bookwyrm - en to gl translation catalogue (1393 entries)

en: 
                            Currently, you are allowed to import %(display_size)s books every %(import_limit_reset)s day.
                         | 
                            Currently, you are allowed to import %(import_size_limit)s books every %(import_limit_reset)s days.
gl[0]: 
                            Actualmente, tes permiso para importar %(display_size)s libros cada %(import_limit_reset)s día.
gl[1]: 
                            Actualmente, tes permiso para importar %(import_size_limit)s libros cada %(import_limit_reset)s días.

en: 
            Scan Barcode
gl: 
            Escanear Código de barras

en: %(count)s edition | %(count)s editions
gl[0]: %(count)s edición
gl[1]: %(count)s edicións

en: %(counter)s following
gl: Seguindo a %(counter)s

en: %(current_year)s Reading Goal
gl: Obxectivo de Lectura para %(current_year)s

en: %(display_count)s domain needs review | %(display_count)s domains need review
gl[0]: hai que revisar %(display_count)s dominio
gl[1]: hai que revisar %(display_count)s dominios

en: %(display_count)s follower | %(display_count)s followers
gl[0]: %(display_count)s seguidora
gl[1]: %(display_count)s seguidoras

en: %(display_count)s invite request | %(display_count)s invite requests
gl[0]: %(display_count)s solicitude de convite
gl[1]: %(display_count)s solicitudes de convite

en: %(display_count)s open report | %(display_count)s open reports
gl[0]: %(display_count)s denuncia aberta
gl[1]: %(display_count)s denuncias abertas

en: %(display_count)s user | %(display_count)s users
gl[0]: %(display_count)s usuaria
gl[1]: %(display_count)s usuarias

en: %(display_counter)s item failed to import. | %(display_counter)s items failed to import.
gl[0]: fallou a importación de %(display_counter)s elemento.
gl[1]: fallou a importación de %(display_counter)s elementos.

en: %(display_counter)s item needs manual approval. | %(display_counter)s items need manual approval.
gl[0]: %(display_counter)s elemento precisa aprobación manual.
gl[1]: %(display_counter)s elementos precisan aprobación manual.

en: %(display_name)s left %(ratings_total)s rating, <br />their average rating is %(rating_average)s | %(display_name)s left %(ratings_total)s ratings, <br />their average rating is %(rating_average)s
gl[0]: %(display_name)s fixo %(ratings_total)s valoración,<br />cunha media de %(rating_average)s
gl[1]: %(display_name)s fixo %(ratings_total)s valoracións,<br />cunha valoración media de %(rating_average)s

en: %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s book in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal | %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s books in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal
gl[0]: %(display_name)s ten como obxectivo ler %(goal)s libro en %(year)s,<br /> e vai polo %(goal_percent)s dese obxectivo
gl[1]: %(display_name)s ten como obxectivo ler %(goal)s libros en %(year)s,<br /> e vai polo %(goal_percent)s dese obxectivo

en: %(format)s, %(pages)s pages
gl: %(format)s, %(pages)s páxinas

en: %(formatted_count)s book | %(formatted_count)s books
gl[0]: %(formatted_count)s libro
gl[1]: %(formatted_count)s libros

en: %(formatted_review_count)s review | %(formatted_review_count)s reviews
gl[0]: %(formatted_review_count)s recensión
gl[1]: %(formatted_review_count)s recensións

en: %(half_rating)s star | %(half_rating)s stars
gl[0]: %(half_rating)s estrela
gl[1]: %(half_rating)s estrelas

en: %(languages)s language
gl: idioma %(languages)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s
gl: %(list_name)s, unha lista de %(owner)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s on %(site_name)s
gl: %(list_name)s, unha lista de %(owner)s en %(site_name)s

en: %(mutuals)s follower you follow | %(mutuals)s followers you follow
gl[0]: %(mutuals)s seguidora que segues
gl[1]: %(mutuals)s seguidoras que segues

en: %(mutuals_display)s follower you follow | %(mutuals_display)s followers you follow
gl[0]: %(mutuals_display)s seguidora que segues
gl[1]: %(mutuals_display)s seguidoras que segues

en: %(name)s hasn't set a reading goal for %(year)s.
gl: %(name)s non estableceu un obxectivo de lectura para %(year)s.

en: %(name)s registration is closed
gl: %(name)s ten o rexistro pechado

en: %(num)d book - by %(user)s | %(num)d books - by %(user)s
gl[0]: %(num)d libro - por %(user)s
gl[1]: %(num)d libros - por %(user)s

en: %(pages)s pages
gl: %(pages)s páxinas

en: %(percent)s%% complete!
gl: %(percent)s%% completo!

en: %(rating)s star | %(rating)s stars
gl[0]: %(rating)s estrela
gl[1]: %(rating)s estrelas

en: %(result_count)s result found | %(result_count)s results found
gl[0]: Atopouse %(result_count)s resultado
gl[1]: Atopáronse %(result_count)s resultados

en: %(shared_books)s book on your shelves | %(shared_books)s books on your shelves
gl[0]: %(shared_books)s libro nos teus estantes
gl[1]: %(shared_books)s libros nos teus estantes

en: %(site_name)s home page
gl: Páxina de inicio de %(site_name)s

en: %(site_name)s is part of <em>BookWyrm</em>, a network of independent, self-directed communities for readers. While you can interact seamlessly with users anywhere in the <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">BookWyrm network</a>, this community is unique.
gl: %(site_name)s é parte de <em>BookWyrm</em>, unha rede independente, auto-xestionada de comunidades de persoas lectoras. Aínda que podes interactuar con outras usuarias da <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">rede BookWyrm</a>, esta comunidade é única.

en: %(site_name)s search
gl: Busca en %(site_name)s

en: %(site_name)s's moderators and administrators keep the site up and running, enforce the <a href="%(coc_path)s">code of conduct</a>, and respond when users report spam and bad behavior.
gl: A moderación e administración de %(site_name)s coidan e xestionan o sitio web, fan cumprir co <a href="%(coc_path)s">código de conduta</a> e responden ás denuncias das usuarias sobre spam e mal comportamento.

en: %(username)s has no followers
gl: %(username)s non ten seguidoras

en: %(username)s has read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
gl: %(username)s leu <a href="%(path)s">%(read_count)s de %(goal_count)s libros</a>.

en: %(username)s isn't following any users
gl: %(username)s non segue a ninguén

en: %(username)s's %(year)s Books
gl: Libros de %(username)s para %(year)s

en: %(username)s's books
gl: Libros de %(username)s

en: %(value)s is not a valid remote_id
gl: %(value)s non é un remote_id válido

en: %(value)s is not a valid username
gl: %(value)s non é un nome de usuaria válido

en: %(year)s <em>in the books</em>
gl: <em>os libros en </em> %(year)s

en: %(year)s Reading Goal
gl: %(year)s Obxectivo de lectura

en: %(year)s Reading Progress
gl: Progresión da lectura en %(year)s

en: %(year)s in the books
gl: Os libros en %(year)s

en: (%(review_count)s review) | (%(review_count)s reviews)
gl[0]: (%(review_count)s recensión)
gl[1]: (%(review_count)s recensións)

en: (No page data was available for %(no_page_number)s book) | (No page data was available for %(no_page_number)s books)
gl[0]: (Non hai datos acerca das páxinas para %(no_page_number)s libro)
gl[1]: (Non hai datos acerca das páxinas para %(no_page_number)s libros)

en: (Optional)
gl: (Optativo)

en: (Page %(page)s
gl: (Páxina %(page)s

en: (Recommended if registration is open)
gl: (Recomendable se o rexistro está aberto)

en: (View reports)
gl: (Ver denuncias)

en: (published %(pub_year)s)
gl: (publicado en %(pub_year)s)

en: (showing %(start)s-%(end)s)
gl: (mostrando %(start)s-%(end)s)

en: 2FA check
gl: Comprobación 2FA

en: 2FA is available
gl: 2FA está dispoñible

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> has the most divisive ratings of any book on %(site_name)s.
gl: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> é o libro con valoracións máis diverxentes en %(site_name)s.

