bookwyrm - en to eo translation catalogue (1374 entries)

en: 
            Scan Barcode
eo: 
            Skani strikodon

en: %(count)s edition | %(count)s editions
eo[0]: %(count)s eldono
eo[1]: %(count)s eldonoj

en: %(counter)s follower | %(counter)s followers
eo[0]: %(counter)s sekvanto
eo[1]: %(counter)s sekvantoj

en: %(counter)s following
eo: %(counter)s sekvatoj

en: %(current_year)s Reading Goal
eo: Legocelo por %(current_year)s

en: %(display_count)s domain needs review | %(display_count)s domains need review
eo[0]: %(display_count)s domajno bezonas kontrolon
eo[1]: %(display_count)s domajnoj bezonas kontrolon

en: %(display_count)s invite request | %(display_count)s invite requests
eo[0]: %(display_count)s invitpeto
eo[1]: %(display_count)s invitpetoj

en: %(display_count)s open report | %(display_count)s open reports
eo[0]: %(display_count)s malfermita raporto
eo[1]: %(display_count)s malfermitaj raportoj

en: %(display_count)s user | %(display_count)s users
eo[0]: %(display_count)s uzanto
eo[1]: %(display_count)s uzantoj

en: %(display_counter)s item failed to import. | %(display_counter)s items failed to import.
eo[0]: %(display_counter)s aĵo malsukcesis importiĝi.
eo[1]: %(display_counter)s aĵoj malsukcesis importiĝi.

en: %(display_counter)s item needs manual approval. | %(display_counter)s items need manual approval.
eo[0]: %(display_counter)s aĵo bezonas permanan aproban.
eo[1]: %(display_counter)s aĵoj bezonas permanan aproban.

en: %(display_name)s left %(ratings_total)s rating, <br />their average rating is %(rating_average)s | %(display_name)s left %(ratings_total)s ratings, <br />their average rating is %(rating_average)s
eo[0]: %(display_name)s taksis %(ratings_total)s libron, <br />kaj ria averaĝa takso estas %(rating_average)s
eo[1]: %(display_name)s taksis %(ratings_total)s librojn, <br />kaj ria averaĝa takso estas %(rating_average)s

en: %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s book in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal | %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s books in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal
eo[0]: %(display_name)s fiksis por si celon legi %(goal)s libron en %(year)s,<br /> kaj atingis %(goal_percent)s%% de tiu celo
eo[1]: %(display_name)s fiksis por si celon legi %(goal)s librojn en %(year)s,<br /> kaj atingis %(goal_percent)s%% de tiu celo

en: %(format)s, %(pages)s pages
eo: %(format)s, %(pages)s paĝoj

en: %(formatted_count)s book | %(formatted_count)s books
eo[0]: %(formatted_count)s libro
eo[1]: %(formatted_count)s libroj

en: %(formatted_review_count)s review | %(formatted_review_count)s reviews
eo[0]: %(formatted_review_count)s recenzo
eo[1]: %(formatted_review_count)s recenzoj

en: %(half_rating)s star | %(half_rating)s stars
eo[0]: %(half_rating)s stelo
eo[1]: %(half_rating)s steloj

en: %(languages)s language
eo: Lingvo: %(languages)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s
eo: %(list_name)s, listo fare de %(owner)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s on %(site_name)s
eo: %(list_name)s, listo farita de %(owner)s ĉe %(site_name)s

en: %(mutuals)s follower you follow | %(mutuals)s followers you follow
eo[0]: %(mutuals)s sekvanto kiun vi sekvas
eo[1]: %(mutuals)s sekvantoj kiujn vi sekvas

en: %(mutuals_display)s follower you follow | %(mutuals_display)s followers you follow
eo[0]: %(mutuals_display)s sekvanto kiun vi sekvas
eo[1]: %(mutuals_display)s sekvantoj kiujn vi sekvas

en: %(name)s hasn't set a reading goal for %(year)s.
eo: %(name)s ne agordis legocelon por %(year)s.

en: %(name)s registration is closed
eo: La aliĝo al %(name)s estas fermita

en: %(num)d book - by %(user)s | %(num)d books - by %(user)s
eo[0]: %(num)d libro – de %(user)s
eo[1]: %(num)d libroj – de %(user)s

en: %(pages)s pages
eo: %(pages)s paĝoj

en: %(percent)s%% complete!
eo: %(percent)s%%-e kompleta!

en: %(rating)s star | %(rating)s stars
eo[0]: %(rating)s stelo
eo[1]: %(rating)s steloj

en: %(result_count)s result found | %(result_count)s results found
eo[0]: %(result_count)s rezulto troviĝis
eo[1]: %(result_count)s rezultoj troviĝis

en: %(shared_books)s book on your shelves | %(shared_books)s books on your shelves
eo[0]: %(shared_books)s libro sur viaj bretoj
eo[1]: %(shared_books)s libroj sur viaj bretoj

en: %(site_name)s home page
eo: Hejmpaĝo de %(site_name)s

en: %(site_name)s is part of <em>BookWyrm</em>, a network of independent, self-directed communities for readers. While you can interact seamlessly with users anywhere in the <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">BookWyrm network</a>, this community is unique.
eo: %(site_name)s estas parto de <em>BookWyrm</em>, kiu estas reto de sendependaj, memregataj komunumoj por legemuloj. Kvankam vi povas senpene interagi kun uzantoj ie ajn en la <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">reto de BookWyrm</a>, ĉi tiu komunumo estas unika.

en: %(site_name)s search
eo: Serĉi en %(site_name)s

en: %(site_name)s's moderators and administrators keep the site up and running, enforce the <a href="%(coc_path)s">code of conduct</a>, and respond when users report spam and bad behavior.
eo: La kontrolantoj de %(site_name)s kaj la administrantoj certigas la daŭran funkciadon de la retejo, obeigas <a href="%(coc_path)s">la kondutkodon</a>, kaj respondas kiam uzantoj raportas trudmesaĝojn aŭ malbonan konduton.

en: %(username)s has no followers
eo: %(username)s havas neniun sekvanton

en: %(username)s has read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
eo: %(username)s legis <a href="%(path)s">%(read_count)s el %(goal_count)s libroj</a>.

en: %(username)s isn't following any users
eo: %(username)s sekvas neniun

en: %(username)s's %(year)s Books
eo: Libroj de %(username)s en %(year)s

en: %(username)s's books
eo: Libroj de %(username)s

en: %(value)s is not a valid remote_id
eo: %(value)s ne estas valida remote_id

en: %(value)s is not a valid username
eo: %(value)s ne estas valida uzantnomo

en: %(year)s <em>in the books</em>
eo: <em>La libroj de</em> %(year)s

en: %(year)s Reading Goal
eo: Legocelo por %(year)s

en: %(year)s Reading Progress
eo: Progreso de legado en %(year)s

en: %(year)s in the books
eo: La libroj de %(year)s

en: (%(review_count)s review) | (%(review_count)s reviews)
eo[0]: (%(review_count)s recenzo)
eo[1]: (%(review_count)s recenzoj)

en: (No page data was available for %(no_page_number)s book) | (No page data was available for %(no_page_number)s books)
eo[0]: (La nombro da paĝoj ne troveblis por %(no_page_number)s libro)
eo[1]: (La nombro da paĝoj ne troveblis por %(no_page_number)s libroj)

en: (Optional)
eo: (Nedeviga)

en: (Page %(page)s
eo: (Paĝo %(page)s

en: (Recommended if registration is open)
eo: (Rekomendite se registrado estas malfermita)

en: (View reports)
eo: (Vidi raportojn)

en: (published %(pub_year)s)
eo: (eldonita en %(pub_year)s)

en: (showing %(start)s-%(end)s)
eo: (montriĝas %(start)s-%(end)s)

en: 2FA check
eo: Kontrolo 2FA

en: 2FA is available
eo: 2FA disponeblas

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> has the most divisive ratings of any book on %(site_name)s.
eo: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> havas la plej diversajn taksojn el ĉiuj libroj ĉe %(site_name)s.

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> is %(site_name)s's most beloved book, with an average rating of %(rating)s out of 5.
eo: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> estas la plej ŝatata libro de %(site_name)s, kun averaĝa takso de %(rating)s el 5.

en: <a href="%(path)s">%(title)s</a> by
eo: <a href="%(path)s">%(title)s</a> de

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">respondis</a> al via <a href="%(parent_path)s">komento pri <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">respondis</a> al via <a href="%(parent_path)s">citaĵo de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">respondis</a> al via <a href="%(parent_path)s">recenzo de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">status</a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a><a href="%(related_path)s">respondis</a> al via <a href="%(parent_path)s">afiŝo</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> akceptis vian inviton por aliĝi al la grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> aldonis <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> kaj <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> al via listo «<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> aldonis <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> al via listo «<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
eo[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> aldonis <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> kaj %(display_count)s alian libron al via listo «<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>»
eo[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> aldonis <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> kaj %(display_count)s aliajn librojn al via listo «<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added a book to one of your lists
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> aldonis libron al unu el viaj listoj

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj akceptis vian inviton por aliĝi al la grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj diskonigis vian <a href="%(related_path)s">komenton pri <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj diskonigis vian <a href="%(related_path)s">citaĵon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj diskonigis vian <a href="%(related_path)s">recenzon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj diskonigis vian <a href="%(related_path)s">afiŝon</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others followed you
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj ekvekvis vin

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj foriris de via grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj ŝatis vian <a href="%(related_path)s">komenton pri <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj ŝatis vian <a href="%(related_path)s">citaĵon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj ŝatis vian <a href="%(related_path)s">recenzon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj %(other_user_display_count)s aliaj ŝatis vian <a href="%(related_path)s">afiŝon</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> akceptis vian inviton por aliĝi al la grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> diskonigis vian <a href="%(related_path)s">komenton pri <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> diskonigis vian <a href="%(related_path)s">citaĵon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> diskonigis vian <a href="%(related_path)s">recenzon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> diskonigis vian <a href="%(related_path)s">afiŝon</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> followed you
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> eksekvis vin

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> foriris de via grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> ŝatis vian <a href="%(related_path)s">komenton pri <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> ŝatis vian <a href="%(related_path)s">citaĵon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> ŝatis vian <a href="%(related_path)s">recenzon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> kaj <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> ŝatis vian <a href="%(related_path)s">afiŝon</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> diskonigis vian <a href="%(related_path)s">komenton pri <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> diskonigis vian <a href="%(related_path)s">citaĵon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> diskonigis vian <a href="%(related_path)s">recenzon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> diskonigis vian <a href="%(related_path)s">afiŝon</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> followed you
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eksekvis vin

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> has left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> foriris de via grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> invited you to join the group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> invitis vin aliĝi al la grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ŝatis vian <a href="%(related_path)s">komenton pri <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ŝatis vian <a href="%(related_path)s">citaĵon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ŝatis vian <a href="%(related_path)s">recenzon de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ŝatis vian <a href="%(related_path)s">afiŝon</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> menciis vin en <a href="%(related_path)s">komento pri <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> menciis vin en <a href="%(related_path)s">citaĵo de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> menciis vin en <a href="%(related_path)s">recenzo de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">status</a>
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> menciis vin en <a href="%(related_path)s">afiŝo</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> sent you a follow request
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> sendis al vi peton de sekvado

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponis aldoni <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> kaj <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> al via listo «<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
eo: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponis aldoni <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> al via listo «<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>»

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
eo[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponis aldoni <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> kaj %(display_count)s alian libron al via listo «<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>»
eo[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> proponis aldoni <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> kaj %(display_count)s aliajn librojn al via listo «<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>»

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> commented on <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eo: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> komentis pri <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> finished reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eo: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> finlegis <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> quoted <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eo: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> citis <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rated <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eo: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> taksis <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> reviewed <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eo: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> recenzis <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> says:
eo: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> diras:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> started reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eo: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> komencis legi <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> wants to read <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eo: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> volas legi <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <em>%(display_name)s’s</em> year of reading
eo: La legojaro de <em>%(display_name)s</em>

en: <em>No notes</em>
eo: <em>Neniu noto</em>

en: <strong>%(account)s</strong> could not be found or <code>%(remote_domain)s</code> does not support identity discovery
eo: <strong>%(account)s</strong> ne troviĝis aŭ <code>%(remote_domain)s</code> ne subtenas malkovron de identecoj

en: <strong>%(account)s</strong> has blocked you
eo: <strong>%(account)s</strong> blokis vin

en: <strong>%(account)s</strong> is not a valid username
eo: <strong>%(account)s</strong> ne estas valida uzantonomo

en: <strong>%(account)s</strong> was found but <code>%(remote_domain)s</code> does not support 'remote follow'
eo: <strong>%(account)s</strong> troviĝis sed <code>%(remote_domain)s</code> ne subtenas ‘foran sekvadon’

en: <strong>%(pages)s</strong> pages
eo: <strong>%(pages)s</strong> paĝoj

en: <strong>To Read</strong>, <strong>Currently Reading</strong>, <strong>Read</strong>, and <strong>Stopped Reading</strong> are default shelves. When you change the reading status of a book it will automatically be moved to the matching shelf. A book can only be on one default shelf at a time.
eo: <strong>Legota</strong>, <strong>Legata</strong>, <strong>Legita</strong> kaj <strong>Haltigita legado</strong> estas defaŭltaj bretoj. Kiam vi ŝanĝas la legostaton de libro ĝi aŭtomate moviĝos al la taŭga breto. Libro povas esti sur nur unu defaŭlta breto samtempe.

en: @%(reporter)s has flagged a link domain for moderation.
eo: @%(reporter)s raportis domajnon de ligilo por kontrolo.

en: @%(reporter)s has flagged behavior by @%(reportee)s for moderation.
eo: @%(reporter)s raportis konduton de @%(reportee)s por kontrolo.

en: A <a href="%(book_path)s">different edition</a> of this book is on your <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> shelf.
eo: <a href="%(book_path)s">Alia eldono</a> de ĉi tiu libro estas sur via breto <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a>.

en: A confirmation code has been sent to the email address you used to register your account.
eo: Konfirmkodo sendiĝis al la retadreso kiun vi uzis por registri vian konton.

