibraryThing, you can import it here.
pl: Jeśli posiadasz plik eksportu z innej usługi, takiej jak Goodreads lub LibraryThing, możesz importować go tutaj.

en: If you have read this book you can post a review including an optional star rating
pl: Po przeczytaniu tej książki możesz zamieścić recenzję oraz dodać ocenę w postaci gwiazdek

en: If you still can't find your book, you can add a record manually.
pl: Jeśli nadal nie możesz znaleźć swojej książki, możesz dodać pozycję ręcznie.

en: If your book is not in the results, try adjusting your search terms.
pl: Jeśli Twojej książki nie ma w wynikach wyszukiwania, zmień wyszukiwane wyrazy.

en: If your review or comment might ruin the book for someone who hasn't read it yet, you can hide your post behind a <strong>spoiler alert</strong>
pl: Jeśli Twoja recenzja lub komentarz zdradza fabułę książki dla tych, którzy jeszcze jej nie przeczytali, możesz ukryć swój wpis stosując oznaczenie <strong>zdradza fabułę</strong>

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Images
pl: Obrazy

en: Import
pl: Importuj

en: Import Blocklist
pl: Importuj listę blokowania

en: Import Books
pl: Importuj książki

en: Import Status
pl: Status importu

en: Import Troubleshooting
pl: Rozwiązywanie problemów z importowaniem

en: Import book
pl: Importuj książkę

en: Import from another service
pl: Importuj z innej usługi

en: Import preview unavailable.
pl: Podgląd importowania nie jest dostępny.

en: Import started:
pl: Import rozpoczęty:

en: Import stopped
pl: Import wstrzymany

en: Import your reading history
pl: Importuj swoją historię czytania

en: Import, manually add, or view an existing book to continue the tour.
pl: Importuj, dodaj ręcznie lub wyświetl istniejącą książkę, aby kontynuować.

en: Imported
pl: Zaimportowane

en: Imports
pl: Importowanie

en: Imports are temporarily disabled; thank you for your patience.
pl: Importowanie jest tymczasowo wyłączone; dziękujemy za Twoją cierpliwość.

en: In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s book<br />for a total of %(pages_total)s pages! | In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s books<br />for a total of %(pages_total)s pages!
pl[0]: %(books_total)s książka została przeczytana przez %(display_name)s w %(year)s roku,<br />co przekłada się na %(pages_total)s stron!
pl[1]: %(books_total)s książki zostały przeczytane przez %(display_name)s w %(year)s roku,<br />co przekłada się na %(pages_total)s stron!
pl[2]: %(books_total)s książek zostało przeczytanych przez %(display_name)s w %(year)s roku,<br />co przekłada się na %(pages_total)s stron!
pl[3]: %(books_total)s książek zostało przeczytanych przez %(display_name)s w %(year)s roku,<br />co przekłada się na %(pages_total)s stron!

en: In progress
pl: W trakcie

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Include reviews
pl: Uwzględnij recenzje

en: Include spoiler alert
pl: Dodaj ostrzeżenie o treści fabuły

en: Incorrect Password
pl: Niepoprawne hasło

en: Incorrect code
pl: Niepoprawny kod

en: Incorrect password
pl: Niepoprawne hasło

en: Installing BookWyrm
pl: Instalowanie BookWyrm

en: Instance Activity
pl: Aktywność instancji

en: Instance Configuration
pl: Konfiguracja instancji

en: Instance Info
pl: Informacje o instancji

en: Instance Name:
pl: Nazwa instancji:

en: Instance Settings
pl: Ustawienia instancji

en: Instance Setup
pl: Konfiguracja instancji

en: Instance description:
pl: Opisz instancji:

en: Instance details
pl: Szczegóły instancji

en: Instance domain:
pl: Domena instancji:

en: Instance name
pl: Nazwa instancji

en: Instance:
pl: Instancja:

en: Interval:
pl: Częstotliwość:

en: Inventaire ID:
pl: ID Inventaire:

en: Invite
pl: Zaproś

en: Invites
pl: Zaproszenia

en: Is "%(name)s" one of these authors?
pl: Czy "%(name)s" jest jednym z tych autorów?

en: Is this an edition of an existing work?
pl: Czy to jest edycja istniejącego dzieła?

en: Italiano (Italian)
pl: Italiano (Włoski)

en: Jane Doe
pl: Jan Kowalski

en: Join
pl: Dołącz

en: Join %(name)s
pl: Dołącz do %(name)s

en: Join BookWyrm
pl: Dołącz do BookWyrm

en: Join Directory
pl: Dołącz do katalogu

en: Join Now
pl: Dołącz

en: Joined %(date)s
pl: Dołączono %(date)s

en: Language:
pl: Język:

en: Languages:
pl: Języki:

en: Last Active
pl: Ostatnia aktywność

en: Last Updated
pl: Najnowsza aktualizacja

en: Last edited by:
pl: Ostatnio edytowane przez:

en: Last run date will not be updated
pl: Data ostatniego uruchomienia nie zostanie zaktualizowana

en: Last run:
pl: Ostatnie uruchomienie:

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Learn more <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">about %(site_name)s</a>.
pl: Dowiedz się więcej <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">o %(site_name)s</a>.

en: Learn more about %(site_name)s:
pl: Dowiedz się więcej o %(site_name)s:

en: Learn more about moderation
pl: Dowiedz się więcej o moderacji

en: Leave a rating
pl: Dodaj ocenę

en: Leave group
pl: Opuść grupę

en: Leaving BookWyrm
pl: Opuszczasz BookWyrm

en: Let's create a new group!
pl: Zabierzmy się za utworzenie nowej grupy!

en: Let's log in first...
pl: Najpierw, logowanie...

en: Let's see how to create a new list.
pl: Sprawdźmy, jak utworzyć nową listę.

en: Librarything key:
pl: Klucz Librarything:

en: Lietuvių (Lithuanian)
pl: Lietuvių (Litewski)

en: Like
pl: Lubię

en: Like status
pl: Polub status

en: Limit the amount of imports
pl: Ograniczenie ilości importów

en: Link
pl: Odnośnik

en: Links for "<em>%(title)s</em>"
pl: Odnośniki dla "<em>%(title)s</em>"

en: Links from this domain will be removed until your report has been reviewed.
pl: Odnośniki z tej domeny zostaną usunięte do czasu, aż zgłoszenie zostanie rozpatrzone.

en: Links from unknown domains will need to be approved by a moderator before they are added.
pl: Odnośniki z nieznanych domen będą musiały zostać zatwierdzone przez moderatora przed ich, zanim zostaną dodane.

en: List Order
pl: Sortowanie

en: List curation:
pl: Nadzór listy:

en: List privacy
pl: Prywatność listy

en: Lists
pl: Listy

en: Lists: %(username)s
pl: Listy: %(username)s

en: Load %(count)d unread status | Load %(count)d unread statuses
pl[0]: Wczytaj %(count)d nieprzeczytany status
pl[1]: Wczytaj %(count)d nieprzeczytane statusy
pl[2]: Wczytaj %(count)d nieprzeczytanych statusów
pl[3]: Wczytaj %(count)d nieprzeczytanych statusów

en: Load data
pl: Wczytaj dane

en: Load more records
pl: Wczytaj więcej pozycji

en: Load results from other catalogues
pl: Wczytaj wyniki z pozostałych katalogów

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this author which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
pl: Wczytanie danych spowoduje połączenie z <strong>%(source_name)s</strong> i sprawdzenie jakichkolwiek metadanych o tym autorze, które nie są tutaj obecne. Istniejące metadane nie zostaną zastąpione.