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> is %(site_name)s's most beloved book, with an average rating of %(rating)s out of 5.
gl: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> é o libro máis querido de %(site_name)s, cunha valoración media de %(rating)s sobre 5.

en: <a href="%(path)s">%(title)s</a> by
gl: <a href="%(path)s">%(title)s</a> por

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">responderon</a> ao teu <a href="%(parent_path)s">comentario en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">respondeu</a> á túa <a href="%(parent_path)s">cita en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">respondeu</a> á túa <a href="%(parent_path)s">recensión de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">status</a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">respondeu</a>ao teu <a href="%(parent_path)s">estado</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> aceptou o teu convite para unirte ao grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> engadiu <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> e <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> á tua lista "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> engadiu <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> á tua lista "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
gl[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> engadiu <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, e %(display_count)s libro máis á tua lista "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
gl[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> engadiu <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, e %(display_count)s libros máis á túa lista "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added a book to one of your lists
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> engadiu un libro a unha das túas listas

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e %(other_user_display_count)s outras aceptaron o teu convite para unirse ao grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas promoveron o teu <a href="%(related_path)s">comentario en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas promoveron a túa <a href="%(related_path)s">cita en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas promoveron a túa <a href="%(related_path)s">recensión de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas promoveron o teu <a href="%(related_path)s">estado</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others followed you
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas seguironte

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas deixaron o grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas gustoulles o teu <a href="%(related_path)s">comentario en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas gustoulles a túa <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas gustoulles a <a href="%(related_path)s">recensión de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e outras %(other_user_display_count)s persoas gustoulles o teu <a href="%(related_path)s">estado</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e<a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> aceptaron o teu convite para unirse ao grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> promoveron o teu <a href="%(related_path)s">comentario en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> promoveron a túa <a href="%(related_path)s">cita en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> promoveron a túa <a href="%(related_path)s">recensión <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> promoveron o teu <a href="%(related_path)s">estado</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> followed you
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> seguíronte

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> deixaron o grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> gustoulles o teu <a href="%(related_path)s">comentario en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> gustoulles a túa <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> gustoulles a <a href="%(related_path)s">recensión de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> e <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> gustoulle o teu <a href="%(related_path)s">estado</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> promoveu o teu <a href="%(related_path)s">comentario en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> promoveu a túa <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> promoveu a túa <a href="%(related_path)s">recensión de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> promoveu o teu <a href="%(related_path)s">estado</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> followed you
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> seguiute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> has left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> deixou o grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> invited you to join the group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> convidoute a unirte ao grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> gustoulle o teu <a href="%(related_path)s">comentario en <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> gustoulle a túa <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> gustoulle a <a href="%(related_path)s">recensión de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
gl: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> gustoulle o <a href="%(related_path)s">estado</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mencionoute nun <a href="%(related_path)s">comentario<em> en %(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mencionoute nunha <a href="%(related_path)s">cita<em> en %(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mencionoute nunha <a href="%(related_path)s">recensión<em> de %(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">status</a>
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mencionoute nun <a href="%(related_path)s">estado</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> sent you a follow request
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> solicita seguirte

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suxeriu engadir <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> e <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> á tua lista "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
gl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suxeriu engadir <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> á tua lista "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
gl[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suxeriu engadir <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, e %(display_count)s libro máis á túa lista "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
gl[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suxeriu engadir <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, e %(display_count)s libros máis á tua lista "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> commented on this report:
gl: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> comentou esta denuncia:

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> opened this report
gl: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> creou esta denuncia

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> took an action on this report:
gl: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> realizou unha acción nesta denuncia:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> commented on <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
gl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> comentou <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> finished reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
gl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rematou de ler <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> quoted <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
gl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> citou <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rated <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
gl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> valorou <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> reviewed <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
gl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> fixo a recensión de <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> says:
gl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> di:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> started reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
gl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> comezou a ler <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> wants to read <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
gl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> quere ler <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <em>%(display_name)s’s</em> year of reading
gl: Un ano de lecturas de <em>%(display_name)s</em>

en: <em>No notes</em>
gl: <em>Sen notas</em>

en: <strong>%(account)s</strong> could not be found or <code>%(remote_domain)s</code> does not support identity discovery
gl: Non se puido atopar a <strong>%(account)s</strong> ou <code>%(remote_domain)s</code> non ten soporte para o descubrimento remoto de identidades

en: <strong>%(account)s</strong> has blocked you
gl: <strong>%(account)s</strong> bloqueoute

en: <strong>%(account)s</strong> is not a valid username
gl: <strong>%(account)s</strong> non é un identificador válido

en: <strong>%(account)s</strong> was found but <code>%(remote_domain)s</code> does not support 'remote follow'
gl: Atopamos a <strong>%(account)s</strong> mais <code>%(remote_domain)s</code> non ten soporte para 'seguimento remoto'

en: <strong>%(pages)s</strong> pages
gl: <strong>%(pages)s</strong> páxinas

en: <strong>To Read</strong>, <strong>Currently Reading</strong>, <strong>Read</strong>, and <strong>Stopped Reading</strong> are default shelves. When you change the reading status of a book it will automatically be moved to the matching shelf. A book can only be on one default shelf at a time.
gl: <strong>Pendentes</strong>, <strong>Lectura actual</strong>, <strong>Lidos</strong>, e <strong>Abandonados</strong> son os estantes por defecto. Cando cambias o estado da lectura dun libro moverase automáticamente ao estante axeitado. Un libro só pode estar nun dos estantes por defecto ao mesmo tempo.

en: @%(reporter)s has flagged a link domain for moderation.
gl: @%(reporter)s marcou o dominio dunha ligazón para revisar.

en: @%(reporter)s has flagged behavior by @%(reportee)s for moderation.
gl: @%(reporter)s marcou o comportamento de @%(reportee)s para ser revisado.

en: A <a href="%(book_path)s">different edition</a> of this book is on your <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> shelf.
gl: Hai unha <a href="%(book_path)s">edición diferente</a> deste libro no teu estante <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a>.

en: A confirmation code has been sent to the email address you used to register your account.
gl: Enviámosche un código de confirmación ao enderezo de email que usaches ao rexistrar a túa conta.

en: A link to reset your password will be sent to your email address
gl: Enviaremos unha ligazón ao teu email para restablecer o contrasinal

en: A little bit about you
gl: Algo acerca de ti

en: A new <a href="%(path)s">link domain</a> needs review | %(display_count)s new <a href="%(path)s">link domains</a> need moderation
gl[0]: Hai un novo <a href="%(path)s">dominio</a> que revisar
gl[1]: Hai %(display_count)s novos <a href="%(path)s">dominios</a> que revisar

en: A new <a href="%(path)s">report</a> needs moderation | %(display_count)s new <a href="%(path)s">reports</a> need moderation
gl[0]: Nova <a href="%(path)s">denuncia</a> pendente de revisión
gl[1]: Novas %(display_count)s new <a href="%(path)s">denuncias</a> pendentes de revisión

en: A password reset link will be sent to <strong>%(email)s</strong> if there is an account using that email address.
gl: Imos enviar a <strong>%(email)s</strong> unha ligazón para restablecer o contrasinal se existe unha conta que usa ese enderezo.

en: A transient error or timeout caused the external data source to be unavailable.
gl: Un fallo temporal ou de conexión fixo que a fonte externa de datos non estivese dispoñible.

en: A user with that username already exists.
gl: Xa existe unha usuaria con ese identificador.

en: A user with this email already exists.
gl: Xa existe unha usuaria con este email.