en: A link to reset your password will be sent to your email address
eo: Ligilo por restarigi vian pasvorton sendiĝos al via retadreso

en: A little bit about you
eo: Iom pri vi

en: A new <a href="%(path)s">link domain</a> needs review | %(display_count)s new <a href="%(path)s">link domains</a> need moderation
eo[0]: Nova <a href="%(path)s">domajno en ligilo</a> bezonas kontrolon
eo[1]: %(display_count)s novaj <a href="%(path)s">domajnoj en ligiloj</a> bezonas kontrolon

en: A new <a href="%(path)s">report</a> needs moderation | %(display_count)s new <a href="%(path)s">reports</a> need moderation
eo[0]: Nova <a href="%(path)s">raporto</a> bezonas kontrolon
eo[1]: %(display_count)s novaj <a href="%(path)s">raportoj</a> bezonas kontrolon

en: A password reset link will be sent to <strong>%(email)s</strong> if there is an account using that email address.
eo: Ligilo por restarigi la pasvorton sendiĝos al <strong>%(email)s</strong> se ekzistas konto kun tiu retadreso.

en: A transient error or timeout caused the external data source to be unavailable.
eo: Momenta eraro aŭ tempolimo kaŭzis, ke la fora datumfonto estis nedisponebla.

en: A user with that username already exists.
eo: Uzanto kun tiu uzantnomo jam ekzistas.

en: A user with this email already exists.
eo: Uzanto kun tiu ĉi retpoŝtadreso jam ekzistas.

en: About
eo: Pri

en: About %(site_name)s
eo: Pri %(site_name)s

en: Accept
eo: Akcepti

en: Accepted
eo: Akceptita

en: Access level:
eo: Alirnivelo:

en: Account
eo: Konto

en: Account name:
eo: Kontonomo:

en: Action
eo: Ago

en: Actions
eo: Agoj

en: Activate user
eo: Aktivigi uzanton

en: Active
eo: Aktiva

en: Active Tasks
eo: Aktivaj taskoj

en: Active this month
eo: Aktivaj ĉi-monate

en: Active users:
eo: Aktivaj uzantoj:

en: Active:
eo: Aktiva:

en: Activity
eo: Aktiveco

en: Add
eo: Aldoni

en: Add "<em>%(title)s</em>" to this list
eo: Aldoni «<em>%(title)s</em>» al ĉi tiu listo

en: Add Another Author
eo: Aldoni alian aŭtoron

en: Add Another Subject
eo: Aldoni alian temon

en: Add Author
eo: Aldoni aŭtoron

en: Add Authors:
eo: Aldoni aŭtorojn:

en: Add Book
eo: Aldoni libron

en: Add Books
eo: Aldoni librojn

en: Add Description
eo: Aldoni priskribon

en: Add IP address
eo: Aldoni IP-adreson

en: Add Rule
eo: Aldoni regulon

en: Add a record manually
eo: Aldoni libron permane

en: Add another edition
eo: Aldoni plian eldonon

en: Add books
eo: Aldoni librojn

en: Add cover
eo: Aldoni kovrilon

en: Add domain
eo: Aldoni domajnon

en: Add file link
eo: Aldoni ligilon al dosiero

en: Add instance
eo: Aldoni instancon

en: Add link to file
eo: Aldoni ligilon al dosiero

en: Add new members!
eo: Aldoni novajn membrojn!

en: Add notes
eo: Aldoni notojn

en: Add read dates
eo: Aldoni legodatojn

en: Add read dates for "<em>%(title)s</em>"
eo: Aldoni legodatojn por «<em>%(title)s</em>»

en: Add rule
eo: Aldoni regulon

en: Add subject
eo: Aldoni temon

en: Add the file name using the form below to make it available in the application interface.
eo: Aldonu la dosiernomon uzante la jenan formularon por havebligi ĝin en la interfaco de la aplikaĵo.

en: Add theme
eo: Aldoni etoson

en: Add to list
eo: Aldoni al la listo

en: Add to your books
eo: Aldoni al viaj libroj

en: Added by
eo: Aldonita de

en: Added by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
eo: Aldonita de <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Added:
eo: Aldonita:

en: Adding custom shelves.
eo: Aldoni personajn bretojn.

en: Additional info:
eo: Aldonaj informoj:

en: Address
eo: Adreso

en: Admin
eo: Administranto

en: Admin email:
eo: Retadreso de la administranto:

en: Admin key:
eo: Administra ŝlosilo:

en: Administration
eo: Administrado

en: Aliases:
eo: Alinomoj:

en: Align your book's barcode with the camera.
eo: Rektigu la strikodon de la libro kun la kamerao.

en: All
eo: Ĉiuj

en: All Lists
eo: Ĉiuj listoj

en: All books
eo: Ĉiuj libroj

en: All known users
eo: Ĉiuj konataj uzantoj

en: All messages
eo: Ĉiuj mesaĝoj

en: All the books %(display_name)s read in %(year)s
eo: Ĉiuj libroj kiujn %(display_name)s legis en %(year)s

en: All users from this instance will be deactivated.
eo: Ĉiuj uzantoj de ĉi tiu instanco estos malaktivigitaj.

en: All users from this instance will be re-activated.
eo: Ĉiuj uzantoj de ĉi tiu instanco estos reaktivigitaj.

en: Allow invite requests
eo: Permesi invitpetojn

en: Allow registration
eo: Permesi registradon

en: Alternatively, you can try enabling more status types
eo: Aliokaze, vi povas provi ŝalti pli da tipoj de afiŝoj

en: An admin key was created when you installed BookWyrm. You can get your admin key by running <code>./bw-dev admin_code</code> from the command line on your server.
eo: Administra ŝlosilo kreiĝis kiam vi instalis BookWyrm. Vi povas akiri vian ŝlosilon per la komando <code>./bw-dev admin_code</code> ĉe la komanda linio de via servilo.

en: An excerpt from '%(book_title)s'
eo: Ekstrakto de ‘%(book_title)s’

en: An optional note that will be displayed with the book.
eo: Nedeviga noto kiu montriĝos kun la libro.

en: An update is available! You're running v%(current)s and the latest release is %(available)s.
eo: Ĝisdatigo haveblas! Vi rulas la version v%(current)s kaj la plej lasta versio estas %(available)s.

en: Announcement
eo: Anonco

en: Announcement content
eo: Enhavo de la anonco

en: Announcements
eo: Anoncoj

en: Answer
eo: Respondo

en: Anti-Corporate
eo: Kontraŭkomerca

en: Any
eo: Ĉiuj

en: Any traffic from this IP address will get a 404 response when trying to access any part of the application.
eo: Iu ajn trafiko de ĉi tiu IP-adreso ricevos la respondon 404 kiam ĝi provos aliri al iu ajn parto de la aplikaĵo.

en: Anyone can add books to this list
eo: Iu ajn povas aldoni librojn al ĉi tiu listo

en: Anyone can suggest books, subject to your approval
eo: Iu ajn povas proponi librojn sed ili bezonos vian aprobon

en: Apply filters
eo: Apliki la filtrilojn

en: Approve
eo: Aprobi

en: Approved
eo: Aprobita

en: Approving a suggestion will permanently add the suggested book to your shelves and associate your reading dates, reviews, and ratings with that book.
eo: Aprobi proponon definitive aldonos la proponitan libron al viaj bretoj kaj asociigos viajn legodatojn, recenzojn kaj traktojn kun tiu libro.

en: Are you sure you want to delete <strong>%(username)s</strong>'s account? This action cannot be undone. To proceed, please enter your password to confirm deletion.
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la konton de <strong>%(username)s</strong>? Ne eblos malfari ĉi tiun agon. Por daŭrigi, bonvolu entajpi vian pasvorton por konfirmi la forigon.

en: As an admin, you'll be able to configure the instance name and information, and moderate your instance. This means you will have access to private information about your users, and are responsible for responding to reports of bad behavior or spam.
eo: Kiel administranto vi povos agordi la instancnomon kaj informojn, kaj administri vian instancon. Tio signifas ke vi havos aliron al privataj informoj pri viaj uzantoj kaj estos respondeca pri respondado al raportoj de malbona konduto aŭ trudaĵoj.

en: As well as creating lists from the Lists page, you can create a group-curated list here on the group's homepage. Any member of the group can create a list curated by group members.
eo: Krom krei listojn ĉe la paĝo Listoj, vi ankaŭ povas krei liston ĉi tie ĉe la hejmpago de la grupo. Iu ajn membro de la grupo povas krei liston estratan de la grupanoj.

en: Ascending
eo: Kreskante

en: At percent:
eo: Ĉe elcento:

en: Audible ASIN:
eo: ASIN Audible:

en: Audiobook
eo: Sonlibro

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Author Identifiers
eo: Aŭtoridentigiloj

en: Author details
eo: Detaloj pri la aŭtoro

en: Author of <em>%(alt_title)s</em>
eo: Aŭtoro de <em>%(alt_title)s</em>

en: Author of <em>%(book_title)s</em>
eo: Aŭtoro de <em>%(book_title)s</em>

en: Author page for %(name)s
eo: Aŭtorpaĝo de %(name)s

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Auto-moderation rules
eo: Reguloj de aŭtomata moderigado

en: Auto-moderation rules will create reports for any local user or status with fields matching the provided string.
eo: Reguloj de aŭtomata moderigado kreos raportojn por iu ajn loka uzanto aŭ afiŝo kun kampoj kiuj kongruas kun la elektita teksto.

en: Automatically generated report
eo: Aŭtomate generita raporto

en: Availability:
eo: Havebleco:

en: Available Themes
eo: Disponeblaj etosoj

en: Available for loan
eo: Pruntebla

en: Avatar:
eo: Profilbildo:

en: Back
eo: Reen

en: Back to pending requests
eo: Reiri al la traktotaj petoj

en: Back to reports
eo: Reiri al la raportoj

en: Barcode reader
eo: Strikodolegilo

en: Bio:
eo: Biografio:

en: Birth date:
eo: Naskiĝdato:

en: Block
eo: Bloki

en: Block domain
eo: Bloki la domajnon

en: Blocked
eo: Blokita

en: Blocked Users
eo: Blokitaj uzantoj

en: Blocked by count:
eo: Nombro de kontoj kiuj blokis:

en: Blocked by us:
eo: Blokitaj de ni:

en: Book
eo: Libro

en: Book %(series_number)s
eo: Libro %(series_number)s

en: Book Identifiers
eo: Libroidentigiloj

en: Book List: %(name)s
eo: Librolisto: %(name)s

en: Book Title
eo: Titolo de la libro

en: Book cover preview
eo: Antaŭmontro de la kovrilo

en: Book page
eo: Paĝo de libro

en: BookWyrm has been updated since this import with a bug fix
eo: BookWyrm intertempe ĝisdatiĝis post la importo kun cimriparo

en: BookWyrm hosted on <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>
eo: BookWyrm gastigita ĉe <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>

en: BookWyrm users
eo: Uzantoj ĉe BookWyrm

en: BookWyrm's source code is freely available. You can contribute or report issues on <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.
eo: La fontokodo de BookWyrm estas libere havebla. Vi povas kontribui aŭ raporti problemojn ĉe <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.

en: Books
eo: Libroj

en: Books Timeline
eo: Libra novaĵfluo

en: Books by %(name)s
eo: Libroj de %(name)s

en: Books on your reading status shelves will be shown here.
eo: La libroj sur viaj bretoj de legostato montriĝos ĉi tie.

en: Boost
eo: Diskonigi

en: Boost status
eo: Diskonigi la afiŝon

en: Born:
eo: Naskiĝis:

en: Broadcasts
eo: Dissendoj

en: CSV Export
eo: CSV-a eksporto

en: CSV export
eo: CSV-a eksporto

en: Can't find the edition you're looking for?
eo: Ĉu vi ne trovas la ĝustan eldonon?

en: Can't find your code?
eo: Ĉu vi ne trovas vian kodon?

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Català (Catalan)
eo: Català (Kataluna)

en: Celery Status
eo: Stato de Celery

en: Celery status
eo: Stato de Celery

en: Change Password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: Check the <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> and <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> in your <code>.env</code> file.
eo: Kontrolu la <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> kaj <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> en via dosiero <code>.env</code>.

en: Check you have the correct username before trying again
eo: Certigu ke vi havas la ĝustan uzantonomon antaŭ ol reprovi

en: Check you have the correct username before trying again.
eo: Certigu ke vi havas la ĝustan uzantonomon antaŭ ol reprovi.

en: Choose who can see your list here. List privacy options work just like we saw when posting book reviews. This is a common pattern throughout Bookwyrm.
eo: Elektu tiujn kiuj povas vidi vian liston ĉi tie. La agordoj de listoprivateco funkcias same kiel ni jam vidis pri librorecenzoj. Ĉi tia privatecagordo estas ofta afero tra la tuta Bookwyrm.

en: Choose who can see your post here. Post privacy can be <strong>Public</strong> (everyone can see), <strong>Unlisted</strong> (everyone can see, but it doesn't appear in public feeds or discovery pages), <strong>Followers</strong> (only your followers can see), or <strong>Private</strong> (only you can see)
eo: Elektu ĉi tie tiujn kiuj povas vidi vian afiŝon. La privateco de afiŝo povas esti <strong>Publika</strong> (ĉiu ajn povas vidi), <strong>Nelistigita</strong> (ĉiu povas vidi, sed ĝi ne aperos en publikaj fluoj aŭ paĝoj de eltrovo), <strong>Sekvantoj</strong> (nur viaj sekvantoj povas vidi), aŭ <strong>Privata</strong> (nur vi povas vidi)

en: Choose wisely! Your username cannot be changed.
eo: Elektu atente! Ne eblos ŝanĝi vian uzantnomon.

en: Clear filters
eo: Forigi la filtrilojn

en: Clear search
eo: Forigi la serĉon

en: Click on the <strong>Lists</strong> link here to continue the tour.
eo: Alklaku la ligilon <strong>Listoj</strong> ĉi tie por daŭrigi la gvidhelpon.