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this book which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
pl: Wczytywanie danych wywoła połączenie z <strong>%(source_name)s</strong> oraz sprawdzenie jakichkolwiek metadanych o tej książce, które nie są tutaj obecne. Istniejące metadane nie zostaną zastąpione.

en: Local
pl: Lokalne

en: Local users
pl: Użytkownicy lokalni

en: Locked account
pl: Zablokowane konto

en: Log in
pl: Zaloguj się

en: Log in to %(sitename)s
pl: Zaloguj do %(sitename)s

en: Log in to import or add books.
pl: Zaloguj się, aby importować lub dodawać książki.

en: Log out
pl: Wyloguj się

en: Logo small:
pl: Małe logo:

en: Low priority
pl: Niski priorytet

en: Main navigation menu
pl: Główne menu nawigacji

en: Make page private
pl: Cofnij publikację strony

en: Make page public
pl: Opublikuj stronę

en: Make sure everything looks right before proceeding
pl: Przed kontynuowaniem upewnij się, że wszystko wygląda poprawnie

en: Make your profile discoverable to other BookWyrm users.
pl: Pozwól pozostałym użytkownikom BookWyrm na odkrycie Twojego profilu.

en: Manage Users
pl: Zarządzaj użytkownikami

en: Managed by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
pl: Zarządzane przez <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Manager
pl: Menedżer

en: Manually add book
pl: Ręcznie dodaj książkę

en: Manually approve followers
pl: Ręcznie zatwierdzaj obserwujących

en: Manually approve followers:
pl: Ręcznie zatwierdzaj obserwujących:

en: Max uses
pl: Limit użyć

en: Medium priority
pl: Średni priorytet

en: Meet your admins
pl: Poznaj swoich administratorów

en: Members of this group can create group-curated lists.
pl: Osoby z tej grupy mogą tworzyć listy grupowe.

en: Mentions
pl: Wzmianki

en: Metadata
pl: Metadane

en: Moderation
pl: Moderacja

en: Moderator deletion
pl: Usunięte przez moderatora

en: Moderator suspension
pl: Zawieszone przez moderatora

en: More %(site_name)s users want to read <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> than any other book.
pl: Więcej użytkowników %(site_name)s chce przeczytać <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> niż jakąkolwiek inną książkę.

en: More about this site
pl: Więcej o tej stronie

en: More info about this report:
pl: Więcej informacji o tym zgłoszeniu:

en: More options
pl: Więcej opcji

en: More shelves
pl: Więcej półek

en: Move book
pl: Przenieś książkę

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Navigation Bar
pl: Pasek nawigacyjny

en: Nederlands (Dutch)
pl: Holenderski

en: Need help?
pl: Potrzebujesz pomocy?

en: Needs manual review
pl: Wymaga ręcznego sprawdzenia

en: New password:
pl: Nowe hasło:

en: New report for %(site_name)s
pl: Nowy raport dla %(site_name)s

en: Next
pl: Dalej

en: Next in our tour we will explore Groups!
pl: Następny przystanek - Grupy!

en: Next: Groups
pl: Następne: Grupy

en: No IP addresses currently blocked
pl: Brak obecnie blokowanych adresów IP

en: No active invites
pl: Brak aktywnych zaproszeń

en: No active tasks
pl: Brak aktywnych zadań

en: No activities for this hashtag yet!
pl: Brak aktywności dla tej etykiety!

en: No activities yet!
pl: Jeszcze brak aktywności!

en: No announcements found
pl: Nie znaleziono ogłoszeń

en: No books found
pl: Nie znaleziono książek

en: No books found for "%(query)s"
pl: Brak wyników dla "%(query)s"

en: No books found matching the query "%(query)s"
pl: Brak książek dla wyszukiwania "%(query)s"

en: No cover
pl: Brak okładki

en: No domains currently approved
pl: Brak obecnie zatwierdzonych domen

en: No domains currently blocked
pl: Brak obecnie zablokowanych domen

en: No domains currently pending
pl: Brak obecnie oczekujących domen

en: No email domains currently blocked
pl: Brak obecnie zablokowanych domen e-mail

en: No followers you follow
pl: Brak obserwujących, których obserwujesz

en: No instances found
pl: Brak instancji

en: No items currently need review
pl: Brak elementów wymagających sprawdzenia

en: No links available
pl: Brak dostępnych odnośników

en: No links available for this book.
pl: Brak odnośników dla tej książki.

en: No links available for this domain.
pl: Brak dostępnych odnośników dla tej domeny.

en: No matching imports found.
pl: Nie znaleziono pasujących importów.

en: No notes provided
pl: Brak uwag

en: No potential members found for "%(user_query)s"
pl: Brak wyników dla "%(user_query)s"

en: No rating
pl: Brak ocen

en: No recent imports
pl: Brak ostatnich importów

en: No reports found.
pl: Nie znaleziono zgłoszeń.

en: No results found for "%(query)s"
pl: Nie znaleziono wyników dla "%(query)s"

en: No reviews or comments yet!
pl: Brak recenzji lub komentarzy!

en: No thanks
pl: Nie, dziękuję

en: No users currently blocked.
pl: Brak zablokowanych użytkowników.

en: No users found for "%(query)s"
pl: Brak wyników dla "%(query)s"

en: Norsk (Norwegian)
pl: Norsk (Norweski)

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

en: Not a valid CSV file
pl: To nie jest prawidłowy plik CSV

en: Notes
pl: Notatki

en: Notes:
pl: Notatki:

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Now that we've explored book shelves, let's take a look at a related concept: book lists!
pl: Teraz, gdy odkryliśmy już półki na książki, przyjrzyjmy się powiązanej koncepcji: listy książek!

en: Now you understand the basics of your profile page, let's add a book to your shelves.
pl: Teraz znasz już podstawy swojej strony profilu, więc przejdźmy do dodawania książek do swojej półki.

en: OCLC Number:
pl: Numer OCLC:

en: On average, recent imports have taken %(hours)s hours.
pl: Ostatnie importy zajmowały średnio %(hours)s godzin.

en: On average, recent imports have taken %(minutes)s minutes.
pl: Ostatnie importy zajmowały średnio %(minutes)s minut.

en: On page:
pl: Na stronie:

en: Once the instance is set up, you can promote other users to moderator or admin roles from the admin panel.
pl: Po skonfigurowaniu instancji możesz przydzielić pozostałym użytkownikom role moderatorów lub administratorów z panelu administracyjnego.

en: Once you're happy with how everything is set up, click the <strong>Save</strong> button to create your new group.
pl: Gdy już wszystko będzie wyglądać poprawnie, naciśnij na przycisk <strong>Zapisz</strong>, aby utworzyć swoją nową grupę.

en: One Day
pl: Jeden dzień

en: One Month
pl: Jeden miesiąc

en: One Week
pl: Jeden tydzień

en: One last step before you join %(site_name)s! Please confirm your email address by clicking the link below:
pl: To już ostatni krok zanim dołączysz do %(site_name)s! Potwierdź swój adres e-mail naciskając na odnośnik poniżej:

en: Only you can add and remove books to this list
pl: Tylko ty możesz dodawać i usuwać książki

en: Oops!
pl: Ups!