en: About
gl: Acerca de

en: About %(site_name)s
gl: Acerca de %(site_name)s

en: Accept
gl: Aceptar

en: Accepted
gl: Aceptadas

en: Access level:
gl: Nivel de acceso:

en: Account
gl: Conta

en: Account name:
gl: Nome da conta:

en: Action
gl: Acción

en: Actions
gl: Accións

en: Activate user
gl: Activar usuaria

en: Active
gl: Activa

en: Active Tasks
gl: Tarefas activas

en: Active this month
gl: Activas este mes

en: Active users:
gl: Usuarias activas:

en: Active:
gl: Activo:

en: Activity
gl: Actividade

en: Add
gl: Engadir

en: Add "<em>%(title)s</em>" to this list
gl: Engadir "<em>%(title)s</em>" a esta lista

en: Add Another Author
gl: Engade outra Autora

en: Add Another Subject
gl: Engadir outro tema

en: Add Author
gl: Engadir Autora

en: Add Authors:
gl: Engadir autoras:

en: Add Book
gl: Engadir libro

en: Add Books
gl: Engadir Libros

en: Add Description
gl: Engadir descrición

en: Add IP address
gl: Engade enderezo IP

en: Add Rule
gl: Engadir regra

en: Add a record manually
gl: Crear rexistro manualmente

en: Add another edition
gl: Engade outra edición

en: Add books
gl: Engade libros

en: Add cover
gl: Engadir portada

en: Add domain
gl: Engadir dominio

en: Add file link
gl: Engadir ligazón ao ficheiro

en: Add instance
gl: Engadir instancia

en: Add link to file
gl: Engadir ligazón ao ficheiro

en: Add new members!
gl: Engadir novos membros!

en: Add notes
gl: Engadir notas

en: Add read dates
gl: Engadir datas de lectura

en: Add read dates for "<em>%(title)s</em>"
gl: Engadir datas de lectura para "<em>%(title)s</em>"

en: Add rule
gl: Engadir regra

en: Add subject
gl: Engadir tema

en: Add the file name using the form below to make it available in the application interface.
gl: Engade o nome de ficheiro usando o formulario inferior para que esté dispoñible na interface da aplicación.

en: Add theme
gl: Engadir decorado

en: Add to list
gl: Engadir á lista

en: Add to your books
gl: Engadir aos teus libros

en: Added by
gl: Engadido por

en: Added by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
gl: Engadido por <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Added:
gl: Engadida:

en: Adding custom shelves.
gl: Engadir estantes personais.

en: Additional info:
gl: Info adicional:

en: Address
gl: Enderezo

en: Admin email:
gl: Email de Admin:

en: Admin key:
gl: Chave de admin:

en: Administration
gl: Administración

en: Aliases:
gl: Alias:

en: Align your book's barcode with the camera.
gl: Aliña o código de barras do libro coa cámara.

en: All
gl: Todas

en: All Lists
gl: Tódalas listas

en: All books
gl: Todos os libros

en: All known users
gl: Tódalas usuarias coñecidas

en: All messages
gl: Tódalas mensaxes

en: All the books %(display_name)s read in %(year)s
gl: Todos os libros que %(display_name)s leu en %(year)s

en: All users from this instance will be deactivated.
gl: Tódalas usuarias desta instancia serán desactivadas.

en: All users from this instance will be re-activated.
gl: Tódalas usuarias desta instancia volverán a estar activas.

en: Allow invite requests
gl: Permitir solicitudes de convite

en: Allow registration
gl: Abrir rexistro

en: Alternatively, you can try enabling more status types
gl: De xeito alternativo, podes activar máis tipos de estados

en: An admin key was created when you installed BookWyrm. You can get your admin key by running <code>./bw-dev admin_code</code> from the command line on your server.
gl: Creouse unha chave de Admin ao instalar BookWyrm. Podes obter a túa chave executando <code>./bw-dev admin_code</code> desde a liña de comandos do teu servidor.

en: An excerpt from '%(book_title)s'
gl: Un extracto de '%(book_title)s'

en: An optional note that will be displayed with the book.
gl: Unha nota optativa que aparecerá xunto ao libro.

en: An update is available! You're running v%(current)s and the latest release is %(available)s.
gl: Hai unha actualización dispoñible! Estás a executar v%(current)s e a última versión é %(available)s.

en: Announcement
gl: Anuncio

en: Announcement content
gl: Contido do anuncio

en: Announcements
gl: Anuncios

en: Answer
gl: Responder

en: Anti-Corporate
gl: Anti-corporacións

en: Any
gl: Calquera

en: Any traffic from this IP address will get a 404 response when trying to access any part of the application.
gl: Calquera tráfico desde estos enderezos IP obterá resposta 404 ao intentar acceder a calquera parte da aplicación.

en: Anyone can add books to this list
gl: Calquera pode engadir libros á lista

en: Anyone can suggest books, subject to your approval
gl: Calquera pode suxerir libros, suxeita á túa aprobación

en: Apply filters
gl: Aplicar filtros

en: Approve
gl: Admitir

en: Approve domain
gl: Aprobar dominio

en: Approved
gl: Aprobado

en: Approved domain
gl: Dominio aprobado

en: Approving a suggestion will permanently add the suggested book to your shelves and associate your reading dates, reviews, and ratings with that book.
gl: Ao aceptar unha suxestión engadirá permanentemente o libro suxerido aos teus estantes e asociará as túas datas de lectura, revisións e valoracións a ese libro.

en: Are you sure you want to delete <strong>%(username)s</strong>'s account? This action cannot be undone. To proceed, please enter your password to confirm deletion.
gl: Tes a certeza de querer eliminar a conta de <strong>%(username)s</strong>? Esta acción non ten volta atrás. Para facelo, escribe o teu contrasinal e confirma a eliminación.

en: As an admin, you'll be able to configure the instance name and information, and moderate your instance. This means you will have access to private information about your users, and are responsible for responding to reports of bad behavior or spam.
gl: Como Admin, poderás configurar o nome da instancia e a descrición, así como moderar a instancia. Esto significa que terás acceso a información privada das usuarias e terás a responsabilidade de xestionar as denuncias e loitar contra malos comportamentos e spam.

en: As well as creating lists from the Lists page, you can create a group-curated list here on the group's homepage. Any member of the group can create a list curated by group members.
gl: Igual que creas listas na páxina de Listas, podes crear listas de xeito conxunto aquí na páxina de grupos. Calquera participante do grupo pode crear unha lista xestionada por tódalas persoas que forman o grupo.

en: Ascending
gl: Ascendente

en: At percent:
gl: Na porcentaxe:

en: Audible ASIN:
gl: ASIN Audible:

en: Audiobook
gl: Audiolibro

en: Author
gl: Autoría

en: Author Identifiers
gl: Identificación da autoría

en: Author details
gl: Detalles da autoría

en: Author of <em>%(alt_title)s</em>
gl: Autora de <em>%(alt_title)s</em>

en: Author of <em>%(book_title)s</em>
gl: Autora de <em>%(book_title)s</em>

en: Author page for %(name)s
gl: Páxina de autora para %(name)s

en: Authors
gl: Autoría

en: Auto-moderation rules
gl: Regras de auto-moderación

en: Auto-moderation rules will create reports for any local user or status with fields matching the provided string.
gl: As regras de auto-moderación crearán denuncias para calquera usuaria ou estado locais campos que concorden co texto proporcionado.