en: Click the <strong>Create List</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
eo: Alklaku la butonon <strong>Krei liston</strong>, kaj sekve <strong>Sekva</strong> por daŭrigi la gvidhelpon

en: Click the <strong>Create group</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
eo: Alklaku la butonon <strong>Krei grupon</strong> kaj sekve la butonon <strong>Sekva</strong> por daŭrigi la gvidhelpon

en: Click to add cover
eo: Alklaku por aldoni kovrilon

en: Click to enlarge
eo: Alklaku por grandigi

en: Close
eo: Fermi

en: Closed
eo: Fermita

en: Code of Conduct
eo: Kondutkodo

en: Code of conduct:
eo: Kondutkodo:

en: Code:
eo: Kodo:

en: Color:
eo: Koloro:

en: Comment
eo: Komento

en: Comment:
eo: Komento:

en: Comments
eo: Komentoj

en: Comments from {obj.display_name}
eo: Komentoj de {obj.display_name}

en: Comments only
eo: Nur komentoj

en: Community
eo: Komunumo

en: Complete
eo: Finita

en: Complete feed
eo: Kompleta fluo

en: Completed
eo: Finita

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Confirm Book Info
eo: Konfirmi librodatumojn

en: Confirm Email
eo: Konfirmo de retadreso

en: Confirm and Log In
eo: Konfirmi kaj ensaluti

en: Confirm email
eo: Konfirmo de retadreso

en: Confirm password:
eo: Konfirmu la pasvorton:

en: Confirm your email address
eo: Konfirmu vian retadreson

en: Confirm your password to begin setting up 2FA.
eo: Konfirmu vian pasvorton por komenci agordi la dupaŝan aŭtentigon (2FA).

en: Confirmation code:
eo: Konfirmkodo:

en: Congratulations, you've finished the tour! Now you know the basics, but there is lots more to explore on your own. Happy reading!
eo: Gratulon, vi finis la gvidhelpon! Nun vi scias la bazojn, sed estas multe pli por malkovri sole. Bonan legadon!

en: Contact site admin
eo: Kontakti la retejestron

en: Contact your admin or <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>open an issue</a> if you are seeing unexpected failed items.
eo: Kontaktu vian administranton aŭ <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>raportu problemon</a> se vi vidas neatenditajn malsukcesajn aĵojn.

en: Content
eo: Enhavo

en: Content warning
eo: Averto pri enhavo

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Continue the tour
eo: Daŭrigi la gvidhelpon

en: Continue the tour by selecting <strong>Your books</strong> from the drop down menu.
eo: Daŭrigu la gvidhelpon per alklako al <strong>Viaj libroj</strong> en la falmenuo.

en: Copied!
eo: Kopiita!

en: Copy address
eo: Kopii adreson

en: Copy embed code
eo: Kopii la kodon de enkorpigo

en: Copy the theme file into the <code>bookwyrm/static/css/themes</code> directory on your server from the command line.
eo: Kopiu la etosdosieron al la dosierujo <code>bookwyrm/static/css/themes</code> ĉe via servilo per la komanda linio.

en: Could not access camera
eo: Ne eblis atingi la kameraon

en: Could not connect to Celery
eo: La konekto al Celery malsukcesis

en: Could not connect to Redis broker
eo: La konekto al la Redis broker malsukcesis

en: Could not find a match for book
eo: Kongrua libro ne troviĝis

en: Cover
eo: Kovrilo

en: Create Announcement
eo: Krei anoncon

en: Create Invite
eo: Krei inviton

en: Create List
eo: Krei liston

en: Create a Group
eo: Krei Grupon

en: Create an Account
eo: Krei konton

en: Create and save a group to continue the tour.
eo: Kreu grupon kaj konservu ĝin por daŭrigi la gvidhelpon.

en: Create group
eo: Krei grupon

en: Create list
eo: Krei liston

en: Create shelf
eo: Krei breton

en: Create your account
eo: Krei vian konton

en: Create your profile
eo: Krei vian profilon

en: Created and curated by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
eo: Kreita kaj estrata de <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
eo: Kreita de <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> and managed by <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>
eo: Kreita de <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> kaj estrata de <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>

en: Creating a group
eo: Krei grupon

en: Creating a new author: %(name)s
eo: Kreiĝos nova aŭtoro: %(name)s

en: Creating a new list
eo: Krei novan liston

en: Curate
eo: Estri

en: Curated
eo: Estrata

en: Current Rules
eo: Aktualaj reguloj

en: Current password:
eo: Aktuala pasvorto:

en: Currently Reading
eo: Legata

en: Currently you are allowed to import %(import_size_limit)s books every %(import_limit_reset)s days.
eo: Aktuale vi rajtas importi %(import_size_limit)s librojn ĉiujn %(import_limit_reset)s tagojn.

en: Danger
eo: Danĝero

en: Dashboard
eo: Panelo

en: Data
eo: Datumoj

en: Data file:
eo: Datumdosiero:

en: Data source:
eo: Fonto de la datumoj:

en: Date Added
eo: Dato de aldono

en: Date Created
eo: Dato de kreado

en: Date Updated
eo: Dato de ĝisdatigo

en: Date accepted
eo: Dato de akcepto

en: Date added
eo: Dato de aldono

en: Date added:
eo: Dato de aldono:

en: Date requested
eo: Dato de peto

en: Days
eo: Tagoj

en: Deactivate Account
eo: Malŝalti konton

en: Deactivate account
eo: Malŝalti la konton

en: Deactivation reason:
eo: Kialo de la malaktivigo:

en: Death date:
eo: Mortodato:

en: Decentralized
eo: Malcentra

en: Default access level:
eo: Defaŭlta alirnivelo:

en: Default interface language:
eo: Defaŭlta lingvo de la interfaco:

en: Default post privacy:
eo: Defaŭlta privateco de afiŝoj:

en: Default theme:
eo: Defaŭlta etoso:

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete Account
eo: Forigi la konton

en: Delete group
eo: Forigi la grupon

en: Delete list
eo: Forigi la liston

en: Delete notifications
eo: Forigi la atentigojn

en: Delete schedule
eo: Forigi planon

en: Delete shelf
eo: Forigi la breton

en: Delete status
eo: Forigi la afiŝon

en: Delete these read dates
eo: Forigi ĉi tiujn legodatojn

en: Delete these read dates?
eo: Ĉu forigi ĉi tiujn legodatojn?

en: Delete this group?
eo: Ĉu forigi ĉi tiun grupon?

en: Delete this list?
eo: Ĉu forigi ĉi tiun liston?

en: Delete this progress update
eo: Forigi ĉi tiun ĝisdatigon de progreso

en: Deleted
eo: Forigita

en: Deleted users
eo: Forigitaj uzantoj

en: Deleting your account cannot be undone. The username will not be available to register in the future.
eo: Ne eblos malfari la forigon de via konto. La uzantonomo ne disponeblos por registriĝo estontece.

en: Descending
eo: Malkreskante

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Details
eo: Detaloj

en: Details:
eo: Detaloj:

en: Deutsch (German)
eo: Deutsch (Germana)

en: Died:
eo: Mortis:

en: Direct Messages
eo: Rektaj mesaĝoj

en: Direct Messages with <a href="%(path)s">%(username)s</a>
eo: Rektaj mesaĝoj kun <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Direction
eo: Direkto

en: Directory
eo: Adresaro

en: Disable 2FA
eo: Malŝalti dupaŝan aŭtentigon

en: Disable Two Factor Authentication
eo: Malŝalti dupaŝan aŭtentigon

en: Disable imports
eo: Malŝalti importadon

en: Disable starting new imports
eo: Malŝalti la eblon komenci novajn importojn

en: Disabling 2FA will allow anyone with your username and password to log in to your account.
eo: Malŝalti la dupaŝan aŭtentigon ebligos al iu ajn kiu havas vian uzantnomon kaj pasvorton ensaluti en vian konton.

en: Discard
eo: Forĵeti

en: Discover
eo: Malkovri

en: Discover your stats for %(year)s!
eo: Malkovru viajn statistikojn por la jaro %(year)s!

en: Discoverable:
eo: Eltrovebla:

en: Dismiss message
eo: Forigi la mesaĝon

en: Display
eo: Afiŝado

en: Display name:
eo: Montrata nomo:

en: Display settings
eo: Agordoj pri afiŝado

en: Do you have book data from another service like GoodReads?
eo: Ĉu vi havas librodatumaron de alia servo kiel GoodReads?

en: Documentation
eo: Dokumentaro

en: Does Not Expire
eo: Neniam eksvalidiĝas

en: Does everything look right?
eo: Ĉu ĉio ŝajnas ĝusta?

en: Domain
eo: Domajno

en: Domain block
eo: Blokado de domajno

en: Domain:
eo: Domajno:

en: Don't show suggested users
eo: Ne montri proponitajn uzantojn

en: Download file
eo: Elŝuti la dosieron

en: Download links
eo: Ligiloj de elŝuto

en: Edit
eo: Modifi

en: Edit "%(book_title)s"
eo: Modifi «%(book_title)s»

en: Edit Announcement
eo: Modifi la anoncon

en: Edit Author
eo: Modifi la aŭtoron

en: Edit Author:
eo: Modifi la aŭtoron:

en: Edit Book
eo: Modifi libron

en: Edit Goal
eo: Modifi la legocelon

en: Edit Group
eo: Redakti grupon

en: Edit List
eo: Modifi la liston

en: Edit Profile
eo: Modifi la profilon

en: Edit Shelf
eo: Modifi breton

en: Edit group
eo: Modifi grupon

en: Edit links
eo: Modifi ligilojn

en: Edit notes
eo: Modifi la notojn

en: Edit profile
eo: Modifi la profilon

en: Edit read dates
eo: Modifi la legodatojn

en: Edit shelf
eo: Modifi la breton

en: Edit status
eo: Modifi la afiŝon

en: Editions of %(book_title)s
eo: Eldonoj de %(book_title)s

en: Editions of <a href="%(work_path)s">"%(work_title)s"</a>
eo: Eldonoj de <a href="%(work_path)s">«%(work_title)s»</a>

en: Email
eo: Retadreso

en: Email Blocklist
eo: Listo de blokitaj retadresoj

en: Email Configuration
eo: Agordoj de retpoŝto

en: Email address:
eo: Retadreso:

en: Email backend:
eo: Retmesaĝa sendilo:

en: Email preference
eo: Agordoj pri retmesaĝoj

en: Email sender:
eo: Retadreso de mesaĝoj de la retejo:

en: Email:
eo: Retadreso:

en: Embed this list on a website
eo: Enkorpigu ĉi tiun liston en alia retejo

en: Enable image thumbnails:
eo: Ŝalti bildetojn:

en: Enable imports
eo: Ŝalti importadon

en: Enable preview images:
eo: Ŝalti antaŭrigardajn bildojn:

en: Enabled:
eo: Ŝaltita:

en: End Tour
eo: Ĉesigi la gvidhelpon

en: End date
eo: Fina dato

en: End date:
eo: Fina dato:

en: End tour
eo: Fini la gvidhelpon

en: English
eo: English (Angla)

en: Enter the code from your app:
eo: Tajpu la kodon de via aplikaĵo:

en: Enter the code from your authenticator app:
eo: Entajpu la kodon de via aŭtentiga aplikaĵo:

en: Error following from %(sitename)s
eo: Eraro de sekvado de %(sitename)s

en: Error loading book
eo: Eraro dum la importo de la libro

en: Error posting status
eo: Eraro dum la afiŝado

en: Error sending test email:
eo: Eraro dum sendo de provmesaĝo:

en: Errors
eo: Eraroj

en: Español (Spanish)
eo: Español (Hispana)

en: Euskara (Basque)
eo: Euskara (Eŭska)

en: Event date:
eo: Dato de la evento:

en: Everything else
eo: Ĉio alia

en: Expects a json file in the format provided by FediBlock, with a list of entries that have <code>instance</code> and <code>url</code> fields. For example:
eo: Bezonas dosieron de JSON en la formato per kiu provizas FediBlock, kun listo de eroj kiuj havas la kampojn <code>instance</code> kaj <code>url</code>. Ekzemple:

en: Expires
eo: Eksvalidiĝas

en: Expiry:
eo: Eksvalidiĝo:

en: External links
eo: Eksteraj ligiloj

en: Failed items
eo: Malsukcesaj aĵoj

en: Failed to load cover
eo: Elŝuto de la kovrilo malsukcesis

en: Failed to save book, see errors below for more information.
eo: Registrado de la libro malsukcesis, vidu la subajn erarojn por pli da informo.

en: Failed:
eo: Malsukcesis:

en: False
eo: Malvera

en: Federated
eo: Federaciita

en: Federated Instances
eo: Frataraj instancoj

en: Federated community
eo: Fratara komunumo

en: Feed
eo: Fluo

en: File
eo: Dosiero

en: File Links
eo: Ligiloj al dosieroj

en: File exceeds maximum size: 10MB
eo: La dosiero transiras la limon de grandeco: 10MB

en: File type:
eo: Dosiertipo:

en: Filetype
eo: Dosiertipo

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Filters are applied
eo: Filtriloj aplikiĝas

en: Find a book
eo: Trovi libron

en: Find friends
eo: Trovi amikojn

en: Find more information at isni.org
eo: Pli da informo troviĝas ĉe isni.org

en: Find users
eo: Trovi uzantojn

en: Finish
eo: Fini

en: Finish "%(book_title)s"
eo: Fini «%(book_title)s»

en: Finish "<em>%(book_title)s</em>"
eo: Fini «<em>%(book_title)s</em>»

en: Finish reading
eo: Ĉesi legi

en: Finished
eo: Finis

en: Finished reading
eo: Finis legi

en: First published date:
eo: Dato de la unua eldono:

en: Flag statuses
eo: Marki afiŝojn

en: Flag users
eo: Marki uzantojn

en: Follow
eo: Sekvi

en: Follow %(username)s
eo: Sekvi %(username)s

en: Follow %(username)s from another Fediverse account like BookWyrm, Mastodon, or Pleroma.
eo: Sekvu %(username)s per alia fediversa konto kiel BookWyrm, Mastodon aŭ Pleroma.

en: Follow %(username)s on the fediverse
eo: Sekvu %(username)s en la fediverso

en: Follow @%(username)s
eo: Sekvi @%(username)s

en: Follow Requests
eo: Petoj de sekvado

en: Follow from %(sitename)s
eo: Sekvi de %(sitename)s

en: Follow on Fediverse
eo: Sekvi en la Fediverso

en: Follow!
eo: Sekvi!