en: Open
pl: Otwarte

en: Open image in new window
pl: Otwórz obraz w nowym oknie

en: Openlibrary ID:
pl: ID Openlibrary:

en: Openlibrary key
pl: Klucz Openlibrary

en: Openlibrary key:
pl: Klucz Openlibrary:

en: Options
pl: Opcje

en: Or enter the code "%(confirmation_code)s" at login.
pl: Lub wprowadź kod "%(confirmation_code)s" przy logowaniu.

en: Or enter the code "<code>%(confirmation_code)s</code>" at login.
pl: Lub wprowadź kod "<code>%(confirmation_code)s</code>" przy logowaniu.

en: Order by
pl: Sortuj według

en: Other editions
pl: Inne wydania

en: Pages:
pl: Strony:

en: Paperback
pl: Miękka oprawa

en: Password does not match
pl: Hasła nie są identyczne

en: Password:
pl: Hasło:

en: Pending
pl: Oczekujące

en: Pending Books
pl: Oczekujące książki

en: Pending items
pl: Oczekujące

en: Permanently delete account
pl: Trwale usuń konto

en: Permanently delete user
pl: Trwale usuń użytkownika

en: Permanently deleted
pl: Usunięte na zawsze

en: Permission Denied
pl: Odmowa dostępu

en: Physical Properties
pl: Właściwości fizyczne

en: Places
pl: Miejsca

en: Please confirm your email
pl: Potwierdź swój e-mail

en: Polski (Polish)
pl: Polski

en: Popular on %(site_name)s
pl: Popularne na %(site_name)s

en: Português Europeu (European Portuguese)
pl: Português Europeu (Portugalski)

en: Português do Brasil (Brazilian Portuguese)
pl: Português do Brasil (Brazylijski Portugalski)

en: Position:
pl: Pozycja:

en: Post a comment
pl: Zamieść komentarz

en: Post a review
pl: Zamieść recenzję

en: Post privacy
pl: Prywatność wpisu

en: Post to feed
pl: Opublikuj na profilu

en: Posted by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
pl: Opublikowane przez <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Preferred Timezone:
pl: Preferowana strefa czasowa:

en: Preview
pl: Podgląd

en: Primary
pl: Podstawowy

en: Priority
pl: Priorytet

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Privacy Policy
pl: Polityka prywatności

en: Privacy Policy:
pl: Polityka prywatności:

en: Privacy setting for imported reviews:
pl: Ustawienia prywatności dla importowanych recenzji:

en: Private
pl: Prywatne

en: Profile
pl: Profil

en: Profile and settings menu
pl: Profil i menu ustawień

en: Progress
pl: Postęp

en: Progress Updates:
pl: Aktualizacje postępu:

en: Progress:
pl: Postęp:

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Public
pl: Publiczne

en: Publication
pl: Publikacja

en: Published %(date)s
pl: Opublikowane %(date)s

en: Published %(date)s by %(publisher)s.
pl: Opublikowane %(date)s przez %(publisher)s.

en: Published by %(publisher)s.
pl: Opublikowane przez %(publisher)s.

en: Published date:
pl: Data publikacji:

en: Publisher:
pl: Wydawca:

en: Purchasable
pl: Do kupienia

en: Question:
pl: Pytanie:

en: Quotations
pl: Cytaty

en: Quote
pl: Cytuj

en: Quote:
pl: Cytat:

en: Quotes from {obj.display_name}
pl: Cytaty od {obj.display_name}

en: Quotes only
pl: Tylko cytaty

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: Rate
pl: Oceń

en: Rating
pl: Ocena

en: Re-open
pl: Wznów

en: Re-send invite
pl: Ponownie wyślij zaproszenie

en: Re-trying an import can fix missing items in cases such as:
pl: Ponowienie importu może naprawić problemy, takie jak:

en: Reactivate Account
pl: Ponownie aktywuj konto

en: Reactivate account
pl: Ponownie aktywuj konto

en: Read
pl: Przeczytane

en: Reading Goal
pl: Cel czytania

en: Reading finish date cannot be before start date.
pl: Data ukończenia czytania musi mieć miejsce po dacie rozpoczęcia.

en: Reading finished date cannot be in the future.
pl: Data zakończenia czytania nie może być w przyszłości.

en: Reading goal:
pl: Cel czytania:

en: Reading status
pl: Status czytania

en: Reading stopped date cannot be before start date.
pl: Data ukończenia czytania musi mieć miejsce po dacie rozpoczęcia.

en: Reading stopped date cannot be in the future.
pl: Data wstrzymania czytania nie może być w przyszłości.

en: Recent Imports
pl: Najnowsze recenzje

en: Recently active
pl: Ostatnia aktywność

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh data
pl: Odśwież dane

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Relationships
pl: Relacje

en: Remote
pl: Zdalne

en: Remote instance
pl: Zdalna instancja

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove %(name)s
pl: Usuń %(name)s

en: Remove @%(username)s
pl: Usuń @%(username)s

en: Remove from %(name)s
pl: Usuń z %(name)s

en: Remove rule
pl: Usuń regułę

en: Remove subject
pl: Usuń temat

en: Remove theme
pl: Usuń motyw

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Report
pl: Zgłoś

en: Report #%(report_id)s: Link added by @%(username)s
pl: Zgłoszenie #%(report_id)s: Odnośnik dodany przez @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: Link domain
pl: Zgłoszenie #%(report_id)s: Odnośnik domeny

en: Report #%(report_id)s: Status posted by @%(username)s
pl: Zgłoszenie #%(report_id)s: Status zamieszczony przez @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: User @%(username)s
pl: Zgłoszenie #%(report_id)s: Użytkownik @%(username)s

en: Report %(domain)s link
pl: Zgłoś odnośnik %(domain)s

en: Report @%(username)s
pl: Zgłoś @%(username)s

en: Report @%(username)s's status
pl: Zgłoś status @%(username)s

en: Report spam
pl: Zgłoś spam

en: Reported by <a href="%(path)s">@%(username)s</a>
pl: Zgłoszone przez <a href="%(path)s">@%(username)s</a>

en: Reported links
pl: Zgłoszone odnośniki

en: Reported status
pl: Zgłoszony status

en: Reports
pl: Zgłoszenia

en: Reports: %(instance_name)s
pl: Zgłoszenia: %(instance_name)s

en: Reports: <small>%(instance_name)s</small>
pl: Zgłoszenia: <small>%(instance_name)s</small>

en: Request an Invitation
pl: Poproś o zaproszenie

en: Requesting camera...
pl: Uruchamianie aparatu...