en: Automatically generated report
gl: Denuncia creada automáticamente

en: Availability:
gl: Dispoñibilidade:

en: Available Themes
gl: Decorados dispoñibles

en: Available for loan
gl: Dispoñible para aluguer

en: Back
gl: Atrás

en: Back to pending requests
gl: Volver a solicitudes pendentes

en: Back to reports
gl: Volver a denuncias

en: Barcode reader
gl: Lector de códigos de barras

en: Birth date:
gl: Data de nacemento:

en: Block
gl: Bloquear

en: Block domain
gl: Bloquear dominio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Blocked Users
gl: Usuarias bloqueadas

en: Blocked by count:
gl: Bloqueada pola conta:

en: Blocked by us:
gl: Temos bloquedas:

en: Blocked domain
gl: Dominio bloqueado

en: Book
gl: Libro

en: Book %(series_number)s
gl: Libro %(series_number)s

en: Book Identifiers
gl: Identificadores do libro

en: Book List: %(name)s
gl: Lista de Libros: %(name)s

en: Book Title
gl: Título do libro

en: Book cover preview
gl: Vista previa da portada

en: Book page
gl: Páxina do libro

en: BookWyrm has been updated since this import with a bug fix
gl: Actualizouse BookWyrm desde a importación arranxando algún fallo

en: BookWyrm hosted on <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>
gl: BookWyrm hospedado en <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>

en: BookWyrm users
gl: Usuarias BookWyrm

en: BookWyrm's source code is freely available. You can contribute or report issues on <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.
gl: O código fonte de BookWyrm é público. Podes colaborar ou informar de problemas en <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.

en: Books
gl: Libros

en: Books Timeline
gl: Cronoloxía de libros

en: Books by %(name)s
gl: Libros de %(name)s

en: Books on your reading status shelves will be shown here.
gl: Aquí están os libros nos estantes segundo o seu estado de lectura.

en: Boost
gl: Promover

en: Boost status
gl: Promover estado

en: Born:
gl: Nacemento:

en: CSV Export
gl: Exportación CSV

en: CSV export
gl: Exportar CSV

en: Can't find the edition you're looking for?
gl: Non atopas a edición que buscas?

en: Can't find your code?
gl: Non atopas o código?

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Celery Status
gl: Estado de Celery

en: Celery status
gl: Estado Celery

en: Change Password
gl: Cambiar contrasinal

en: Changed user permission level
gl: Cambiouse o nivel de permisos

en: Check the <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> and <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> in your <code>.env</code> file.
gl: Comproba o <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> e <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> no teu ficheiro <code>.env</code>.

en: Check you have the correct username before trying again
gl: Comproba que usaches o identificador correcto e inténtao outra vez

en: Check you have the correct username before trying again.
gl: Comproba se escribiches o identificador correcto e inténtao outra vez.

en: Choose who can see your list here. List privacy options work just like we saw when posting book reviews. This is a common pattern throughout Bookwyrm.
gl: Elixe quen pode ver a túa lista. As opcións de privacidade da lista funcionan igual que para a recensión de libros. É un patrón común en todo Bookwyrm.

en: Choose who can see your post here. Post privacy can be <strong>Public</strong> (everyone can see), <strong>Unlisted</strong> (everyone can see, but it doesn't appear in public feeds or discovery pages), <strong>Followers</strong> (only your followers can see), or <strong>Private</strong> (only you can see)
gl: Elixe quen pode ver a túa publicación. A visibilidade da publicación pode ser <strong>Pública</strong> (para todas), <strong>Non listada</strong> (todas poden ver, pero non aparece en cronoloxías públicas e páxinas de descubrimento), <strong>Seguidoras</strong> (só a verán as túas seguidoras), ou <strong>Privada</strong> (só ti podes vela)

en: Choose wisely! Your username cannot be changed.
gl: Elixe ben! Non poderás cambiar o identificador de usuaria.

en: Clear Queues
gl: Limpar Colas

en: Clear filters
gl: Limpar filtros

en: Clear search
gl: Limpar busca

en: Clearing queues can cause serious problems including data loss! Only play with this if you really know what you're doing. You must shut down the Celery worker before you do this.
gl: A limpeza das colas pode causar problemas importantes incluíndo perda de datos! Enreda con isto só se realmente sabes o que estás a facer. Deberías apagar Celery antes de facelo.

en: Click on the <strong>Lists</strong> link here to continue the tour.
gl: Preme na ligazón <strong>Listas</strong> para continuar co titorial.

en: Click the <strong>Create List</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
gl: Preme no botón <strong>Crear Lista</strong>, despois en <strong>Seguinte</strong> para continuar o titorial

en: Click the <strong>Create group</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
gl: Preme no botón <strong>Crear grupo</strong>, despois en <strong>Seguinte</strong> para continuar o titorial

en: Click to add cover
gl: Preme para engadir portada

en: Click to enlarge
gl: Preme para agrandar

en: Close
gl: Pechar

en: Closed
gl: Pechada

en: Code of Conduct
gl: Código de Conduta

en: Code of conduct:
gl: Código de conduta:

en: Code:
gl: Código:

en: Color:
gl: Cor:

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Comments
gl: Comentarios

en: Comments from {obj.display_name}
gl: Comentarios sobre {obj.display_name}

en: Comments only
gl: Só comentarios

en: Community
gl: Comunidade

en: Complete
gl: Completa

en: Complete feed
gl: Fonte completa

en: Completed
gl: Completada

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Confirm Book Info
gl: Confirma info do libro

en: Confirm Email
gl: Confirmar email

en: Confirm and Log In
gl: Confirma e Accede

en: Confirm email
gl: Confirmar email

en: Confirm password:
gl: Confirma o contrasinal:

en: Confirm your email address
gl: Confirma o enderezo do teu email

en: Confirm your password to begin setting up 2FA.
gl: Confirma o teu contrasinal para comezar a usar 2FA.

en: Confirmation code:
gl: Código de confirmación:

en: Congratulations, you've finished the tour! Now you know the basics, but there is lots more to explore on your own. Happy reading!
gl: Parabéns, rematáchelo titorial! Xa coñeces o básico, mais aínda tes moito que descubrir pola túa conta. Feliz lectura!

en: Connectors
gl: Conectores

en: Contact site admin
gl: Contacta coa administración

en: Contact your admin or <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>open an issue</a> if you are seeing unexpected failed items.
gl: Contacta coa administración ou <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>abre unha incidencia</a> se atopas fallos non agardados.

en: Content
gl: Contido

en: Content warning
gl: Aviso sobre o contido

en: Continue
gl: Continuar

en: Continue the tour
gl: Continuar co titorial

en: Continue the tour by selecting <strong>Your books</strong> from the drop down menu.
gl: Continúa co titorial seleccionando <strong>Os teus libros</strong> do menú despregable.

en: Copied ISBN!
gl: ISBN copiado!

en: Copied!
gl: Copiado!

en: Copy ISBN
gl: Copiar ISBN

en: Copy address
gl: Copiar enderezo

en: Copy embed code
gl: Copia o código a incluír

en: Copy the theme file into the <code>bookwyrm/static/css/themes</code> directory on your server from the command line.
gl: Copia o ficheiro do decorado no cartafol <code>bookwyrm/static/css/themes</code> do teu servidor usando a liña de comandos.

en: Could not access camera
gl: Non hai acceso á cámara

en: Could not connect to Celery
gl: Non hai conexión con Celery

en: Could not connect to Redis broker
gl: Non puido conectar con Redis broker

en: Could not find a match for book
gl: Non se atopan coincidencias para o libro

en: Cover
gl: Portada

en: Create Announcement
gl: Crear Anuncio

en: Create Invite
gl: Crear convite

en: Create List
gl: Crear lista

en: Create a Group
gl: Crea un Grupo

en: Create an Account
gl: Crear unha Conta

en: Create and save a group to continue the tour.
gl: Crea e garda un grupo para continuar co titorial.