en: Followed by them:
eo: Sekvataj de ili:

en: Followed by us:
eo: Sekvataj de ni:

en: Followers
eo: Sekvantoj

en: Followers-only
eo: Nur por sekvantoj

en: Following
eo: Sekvatoj

en: Follows you
eo: Sekvas vin

en: Footer Content
eo: Enhavo de la paĝopiedo

en: Forgot your password?
eo: Ĉu forgesita pasvorto?

en: Format details:
eo: Detaloj de la formato:

en: Format:
eo: Formato:

en: Français (French)
eo: Français (Franca)

en: Free
eo: Senpaga

en: Friendly
eo: Amikeca

en: Galego (Galician)
eo: Galego (Galega)

en: Generate New Invite
eo: Generi novan inviton

en: Generate backup codes
eo: Generi rezervajn kodojn

en: Get a copy
eo: Ekhavi ekzempleron

en: Give your group a name and describe what it is about. You can make user groups for any purpose - a reading group, a bunch of friends, whatever!
eo: Nomu vian grupon kaj priskribu ĝian temon. Vi povas fari grupon por iu ajn celo – legoklubo, amikaro, ian ajn kian vi volas!

en: Go to user admin
eo: Iri al la administrado de kontoj

en: Goal privacy:
eo: Privateco de la celo:

[ctx: Goal successfully completed]
en: Success!
eo: Sukceso!

en: Goodreads key:
eo: Ŝlosilo de Goodreads:

en: Got a favourite you re-read every year? We've got you covered - you can add multiple read dates for the same book 😀
eo: Ĉu vi havas preferatan libron kiun vi relegas ĉiujare? Ni antaŭvidis tion – vi povas aldoni plurajn legodatojn por unu sama libro 😀

en: Grant access to the camera to scan a book's barcode.
eo: Permesu la aliron al la kamerao por skani strikodon de libro.

en: Graphic novel
eo: Grafika romano

en: Group
eo: Grupo

en: Group Description:
eo: Priskribo de la grupo:

en: Group Name:
eo: Grupnomo:

en: Group lists
eo: Gruplistoj

en: Group members
eo: Grupanoj

en: Group members can add to and remove from this list
eo: Grupanoj povas aldoni kaj forigi librojn al/el ĉi tiu listo

en: Group visibility
eo: Videbleco de grupo

en: Groups
eo: Grupoj

en: Groups have privacy settings just like posts and lists, except that group privacy cannot be <strong>Followers</strong>.
eo: Grupoj havas agordojn de privateco same kiel afiŝoj kaj listoj, krom ke la grupoprivateco ne povas esti <strong>Sekvantoj</strong>.

en: Groups: %(username)s
eo: Grupoj: %(username)s

en: Guided Tour
eo: Gvidhelpo

en: Hardcover
eo: Rigidkovrila

en: Have you read %(book_title)s?
eo: Ĉu vi legis %(book_title)s?

en: Here you can see your groups, or create a new one. A group brings together Bookwyrm users and allows them to curate lists together.
eo: Ĉi tie vi povas vidi viajn grupojn, aŭ krei novan. Grupoj kunigis uzantojn de Bookwyrm kaj ebligas al ili kune estri listojn.

en: Hi there,
eo: Saluton,

en: Hide followers and following on profile
eo: Kaŝi la sekvantojn kaj la sekvatojn ĉe via profilo

en: Hide status
eo: Kaŝi la afiŝon

en: High priority
eo: Alta prioritato

en: Home
eo: Hejmo

en: Home Timeline
eo: Hejma novaĵfluo

en: Host user:
eo: Uzanto:

en: Host:
eo: Servilnomo:

en: How to add a theme
eo: Kiel aldoni etoson

en: IP Address Blocklist
eo: Bloklisto de IP-adresoj

en: IP Address:
eo: IP-adreso:

en: If  you ever change your mind, just click on the Guided Tour link to start your tour
eo: Se iam vi ŝanĝos decidon, simple alklaku la ligilon «Gvidhelpon» por esti gvidata

en: If the book you are looking for is already on this Bookwyrm instance, you can click on the title to go to the book's page.
eo: Se la libro kiun vi serĉas jam troviĝas en ĉi tiu instanco de Bookwyrm, vi povas alklaki la titolon por iri al la paĝo de la libro.

en: If the book you are looking for is available on a remote catalogue such as Open Library, click on <strong>Import book</strong>.
eo: Se la libro kiun vi serĉas estas disponebla en ekstera katalogo kiel Open Library, alklaku <strong>Importi libron</strong>.

en: If the book you are looking for is not listed, try loading more records from other sources like Open Library or Inventaire.
eo: Se la libro kiun vi serĉas ne aperas en la listo, provu ŝarĝi de aliaj fontoj kiel Open Library aŭ Inventaire.

en: If you didn't request to reset your password, you can ignore this email.
eo: Se vi ne petis restarigi vian pasvorton, vi povas ignori ĉi tiun mesaĝon.

en: If you have an export file from another service like Goodreads or LibraryThing, you can import it here.
eo: Se vi havas eksportan dosieron de alia servo kiel Goodreads aŭ LibraryThing, vi povas importi ĝin ĉi tie.

en: If you have read this book you can post a review including an optional star rating
eo: Se vi legis ĉi tiun libron vi povas afiŝi recenzon, kun aŭ sen takso per steloj

en: If you still can't find your book, you can add a record manually.
eo: Se vi ankoraŭ ne trovas vian libron, vi povas aldoni ĝin permane.

en: If your book is not in the results, try adjusting your search terms.
eo: Se via libro ne estas en la rezultoj, provu ŝanĝeti la serĉvortojn.

en: If your review or comment might ruin the book for someone who hasn't read it yet, you can hide your post behind a <strong>spoiler alert</strong>
eo: Se via recenzo aŭ komento povus malkaŝi la intrigon al iu kiu ne jam legis la libron, vi povas kaŝi la afiŝon malantaŭ <strong>averton de intrigmalkaŝo</strong>

en: Ignore
eo: Ignori

en: Ignored Invite Requests
eo: Ignoritaj invitpetoj

en: Images
eo: Bildoj

en: Import
eo: Importi

en: Import Blocklist
eo: Importi blokliston

en: Import Books
eo: Importi librojn

en: Import Status
eo: Stato de importo

en: Import Troubleshooting
eo: Korektado de problemoj de importado

en: Import block list
eo: Importi blokliston

en: Import book
eo: Importi libron

en: Import from another service
eo: Importi de alia servo

en: Import preview unavailable.
eo: Antaŭmontro de la importo ne disponeblas.

en: Import started:
eo: Komenco de la importo:

en: Import stopped
eo: Importo haltigita

en: Import your reading history
eo: Importi vian legohistorion

en: Import, manually add, or view an existing book to continue the tour.
eo: Alklaku ekzistantan libron, aŭ importu aŭ permane aldonu libron por daŭrigi la gvidhelpon.

en: Imported
eo: Importita

en: Imports
eo: Importoj

en: Imports are temporarily disabled; thank you for your patience.
eo: Oni provizore malŝaltis importadon; dankon pro via pacienco.

en: In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s book<br />for a total of %(pages_total)s pages! | In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s books<br />for a total of %(pages_total)s pages!
eo[0]: En %(year)s, %(display_name)s legis %(books_total)s libron<br />kiu sume enhavas %(pages_total)s paĝojn!
eo[1]: En %(year)s, %(display_name)s legis %(books_total)s librojn<br />kiuj sume enhavas %(pages_total)s paĝojn!

en: In progress
eo: Okazanta

en: Inactive
eo: Malaktiva

en: Include impressum:
eo: Inkluzivi la impressum:

en: Include reviews
eo: Inkluzivi recenzojn

en: Include spoiler alert
eo: Montri averton pri intrigmalkaŝo

en: Incorrect Password
eo: Malĝusta pasvorto

en: Incorrect code
eo: Malĝusta kodo

en: Incorrect password
eo: Malĝusta pasvorto

en: Installing BookWyrm
eo: Instalado de BookWyrm

en: Instance Activity
eo: Aktiveco de la instanco

en: Instance Configuration
eo: Agordoj de la instanco

en: Instance Info
eo: Informo pri la instanco

en: Instance Name:
eo: Nomo de la instanco:

en: Instance Settings
eo: Agordoj de la instanco

en: Instance Setup
eo: Agordado de la instanco

en: Instance description:
eo: Priskribo de la instanco:

en: Instance details
eo: Detaloj de la instanco

en: Instance domain:
eo: Domajno de la instanco:

en: Instance name
eo: Nomo de la instanco

en: Instance:
eo: Instanco:

en: Interval:
eo: Intertempo:

en: Invite
eo: Inviti

en: Invite Requests
eo: Invitpetoj

en: Invite request text:
eo: Teksto de la invitpeto:

en: Invites
eo: Invitoj

en: Is "%(name)s" one of these authors?
eo: Ĉu «%(name)s» estas unu el ĉi tiuj aŭtoroj?

en: Is this an edition of an existing work?
eo: Ĉu ĉi tio estas eldono de ekzistanta verkaĵo?

en: Italiano (Italian)
eo: Italiano (Itala)

en: Items
eo: Aĵoj

en: Jane Doe
eo: Johana Cervino

en: Join
eo: Aliĝi

en: Join %(name)s
eo: Aliĝi al %(name)s

en: Join BookWyrm
eo: Aliĝi al BookWyrm

en: Join Directory
eo: Aliĝi al la adresaro

en: Join Now
eo: Aliĝi nun

en: Joined %(date)s
eo: Aliĝis je %(date)s

en: Just read some perfect prose? Let the world know by sharing a quote!
eo: Ĉu vi ĵus legis iun perfektan prozaĵon? Konigi ĝin al la mondo per kunhavigo de citaĵo!

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Languages:
eo: Lingvoj:

en: Last Active
eo: Lasta aktiveco

en: Last Updated
eo: Lasta ĝisdatigo

en: Last active date:
eo: Dato de lasta aktiveco:

en: Last edited by:
eo: Lasta modifo farita de:

en: Last run date will not be updated
eo: La dato de lasta ruliĝo ne ŝanĝiĝos

en: Last run:
eo: Laste rulita:

en: Last updated
eo: Lasta ĝisdatigo

en: Learn more <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">about %(site_name)s</a>.
eo: Pli da informo <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">pri %(site_name)s</a>.

en: Learn more about %(site_name)s:
eo: Pli da informo pri %(site_name)s:

en: Learn more about moderation
eo: Pli da informo pri moderigado

en: Leave a rating
eo: Taksi

en: Leave group
eo: Foriri de la grupo

en: Leaving BookWyrm
eo: Foriro de BookWyrm

en: Let's create a new group!
eo: Ni kreu novan grupon!

en: Let's log in first...
eo: Ni unue ensalutu...

en: Let's see how to create a new list.
eo: Ni vidu kiel krei novan liston.

en: Librarything key:
eo: Ŝlosilo de Librarything:

en: Lietuvių (Lithuanian)
eo: Lietuvių (Litova)

en: Like
eo: Ŝati

en: Like status
eo: Ŝati la afiŝon

en: Limit the amount of imports
eo: Limigi la nombron de importoj

en: Link
eo: Ligilo

en: Link Domains
eo: Domajnoj de ligiloj

en: Link domains must be approved before they are shown on book pages. Please make sure that the domains are not hosting spam, malicious code, or deceptive links before approving.
eo: Domajnoj de ligiloj devas esti aprobitaj antaŭ ol ili montriĝos ĉe libropaĝoj. Bonvolu certigi ke la domajnoj ne gastigas trudaĵojn, malican kodon aŭ trompajn ligilojn antaŭ ol aprobi.

en: Links for "<em>%(title)s</em>"
eo: Ligiloj por «<em>%(title)s</em>»

en: Links from this domain will be removed until your report has been reviewed.
eo: Ligiloj de ĉi tiu domajno estos forigitaj ĝis via raporto estos kontrolita.

en: Links from unknown domains will need to be approved by a moderator before they are added.
eo: Ligiloj al nekonataj domajnoj bezonos aprobon de kontrolanto antaŭ ol ili aldoniĝos.

en: List Order
eo: Ordo de listo

en: List curation
eo: Listestroj

en: List curation:
eo: Estrado de la listo:

en: List position
eo: Pozicio

en: List privacy
eo: Listoprivateco

en: Lists
eo: Listoj

en: Lists: %(username)s
eo: Listoj: %(username)s

en: Load %(count)d unread status | Load %(count)d unread statuses
eo[0]: Ŝarĝi per %(count)d nelegita afiŝo
eo[1]: Ŝarĝi per %(count)d nelegitaj afiŝoj

en: Load cover from url:
eo: Elŝuti kovrilon de URL:

en: Load data
eo: Ŝarĝi per la datumaro

en: Load more records
eo: Ŝarĝi per pli da registroj

en: Load results from other catalogues
eo: Ŝarĝi per rezultoj de aliaj katalogoj

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this author which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
eo: La ŝarĝado konektos al <strong>%(source_name)s</strong> kaj kontrolos ĉu estas metadatumoj pri ĉi tiu aŭtoro kiuj ne jam ĉeestas ĉi tie. La ekzistantaj datumoj ne anstataŭiĝos.

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this book which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
eo: La ŝarĝado konektos al <strong>%(source_name)s</strong> kaj kontrolos ĉu estas metadatumoj pri ĉi tiu libro kiuj ne jam ĉeestas ĉi tie. La ekzistantaj datumoj ne anstataŭiĝos.

en: Local
eo: Loka

en: Local users
eo: Lokaj uzantoj

en: Locked account
eo: Ŝlosita konto

en: Log in
eo: Ensaluti

en: Log in to %(sitename)s
eo: Ensaluti en %(sitename)s

en: Log in to import or add books.
eo: Ensalutu por importi aŭ aldoni librojn.