en: Require users to confirm email address
pl: Wymagaj od użytkowników potwierdzenia adresu e-mail

en: Resend confirmation link
pl: Wyślij odnośnik ponownie

en: Resend link
pl: Wyślij ponownie

en: Reset Password
pl: Wyzeruj hasło

en: Reset password
pl: Wyzeruj hasło

en: Reset your %(site_name)s password
pl: Wyzeruj hasło na %(site_name)s

en: Resolve
pl: Rozwiąż

en: Resolved
pl: Rozwiązane

en: Results from
pl: Wyniki z

en: Retry
pl: Ponów

en: Review
pl: Recenzja

en: Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s star): %(review_title)s | Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s stars): %(review_title)s
pl[0]: Recenzja "%(book_title)s" (%(display_rating)s gwiazdka): %(review_title)s
pl[1]: Recenzja "%(book_title)s" (%(display_rating)s gwiazdki): %(review_title)s
pl[2]: Recenzja "%(book_title)s" (%(display_rating)s gwiazdek): %(review_title)s
pl[3]: Recenzja "%(book_title)s" (%(display_rating)s gwiazdek): %(review_title)s

en: Review of "%(book_title)s": %(review_title)s
pl: Recenzja "%(book_title)s": %(review_title)s

en: Review:
pl: Recenzja:

en: Reviews
pl: Oceny

en: Reviews and Comments
pl: Recenzje i komentarze

en: Reviews from {obj.display_name}
pl: Recenzje od {obj.display_name}

en: Reviews only
pl: Tylko recenzje

en: Română (Romanian)
pl: Română (Rumuński)

en: Row
pl: Wiersz

en: Run now
pl: Uruchom teraz

en: Run time
pl: Czas wykonywania

en: Sadly %(display_name)s didn’t finish any books in %(year)s
pl: Niestety, ale %(display_name)s nie udało się ukończyć żadnych książek w %(year)s roku

en: Save
pl: Zapisz

en: Save &amp; continue
pl: Zapisz i kontynuuj

en: Save your group
pl: Zapisz swoją grupę

en: Saved
pl: Zapisane

en: Saved Lists
pl: Zapisane listy

en: Scan Barcode
pl: Skanuj kod kreskowy

en: Scan the QR code with your authentication app and then enter the code from  your app below to confirm your app is set up.
pl: Zeskanuj kod QR w aplikacji uwierzytelniającej i wprowadź kod z aplikacji do pola poniżej, aby skonfigurować aplikację.

en: Schedule scan
pl: Zaplanuj skanowanie

en: Schedule:
pl: Harmonogram:

en: Search
pl: Szukaj

en: Search again
pl: Wyszukaj ponownie

en: Search book records by scanning an ISBN barcode using your device's camera - great when you're in the bookstore or library!
pl: Szukaj zapisów książek skanując kod kreskowy ISBN za pomocą aparatu Twojego urządzenia - świetnie się sprawdzi, gdy jesteś w bibliotece lub sklepie!

en: Search box
pl: Pole wyszukiwania

en: Search editions
pl: Szukaj edycji

en: Search for a book
pl: Szukaj książkę

en: Search for a book, user, or list
pl: Szukaj książki, użytkownika lub listy

en: Search for a title or author to continue the tour.
pl: Wyszukaj tytuł lub autora, aby kontynuować.

en: Search for a user
pl: Szukaj użytkownika

en: Search for books, users, or lists using this search box.
pl: Szukaj książek, użytkowników lub list za pomocą tego pola.

en: Search query
pl: Zapytanie

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Search to add a user
pl: Wyszukaj, aby dodać użytkownika

en: Search type
pl: Typ wyszukiwania

en: Searching
pl: Wyszukiwanie

en: See what's new in the local %(site_name)s community
pl: Zobacz, co nowego w lokalnej społeczności %(site_name)s

en: Select Group
pl: Wybierz grupę

en: Select a group
pl: Wybierz grupę

en: Self deactivation
pl: Automatyczna dezaktywacja

en: Self deletion
pl: Usunięte samodzielnie

en: Send direct message
pl: Wyślij bezpośrednią wiadomość

en: Send invite
pl: Wyślij zaproszenie

en: Send test email
pl: Wyślij testowego e-maila

en: Send test email to %(email)s
pl: Wyślij testowego e-maila do %(email)s

en: Sent
pl: Wysłane

en: Separate multiple values with commas.
pl: Oddziel kilka wartości przecinkami.

en: Series number:
pl: Numer serii:

en: Series:
pl: Seria:

en: Server Error
pl: Błąd serwera

en: Set a goal for how many books you'll finish reading in %(year)s, and track your progress throughout the year.
pl: Ustaw cel, ile książek zdołasz przeczytać w %(year)s roku oraz śledź swój postęp.

en: Set display name
pl: Ustaw wyświetlaną nazwę

en: Set display name for %(url)s
pl: Ustaw nazwę wyświetlaną dla %(url)s

en: Set goal
pl: Ustaw cel

en: Set import limit to
pl: Ustaw limit importów na

en: Set instance default theme
pl: Ustaw domyślny motyw instancji

en: Set limit
pl: Ustaw ograniczenie

en: Set the value to 0 to not enforce any limit.
pl: Ustaw wartość na 0, aby nie wymuszać żadnego ograniczenia.

en: Set up 2FA
pl: Skonfiguruj 2FA

en: Set up BookWyrm
pl: Skonfiguruj BookWyrm

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings saved
pl: Ustawienia zapisane

en: Share a quote
pl: Podziel się cytatem

en: Share this page
pl: Udostępnij tę stronę

en: Share your thoughts
pl: Podziel się swoimi przemyśleniami

en: Sharing status: <strong>private</strong>
pl: Status udostępniania: <strong>prywatne</strong>

en: Sharing status: <strong>public with key</strong>
pl: Status udostępniania <strong>publiczne przez odnośnik</strong>

en: Shelf
pl: Półka

en: Shelved
pl: Na półce

en: Shelves are for organising books for yourself, whereas Lists are generally for sharing with others.
pl: Półki służą do samodzielnego organizowania książek, podczas gdy Listy służą głównie do dzielenia się z pozostałymi.

en: Short description:
pl: Krótki opis:

en: Show RSS Options
pl: Pokaż opcje RSS

en: Show all updates
pl: Pokaż wszystkie aktualizacje

en: Show less
pl: Pokaż mniej

en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: Show rules
pl: Pokaż reguły

en: Show status
pl: Pokaż status

en: Show suggested users
pl: Pokazuj sugerowanych użytkowników

en: Show this account in suggested users
pl: Pokazuj to konto wśród proponowanych użytkowników

en: Show this account in suggested users:
pl: Pokazuj to konto wśród proponowanych użytkowników:

en: Sign Up
pl: Zarejestruj się

en: Site Settings
pl: Ustawienia witryny

en: Skip this step
pl: Pomiń ten krok

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: Software version:
pl: Wersja oprogramowania:

en: Software:
pl: Oprogramowanie:

en: Some ebooks can be downloaded for free from external sources. They will be shown here.
pl: Niektóre ebooki można pobrać bezpłatnie z zewnętrznych źródeł. Zostaną one tutaj wyświetlone.

en: Some thoughts on the book
pl: Twoje przemyślenia o książce

en: Some users might try to import a large number of books, which you want to limit.
pl: Część użytkowników może podjąć próbę importu dużej ilości książek, co możesz ograniczyć.

en: Something went wrong trying to follow <strong>%(account)s</strong>
pl: Coś poszło nie tak podczas próby obserwowania <strong>%(account)s</strong>

en: Something went wrong! Sorry about that.
pl: Coś poszło nie tak! Przepraszamy za to.

en: Sorry! This invite code is no longer valid.
pl: Niestety, ale ten kod zaproszenia jest już nieważny.

en: Sorry! We couldn't find that code.
pl: Nie udało nam się znaleźć tego kodu.

en: Sort By
pl: Sortuj według

en: Sort Title:
pl: Sortuj Według Tytułu:

en: Sorted ascending
pl: Sortowane rosnąco

en: Sorted descending
pl: Sortowane malejąco

en: Spoiler alerts
pl: Zdradza fabułę

en: Spoilers ahead!
pl: Zawiera treść fabuły!