en: Create group
gl: Crear grupo

en: Create list
gl: Crear lista

en: Create shelf
gl: Crear estante

en: Create your account
gl: Crea a túa conta

en: Create your profile
gl: Crea o teu perfil

en: Created and curated by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
gl: Creada e mantida por <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
gl: Creada por <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> and managed by <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>
gl: Creada por <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> e xestionada por <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>

en: Creating a group
gl: Creando un grupo

en: Creating a new author: %(name)s
gl: Creando nova autora: %(name)s

en: Creating a new list
gl: Creando unha nova lista

en: Curate
gl: Xestionar

en: Curated
gl: Xestionada

en: Current Rules
gl: Regras actuais

en: Current password:
gl: Contrasinal actual:

en: Currently Reading
gl: Lectura actual

en: Danger
gl: Perigo

en: Dashboard
gl: Taboleiro

en: Data
gl: Datos

en: Data file:
gl: Ficheiro de datos:

en: Data source:
gl: Fonte de datos:

en: Date Added
gl: Data de alta

en: Date Created
gl: Data de creación

en: Date Updated
gl: Data de actualización

en: Date accepted
gl: Data de aceptación

en: Date added
gl: Data engadida

en: Date added:
gl: Engadido en:

en: Date requested
gl: Data da solicitude

en: Days
gl: Días

en: Deactivate Account
gl: Desactivar conta

en: Deactivate account
gl: Desactivar conta

en: Deactivation reason:
gl: Razón da desactivación:

en: Death date:
gl: Data do falecemento:

en: Decentralized
gl: Descentralizado

en: Default access level:
gl: Nivel de acceso por defecto:

en: Default interface language:
gl: Idioma por defecto da interface:

en: Default post privacy:
gl: Privacidade por defecto:

en: Default theme:
gl: Decorado por defecto:

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Account
gl: Eliminar conta

en: Delete group
gl: Eliminar grupo

en: Delete list
gl: Eliminar lista

en: Delete notifications
gl: Eliminar notificacións

en: Delete schedule
gl: Eliminar programación

en: Delete shelf
gl: Eliminar estante

en: Delete status
gl: Eliminar estado

en: Delete these read dates
gl: Eliminar estas datas da lectura

en: Delete these read dates?
gl: Eliminar estas datas de lectura?

en: Delete this group?
gl: Eliminar este grupo?

en: Delete this list?
gl: Eliminar esta lista?

en: Delete this progress update
gl: Eliminar esta actualización da lectura

en: Deleted
gl: Eliminada

en: Deleted item
gl: Elemento eliminado

en: Deleted user account
gl: Eliminouse a conta de usuaria

en: Deleted users
gl: Usuarias eliminadas

en: Deleting your account cannot be undone. The username will not be available to register in the future.
gl: Se eliminas a conta non haberá volta atrás. O identificador non estará dispoñible para rexistro no futuro.

en: Descending
gl: Descendente

en: Description:
gl: Descrición:

en: Details
gl: Detalles

en: Details:
gl: Detalles:

en: Deutsch (German)
gl: Deutsch (Alemán)

en: Died:
gl: Morte:

en: Direct Messages
gl: Mensaxes Directas

en: Direct Messages with <a href="%(path)s">%(username)s</a>
gl: Mensaxes Directas con <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Direction
gl: Dirección

en: Directory
gl: Directorio

en: Disable 2FA
gl: Desactivar 2FA

en: Disable Two Factor Authentication
gl: Desactivar o Segundo Factor de Autenticación

en: Disable imports
gl: Desactivar importacións

en: Disable starting new imports
gl: Desactivar realizar novas importacións

en: Disabling 2FA will allow anyone with your username and password to log in to your account.
gl: Ao desactivar 2FA calquera que coñeza o teu contrasinal e identificador poderá acceder á túa conta.

en: Discard
gl: Descartar

en: Discover
gl: Descubrir

en: Discover your stats for %(year)s!
gl: Mira aquí as túas estatísticas de %(year)s!

en: Discoverable:
gl: Atopable:

en: Dismiss message
gl: Desbotar mensaxe

en: Display
gl: Axustes

en: Display name:
gl: Nome público:

en: Display settings
gl: Axustes da pantalla

en: Do you have book data from another service like GoodReads?
gl: Tes datos do libro de outros servizos como GoodReads?

en: Documentation
gl: Documentación

en: Does Not Expire
gl: Non caduca

en: Does everything look right?
gl: Está todo ben?

en: Domain
gl: Dominio

en: Domain block
gl: Bloqueo de dominio

en: Domain:
gl: Dominio:

en: Don't show suggested users
gl: Non mostrar suxestións

en: Download file
gl: Descargar ficheiro

en: Download links
gl: Ligazóns de descarga

en: Edit
gl: Editar

en: Edit "%(book_title)s"
gl: Editar "%(book_title)s"

en: Edit Announcement
gl: Editar anuncio

en: Edit Author
gl: Editar autoría

en: Edit Author:
gl: Editar autoría:

en: Edit Book
gl: Editar libro

en: Edit Goal
gl: Editar obxectivo

en: Edit Group
gl: Editar grupo

en: Edit List
gl: Editar lista

en: Edit Profile
gl: Editar perfil

en: Edit Shelf
gl: Editar estante

en: Edit group
gl: Editar grupo

en: Edit links
gl: Editar ligazóns

en: Edit notes
gl: Editar notas

en: Edit profile
gl: Editar perfil

en: Edit read dates
gl: Editar datas da lectura

en: Edit shelf
gl: Editar estante

en: Edit status
gl: Editar estado

en: Editions of %(book_title)s
gl: Edicións de %(book_title)s

en: Editions of <a href="%(work_path)s">"%(work_title)s"</a>
gl: Edicións de <a href="%(work_path)s">%(work_title)s</a>

en: Email Blocklist
gl: Lista de bloqueo de email

en: Email Configuration
gl: Configuración do email

en: Email address:
gl: Enderezo de email:

en: Email backend:
gl: Configuración do email:

en: Email preference
gl: Preferencia do email

en: Email sender:
gl: Remitente do email:

en: Embed this list on a website
gl: Utiliza esta lista nunha páxina web

en: Enable image thumbnails:
gl: Activar miniaturas das imaxes:

en: Enable imports
gl: Activar importacións

en: Enable preview images:
gl: Activar vista previa de imaxes:

en: Enabled:
gl: Activado:

en: End Tour
gl: Rematar titorial

en: End date
gl: Data de fin

en: End date:
gl: Data de fin:

en: End tour
gl: Rematar titorial

en: English
gl: English (Inglés)

en: Enter the code from your app:
gl: Escribe o código da túa app:

en: Enter the code from your authenticator app:
gl: Escribe o código da túa app de autenticación:

en: Error following from %(sitename)s
gl: Erro no seguimento desde %(sitename)s

en: Error loading book
gl: Erro ao cargar o libro

en: Error posting status
gl: Erro ao publicar

en: Error sending test email:
gl: Erro ao enviar o email de proba:

en: Errors
gl: Erros

en: Español (Spanish)
gl: Español (Español)

en: Euskara (Basque)
gl: Euskara (Éuscaro)

en: Event date:
gl: Data do evento:

en: Everything else
gl: As outras cousas

en: Expects a json file in the format provided by FediBlock, with a list of entries that have <code>instance</code> and <code>url</code> fields. For example:
gl: Agardase un ficheiro json no formato que proporciona FediBlock, cunha lista de entradas con campos para <code>instancia</code> e <code>url</code>. Exemplo:

en: Expires
gl: Caduca

en: Expiry:
gl: Caducidade:

en: External links
gl: Ligazóns externas

en: Failed items
gl: Elementos fallidos

en: Failed to load cover
gl: Fallou a carga da portada

en: Failed to save book, see errors below for more information.
gl: Non se gardou o libro, mira embaixo os erros para máis información.