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Login
eo: Ensaluto

en: Logo small:
eo: Emblemo malgranda:

en: Logo:
eo: Emblemo:

en: Looking for shelf privacy? You can set a separate visibility level for each of your shelves. Go to <a href="%(path)s">Your Books</a>, pick a shelf from the tab bar, and click "Edit shelf."
eo: Ĉu vi volas privatajn bretojn? Vi povas agordi apartan nivelon de videbleco por ĉiu breto. Iru al <a href="%(path)s">Viaj libroj</a>, elektu breton per la langetoj, kaj alklaku «Modifi breton».

en: Low priority
eo: Malalta prioritato

en: Main navigation menu
eo: Ĉefa menuo de navigo

en: Make page private
eo: Privatigi la paĝon

en: Make page public
eo: Publikigi la paĝon

en: Make sure everything looks right before proceeding
eo: Certigu ke ĉio aspektas ĝusta antaŭ ol daŭrigi

en: Make your profile discoverable to other BookWyrm users.
eo: Ebligi al aliaj uzantoj de BookWyrm malkovri vian profilon.

en: Manage Users
eo: Administri uzantojn

en: Managed by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
eo: Estrata de <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Manager
eo: Estro

en: Manually add book
eo: Permane aldoni libron

en: Manually approve followers
eo: Permane aprobi sekvantojn

en: Manually approve followers:
eo: Permane aprobi sekvantojn:

en: Manually approved followers:
eo: Permane aprobas sekvantojn:

en: Max uses
eo: Maksimumaj uzoj

en: Medium priority
eo: Meza prioritato

en: Meet your admins
eo: Renkontu viajn administrantojn

en: Members of this group can create group-curated lists.
eo: Membroj de ĉi tiu grupo povas krei listojn estratajn de la grupanoj.

en: Mentions
eo: Mencioj

en: Message reporter
eo: Sendi mesaĝon al la raportinto

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Moderation
eo: Moderigado

en: Moderator
eo: Kontrolanto

en: Moderator Comments
eo: Komentoj de moderigantoj

en: Moderator deletion
eo: Forigo fare de kontrolanto

en: Moderator suspension
eo: Suspendo fare de kontrolanto

en: More %(site_name)s users want to read <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> than any other book.
eo: Pli da uzantoj de %(site_name)s volas legi <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> ol iun ajn alian libron.

en: More about this site
eo: Pli pri ĉi tiu retejo

en: More info about this report:
eo: Pli da informo pri ĉi tiu raporto:

en: More options
eo: Pli da opcioj

en: More shelves
eo: Pliaj bretoj

en: Move book
eo: Transloki la libron

en: Name:
eo: Nomo:

en: Navigation Bar
eo: Naviga breto

en: Need help?
eo: Ĉu vi bezonas helpon?

en: Needs manual review
eo: Bezonas permanan kontrolon

en: New password:
eo: Nova pasvorto:

en: New report for %(site_name)s
eo: Nova raporto por %(site_name)s

en: Newer
eo: Pli novaj

en: Next
eo: Sekva

en: Next in our tour we will explore Groups!
eo: En la sekva parto de la gvido ni esploros Grupojn!

en: Next: Groups
eo: Sekve: Grupoj

en: No IP addresses currently blocked
eo: Neniu IP-adreso estas aktuale blokita

en: No active invites
eo: Neniu aktiva invito

en: No active tasks
eo: Neniu aktiva tasko

en: No activities for this hashtag yet!
eo: Ankoraŭ neniu agado por ĉi tiu kradvorto!

en: No activities yet!
eo: Ankoraŭ estas neniu ago!

en: No announcements found
eo: Neniu anonco troviĝis

en: No books found
eo: Neniu libro troviĝis

en: No books found for "%(query)s"
eo: Neniu libro troviĝis por «%(query)s»

en: No books found matching the query "%(query)s"
eo: Neniu libro troviĝis por la peto «%(query)s»

en: No cover
eo: Neniu kovrilo

en: No domains currently approved
eo: Neniu domajno estas aktuale aprobita

en: No domains currently blocked
eo: Neniu domajno estas aktuale blokita

en: No domains currently pending
eo: Neniu domajno estas traktenda

en: No email domains currently blocked
eo: Neniu retpoŝtdomajno estas aktuale blokita

en: No followers you follow
eo: Neniu sekvanto kiun vi sekvas

en: No instances found
eo: Neniu instanco troviĝis

en: No items currently need review
eo: Neniu aĵo aktuale bezonas kontrolon

en: No links available
eo: Neniu ligilo disponeblas

en: No links available for this book.
eo: Neniu ligilo haveblas por ĉi tiu libro.

en: No links available for this domain.
eo: Neniu ligilo disponeblas por ĉi tiu domajno.

en: No matching imports found.
eo: Neniu kongrua importo troviĝis.

en: No notes provided
eo: Neniu noto aldonita

en: No potential members found for "%(user_query)s"
eo: Neniu eventuala membro troviĝis por «%(user_query)s»

en: No rating
eo: Neniu takso

en: No recent imports
eo: Neniu lastatempa importo

en: No reports found.
eo: Neniu raporto troviĝis.

en: No requests
eo: Neniu peto

en: No results found for "%(query)s"
eo: Neniu rezulto troviĝis por «%(query)s»

en: No reviews or comments yet!
eo: Ankoraŭ estas neniu recenzo aŭ komento!

en: No thanks
eo: Ne dankon

en: No users currently blocked.
eo: Aktuale estas neniu blokita uzanto.

en: No users found for "%(query)s"
eo: Neniu uzanto troviĝis por «%(query)s»

en: Norsk (Norwegian)
eo: Norsk (Norvega)

en: Not Found
eo: Ne trovita

en: Not a valid CSV file
eo: La CSV-a dosiero ne validas

en: Not set
eo: Ne agordita

en: Notes
eo: Notoj

en: Notes:
eo: Notoj:

en: Notifications
eo: Atentigoj

en: Now that we've explored book shelves, let's take a look at a related concept: book lists!
eo: Nun ke ni finis esplori la librobretojn, ni rigardu rilatan koncepton: librolistojn!

en: Now you understand the basics of your profile page, let's add a book to your shelves.
eo: Nun ke vi komprenas la bazojn de via profilpaĝo, ni aldonu libron al viaj bretoj.

en: OCLC Number:
eo: Numero OCLC:

en: Ok
eo: Bone

en: Older
eo: Pli malnovaj

en: On average, recent imports have taken %(hours)s hours.
eo: Averaĝe, lastatempaj importoj bezonis %(hours)s horojn.

en: On average, recent imports have taken %(minutes)s minutes.
eo: Averaĝe, lastatempaj importoj bezonis %(minutes)s minutojn.

en: On page:
eo: Ĉe paĝo:

en: Once the instance is set up, you can promote other users to moderator or admin roles from the admin panel.
eo: Post kiam la instanco estos agordita, vi povos promocii aliajn uzantojn al moderigaj kaj administrantaj roloj per la administra panelo.

en: Once you're happy with how everything is set up, click the <strong>Save</strong> button to create your new group.
eo: Kiam la agordoj ŝajnas kontentigaj, alklaku la butonon <strong>Konservi</strong> por krei vian novan grupon.

en: One Day
eo: Unu tago

en: One Month
eo: Unu monato

en: One Week
eo: Unu semajno

en: One last step before you join %(site_name)s! Please confirm your email address by clicking the link below:
eo: Restas unu lasta paŝo antaŭ ol aliĝi al %(site_name)s! Bonvolu konfirmi vian retadreson per alklako de la jena ligilo:

en: Only you can add and remove books to this list
eo: Nur vi povas aldoni kaj forigi librojn al/el ĉi tiu listo

en: Oops!
eo: Ups!

en: Open
eo: Malfermita

en: Open image in new window
eo: Malfermi la bildon en nova fenestro

en: Openlibrary key
eo: Ŝlosilo de Openlibrary

en: Openlibrary key:
eo: Ŝlosilo de Openlibrary:

en: Options
eo: Agordoj

en: Or enter the code "%(confirmation_code)s" at login.
eo: Aŭ entajpu la kodon «%(confirmation_code)s» dum la ensaluto.

en: Or enter the code "<code>%(confirmation_code)s</code>" at login.
eo: Aŭ entajpu la kodon «<code>%(confirmation_code)s</code>» dum la ensaluto.

en: Order by
eo: Ordigi laŭ

en: Other editions
eo: Aliaj eldonoj

en: Pages:
eo: Paĝoj:

en: Paperback
eo: Poŝlibro

en: Password does not match
eo: Pasvorto ne kongruas

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Pending
eo: Atendata

en: Pending Books
eo: Traktotaj libroj

en: Pending items
eo: Traktotaj aĵoj

en: Permanently delete account
eo: Porĉiame forigi la konton

en: Permanently delete user
eo: Porĉiame forigi la uzanton

en: Permanently deleted
eo: Porĉiame forigita

en: Permission Denied
eo: Mankas permeso

en: Physical Properties
eo: Fizikaj ecoj

en: Places
eo: Lokoj

en: Please confirm your email
eo: Bonvolu konfirmi vian retadreson

en: Polski (Polish)
eo: Polski (Pola)

en: Popular on %(site_name)s
eo: Popularaj ĉe %(site_name)s

en: Port:
eo: Pordo:

en: Português Europeu (European Portuguese)
eo: Português Europeu (Eŭropa portugala)

en: Português do Brasil (Brazilian Portuguese)
eo: Português do Brasil (Brazila portugala)

en: Position:
eo: Pozicio:

en: Post
eo: Afiŝi

en: Post a comment
eo: Afiŝi komenton

en: Post a review
eo: Afiŝi recenzon

en: Post privacy
eo: Privateco de la afiŝo

en: Post to feed
eo: Afiŝi ĉe la fluo

en: Posted by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
eo: Afiŝita de <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Preferred Timezone:
eo: Preferata horzono:

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Previous
eo: Antaŭe

en: Primary
eo: Ĉefa

en: Priority
eo: Prioritato

en: Privacy
eo: Privateco

en: Privacy Policy
eo: Privateca politiko

en: Privacy Policy:
eo: Privateca politiko:

en: Privacy setting for imported reviews:
eo: Agordo de privateco por importitaj recenzoj:

en: Private
eo: Privata

en: Profile
eo: Profilo

en: Profile and settings menu
eo: Menuo de profilo kaj agordoj

en: Progress
eo: Progreso

en: Progress Updates:
eo: Ĝisdatigoj de progreso:

en: Progress:
eo: Progreso:

en: Protocol:
eo: Protokolo:

en: Public
eo: Publika

en: Publication
eo: Eldonado

en: Published %(date)s
eo: Eldonita je %(date)s

en: Published %(date)s by %(publisher)s.
eo: Eldonita je %(date)s de %(publisher)s.

en: Published by %(publisher)s.
eo: Eldonita de %(publisher)s.

en: Published date:
eo: Dato de la eldonado:

en: Publisher:
eo: Eldonejo:

en: Purchasable
eo: Aĉetebla

en: Question:
eo: Demando:

en: Queues
eo: Atendovicoj

en: Quotations
eo: Citaĵoj

en: Quote
eo: Citi

en: Quote:
eo: Citaĵo:

en: Quotes from {obj.display_name}
eo: Citaĵoj de {obj.display_name}

en: Quotes only
eo: Nur citaĵoj

en: RSS feed
eo: Fluo de RSS

en: Rate
eo: Taksi

en: Rating
eo: Takso

en: Re-open
eo: Remalfermi

en: Re-send invite
eo: Resendi la inviton

en: Re-trying an import can fix missing items in cases such as:
eo: Reprovi importon povas korekti mankantajn aĵojn en okazoj kiel:

en: Reactivate Account
eo: Reaktivigi konton

en: Reactivate account
eo: Reaktivigi la konton

en: Read
eo: Legita

en: Reading Goal
eo: Legocelo

en: Reading finish date cannot be before start date.
eo: Dato de fino de legado ne povas esti antaŭ la dato de komenco.

en: Reading finished date cannot be in the future.
eo: La dato de fino de legado ne povas esti en la estonteco.

en: Reading goal:
eo: Legocelo:

en: Reading status
eo: Legostato

en: Reading status shelves
eo: Bretoj de legostato

en: Reading stopped date cannot be before start date.
eo: La dato de halto de legado ne povas esti antaŭ la komenca dato.

en: Reading stopped date cannot be in the future.
eo: La dato de halto de legado ne povas esti en la estonteco.

en: Recent Books
eo: Lastatempaj libroj

en: Recent Imports
eo: Lastatempaj importoj

en: Recently active
eo: Lastatempe aktiva

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Refresh data
eo: Aktualigi la datumojn

en: Registration
eo: Registrado

en: Registration closed text:
eo: Teksto montrota kiam registrado estas fermita:

en: Registration is enabled on this instance
eo: Registrado estas ŝaltita ĉe ĉi tiu instanco

en: Registrations
eo: Registriĝoj

en: Reject
eo: Malaprobi

en: Relationships
eo: Rilatoj

en: Remote
eo: Fora

en: Remote instance
eo: Fora instanco

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove %(name)s
eo: Forigi %(name)s

en: Remove @%(username)s
eo: Forigi @%(username)s

en: Remove from
eo: Forigi el

en: Remove from %(name)s
eo: Forigi el %(name)s

en: Remove rule
eo: Forigi la regulon

en: Remove subject
eo: Forigi temon

en: Remove theme
eo: Forigi etoson

en: Reply
eo: Respondi

en: Report
eo: Raporti

en: Report #%(report_id)s: Link added by @%(username)s
eo: Raporto #%(report_id)s: Ligilo aldonita de %(username)s

en: Report #%(report_id)s: Link domain
eo: Raporto #%(report_id)s: Domajno de ligilo

en: Report #%(report_id)s: Status posted by @%(username)s
eo: Raporto #%(report_id)s: Afiŝo farita de @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: User @%(username)s
eo: Raporto #%(report_id)s: Uzanto @%(username)s

en: Report %(domain)s link
eo: Raporti ligilon de %(domain)s

en: Report @%(username)s
eo: Raporti @%(username)s

en: Report @%(username)s's status
eo: Raporti afiŝon de @%(username)s

en: Report spam
eo: Raporti kiel trudaĵon

en: Reported by <a href="%(path)s">@%(username)s</a>
eo: Raportita de <a href="%(path)s">@%(username)s</a>

en: Reported links
eo: Raportitaj ligiloj

en: Reported status
eo: Raportita afiŝo

en: Reports
eo: Raportoj

en: Reports:
eo: Raportoj:

en: Reports: %(instance_name)s
eo: Raportoj: %(instance_name)s

en: Reports: <small>%(instance_name)s</small>
eo: Raportoj: <small>%(instance_name)s</small>

en: Request an Invitation
eo: Peti inviton

en: Requested
eo: Petita

en: Requesting camera...
eo: Petado de permeso por la kamerao...