en: Spoilers/content warnings:
pl: Ostrzeżenia o treści fabuły:

en: Start "%(book_title)s"
pl: Rozpocznij "%(book_title)s"

en: Start "<em>%(book_title)s</em>"
pl: Rozpocznij "<em>%(book_title)s</em>"

en: Start date
pl: Data rozpoczęcia

en: Start date:
pl: Data rozpoczęcia:

en: Start reading
pl: Zacznij czytać

en: Started
pl: Rozpoczęte

en: Started reading
pl: Rozpoczęto czytanie

en: Status has been deleted
pl: Status został usunięty

en: Status updates from {obj.display_name}
pl: Aktualizacje statusu od {obj.display_name}

en: Statuses
pl: Statusów

en: Statuses posted:
pl: Zamieszczonych statusów:

en: Stop Reading "%(book_title)s"
pl: Przestań czytać '%(book_title)s'

en: Stop Reading "<em>%(book_title)s</em>"
pl: Wstrzymaj czytanie "<em>%(book_title)s</em>"

en: Stop import
pl: Wstrzymaj import

en: Stop import?
pl: Wstrzymać import?

en: Stop reading
pl: Przerwij czytanie

en: Stopped
pl: Wstrzymane

en: Stopped Reading
pl: Zaprzestano czytania

en: Stopped reading
pl: Wstrzymano czytanie

en: String match
pl: Wykrycie ciągu

en: Subjects
pl: Tematy

en: Subjects:
pl: Tematy:

en: Submit
pl: Prześlij

en: Subtitle:
pl: Podtytuł:

en: Success
pl: Powodzenie

en: Success!
pl: Udało się!

en: Success! Email address confirmed.
pl: Udało się! Adres e-mail został potwierdzony.

en: Successful items
pl: Zakończone elementy

en: Successfully added rule
pl: Dodano regułę

en: Successfully added theme
pl: Motyw został dodany

en: Successfully blocked:
pl: Pomyślnie zablokowane:

en: Successfully changed password
pl: Hasło zostało zmienione

en: Successfully posted status
pl: Status został zamieszczony

en: Successfully sent test email.
pl: Wysłano testowego e-maila.

en: Successfully updated 2FA settings
pl: Zaktualizowano ustawienia uwierzytelniania

en: Suggest
pl: Zaproponuj

en: Suggest "<em>%(title)s</em>" for this list
pl: Zaproponuj "<em>%(title)s</em>" dla tej listy

en: Suggest Books
pl: Zaproponuj książki

en: Suggested
pl: Polecane

en: Suggested Books
pl: Proponowane książki

en: Suggested by
pl: Zaproponowane przez

en: Summary:
pl: Podsumowanie:

en: Suomi (Finnish)
pl: Suomi (Fiński)

en: Support link:
pl: Odnośnik wsparcia:

en: Suspend user
pl: Zawieś użytkownika

en: Svenska (Swedish)
pl: Svenska (Szwedzki)

en: Switch to this edition
pl: Przełącz na to wydanie

en: Take me there
pl: Naprzód

en: Task name
pl: Nazwa zadania

en: Test email
pl: Wiadomość testowa

en: Thank you! Your request has been received.
pl: Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoją prośbę.

en: That book is already on this list.
pl: Ta książka jest już na tej liście.

en: That makes an average of %(pages)s pages per book.
pl: Przekłada się to na średnio %(pages)s stron na książkę.

en: That’s great!
pl: To świetnie!

en: The Books tab shows your book shelves. We'll explore this later in the tour.
pl: Karta Książki zawiera Twoje półki z książkami. Zajmiemy się tym później.

en: The bell will light up when you have a new notification. When it does, click on it to find out what exciting thing has happened!
pl: Dzwonek podświetli się, gdy dostaniesz nowe powiadomienie. Gdy tak się stanie, naciśnij na niego, aby zobaczyć co ciekawego się wydarzyło!

en: The book has been added to the instance since this import
pl: Książka została dodana do tej instancji od czasu tego importu

en: The end of the year is the best moment to take stock of all the books read during the last 12 months. How many pages have you read? Which book is your best-rated of the year? We compiled these stats, and more!
pl: Koniec roku to idealna chwila na podsumowanie wszystkich książek przeczytanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ile stron udało Ci się przeczytać? Którą książkę oceniasz najlepiej w tym roku? Zgromadziliśmy te i inne statystyki!

en: The page can be seen by anyone with the complete address.
pl: Tę stronę może zobaczyć każdy, kto ma do niej odnośnik.

en: The page is private, only you can see it.
pl: Ta strona jest prywatna i tylko Ty ją widzisz.

en: The page you requested doesn't seem to exist!
pl: Wygląda na to, że ta strona nie istnieje!

en: Their best rated review
pl: Najlepiej oceniania autorska recenzja

en: Their rating: <strong>%(rating)s</strong>
pl: Ich ocena: <strong>%(rating)s</strong>

en: Their shortest read this year…
pl: Najkrócej wczytano się w…

en: Theme filename
pl: Nazwa pliku motywu

en: Theme name
pl: Nazwa motywu

en: Theme:
pl: Motyw:

en: Themes
pl: Motywy

en: There are no books here right now! Try searching for a book to get started
pl: Nie ma tu jeszcze żadnych książek! Rozejrzyj się, aby rozpocząć

en: There aren't any activities right now! Try following a user to get started
pl: Brak aktywności na ten moment! Na początek, zacznij obserwować użytkownika

en: There can be multiple editions of a book, in various formats or languages. You can choose which edition you want to use.
pl: Może istnieć wiele wydań tej samej książki w różnych formatach i językach. Możesz wybrać, którego wydania chcesz użyć.

en: These are some first steps to get you started.
pl: Oto kilka kroków na dobry początek.

en: This action cannot be un-done
pl: Tej czynności nie można cofnąć

en: This domain is blocked. Please contact your administrator if you think this is an error.
pl: Ta domena jest zablokowana. Skontaktuj się z administratorem, jeśli uważasz, że wystąpił błąd.

en: This group has no lists
pl: Ta grupa nie posiada list

en: This is a new author
pl: To jest nowy autor

en: This is a new work
pl: To jest nowe dzieło

en: This is a test email.
pl: To jest wiadomość testowa.

en: This is home page of a book. Let's see what you can do while you're here!
pl: To jest strona główna książki. Zobaczmy, co możemy tutaj zrobić!

en: This is the lists page where you can discover book lists created by any user. A List is a collection of books, similar to a shelf.
pl: To jest strona z listami, gdzie możesz odkrywać listy książek utworzone przez dowolnego użytkownika. Lista to zbiór książek, podobnie jak półka.

en: This is where you can set a reading status for this book. You can press the button to move to the next stage, or use the drop down button to select the reading status you want to set.
pl: Tutaj możesz ustawić status czytania dla tej książki. Naciśnij na przycisk, aby przejść do kolejnego etapu lub użyj listy rozwijanej do wybrania statusu czytania.

en: This is your last chance to set your domain and protocol.
pl: To ostatnia szansa na ustawienie domeny i protokołu.

en: This is your user profile. All your latest activities will be listed here. Other Bookwyrm users can see parts of this page too - what they can see depends on your privacy settings.
pl: To jest Twój profil użytkownika. Wszystkie Twoje najnowsze aktywności będą tutaj widoczne. Pozostali użytkownicy BookWyrm mogą również widzieć części tej strony - to, co mogą zobaczyć zależy od Twoich ustawień prywatności.