en: Failed:
gl: Fallou:

en: False
gl: Falso

en: Federated
gl: Federado

en: Federated Instances
gl: Instancias federadas

en: Federated community
gl: Comunidade federada

en: Feed
gl: Cronoloxía

en: File
gl: Ficheiro

en: File Links
gl: Ligazóns do ficheiro

en: File exceeds maximum size: 10MB
gl: O ficheiro supera o tamaño máximo: 10MB

en: File type:
gl: Tipo de ficheiro:

en: Filetype
gl: Tipo de ficheiro

en: Filters
gl: Filtros

en: Filters are applied
gl: Filtros aplicados

en: Find a book
gl: Atopa un libro

en: Find friends
gl: Atopa amizades

en: Find more information at isni.org
gl: Atopa máis información en isni.org

en: Find users
gl: Atopar usuarias

en: Finish
gl: Rematar

en: Finish "%(book_title)s"
gl: Acabei "%(book_title)s"

en: Finish "<em>%(book_title)s</em>"
gl: Rematei "<em>%(book_title)s</em>"

en: Finish reading
gl: Rematar a lectura

en: Finished
gl: Rematado

en: Finished reading
gl: Rematei de ler

en: First published date:
gl: Data da primeira edición:

en: Flag statuses
gl: Marcar estados

en: Flag users
gl: Marcar usuarias

en: Follow
gl: Seguir

en: Follow %(username)s
gl: Segue a %(username)s

en: Follow %(username)s from another Fediverse account like BookWyrm, Mastodon, or Pleroma.
gl: Segue a %(username)s desde outra conta no Fediverso como BookWyrm, Mastodon ou Pleroma.

en: Follow %(username)s on the fediverse
gl: Seguir a %(username)s no fediverso

en: Follow @%(username)s
gl: Seguir a @%(username)s

en: Follow Requests
gl: Solicitudes de seguimento

en: Follow from %(sitename)s
gl: Seguir desde %(sitename)s

en: Follow on Fediverse
gl: Seguir no Fediverso

en: Follow!
gl: Seguir!

en: Followed by them:
gl: Somos seguidas por:

en: Followed by us:
gl: Seguidas por nós:

en: Followers
gl: Seguidoras

en: Followers-only
gl: Só seguidoras

en: Following
gl: Seguindo

en: Follows you
gl: Séguete

en: Footer Content
gl: Contido web do pé

en: Forgot your password?
gl: Esqueceches o contrasinal?

en: Format details:
gl: Detalles do formato:

en: Format:
gl: Formato:

en: Français (French)
gl: Français (Francés)

en: Free
gl: Gratuíto

en: Friendly
gl: Amigable

en: Galego (Galician)
gl: Galego (Galego)

en: Generate New Invite
gl: Crear Novo convite

en: Generate backup codes
gl: Crear códigos de apoio

en: Get a copy
gl: Obter unha copia

en: Give your group a name and describe what it is about. You can make user groups for any purpose - a reading group, a bunch of friends, whatever!
gl: Ponlle un nome ao grupo e describe o seu tema. Podes crear grupos de usuarias por calquera motivo - grupo de lectura, amizades, o que sexa!

en: Go to user admin
gl: Ir á xestión da usuaria

en: Goal privacy:
gl: Obxectivo de privacidade:

[ctx: Goal successfully completed]
en: Success!
gl: Feito!

en: Goodreads key:
gl: Chave en Goodreads:

en: Got a favourite you re-read every year? We've got you covered - you can add multiple read dates for the same book 😀
gl: Tes unha lectura favorita que les cada ano? Tamén consideramos este caso e podes engadir múltiples datas de lectura para o mesmo libro 😀

en: Grant access to the camera to scan a book's barcode.
gl: Permite o acceso á cámara para escanear o código de barras do libro.

en: Graphic novel
gl: Novela gráfica

en: Group
gl: Grupo

en: Group Description:
gl: Descrición do grupo:

en: Group Name:
gl: Nome do grupo:

en: Group lists
gl: Listas do grupo

en: Group members
gl: Integrantes do grupo

en: Group members can add to and remove from this list
gl: As persoas do grupo poden engadir e eliminar libros desta lista

en: Group visibility
gl: Visibilidade do grupo

en: Groups
gl: Grupos

en: Groups have privacy settings just like posts and lists, except that group privacy cannot be <strong>Followers</strong>.
gl: Os grupos teñen axustes de privacidade como as publicacións e as listas, excepto que a privacidade do grupo non pode ser só <strong>para seguidoras</strong>.

en: Groups: %(username)s
gl: Grupos: %(username)s

en: Guided Tour
gl: Titorial

en: Hardcover
gl: Tapa dura

en: Have you read %(book_title)s?
gl: Liches %(book_title)s?

en: Here you can see your groups, or create a new one. A group brings together Bookwyrm users and allows them to curate lists together.
gl: Aquí podes ver os teus grupos, ou crear un novo. Un grupo xunta a usuarias de Bookwyrm e permítelles xestionar listas conxuntamente.

en: Hi there,
gl: Ola,

en: Hide followers and following on profile
gl: Agochar relacións de seguimento no perfil

en: Hide status
gl: Agochar estado

en: High priority
gl: Alta prioridade

en: Home
gl: Inicio

en: Home Timeline
gl: Cronoloxía de Inicio

en: Host user:
gl: Identificador:

en: Host:
gl: Servidor:

en: How to add a theme
gl: Como engadir un decorado

en: IP Address Blocklist
gl: Lista de enderezos IP bloqueados

en: IP Address:
gl: Enderezo IP:

en: ISFDB ID:
gl: ID ISFDB:

en: If  you ever change your mind, just click on the Guided Tour link to start your tour
gl: Se cambias de opinión, preme na ligazón ao Titorial para comezar a lectura

en: If the book you are looking for is already on this Bookwyrm instance, you can click on the title to go to the book's page.
gl: Se o libro que buscar está dispoñible nesta instancia Bookwyrm, podes premer no título e ir á páxina do libro.

en: If the book you are looking for is available on a remote catalogue such as Open Library, click on <strong>Import book</strong>.
gl: Se o libro que buscas está dispoñible nun catálogo remoto como Open Library, preme en <strong>Importar libro</strong>.

en: If the book you are looking for is not listed, try loading more records from other sources like Open Library or Inventaire.
gl: Se o libro que buscas non aparece, intenta atopalo cargando máis resultados de fontes como Open Library ou Inventaire.

en: If you didn't request to reset your password, you can ignore this email.
gl: Se non solicitaches cambiar o contrasinal podes ignorar este email.

en: If you have an export file from another service like Goodreads or LibraryThing, you can import it here.
gl: Se tes un ficheiro exportado desde outro servizo como Goodreads ou LibraryThing, podes importalo aquí.

en: If you have read this book you can post a review including an optional star rating
gl: Se liches este libro podes publicar unha recensión e incluír unha valoración coas estrelas

en: If you still can't find your book, you can add a record manually.
gl: Se incluso así non atopas o libro, podes engadilo manualmente.

en: If your book is not in the results, try adjusting your search terms.
gl: Se o libro non está nos resultados, intenta cambiar os termos da busca.

en: If your review or comment might ruin the book for someone who hasn't read it yet, you can hide your post behind a <strong>spoiler alert</strong>
gl: Se a túa recensión ou comentario poden estragar a experiencia de lectura doutra persoa podes agochar a túa publicación detrás dun <strong>aviso de spoiler</strong>

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignored Invite Requests
gl: Solicitudes de convite ignoradas

en: Images
gl: Imaxes

en: Import
gl: Importar

en: Import Blocklist
gl: Importar Lista de Bloqueo

en: Import Books
gl: Importar libros

en: Import Status
gl: Estado da importación

en: Import Troubleshooting
gl: Arranxar importación

en: Import block list
gl: Importar lista de bloqueo

en: Import book
gl: Importar libro

en: Import from another service
gl: Importar desde outro servizo

en: Import preview unavailable.
gl: Non dispoñible vista previa da importación.

en: Import started:
gl: Importación iniciada:

en: Import stopped
gl: Importación detida

en: Import triggered
gl: Comezou a importación

en: Import your reading history
gl: Importa o teu historial de lectura

en: Import, manually add, or view an existing book to continue the tour.
gl: Importa, engade manualmente, ou mira un libro existente para continuar o titorial.