en: Require users to confirm email address
eo: Postuli ke uzantoj konfirmu siajn retadresojn

en: Resend confirmation link
eo: Resendi la ligilon de konfirmo

en: Resend link
eo: Resendi ligilon

en: Reset Password
eo: Restarigi pasvorton

en: Reset password
eo: Restarigi pasvorton

en: Reset your %(site_name)s password
eo: Restarigo de via pasvorto ĉe %(site_name)s

en: Resolve
eo: Solvi

en: Resolved
eo: Solvita

en: Results from
eo: Rezultoj de

en: Retry
eo: Reprovi

en: Retry Status
eo: Stato de reprovo

en: Review
eo: Recenzo

en: Review items
eo: Kontroli la aĵojn

en: Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s star): %(review_title)s | Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s stars): %(review_title)s
eo[0]: Recenzo de «%(book_title)s» (%(display_rating)s stelo): %(review_title)s
eo[1]: Recenzo de «%(book_title)s» (%(display_rating)s steloj): %(review_title)s

en: Review of "%(book_title)s": %(review_title)s
eo: Recenzo de «%(book_title)s»: %(review_title)s

en: Review:
eo: Recenzo:

en: Reviews
eo: Recenzoj

en: Reviews and Comments
eo: Recenzoj kaj komentoj

en: Reviews from {obj.display_name}
eo: Recenzoj de {obj.display_name}

en: Reviews only
eo: Nur recenzoj

en: Română (Romanian)
eo: Română (Rumana)

en: Row
eo: Linio

en: Run <code>./bw-dev compile_themes</code> and <code>./bw-dev collectstatic</code>.
eo: Rulu <code>./bw-dev compile_themes</code> kaj <code>./bw-dev collectstatic</code>.

en: Run now
eo: Ruli nun

en: Run time
eo: Daŭro

en: Sadly %(display_name)s didn’t finish any books in %(year)s
eo: Bedaŭrinde %(display_name)s ne finis iun ajn libron en %(year)s

en: Save
eo: Konservi

en: Save &amp; continue
eo: Konservi &amp; daŭrigi

en: Save your group
eo: Konservi vian grupon

en: Saved
eo: Konservita

en: Saved Lists
eo: Konservitaj listoj

en: Scan Barcode
eo: Skani strikodon

en: Scan the QR code with your authentication app and then enter the code from  your app below to confirm your app is set up.
eo: Skanu la QR-an kodon per via aplikaĵo de aŭtentigo kaj sekve tajpu la kodon de via aplikaĵo sube por konfirmi ke via aplikaĵo estas ĝuste agordita.

en: Schedule scan
eo: Plani analizon

en: Schedule:
eo: Plano:

en: Search
eo: Serĉi

en: Search again
eo: Serĉi denove

en: Search book records by scanning an ISBN barcode using your device's camera - great when you're in the bookstore or library!
eo: Serĉu libroregistrojn per skanado de strikodo ISBN per la kamerao de via poŝtelefono – perfekte kiam vi estas en librovendejo aŭ biblioteko!

en: Search box
eo: Serĉkampo

en: Search editions
eo: Serĉi eldonojn

en: Search for a book
eo: Serĉi libron

en: Search for a book, user, or list
eo: Serĉi libron, uzanton aŭ liston

en: Search for a title or author to continue the tour.
eo: Serĉu titolon aŭ aŭtoron por daŭrigi la gvidhelpon.

en: Search for a user
eo: Serĉi uzanton

en: Search for books, users, or lists using this search box.
eo: Serĉu librojn, uzantojn aŭ listojn per ĉi tiu serĉkampo.

en: Search query
eo: Serĉo

en: Search to add a user
eo: Serĉi kaj aldoni uzanton

en: Search type
eo: Tipo de serĉo

en: Searching
eo: Serĉado

en: See tagged statuses in the local %(site_name)s community
eo: Vidu la afiŝojn kun etikedoj en la loka komunumo de %(site_name)s

en: See what's new in the local %(site_name)s community
eo: Vidu la novaĵojn de la loka komunumo %(site_name)s

en: Select Group
eo: Elekti grupon

en: Select a group
eo: Elekti grupon

en: Self deactivation
eo: Mem malaktivigo

en: Self deletion
eo: Mem forigo

en: Send direct message
eo: Sendi rektan mesaĝon

en: Send invite
eo: Sendi la inviton

en: Send test email
eo: Sendi provmesaĝon

en: Send test email to %(email)s
eo: Sendi provmesaĝon al %(email)s

en: Sent
eo: Sendita

en: Separate multiple values with commas.
eo: Apartigu plurajn valorojn per komoj.

en: Series by
eo: Serio de

en: Series number:
eo: Numero en la serio:

en: Series:
eo: Serio:

en: Server Error
eo: Servila eraro

en: Set
eo: Apliki

en: Set a goal for how many books you'll finish reading in %(year)s, and track your progress throughout the year.
eo: Fiksu por vi celon pri kiom da libroj vi finlegos en %(year)s kaj sekvu vian progreson dum la jaro.

en: Set a question for invite requests
eo: Agordi demandon por la invitpetoj

en: Set display name
eo: Agordi la montratan nomon

en: Set display name for %(url)s
eo: Agordi la nomon montratan por %(url)s

en: Set goal
eo: Fiksi la celon

en: Set import limit to
eo: Agordi la limon de importoj al po

en: Set instance default theme
eo: Agordi la defaŭltan etoson de la instanco

en: Set limit
eo: Agordi la limon

en: Set the value to 0 to not enforce any limit.
eo: Agordi la valoron al 0 por ne havi limon.

en: Set up 2FA
eo: Agordi dupaŝan aŭtentigon

en: Set up BookWyrm
eo: Agordi BookWyrm

en: Settings
eo: Agordoj

en: Settings saved
eo: La agordoj konserviĝis

en: Share a quote
eo: Kunhavigi citaĵon

en: Share this page
eo: Kunhavigi ĉi tiun paĝon

en: Share your thoughts
eo: Kunhavigi viajn opiniojn

en: Sharing status: <strong>private</strong>
eo: Stato de kunhavigo: <strong>privata</strong>

en: Sharing status: <strong>public with key</strong>
eo: Stato de kunhavigo: <strong>publika kun ŝlosilo</strong>

en: Shelf
eo: Breto

en: Shelved
eo: Surbretigo

en: Shelves are for organising books for yourself, whereas Lists are generally for sharing with others.
eo: Bretoj estas por organizi librojn por vi mem, dum Listoj ĝenerale estas por kunhavigi kun aliuloj.

en: Short description:
eo: Mallonga priskribo:

en: Show RSS Options
eo: Montri opciojn de RSS

en: Show all updates
eo: Montri ĉiujn ĝisdatigojn

en: Show less
eo: Montri malpli

en: Show more
eo: Montri pli

en: Show reading goal prompt in feed
eo: Montri la demandon pri via legocelo en la fluo

en: Show rules
eo: Montri la regulojn

en: Show status
eo: Montri la afiŝon

en: Show suggested users
eo: Montri proponitajn uzantojn

en: Show this account in suggested users
eo: Montri ĉi tiun konton en la proponitaj uzantoj

en: Show this account in suggested users:
eo: Montri ĉi tiun konton inter la proponitaj uzantoj:

en: Sign Up
eo: Registriĝi

en: Site Settings
eo: Agordoj de la retejo

en: Skip this step
eo: Preterpasi ĉi tiun ŝtupon

en: Software
eo: Programaro

en: Software version:
eo: Versio de la programo:

en: Software:
eo: Programaro:

en: Some ebooks can be downloaded for free from external sources. They will be shown here.
eo: Kelkaj libroj estas senpage elŝuteblaj de eksteraj fontoj. Ili aperos ĉi tie.

en: Some thoughts on the book
eo: Kelkaj pensoj pri la libro

en: Some users might try to import a large number of books, which you want to limit.
eo: Kelkaj uzantoj eble provos importi grandan kvanton de libroj, kion vi volas limigi.

en: Something went wrong trying to follow <strong>%(account)s</strong>
eo: Io malsukcesis dum la provo sekvi <strong>%(account)s</strong>

en: Something went wrong! Sorry about that.
eo: Eraro okazis! Pardonu.

en: Sorry! This invite code is no longer valid.
eo: Pardonu! Ĉi tiu invitkodo ne plu validas.

en: Sorry! We couldn't find that code.
eo: Pardonu! Ni ne sukcesis trovi tiun kodon.

en: Sort By
eo: Ordigi laŭ

en: Sort List
eo: Ordigi la liston

en: Sorted ascending
eo: Kreskanta ordo

en: Sorted descending
eo: Malkreskanta ordo

en: Spoiler alerts
eo: Avertoj de intrigmalkaŝo

en: Spoilers ahead!
eo: Atentu! Intrigmalkaŝoj!

en: Spoilers/content warnings:
eo: Avertoj pri intrigmalkaŝo kaj enhavo:

en: Start "%(book_title)s"
eo: Komenci «%(book_title)s»

en: Start "<em>%(book_title)s</em>"
eo: Komenci «<em>%(book_title)s</em>»

en: Start date
eo: Komenca dato

en: Start date:
eo: Komenca dato:

en: Start reading
eo: Komenci legi

en: Started
eo: Komencis

en: Started reading
eo: Komencis legi

en: Status
eo: Stato

en: Status activity
eo: Novaj afiŝoj

en: Status has been deleted
eo: La afiŝo estis forigita

en: Status updates from {obj.display_name}
eo: Afiŝoj de {obj.display_name}

en: Status:
eo: Stato:

en: Statuses
eo: Afiŝoj

en: Statuses posted
eo: Nombro de afiŝoj

en: Statuses posted:
eo: Nombro de afiŝoj:

en: Stop Reading "%(book_title)s"
eo: Haltigi la legadon de «%(book_title)s»

en: Stop Reading "<em>%(book_title)s</em>"
eo: Halti legi «<em>%(book_title)s</em>»

en: Stop import
eo: Ĉesigi la importon

en: Stop import?
eo: Ĉu ĉesigi la importon?

en: Stop reading
eo: Halti legi

en: Stopped
eo: Haltigita

en: Stopped Reading
eo: Haltigita legado

en: Stopped reading
eo: Haltis legi

en: String match
eo: Teksto kongruas

en: Subjects
eo: Temoj

en: Subjects:
eo: Temoj:

en: Submit
eo: Sendi

en: Subtitle:
eo: Subtitolo:

en: Success
eo: Sukceso

en: Success!
eo: Sukceso!

en: Success! Email address confirmed.
eo: Sukceso! La retadreso estis konfirmita.

en: Successful items
eo: Sukcesaj aĵoj

en: Successfully added rule
eo: La regulo estis sukcese aldonita

en: Successfully added theme
eo: Sukcese aldonis etoson

en: Successfully blocked:
eo: Sukcese blokis:

en: Successfully changed password
eo: La pasvorto sukcese ŝanĝiĝis

en: Successfully posted status
eo: Sukcese afiŝis

en: Successfully sent test email.
eo: Sukcese sendis provmesaĝon.

en: Successfully updated 2FA settings
eo: La agordoj de dupaŝa aŭtentigo sukcese ĝisdatiĝis

en: Suggest
eo: Proponi

en: Suggest "<em>%(title)s</em>" for this list
eo: Proponi «<em>%(title)s</em>» por ĉi tiu listo

en: Suggest Books
eo: Proponitaj libroj

en: Suggested
eo: Sugestita

en: Suggested Books
eo: Proponitaj libroj

en: Suggested by
eo: Proponita de

en: Summary:
eo: Resumo:

en: Suomi (Finnish)
eo: Suomi (Finna)

en: Support %(site_name)s on <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>
eo: Subtenu %(site_name)s ĉe <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>

en: Support link:
eo: Ligilo por subteni la instancon:

en: Support title:
eo: Titolo por subteni la instancon:

en: Suspend user
eo: Provizore ĉesigi uzanton

en: Svenska (Swedish)
eo: Svenska (Sveda)

en: Switch to this edition
eo: Salti al ĉi tiu eldono

en: System
eo: Sistemo

en: Tagline:
eo: Frapfrazo:

en: Take me there
eo: Iri tien

en: Task name
eo: Tasknomo

en: Test email
eo: Provmesaĝo

en: Thank you! Your request has been received.
eo: Dankon! Via peto bone riceviĝis.

en: That book is already on this list.
eo: Tiu libro jam estas en ĉi tiu listo.

en: That makes an average of %(pages)s pages per book.
eo: Tio faras averaĝon de po %(pages)s paĝoj en libro.

en: That’s great!
eo: Bonege!

en: The Books tab shows your book shelves. We'll explore this later in the tour.
eo: La langeto Libroj montras viajn librobretojn. Ni esploros tion poste dum la gvidhelpo.

en: The bell will light up when you have a new notification. When it does, click on it to find out what exciting thing has happened!
eo: La sonorilo briliĝos kiam vi havos novan atentigon. Kiam ĝi estos brila, alklaku ĝin por scii kia interesa afero okazis!

en: The book has been added to the instance since this import
eo: La libro aldoniĝis al la instanco post la importo

en: The end of the year is the best moment to take stock of all the books read during the last 12 months. How many pages have you read? Which book is your best-rated of the year? We compiled these stats, and more!
eo: La jarfino estas la plej bona momento por resumi vian legadon dum la lastaj 12 monatoj. Kiom da paĝoj vi legis? Kiun libron vi plej alte taksis? Ni kompilis tiujn statistikojn, kaj eĉ pli!

en: The page can be seen by anyone with the complete address.
eo: La paĝon povas vidi iu ajn havanta la kompletan adreson.

en: The page is private, only you can see it.
eo: La paĝo estas privata, nur vi povas vidi ĝin.

en: The page you requested doesn't seem to exist!
eo: La paĝo kiun vi petis ŝajne ne ekzistas!