en: This link is taking you to: <code>%(link_url)s</code>.<br> Is that where you'd like to go?
pl: Ten odnośnik przekieruje Cię do: <code>%(link_url)s</code>.<br> Czy chcesz się tam udać?

en: This link opens in a pop-up window
pl: Ten odnośnik otwiera się w wyskakującym okienku

en: This link with file type has already been added for this book. If it is not visible, the domain is still pending.
pl: Ten odnośnik z typem pliku został już dodany do tej książki. Jeśli nie jest on widoczny, domena jest nadal sprawdzana.

en: This list is currently empty
pl: Ta lista jest obecnie pusta

en: This report will be sent to %(site_name)s's moderators for review.
pl: To zgłoszenie zostanie wysłane do sprawdzenia przez administratorów strony %(site_name)s.

en: This shelf is empty.
pl: Półka jest pusta.

en: This tab shows everything you have read towards your annual reading goal, or allows you to set one. You don't have to set a reading goal if that's not your thing!
pl: Ta karta zawiera wszystko, co zostało przez Ciebie przeczytane w dążeniu do rocznego celu oraz umożliwia jego ustawienie. Nie musisz tego robić, jeśli to nie w Twoim stylu!

en: Times used
pl: Liczba użyć

en: Title
pl: Tytuł

en: Title:
pl: Tytuł:

en: To Read
pl: Do przeczytania

en: Total run count:
pl: Uruchomień w sumie:

en: Total users
pl: Użytkowników w sumie

en: Track your reading, talk about books, write reviews, and discover what to read next. Always ad-free, anti-corporate, and community-oriented, BookWyrm is human-scale software, designed to stay small and personal. If you have feature requests, bug reports, or grand dreams, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">reach out</a> and make yourself heard.
pl: Śledź swój postęp czytelniczy, rozmawiaj o książkach, pisz opinie i odkrywaj co czytać następne. Na zawsze bez reklam, antykorporacyjne i skierowane w stronę społeczności, BookWyrm jest programem dla ludzi, stworzonym, by pozostać małym i personalnym. Jeśli masz pomysł, zauważył_ś błąd, albo masz wielkie marzenie, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer"> złoś się </a> i pozwól się wysłuchać.

en: True
pl: Tak

en: Try searching for <strong>%(user)s</strong> on <code>%(remote_domain)s</code> instead
pl: Zamiast tego, spróbuj wyszukać <strong>%(user)s</strong> na <code>%(remote_domain)s</code>

en: Try selecting <strong>Profile</strong> from the drop down menu to continue the tour.
pl: Wybierz <strong>Profil</strong> z listy rozwijanej menu, aby kontynuować.

en: Turn off 2FA
pl: Wyłącz 2FA

en: Two Factor Authentication
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: Two Factor Authentication is active on your account.
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest aktywne dla Twojego konta.

en: URL
pl: Adres URL

en: URL:
pl: Adres URL:

en: Uh oh...
pl: Ups...

en: Un-block
pl: Odblokuj

en: Un-boost
pl: Nie promuj

en: Un-ignore
pl: Nie ignoruj

en: Un-like
pl: Nie lubię

en: Un-save
pl: Anuluj zapisanie

en: Un-suspend user
pl: Przywróć użytkownika

en: Unable to connect to remote source.
pl: Błąd połączenia ze zdalnym źródłem.

en: Unable to save settings
pl: Błąd zapisywania ustawień

en: Unable to save theme
pl: Nie można zapisać motywu

en: Undo follow request
pl: Cofnij prośbę o obserwowanie

en: Unfollow
pl: Nie obserwuj

en: Unfollow @%(username)s
pl: Nie obserwuj @%(username)s

en: Uninvite
pl: Odwołaj zapr.

en: Unknown user
pl: Nieznany użytkownik

en: Unlimited
pl: Nieskończone

en: Unlisted
pl: Niepubliczne

en: Until
pl: Do

en: Update import
pl: Zaktualizuj import

en: Update on your report:
pl: Aktualizacja Twojego zgłoszenia:

en: Update progress
pl: Aktualizuj postęp

en: Update read dates for "<em>%(title)s</em>"
pl: Aktualizuj daty czytania dla "<em>%(title)s</em>"

en: Updated:
pl: Zaktualizowane:

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Upload cover:
pl: Prześlij okładkę:

en: Use IP address blocks with caution, and consider using blocks only temporarily, as IP addresses are often shared or change hands. If you block your own IP, you will not be able to access this page.
pl: Używaj blokowania adresów IP z ostrożnością i rozważ korzystanie z niego tylko tymczasowo, ponieważ adresy IP są często udostępniane lub zmieniają właściciela. Jeśli zablokujesz swój własny adres IP, nie będziesz mieć możliwości uzyskania dostępu do tej strony.

en: Use limit:
pl: Limit użyć:

en: Use this search box to find users to join your group. Currently users must be members of the same Bookwyrm instance and be invited by the group owner.
pl: Użyj tego pola wyszukiwania, aby znaleźć użytkowników do swojej grupy. Obecnie, użytkownicy muszą być członkami tej samej instancji BookWyrm i zostać zaproszeni przez właściciela grupy.

en: User
pl: Użytkownik

en: User Activity
pl: Aktywność użytkownika

en: User Profile
pl: Profil użytkownika

en: User details
pl: Szczegóły użytkownika

en: User profile
pl: Profil użytkownika

en: User type
pl: Typ użytkownika

en: User with this username already exists
pl: Ta nazwa użytkownika jest już używana

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Username or password are incorrect
pl: Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Users are currently unable to start new imports
pl: Użytkownicy nie mogą obecnie rozpoczynać nowych importów

en: Users or statuses that have already been reported (regardless of whether the report was resolved) will not be flagged.
pl: Użytkownicy lub statusy, które zostały już zgłoszone (niezależenie od tego, czy zgłoszenie zostało rozwiązane) nie zostaną oznaczone.

en: Users:
pl: Użytkownicy:

en: Users: <small>%(instance_name)s</small>
pl: Użytkownicy: <small>%(instance_name)s</small>

en: Using S3:
pl: Użycie S3:

en: Version:
pl: Wersja:

en: View ISNI record
pl: Zobacz wpis ISNI

en: View all
pl: Pokaż wszystko

en: View all %(size)s
pl: Wyświetl wszystkie %(size)s

en: View all books
pl: Wyświetl wszystkie książki

en: View and troubleshoot failed items
pl: Wyświetl i rozwiąż problemy z importowaniem

en: View directory
pl: Zobacz katalog

en: View imported review
pl: Pokaż importowaną recenzję

en: View installation instructions
pl: Pokaż instrukcje instalacji

en: View instance
pl: Zobacz instancję

en: View links
pl: Wyświetl odnośniki

en: View on Goodreads
pl: Pokaż na Goodreads

en: View on ISFDB
pl: Zobacz na ISFDB

en: View on Inventaire
pl: Pokaż na Inventaire

en: View on LibraryThing
pl: Pokaż na LibraryThing

en: View on OpenLibrary
pl: Pokaż na OpenLibrary

en: View profile and more
pl: Zobacz profil i więcej

en: View report
pl: Zobacz raport

en: View status
pl: Pokaż status

en: View user profile
pl: Wyświetl profil użytkownika

en: Visible:
pl: Widoczne:

en: Want to Read "%(book_title)s"
pl: Chcę przeczytać "%(book_title)s"

en: Want to Read "<em>%(book_title)s</em>"
pl: Chcę przeczytać "<em>%(book_title)s</em>"

en: Want to read
pl: Chcę przeczytać

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Way to go!
pl: Tak trzymaj!