en: Imported
gl: Importado

en: Imports
gl: Importacións

en: Imports are temporarily disabled; thank you for your patience.
gl: As importacións están temporalmente desactivadas; grazas pola paciencia.

en: Impressum
gl: Legal

en: Impressum:
gl: Legal:

en: In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s book<br />for a total of %(pages_total)s pages! | In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s books<br />for a total of %(pages_total)s pages!
gl[0]: En %(year)s, %(display_name)s leu %(books_total)s libro<br />cun total de %(pages_total)s páxinas!
gl[1]: En %(year)s, %(display_name)s leu %(books_total)s libros<br />cun total de %(pages_total)s páxinas!

en: In progress
gl: En progreso

en: Inactive
gl: Inactiva

en: Inbox
gl: Caixa de Entrada

en: Include impressum:
gl: Incluír información legal:

en: Include reviews
gl: Incluír recensións

en: Include spoiler alert
gl: Incluír alerta de spoiler

en: Incorrect Password
gl: Contrasinal incorrecto

en: Incorrect code
gl: Código incorrecto

en: Incorrect password
gl: Contrasinal incorrecto

en: Installing BookWyrm
gl: Instalando BookWyrm

en: Instance Activity
gl: Actividade na instancia

en: Instance Configuration
gl: Configuración da Instancia

en: Instance Info
gl: Info da instancia

en: Instance Name:
gl: Nome da instancia:

en: Instance Settings
gl: Axustes da instancia

en: Instance Setup
gl: Axustes da Instancia

en: Instance description:
gl: Descrición da instancia:

en: Instance details
gl: Detalles da instancia

en: Instance domain:
gl: Dominio da instancia:

en: Instance name
gl: Nome da instancia

en: Instance:
gl: Instancia:

en: Interval:
gl: Intervalo:

en: Inventaire ID:
gl: ID en Inventaire:

en: Invite
gl: Convidar

en: Invite Requests
gl: Solicitudes de convite

en: Invite request text:
gl: Texto para a solicitude do convite:

en: Invites
gl: Convites

en: Is "%(name)s" one of these authors?
gl: É "%(name)s" un destas autoras?

en: Is this an edition of an existing work?
gl: É esta a edición dun traballo existente?

en: Italiano (Italian)
gl: Italiano (Italiano)

en: Items
gl: Elementos

en: Jane Doe
gl: Xoana Pedre

en: Join
gl: Únete

en: Join %(name)s
gl: Únete a %(name)s

en: Join BookWyrm
gl: Únete a BookWyrm

en: Join Directory
gl: Incluír no directorio

en: Join Now
gl: Únete agora

en: Joined %(date)s
gl: Desde hai %(date)s

en: Just read some perfect prose? Let the world know by sharing a quote!
gl: Acabas de ler unha prosa excelsa? Dillo a todo o mundo compartindo unha cita!

en: Language:
gl: Idioma:

en: Languages:
gl: Idiomas:

en: Last Active
gl: Última vez activa

en: Last Updated
gl: Última actualización

en: Last active date:
gl: Data da última actividade:

en: Last edited by:
gl: Última edición por:

en: Last run date will not be updated
gl: Non se actualizará a data da última execución

en: Last run:
gl: Última execución:

en: Last updated
gl: Última actualización

en: Learn more <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">about %(site_name)s</a>.
gl: Coñece máis <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">acerca de %(site_name)s</a>.

en: Learn more about %(site_name)s:
gl: Coñece máis acerca de %(site_name)s:

en: Learn more about moderation
gl: Aprende máis acerca da moderación

en: Leave a rating
gl: Fai unha valoración

en: Leave group
gl: Saír do grupo

en: Leaving BookWyrm
gl: Saír de BookWyrm

en: Let's create a new group!
gl: Creemos un grupo!

en: Let's log in first...
gl: Primeiro hai que acceder...

en: Let's see how to create a new list.
gl: Aprende a crear unha nova lista.

en: Librarything key:
gl: Chave en Librarything:

en: Lietuvių (Lithuanian)
gl: Lietuvių (Lituano)

en: Like
gl: Gústame

en: Like status
gl: Gustar estado

en: Limit the amount of imports
gl: Limitar o número de importacións

en: Link
gl: Ligazón

en: Link Domains
gl: Dominios das ligazóns

en: Link domains must be approved before they are shown on book pages. Please make sure that the domains are not hosting spam, malicious code, or deceptive links before approving.
gl: As ligazóns a dominios teñen que ser aprobadas para mostralas nas páxinas dos libros. Pon coidado en que non sexan spam, código pernicioso, ou ligazóns estragadas antes de aprobalas.

en: Links for "<em>%(title)s</em>"
gl: Ligazóns para "<em>%(title)s</em>"

en: Links from this domain will be removed until your report has been reviewed.
gl: As ligazóns deste dominio van ser eliminadas ata que se revise a denuncia.

en: Links from unknown domains will need to be approved by a moderator before they are added.
gl: As ligazóns a dominios descoñecidos teñen que ser aprobados pola moderación antes de ser engadidos.

en: List Order
gl: Orde da lista

en: List curation
gl: Xestión da lista

en: List curation:
gl: Mantemento da lista:

en: List position
gl: Posición da lista

en: List privacy
gl: Privacidade da lista

en: Lists
gl: Listas

en: Lists: %(username)s
gl: Listas: %(username)s

en: Load %(count)d unread status | Load %(count)d unread statuses
gl[0]: Cargar %(count)d estado non lido
gl[1]: Cargar %(count)d estados non lidos

en: Load cover from url:
gl: Cargar portada desde url:

en: Load data
gl: Cargar datos

en: Load more records
gl: Cargar máis resultados

en: Load results from other catalogues
gl: Cargar resultados desde outros catálogos

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this author which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
gl: Ao cargar os datos vas conectar con <strong>%(source_name)s</strong> e comprobar se existen metadatos desta persoa autora que non están aquí presentes. Non se sobrescribirán os datos existentes.

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this book which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
gl: Ao cargar os datos vas conectar con <strong>%(source_name)s</strong> e comprobar se existen metadatos deste libro que non están aquí presentes. Non se sobrescribirán os datos existentes.

en: Local users
gl: Usuarias locais

en: Locked account
gl: Conta bloqueada

en: Log in
gl: Accede

en: Log in to %(sitename)s
gl: Entrar en %(sitename)s

en: Log in to import or add books.
gl: Accede para importar ou engadir libros.

en: Log out
gl: Desconectar

en: Login
gl: Acceder

en: Logo small:
gl: Logo pequeno:

en: Looking for shelf privacy? You can set a separate visibility level for each of your shelves. Go to <a href="%(path)s">Your Books</a>, pick a shelf from the tab bar, and click "Edit shelf."
gl: Queres privacidade para os estantes? Podes establecer individualmente o nivel de privacidade dos estantes. Vai a <a href="%(path)s">Os teus libros</a>, elixe un estante das seccións, e preme en "Editar estante"

en: Low priority
gl: Baixa prioridade

en: Main navigation menu
gl: Menú principal de navegación

en: Make page private
gl: Facer privada a páxina

en: Make page public
gl: Facer pública a páxina

en: Make sure everything looks right before proceeding
gl: Comproba que todo é correcto antes de continuar

en: Make your profile discoverable to other BookWyrm users.
gl: Permite que outras usuarias de BookWyrm poidan descubrir o teu perfil.

en: Manage Users
gl: Xestionar usuarias

en: Managed by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
gl: Xestionado por <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Manager
gl: Xestora

en: Manually add book
gl: Engadir un libro manualmente

en: Manually approve followers
gl: Aprobar manualmente os seguimentos

en: Manually approve followers:
gl: Aprobar seguimentos manualmente:

en: Manually approved followers:
gl: Seguidoras aprobadas manualmente:

en: Max uses
gl: Máx. de usos

en: Medium priority
gl: Prioridade media

en: Meet your admins
gl: Contacta coa administración

en: Members of this group can create group-curated lists.
gl: Os membros deste grupo poden crear listas xestionadas comunitariamente.