en: Their best rated review
eo: Ria plej alta takso

en: Their rating: <strong>%(rating)s</strong>
eo: Ria takso: <strong>%(rating)s</strong>

en: Their shortest read this year…
eo: Ria plej mallonga legaĵo ĉi-jare…

en: Theme filename
eo: Dosiernomo de la etoso

en: Theme name
eo: Nomo de la etoso

en: Theme:
eo: Etoso:

en: Themes
eo: Etosoj

en: There are no books here right now! Try searching for a book to get started
eo: Estas neniu libro ĉi tie ĝuste nun! Provu serĉi libron por komenci

en: There aren't any activities right now! Try following a user to get started
eo: Ĝuste nun estas neniu ago! Provu sekvi uzanton por komenci

en: There can be multiple editions of a book, in various formats or languages. You can choose which edition you want to use.
eo: Povas ekzisti pluraj eldonoj de libro, en diversaj formatoj aŭ lingvoj. Vi povas elekti kiun eldonon vi volas uzi.

en: These are some first steps to get you started.
eo: Jen kelkaj unuaj paŝoj por helpi vin komenci.

en: This action cannot be un-done
eo: Ne eblos malfari ĉi tiun agon

en: This domain is blocked. Please contact your administrator if you think this is an error.
eo: Tiu ĉi domajno estas blokita. Bonvolu kontakti vian administranton se vi kredas ke tio estas eraro.

en: This group has no lists
eo: Ĉi tiu grupo havas neniun liston

en: This import is in an old format that is no longer supported. If you would like to troubleshoot missing items from this import, click the button below to update the import format.
eo: Ĉi tiu importo estas en malnova formata kiu ne plu estas subtenata. Se vi ŝatus korekti mankantajn aĵojn de ĉi tiu importo, alklaku la jenan butonon por ĝisdatigi la importan formaton.

en: This is a new author
eo: Ĉi tiu estas nova aŭtoro

en: This is a new work
eo: Ĉi tio estas nova verkaĵo

en: This is a test email.
eo: Ĉi tio estas provmesaĝo.

en: This is home page of a book. Let's see what you can do while you're here!
eo: Jen la hejmpaĝo de libro. Ni vidu kion oni povas fari ĉi tie!

en: This is only intended to be used when things have gone very wrong with imports and you need to pause the feature while addressing issues.
eo: Ĉi tio celas esti uzata nur kiam io fuŝiĝas pri importoj ĝenerale kaj vi bezonas haltigi la trajton dum oni solvas la problemojn.

en: This is the lists page where you can discover book lists created by any user. A List is a collection of books, similar to a shelf.
eo: Ĉi tio estas la paĝo pri listoj kie vi povas malkovri librolistojn kreitajn de iu ajn uzanto. Listo estas kolekto de libroj, simile al breto.

en: This is the page where your books are listed, organised into shelves.
eo: Jen la paĝo kie oni listigas viajn librojn, organizitajn en bretojn.

en: This is where you can set a reading status for this book. You can press the button to move to the next stage, or use the drop down button to select the reading status you want to set.
eo: Ĉi tie vi povas agordi legostaton por ĉi tiu libro. Vi povas premi la butonon por transiri al la sekva ŝtupo, aŭ uzi la butonon de la falmenuo por elekti la legostaton kiun vi volas agordi.

en: This is your last chance to set your domain and protocol.
eo: Nun estas via lasta eblo agordi viajn domajnon kaj protokolon.

en: This is your user profile. All your latest activities will be listed here. Other Bookwyrm users can see parts of this page too - what they can see depends on your privacy settings.
eo: Jen via profilpaĝo. Ĉiuj viaj lastaj agoj listiĝos ĉi tie. Ankaŭ aliaj uzantoj de Bookwyrm povas vidi partojn de ĉi tiu paĝo – tio kion ili vidis dependas de viaj agordoj de privateco.

en: This link is taking you to: <code>%(link_url)s</code>.<br> Is that where you'd like to go?
eo: Ĉi tiu ligilo direktas vin al: <code>%(link_url)s</code>.<br> Ĉu ja tien vi volas iri?

en: This link opens in a pop-up window
eo: Ĉi tiu ligilo malfermiĝos en nova fenestro

en: This link with file type has already been added for this book. If it is not visible, the domain is still pending.
eo: Tiu ĉi ligilo kun tiu ĉi dosiertipo estis jam aldonita por tiu ĉi libro. Se ĝi estas nevidebla, la domajno estas ankoraŭ pritraktota.

en: This list is currently empty
eo: Ĉi tiu listo aktuale estas malplena

en: This list is currently empty.
eo: La listo aktuale estas malplena.

en: This report will be sent to %(site_name)s's moderators for review.
eo: Ĉi tiu raporto estos sendita al la moderigantoj de %(site_name)s por kontrolado.

en: This shelf is empty.
eo: Ĉi tiu breto estas malplena.

en: This tab shows everything you have read towards your annual reading goal, or allows you to set one. You don't have to set a reading goal if that's not your thing!
eo: Ĉi tiu langeto montras ĉion kion vi legis por atingi vian jaran legocelon, aŭ ĝi permesas al vi agordi celon. Agordi legocelon ne estas devige se tio ne interesas vin!

en: Timelines
eo: Novaĵfluoj

en: Times used
eo: Nombro de uzoj

en: Title
eo: Titolo

en: Title:
eo: Titolo:

en: To Read
eo: Legota

en: Total
eo: Sumo

en: Total run count:
eo: Suma nombro de ruliĝoj:

en: Total users
eo: Suma nombro de uzantoj

en: Track your reading, talk about books, write reviews, and discover what to read next. Always ad-free, anti-corporate, and community-oriented, BookWyrm is human-scale software, designed to stay small and personal. If you have feature requests, bug reports, or grand dreams, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">reach out</a> and make yourself heard.
eo: Notu kion vi legas, parolu pri libroj, verku recenzojn kaj malkovru vian sekvan legaĵon. BookWyrm estas programo konstruita por homoj. Ĝi estas ĉiam sen reklamoj, kontraŭkomerca kaj celas resti malgranda kaj persona. Se vi havas petojn pri novaj trajtoj, raportojn pri cimoj, aŭ grandajn revojn <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">kontaktu nin</a> kaj estu aŭskultata.

en: Troubleshooting
eo: Problemsolvado

en: True
eo: Vera

en: Try searching for <strong>%(user)s</strong> on <code>%(remote_domain)s</code> instead
eo: Provu serĉi <strong>%(user)s</strong> ĉe <code>%(remote_domain)s</code> anstataŭe

en: Try selecting <strong>Profile</strong> from the drop down menu to continue the tour.
eo: Provu elekti <strong>Profilo</strong> de la falmenuo por daŭrigi la gvidhelpon.

en: Turn off 2FA
eo: Malŝalti dupaŝan aŭtentigon

en: Two Factor Authentication
eo: Dupaŝa aŭtentigo

en: Two Factor Authentication is active on your account.
eo: Dupaŝa aŭtentigo estas ŝaltita por via konto.

en: Uh oh...
eo: Ho ve...

en: Un-block
eo: Malbloki

en: Un-boost
eo: Maldiskonigi

en: Un-ignore
eo: Ne plu ignori

en: Un-like
eo: Ĉesi ŝati

en: Un-save
eo: Malkonservi

en: Un-suspend user
eo: Malĉesigi uzanton

en: Unable to connect to remote source.
eo: La konekto al la fora fonto malsukcesis.

en: Unable to save settings
eo: Ne eblis konservi la agordojn

en: Unable to save theme
eo: Malsukcesis konservi la etoson

en: Undo follow request
eo: Nuligi la peton de sekvado

en: Unfollow
eo: Ĉesi sekvi

en: Unfollow @%(username)s
eo: Ĉesi sekvi @%(username)s

en: Uninvite
eo: Malinviti

en: Unknown user
eo: Nekonata uzanto

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Unlisted
eo: Nelistigita

en: Unsorted Book
eo: Sennumera libro

en: Until
eo: Ĝis

en: Update import
eo: Ĝisdatigi la importon

en: Update on your report:
eo: Ĝisdatigo de via raporto:

en: Update progress
eo: Ĝisdatigo de la progreso

en: Update read dates for "<em>%(title)s</em>"
eo: Ĝisdatigi legodatojn por «<em>%(title)s</em>»

en: Updated:
eo: Ĝisdatigita:

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: Updates from people you are following will appear in your <strong>Home</strong> timeline.<br><br>The <strong>Books</strong> tab shows activity from anyone, related to your books.
eo: Ĝisdatigoj de homoj kiujn vi sekvas aperos en via novaĵfluo sub <strong>Hejmo</strong>.<br><br>La langeto <strong>Libroj</strong> montras aktivecon de iu ajn, rilatan al viaj libroj.

en: Upload cover:
eo: Alŝuti kovrilon:

en: Uptime:
eo: Daŭro de funkciado:

en: Use IP address blocks with caution, and consider using blocks only temporarily, as IP addresses are often shared or change hands. If you block your own IP, you will not be able to access this page.
eo: Estu zorga pri blokado de IP-adresoj, kaj konsideru bloki nur provizore, ĉar IP-adresoj ofte estas kundividitaj aŭ moviĝis inter pluraj homoj. Se vi blokos vian propran IP-adreson, vi ne povos aliri al ĉi tiu paĝo.

en: Use SSL:
eo: Uzi SSL:

en: Use TLS:
eo: Uzi TLS:

en: Use limit:
eo: Uzlimo:

en: Use setup key
eo: Uzi ŝlosilon de agordado

en: Use the <strong>Feed</strong>, <strong>Lists</strong> and <strong>Discover</strong> links to discover the latest news from your feed, lists of books by topic, and the latest happenings on this Bookwyrm server!
eo: Uzu la ligilojn <strong>Fluo</strong>, <strong>Listoj</strong> kaj <strong>Malkovri</strong> por malkovri la plej lastajn novaĵojn de via fluo, listojn de libroj laŭ temo, kaj la lastajn okazaĵojn ĉe ĉi tiu servilo de Bookwyrm!

en: Use this search box to find users to join your group. Currently users must be members of the same Bookwyrm instance and be invited by the group owner.
eo: Uzu ĉi tiun serĉkampon por trovi uzantojn por aldoni al via grupo. Aktuale, la uzantoj devas esti membroj de la sama instanco de Bookwyrm kaj esti invititaj de la grupestro.

en: Used when the instance is previewed on joinbookwyrm.com. Does not support HTML or Markdown.
eo: Uzata por la antaŭrigardo de la instanco ĉe joinbookwyrm.com. Ne akceptas HTML aŭ Markdown.

en: User
eo: Uzanto

en: User Actions
eo: Agoj por la uzanto

en: User Activity
eo: Aktiveco de la uzanto

en: User Profile
eo: Profilo

en: User details
eo: Detaloj de la uzanto

en: User handle to follow from:
eo: Konto per kiu vi volas sekvi:

en: User profile
eo: Profilo

en: User signup activity
eo: Novaj aliĝoj

en: User type
eo: Tipo de uzanto

en: User with this username already exists
eo: Uzanto kun tiu ĉi uzantnomo jam ekzistas

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Username or password are incorrect
eo: Uzantnomo aŭ pasvorto malĝustas

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Users
eo: Uzantoj

en: Users are currently unable to start new imports
eo: Uzantoj aktuale ne povas komenci novajn importojn

en: Users or statuses that have already been reported (regardless of whether the report was resolved) will not be flagged.
eo: Uzantoj aŭ afiŝoj kiujn oni jam raportis (sendepende ĉu la raporto solviĝis ĉu ne) ne estos markitaj.

en: Users:
eo: Uzantoj:

en: Users: <small>%(instance_name)s</small>
eo: Uzantoj: <small>%(instance_name)s</small>

en: Using S3:
eo: Uzas S3:

en: Version:
eo: Versio:

en: View ISFDB entry
eo: Vidi la ISFDB-registraĵon

en: View ISNI record
eo: Vidi la ISNI-registraĵon

en: View all
eo: Vidi ĉiujn

en: View all %(size)s
eo: Vidi ĉiujn %(size)s

en: View all books
eo: Vidi ĉiujn librojn

en: View and troubleshoot failed items
eo: Vidi kaj korekti malsukcesintajn aĵojn

en: View directory
eo: Vidi la adresaron

en: View ignored requests
eo: Vidi la traktotajn petojn

en: View imported review
eo: Vidi la importitan recenzon

en: View installation instructions
eo: Vidi la instrukciojn de instalado

en: View instance
eo: Vidi la instancon

en: View links
eo: Vidi la ligilojn

en: View on Goodreads
eo: Vidi ĉe Goodreads

en: View on ISFDB
eo: Vidi ĉe ISFDB

en: View on Inventaire
eo: Vidi ĉe Inventaire

en: View on LibraryThing
eo: Vidi ĉe LibraryThing

en: View on OpenLibrary
eo: Vidi ĉe OpenLibrary

en: View profile and more
eo: Vidi la profilon kaj pli

en: View report
eo: Vidi raporton

en: View status
eo: Vidi la afiŝon

en: View user profile
eo: Vidi la profilon

en: Visible:
eo: Videbla:

en: Want to Read "%(book_title)s"
eo: Mi volas legi «%(book_title)s»

en: Want to Read "<em>%(book_title)s</em>"
eo: Volas legi «<em>%(book_title)s</em>»

en: Want to read
eo: Volas legi

en: Warning
eo: Averto

en: Way to go!
eo: Gratulon!

en: Website
eo: Retejo

en: Website:
eo: Retejo:

en: Weeks
eo: Semajnoj

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome to %(site_name)s!
eo: Bonvenon al %(site_name)s!

en: Welcome to Bookwyrm!<br><br>Would you like to take the guided tour to help you get started?
eo: Bonvenon al Bookwyrm!<br><br>Ĉu vi ŝatus sekvi la gvidhelpon por malkovri la trajtojn de la retejo?

en: Welcome to the page for your group! This is where you can add and remove users, create user-curated lists, and edit the group details.
eo: Bonvenan al la paĝo por via grupo! Ĉi tie vi povas aldoni kaj forigi uzantojn, krei listojn estratajn de uzantoj, kaj modifi la detalojn de la grupo.

en: What are you reading?
eo: Kion vi legas?

en: When someone tries to register with an email from this domain, no account will be created. The registration process will appear to have worked.
eo: Kiam iu provos registriĝi per retadreso de ĉi tiu domajno, neniu konto kreiĝos. La procezo de registrado ŝajnos kvazaŭ ĝi sukcesis.

en: When you make your page private, the old key won’t give access to the page anymore. A new key will be created if the page is once again made public.
eo: Kiam oni privatigas paĝon, la malnova ŝlosilo ne plu permesas aliron al la paĝo. Nova ŝlosilo kreiĝos se la paĝo denove publikiĝos.