en: Website
pl: Strona WWW

en: Website:
pl: Strona WWW:

en: Weeks
pl: Tygodnie

en: Welcome
pl: Witaj

en: Welcome to %(site_name)s!
pl: Witaj na %(site_name)s!

en: Welcome to Bookwyrm!<br><br>Would you like to take the guided tour to help you get started?
pl: Witaj w BookWyrm!<br><br>Czy chcesz wziąć udział w oprowadzeniu, aby pomóc Ci w rozpoczęciu?

en: Welcome to the page for your group! This is where you can add and remove users, create user-curated lists, and edit the group details.
pl: Witaj na stronie swojej grupy! Tutaj możesz dodawać i usuwać użytkowników, tworzyć listy nadzorowane przez nich oraz edytować szczegóły grupy.

en: What are you reading?
pl: Co teraz czytasz?

en: When someone tries to register with an email from this domain, no account will be created. The registration process will appear to have worked.
pl: Gdy ktoś spróbuje zarejestrować się korzystając z adresu e-mail z tej domeny, konto nie zostanie utworzone. Proces rejestracji będzie udawał pomyślne zakończenie.

en: When you make your page private, the old key won’t give access to the page anymore. A new key will be created if the page is once again made public.
pl: Gdy ustawisz swoją stronę jako prywatną, poprzedni odnośnik nie będzie już do niej kierował. Zostanie utworzony nowy odnośnik, jeśli ponownie opublikujesz stronę.

en: Who to follow
pl: Warto obserwować

en: Wikipedia link:
pl: Odnośnik do Wikipedii:

en: Write down or copy and paste these codes somewhere safe.
pl: Zapisz gdzieś lub skopiuj i wklej te kody do bezpiecznego miejsca.

en: Yes please!
pl: Oczywiście!

en: You are already following <strong>%(account)s</strong>
pl: Obserwujesz już <strong>%(account)s</strong>

en: You are now following %(display_name)s!
pl: Obserwujesz %(display_name)s!

en: You are running BookWyrm in <strong>debug</strong> mode. This should <strong>never</strong> be used in a production environment.
pl: Używasz BookWyrm w trybie <strong>debugowania</strong>. <strong>Nigdy</strong> nie używaj tego trybu w oficjalnym środowisku.

en: You can add books when you start using %(site_name)s.
pl: Możesz dodawać książki, gdy zaczniesz używać %(site_name)s.

en: You can also manually add reading dates here. Unlike changing the reading status using the previous method, adding dates manually will not automatically add them to your <strong>Read</strong> or <strong>Reading</strong> shelves.
pl: Możesz również ręcznie dodać daty czytania. W przeciwieństwie do zmiany statusu czytania, ręczne dodanie dat czytania nie dodaje książek automatycznie do półek <strong>Czytane</strong> lub <strong>Przeczytane</strong>.

en: You can change your instance settings in the <code>.env</code> file on your server.
pl: Możesz zmienić ustawienia swojej instancji w pliku <code>.env</code> na swoim serwerze.

en: You can create additional custom shelves to organise your books. A book on a custom shelf can be on any number of other shelves simultaneously, including one of the default reading status shelves
pl: Możesz tworzyć dodatkowe własne półki, aby zorganizować swoje książki. Książka na własnej półce może znajdować się jednocześnie na dowolnej liczbie półek, w tym na jednej z domyślnych półek statusu czytania

en: You can create or join a group with other users. Groups can share group-curated book lists, and in future will be able to do other things.
pl: Możesz utworzyć lub dołączyć do grupy z pozostałymi użytkownikami. Grupy mogą udostępniać grupowo nadzorowane listy oraz w przyszłości będą mogły robić inne rzeczy.

en: You can follow users on other BookWyrm instances and federated services like Mastodon.
pl: Możesz obserwować użytkowników na pozostałych instancjach BookWyrm i sfederowanych usługach, takich jak Mastodon.

en: You can generate backup codes to use in case you do not have access to your authentication app. If you generate new codes, any backup codes previously generated will no longer work.
pl: Możesz wygenerować kody zapasowe do użycia, gdy nie będziesz mieć dostępu do aplikacji uwierzytelniającej. Po wygenerowaniu nowych kodów, wszelkie poprzednie kody zapasowe utracą ważność.

en: You can make your account more secure by using Two Factor Authentication (2FA). This will require you to enter a one-time code using a phone app like <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> or <em>Microsoft Authenticator</em> each time you log in.
pl: Możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta aktywując uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Polega to na wpisywaniu jednorazowego kodu z aplikacji na telefonie, takiej jak <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> lub <em>Microsoft Authenticator</em> przy każdym logowaniu.

en: You can opt-out at any time in your <a href="%(path)s">profile settings.</a>
pl: Możesz zrezygnować w dowolnym momencie poprzez <a href="%(path)s">ustawienia profilu.</a>

en: You can post a review, comment, or quote here.
pl: Tutaj możesz zamieścić recenzję, komentarz lub cytat.

en: You can secure your account by setting up two factor authentication in your user preferences. This will require a one-time code from your phone in addition to your password each time you log in.
pl: Możesz zabezpieczyć swoje konto konfigurując uwierzytelnianie dwuskładnikowe w preferencjach. Polega to na wpisywaniu jednorazowego kodu z telefonu oprócz hasła przy każdym logowaniu.

en: You can see your lists, or create a new one, here. A list is a collection of books that have something in common.
pl: Tutaj możesz zobaczyć swoje listy lub utworzyć nową. Lista to zbiór książek, które mają ze sobą coś wspólnego.

en: You can set or change your reading goal any time from your <a href="%(path)s">profile page</a>
pl: Możesz ustawić lub zmienić swój cel czytania w dowolnej chwili przez swoją <a href="%(path)s">stronę profilu</a>

en: You can share your thoughts on this book generally with a simple comment
pl: Możesz podzielić się swoimi przemyśleniami o tej książce na przykład krótkim komentarzem

en: You don't have any Groups yet!
pl: Nie masz jeszcze żadnych grup!

en: You don't have any reading activity for this book.
pl: Nie masz żadnej aktywności czytania dla tej książki.

en: You have already requested to follow <strong>%(account)s</strong>
pl: Wysłano już prośbę o obserwowanie <strong>%(account)s</strong>

en: You have been removed from the "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" group
pl: Usunięto Cię z grupy "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: You have blocked <strong>%(account)s</strong>
pl: Zablokowano <strong>%(account)s</strong>

en: You have no messages right now.
pl: Nie masz teraz żadnych wiadomości.

en: You have shelved this edition in:
pl: Ta edycja została odłożona do:

en: You must give your list a name and can optionally give it a description to help other people understand what your list is about.
pl: Należy nadać swojej liście nazwę oraz możesz również dodać opis, aby pomóc innym zrozumieć, o czym jest Twoja lista.

en: You must use them in order, and they will not be displayed again.
pl: Należy ich użyć w dokładnie takiej kolejności i nie zobaczysz ich już nigdy więcej.

en: You requested to reset your %(site_name)s password. Click the link below to set a new password and log in to your account.
pl: Poproszono o wyzerowanie hasła na %(site_name)s. Naciśnij na poniższy odnośnik, aby ustawić nowe hasło i zalogować się na swoje konto.

en: You successfully added a book to this list!
pl: Pomyślnie dodano książkę do tej listy!