en: While imports are disabled, users will not be allowed to start new imports, but existing imports will not be effected.
eo: Dum importado estas malŝaltita, uzantoj ne povos komenci novajn importojn sed ekzistantaj importoj ne estos tuŝitaj.

en: Who to follow
eo: Kiun sekvi

en: Wikipedia
eo: Vikipedio

en: Wikipedia link:
eo: Artikolo ĉe Vikipedio:

en: Works
eo: Verkoj

en: Works created
eo: Verkoj kreitaj

en: Write down or copy and paste these codes somewhere safe.
eo: Skribu aŭ kopiu ĉi tiujn kodojn en sekuran lokon.

en: Yes please!
eo: Jes, bonvole!

en: You are already following <strong>%(account)s</strong>
eo: Vi jam sekvas <strong>%(account)s</strong>

en: You are deleting this readthrough and its %(count)s associated progress updates.
eo: Vi forigos ĉi tiun legadon kaj ĝiajn %(count)s asociitajn ĝisdatigojn de progreso.

en: You are now following %(display_name)s!
eo: Vi nun sekvas %(display_name)s!

en: You are running BookWyrm in <strong>debug</strong> mode. This should <strong>never</strong> be used in a production environment.
eo: Vi rulas BookWyrm en la reĝimo <strong>debug</strong>. Tio devus <strong>neniam</strong> esti uzata en produkta medio.

en: You are running BookWyrm in production mode without https. <strong>USE_HTTPS</strong> should be enabled in production.
eo: Vi rulas BookWyrm en la produkta reĝimo sen HTTPS. <strong>USE_HTTPS</strong> devus esti ŝaltita por produktaj uzoj.

en: You can add books when you start using %(site_name)s.
eo: Vi povos aldoni librojn kiam vi komencos uzi %(site_name)s.

en: You can also decide how your list is to be curated - only by you, by anyone, or by a group.
eo: Vi ankaŭ povas decidi kiu estros vian liston – nur vi, iu ajn, aŭ iu grupo.

en: You can also manually add reading dates here. Unlike changing the reading status using the previous method, adding dates manually will not automatically add them to your <strong>Read</strong> or <strong>Reading</strong> shelves.
eo: Vi povas ankaŭ permane aldoni datojn de legado ĉi tie. Kontraste al la antaŭe menciita metodo por ŝanĝi la legodatojn, permane aldoni ilin ne aŭtomate aldonos la librojn al viaj bretoj <strong>Legita</strong> aŭ <strong>Legata</strong>.

en: You can block IP ranges using CIDR syntax.
eo: Vi povas bloki intervalojn de IP-adresoj per la sintakso CIDR.

en: You can change your instance settings in the <code>.env</code> file on your server.
eo: Vi povas ŝanĝi la agordojn de la instanco en la dosiero <code>.env</code> ĉe via servilo.

en: You can create additional custom shelves to organise your books. A book on a custom shelf can be on any number of other shelves simultaneously, including one of the default reading status shelves
eo: Vi povas aldone krei personajn bretojn por organizi viajn librojn. Libro sur aldona breto povas esti sur iom ajn da aliaj bretoj samtempe, inkluzive unu el la defaŭltaj bretoj de legostato

en: You can create or join a group with other users. Groups can share group-curated book lists, and in future will be able to do other things.
eo: Vi povas krei grupon aŭ aliĝi al grupo kun aliaj uzantoj. Grupoj povas kunhavigi librolistojn estratajn de la grupo, kaj estontece povos fari ankaŭ aliajn aferojn.

en: You can download your Goodreads data from the <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Import/Export page</a> of your Goodreads account.
eo: Vi povas elŝuti vian datumaron de Goodreads per <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">la paĝo Import/Export</a> de via konto ĉe Goodreads.

en: You can generate backup codes to use in case you do not have access to your authentication app. If you generate new codes, any backup codes previously generated will no longer work.
eo: Vi povas generi rezervajn kodojn por uzi okaze ke vi ne plu havos aliron al la aplikaĵo de aŭtentigo. Se vi generos novajn kodojn, neniuj antaŭaj kodoj plu funkcios.

en: You can make your account more secure by using Two Factor Authentication (2FA). This will require you to enter a one-time code using a phone app like <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> or <em>Microsoft Authenticator</em> each time you log in.
eo: Vi povas plisekurigi vian konton uzante dupaŝan aŭtentigon (2FA). Tio postulos ke vi entajpu unu-uzan kodon donitan de poŝtelefona aplikaĵo kiel <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> aŭ <em>Microsoft Authenticator</em> ĉiun fojon kiam vi ensalutas.

en: You can opt-out at any time in your <a href="%(path)s">profile settings.</a>
eo: Vi povas ŝanĝi vian decidon iam ajn en viaj <a href="%(path)s">agordoj de profilo</a>.

en: You can post a review, comment, or quote here.
eo: Vi povas afiŝi recenzon, komenton aŭ citaĵon ĉi tie.

en: You can secure your account by setting up two factor authentication in your user preferences. This will require a one-time code from your phone in addition to your password each time you log in.
eo: Vi povas sekurigi vian konton per agordado de dupaŝa aŭtentigo en viaj uzantoj agordoj. Tio postuligos unu-uzan kodon de via poŝtelefono aldone al via pasvorto ĉiufoje kiam vi ensalutos.

en: You can see your lists, or create a new one, here. A list is a collection of books that have something in common.
eo: Ĉi tie vi povas vidi viajn listojn, aŭ krei novan. Listoj estas kolektoj de libroj kiuj havas ion komunan.

en: You can set or change your reading goal any time from your <a href="%(path)s">profile page</a>
eo: Vi povas aldoni aŭ ŝanĝi vian legocelon iam ajn per via <a href="%(path)s">profilpaĝo</a>

en: You can set up monitoring to check if Celery is running by querying:
eo: Vi povas agordi observadon por kontroli ĉu Celery ruliĝas per peto al:

en: You can share your thoughts on this book generally with a simple comment
eo: Vi povas kunhavigi viajn ĝeneralajn opiniojn pri ĉi tiu libro per simpla komento

en: You don't have any Groups yet!
eo: Vi ankoraŭ ne havas Grupon!

en: You don't have any reading activity for this book.
eo: Vi ne havas legan agadon por ĉi tiu libro.

en: You have %(allowed_imports)s left.
eo: Restas al vi %(allowed_imports)s.

en: You have already requested to follow <strong>%(account)s</strong>
eo: Vi jam petis sekvi <strong>%(account)s</strong>

en: You have been removed from the "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" group
eo: Vi estis forigita de la grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: You have blocked <strong>%(account)s</strong>
eo: Vi blokis <strong>%(account)s</strong>

en: You have no messages right now.
eo: Vi havas neniun mesaĝon.

en: You have shelved this edition in:
eo: Vi surbretigis ĉi tiun eldonon sur:

en: You must give your list a name and can optionally give it a description to help other people understand what your list is about.
eo: Vi devas nomi vian liston kaj vi povas doni al ĝi nedevigan priskribon por helpi aliajn homojn kompreni ĝian temon.

en: You must use them in order, and they will not be displayed again.
eo: Vi devos uzi ilin en la ĝusta ordo kaj ili ne denove montriĝos.

en: You requested to reset your %(site_name)s password. Click the link below to set a new password and log in to your account.
eo: Vi petis restarigon de via pasvorto ĉe %(site_name)s. Alklaku la jenan ligilon por agordi novan pasvorton kaj ensaluti en vian konton.

en: You successfully added a book to this list!
eo: Vi sukcese aldonis libron al ĉi tiu listo!

en: You successfully suggested a book for this list!
eo: Vi sukcese proponis libron por ĉi tiu listo!

en: You're all caught up!
eo: Estas neniu nova atentigo!

en: You're all set!
eo: Neniu libro atendas vin!

en: You're invited to join %(site_name)s!
eo: Oni invitis vin aliĝi al %(site_name)s!

en: You're invited to join %(site_name)s! Click the link below to create an account.
eo: Oni invitis vin aliĝi al %(site_name)s! Alklaku la jenan ligilon por krei konton.

en: You've reached the import limit.
eo: Vi atingis la limon de importado.

en: You've read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
eo: Vi legis <a href="%(path)s">%(read_count)s el %(goal_count)s libroj</a>.

en: Your %(year)s Books
eo: Viaj libroj en %(year)s

en: Your <a href="%(url)s">import</a> completed.
eo: Via <a href="%(url)s">importo</a> finiĝis.

en: Your Account
eo: Via konto

en: Your Books
eo: Viaj libroj

en: Your Groups
eo: Viaj grupoj

en: Your Lists
eo: Viaj listoj

en: Your account as a user and an admin
eo: Via konto kiel uzanto kaj administranto

en: Your account will be hidden. You can log back in at any time to re-activate your account.
eo: Via konto estos kaŝita. Vi povas iam ajn reensaluti por reŝalti vian konton.

en: Your account will show up in the <a href="%(path)s">directory</a>, and may be recommended to other BookWyrm users.
eo: Via konto aperos en la <a href="%(path)s">adresaro</a> kaj eble estos rekomendita al aliaj uzantoj de BookWyrm.

en: Your account will show up in the directory, and may be recommended to other BookWyrm users.
eo: Via konto aperos en la adresaro kaj ĝi eble estos rekomendita al aliaj uzantoj de BookWyrm.

en: Your books
eo: Viaj libroj

en: Your comments
eo: Viaj komentoj

en: Your domain appears to be misconfigured. It should not include protocol or slashes.
eo: Via domajno ŝajnas misagordita. Ĝi devus ne enhavi protokolon aŭ oblikvajn strekojn.

en: Your export will include all the books on your shelves, books you have reviewed, and books with reading activity.
eo: Via eksporto inkluzivos ĉiujn librojn sur viaj bretoj, librojn recenzitajn de vi kaj librojn kun legadaj agoj.

en: Your group
eo: Via grupo

en: Your group members will appear here. The group owner is marked with a star symbol.
eo: Viaj grupanoj aperos ĉi tie. La grupestro distingiĝas per stela simbolo.

en: Your instance is missing a code of conduct.
eo: Mankas al via instanco kondutkodo.

en: Your instance is missing a privacy policy.
eo: Mankas al via instanco politiko de privateco.

en: Your outgoing email address, <code>%(email_sender)s</code>, may be misconfigured.
eo: Via eliranta retadreso, <code>%(email_sender)s</code>, eble estas malagordita.

en: Your password:
eo: Via pasvorto:

en: Your profile, books, direct messages, and settings can be accessed by clicking on your name in the menu here.
eo: Viaj profilo, libroj, rektaj mesaĝoj kaj agordoj estas alireblaj per alklako de via nomo en ĉi tiu menuo.

en: Your quotes
eo: Viaj citaĵoj

en: Your reading activity
eo: Via lega agado

en: Your review of '%(book_title)s'
eo: Via recenzo de «%(book_title)s»

en: Your reviews
eo: Viaj recenzoj

en: active
eo: aktiva

en: and %(remainder_count_display)s other | and %(remainder_count_display)s others
eo[0]: kaj %(remainder_count_display)s alia
eo[1]: kaj %(remainder_count_display)s aliaj

[ctx: barcode scanner]
en: ISBN scanned
eo: ISBN skaniĝis

[ctx: barcode scanner]
en: Scanning...
eo: Skanado...

en: book on your shelves | books on your shelves
eo[0]: libro sur viaj bretoj
eo[1]: libroj sur viaj bretoj

en: books
eo: libroj

en: books every
eo: libroj ĉiujn

en: boosted
eo: diskonigita

en: by
eo: de

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eo: komentis pri <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eo: komentis pri <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: curation type]
en: Open
eo: Malfermita

en: days.
eo: tagojn.

en: eBook
eo: Bitlibro

en: edited %(date)s
eo: modifita je %(date)s

en: finished
eo: finita

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eo: finlegis <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eo: finlegis <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: followed by ISBN]
en: Searching for book:
eo: Serĉado de la libro:

en: follower you follow | followers you follow
eo[0]: sekvanto kiun vi sekvas
eo[1]: sekvantoj kiujn vi sekvas

en: has been removed from your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: estis forigita de via grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: has changed the description of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
eo: ŝanĝis la priskribon de la grupo <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the name of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
eo: ŝanĝis la nomon de la grupo <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the privacy level for <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
eo: ŝanĝis la nivelon de privateco de la grupo <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has joined your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eo: aliĝis al via grupo «<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>»

en: inactive
eo: malaktiva

en: last active
eo: laste aktiva

en: of %(pages)s pages
eo: de %(pages)s paĝoj

en: on <a href="/">%(site_name)s</a>
eo: ĉe <a href="/">%(site_name)s</a>

en: page %(page)s
eo: paĝo %(page)s

en: page %(page)s of %(total_pages)s
eo: paĝo %(page)s el %(total_pages)s

en: pages
eo: paĝoj

en: password
eo: pasvorto

en: percent
eo: elcento

en: posts
eo: afiŝoj

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eo: citis <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eo: citis <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: rated <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:
eo: taksis <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:

en: rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s star | rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s stars
eo[0]: taksis <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s stelo
eo[1]: taksis <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s steloj

en: rated it
eo: taksis ĝin

en: replied to <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>'s <a href="%(status_path)s">status</a>
eo: respondis al <a href="%(status_path)s">afiŝo</a> de <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eo: recenzis <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eo: recenzis <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: search
eo: serĉi

en: set a goal to read %(counter)s book in %(year)s | set a goal to read %(counter)s books in %(year)s
eo[0]: fiksis por si celon legi %(counter)s libron en %(year)s
eo[1]: fiksis por si celon legi %(counter)s librojn en %(year)s

en: started
eo: komencita

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eo: komencis legi <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eo: komencis legi <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: stopped
eo: haltigita

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eo: haltis legi <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eo: haltis legi <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: to
eo: ĝis

en: username
eo: uzantnomo

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eo: volas legi <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eo: volas legi <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: {i} uses
eo: {i} uzoj

en: …and the longest
eo: …kaj ria plej longa

en: 简体中文 (Simplified Chinese)
eo: 简体中文 (Simpligita ĉina)

en: 繁體中文 (Traditional Chinese)
eo: 繁體中文 (Tradicia ĉina)