en: You successfully suggested a book for this list!
pl: Pomyślnie zaproponowano książkę dla tej listy!

en: You're all caught up!
pl: Jesteś na bieżąco!

en: You're all set!
pl: Wszystko gotowe!

en: You're invited to join %(site_name)s!
pl: Zaproszono Cię do dołączenia do %(site_name)s!

en: You're invited to join %(site_name)s! Click the link below to create an account.
pl: Zaproszono Cię do dołączenia do %(site_name)s! Naciśnij na poniższy odnośnik, aby utworzyć konto.

en: You've reached the import limit.
pl: Limit importów osiągnięty.

en: You've read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
pl: Przeczytano <a href="%(path)s">%(read_count)s z %(goal_count)s książek</a>.

en: Your %(year)s Books
pl: Twoje książki roku %(year)s

en: Your <a href="%(url)s">import</a> completed.
pl: Twój <a href="%(url)s">import</a> został zakończony.

en: Your Account
pl: Twoje konto

en: Your Books
pl: Twoje książki

en: Your Groups
pl: Twoje grupy

en: Your Lists
pl: Twoje listy

en: Your account as a user and an admin
pl: Twoje konto użytkownika i administratora

en: Your account will be hidden. You can log back in at any time to re-activate your account.
pl: Twoje konto zostanie ukryte. W dowolnym momencie możesz się zalogować i ponownie aktywować swoje konto.

en: Your account will show up in the <a href="%(path)s">directory</a>, and may be recommended to other BookWyrm users.
pl: Twoje konto będzie pokazywanie w <a href="%(path)s">katalogu</a> i może być proponowane pozostałym użytkownikom BookWyrm.

en: Your account will show up in the directory, and may be recommended to other BookWyrm users.
pl: Twoje konto będzie wyświetlane w katalogu i może być proponowane innym użytkownikom BookWyrm.

en: Your books
pl: Twoje książki

en: Your comments
pl: Twoje komentarze

en: Your domain appears to be misconfigured. It should not include protocol or slashes.
pl: Wygląda na to, że Twoja domena jest niepoprawnie skonfigurowana. Nie powinna zawierać protokołu oraz ukośników.

en: Your export will include all the books on your shelves, books you have reviewed, and books with reading activity.
pl: Twój eksport będzie zawierał wszystkie książki na Twoich półkach, książki z Twoimi recenzjami oraz książki z aktywnością czytania.

en: Your group
pl: Twoja grupa

en: Your group members will appear here. The group owner is marked with a star symbol.
pl: Członkowie Twojej grupy pojawią się tutaj. Właściciel grupy jest oznaczony symbolem gwiazdki.

en: Your instance is missing a code of conduct.
pl: Twoja instancja nie ma regulaminu.

en: Your instance is missing a privacy policy.
pl: Twoja instancja nie ma polityki prywatności.

en: Your password:
pl: Twoje hasło:

en: Your profile, books, direct messages, and settings can be accessed by clicking on your name in the menu here.
pl: Dostęp do swojego profilu, książek, wiadomości oraz ustawień możesz uzyskać po naciśnięciu na swoją nazwę w menu.

en: Your quotes
pl: Twoje cytaty

en: Your reading activity
pl: Twoja aktywność czytania

en: Your review of '%(book_title)s'
pl: Twoja recenzja '%(book_title)s'

en: Your reviews
pl: Twoje opinie

en: active
pl: aktywne

en: and %(remainder_count_display)s other | and %(remainder_count_display)s others
pl[0]: i jeszcze %(remainder_count_display)s
pl[1]: i jeszcze %(remainder_count_display)s
pl[2]: i jeszcze %(remainder_count_display)s
pl[3]: i jeszcze %(remainder_count_display)s

[ctx: barcode scanner]
en: ISBN scanned
pl: Zeskanowano ISBN

[ctx: barcode scanner]
en: Scanning...
pl: Skanowanie...

en: book on your shelves | books on your shelves
pl[0]: książka na Twoich półkach
pl[1]: książki na Twoich półkach
pl[2]: książek na Twoich półkach
pl[3]: książek na Twoich półkach

en: books
pl: książek

en: books every
pl: książek co

en: by
pl: autorstwa

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
pl: komentuje <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
pl: komentuje <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> autorstwa <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: curation type]
en: Open
pl: Otwarta

en: days.
pl: dni.

en: edited %(date)s
pl: edytowano %(date)s

en: finished
pl: ukończone

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
pl: kończy czytanie <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
pl: kończy czytanie <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> autorstwa <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: followed by ISBN]
en: Searching for book:
pl: Wyszukiwanie książki:

en: follower you follow | followers you follow
pl[0]: obserwujący, którego obserwujesz
pl[1]: obserwujących, których obserwujesz
pl[2]: obserwujących, których obserwujesz
pl[3]: obserwujących, których obserwujesz

en: has been removed from your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: został usunięty z Twojej grupy "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: has changed the description of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
pl: zmienia opis dla <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the name of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
pl: zmienia nazwę dla <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the privacy level for <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
pl: zmienia ustawienia prywatności dla <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has joined your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
pl: dołącza do Twojej grupy "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: inactive
pl: nieaktywne

en: last active
pl: ostatnia aktywność

en: of %(pages)s pages
pl: z %(pages)s stron

en: on <a href="/">%(site_name)s</a>
pl: na <a href="/">%(site_name)s</a>

en: page %(page)s
pl: strona %(page)s

en: page %(page)s of %(total_pages)s
pl: strona %(page)s z %(total_pages)s

en: pages
pl: stron

en: password
pl: hasło

en: percent
pl: procent

en: posts
pl: wpisy

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
pl: cytuje <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
pl: cytuje <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> autorstwa <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: rated <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:
pl: ocenia <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:

en: rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s star | rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s stars
pl[0]: ocenia <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s gwiazdka
pl[1]: ocenia <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s gwiazdki
pl[2]: ocenia <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s gwiazdek
pl[3]: ocenia <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s gwiazdek

en: rated it
pl: ocenia to

en: replied to <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>'s <a href="%(status_path)s">status</a>
pl: odpowiada na <a href="%(status_path)s">status</a> użytkownika <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
pl: recenzuje <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
pl: recenzuje <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> autorstwa <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: search
pl: szukaj

en: set a goal to read %(counter)s book in %(year)s | set a goal to read %(counter)s books in %(year)s
pl[0]: ustawia cel przeczytać %(counter)s książkę w %(year)s roku
pl[1]: ustawia cel przeczytać %(counter)s książki w %(year)s roku
pl[2]: ustawia cel przeczytać %(counter)s książek w %(year)s roku
pl[3]: ustawia cel przeczytać %(counter)s książek w %(year)s roku

en: started
pl: rozpoczęte

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
pl: rozpoczyna czytanie <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
pl: rozpoczyna czytanie <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> autorstwa <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: stopped
pl: zaprzestano

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
pl: wstrzymuje czytanie <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
pl: wstrzymuje czytanie <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> autorstwa <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: username
pl: nazwa użytkownika

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
pl: chce przeczytać <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
pl: chce przeczytać <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> autorstwa <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: {i} uses
pl: {i} użyć

en: …and the longest
pl: …a najdłużej w

en: 简体中文 (Simplified Chinese)
pl: 简体中文 (Uproszczony chiński)

en: 繁體中文 (Traditional Chinese)
pl: 繁體中文 (Tradycyjny chiński)