en: Mentions
gl: Mencións

en: Message reporter
gl: Denunciante

en: Messaged reported user
gl: Persoa denunciada contactada

en: Messaged reporter
gl: Denunciante contactada

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Misc
gl: Varios

en: Moderation
gl: Moderación

en: Moderation Activity
gl: Actividade de Moderación

en: Moderator
gl: Moderación

en: Moderator deletion
gl: Eliminado pola moderación

en: Moderator suspension
gl: Suspendido pola moderación

en: More %(site_name)s users want to read <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> than any other book.
gl: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> é o libro que máis queren ler as usuarias de %(site_name)s.

en: More about this site
gl: Máis acerca deste sitio

en: More info about this report:
gl: Máis info acerca desta denuncia:

en: More options
gl: Máis opcións

en: More shelves
gl: Máis estantes

en: Move book
gl: Mover libro

en: Name:
gl: Nome:

en: Navigation Bar
gl: Barra de navegación

en: Nederlands (Dutch)
gl: Paises Baixos (Dutch)

en: Need help?
gl: Precisas axuda?

en: Needs manual review
gl: Precisa revisión manual

en: New password:
gl: Novo contrasinal:

en: New report for %(site_name)s
gl: Nova denuncia en %(site_name)s

en: Newer
gl: Máis novo

en: Next
gl: Seguinte

en: Next in our tour we will explore Groups!
gl: O seguinte apartado do Titorial é o de Grupos!

en: Next: Groups
gl: Seguinte: Grupos

en: No IP addresses currently blocked
gl: Actualmente non tes IP bloqueados

en: No active invites
gl: Sen convites activos

en: No active tasks
gl: Nai tarefas activas

en: No activities for this hashtag yet!
gl: Aínda non hai actividade para este cancelo!

en: No activities yet!
gl: Sen actividade!

en: No announcements found
gl: Non hai anuncios

en: No books found
gl: Non se atopan libros

en: No books found for "%(query)s"
gl: Non se atopan libros con "%(query)s"

en: No books found matching the query "%(query)s"
gl: Non se atopan libros coa consulta "%(query)s"

en: No cover
gl: Sen portada

en: No domains currently approved
gl: Non hai dominios aprobados

en: No domains currently blocked
gl: Non hai dominios bloqueados

en: No domains currently pending
gl: Non hai dominios pendentes

en: No email domains currently blocked
gl: Non tes dominios de email bloqueados

en: No followers you follow
gl: Sen seguidoras que ti segues

en: No groups found.
gl: Non hai grupos.

en: No instances found
gl: Non hai instancias

en: No items currently need review
gl: Non hai elementos que precisen revisión

en: No links available
gl: Sen ligazóns dispoñibles

en: No links available for this book.
gl: Sen ligazóns para para este libro.

en: No links available for this domain.
gl: Non hai ligazóns dispoñibles para este dominio.

en: No lists found.
gl: Non hai listas.

en: No matching imports found.
gl: Non se atopan importacións que concorden.

en: No notes provided
gl: Non hai notas

en: No potential members found for "%(user_query)s"
gl: Non se atopan potenciais membros para "%(user_query)s"

en: No rating
gl: Sen avaliar

en: No recent imports
gl: Sen importacións recentes

en: No reports found.
gl: Non hai denuncias.

en: No requests
gl: Sen solicitudes

en: No results found for "%(query)s"
gl: Sen resultados para "%(query)s"

en: No reviews or comments yet!
gl: Aínda non hai recensións ou comentarios!

en: No thanks
gl: Non grazas

en: No users currently blocked.
gl: Non tes usuarias bloqueadas.

en: No users found for "%(query)s"
gl: Non se atopan usuarias para "%(query)s"

en: Norsk (Norwegian)
gl: Norsk (Noruegués)

en: Not Found
gl: Non se atopa

en: Not a valid CSV file
gl: Non é un ficheiro CSV válido

en: Not set
gl: Non establecido

en: Notes
gl: Notas

en: Notes:
gl: Notas:

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Now that we've explored book shelves, let's take a look at a related concept: book lists!
gl: Agora que coñeces os estantes para libros, imos aprender outro concepto: listas de libros!

en: Now you understand the basics of your profile page, let's add a book to your shelves.
gl: Agora que coñeces o funcionamento básico da páxina de perfil, imos engadir un libro aos estantes.

en: OCLC Number:
gl: Número OCLC:

en: Older
gl: Máis antigo

en: On average, recent imports have taken %(hours)s hours.
gl: De media, ás importacións recentes levoulles %(hours)s horas.

en: On average, recent imports have taken %(minutes)s minutes.
gl: De media, ás importacións recentes levoulles %(minutes)s minutos.

en: On page:
gl: Na páxina:

en: Once the instance is set up, you can promote other users to moderator or admin roles from the admin panel.
gl: Unha vez configurada a instancia, poderás conceder a outras usuarias o rol de administración ou moderación desde o panel de administración.

en: Once you're happy with how everything is set up, click the <strong>Save</strong> button to create your new group.
gl: Unha vez todo está tal como desexas, preme no botón <strong>Gardar</strong> para crear o teu novo grupo.

en: One Day
gl: Un día

en: One Month
gl: Un mes

en: One Week
gl: Unha semana

en: One last step before you join %(site_name)s! Please confirm your email address by clicking the link below:
gl: Un último chanzo antes de unirte a %(site_name)s! Confirma o teu enderezo de email premendo na ligazón inferior:

en: Only you can add and remove books to this list
gl: Só ti podes engadir e eliminar libros desta lista

en: Oops!
gl: Vaite!

en: Open
gl: Abrir

en: Open image in new window
gl: Abrir imaxe en nova ventá

en: Openlibrary ID:
gl: ID en Openlibrary:

en: Openlibrary key
gl: Chave en Openlibrary

en: Openlibrary key:
gl: Chave en Openlibrary:

en: Options
gl: Opcións

en: Or enter the code "%(confirmation_code)s" at login.
gl: Ou escribe o código "%(confirmation_code)s" na páxina de acceso.

en: Or enter the code "<code>%(confirmation_code)s</code>" at login.
gl: Ou escribe o código "<code>%(confirmation_code)s</code>" na páxina de acceso.

en: Order by
gl: Orde por

en: Other editions
gl: Outras edicións

en: Pages:
gl: Páxinas:

en: Paperback
gl: Libro de bolso

en: Password does not match
gl: O contrasinal non concorda

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Pending
gl: Pendente

en: Pending Books
gl: Libros pendentes

en: Pending items
gl: Elementos pendentes

en: Permanently delete account
gl: Eliminar a conta de xeito definitivo

en: Permanently delete user
gl: Eliminar definitivamente a usuaria

en: Permanently deleted
gl: Eliminada definitivamente

en: Permission Denied
gl: Permiso denegado

en: Physical Properties
gl: Propiedades físicas

en: Places
gl: Lugares

en: Please confirm your email
gl: Por favor confirma o teu email

en: Polski (Polish)
gl: Polski (Polaco)

en: Popular on %(site_name)s
gl: Populares en %(site_name)s

en: Port:
gl: Porto:

en: Português Europeu (European Portuguese)
gl: Português Europeu (Portugués europeo)

en: Português do Brasil (Brazilian Portuguese)
gl: Português do Brasil (Portugués brasileiro)

en: Position:
gl: Posición:

en: Post
gl: Publicar

en: Post a comment
gl: Publicar un comentario

en: Post a review
gl: Publicar unha recensión

en: Post privacy
gl: Privacidade da publicación

en: Post to feed
gl: Publicar na cronoloxía

en: Posted by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
gl: Publicado por <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Preferred Timezone:
gl: Zona horaria preferida:

en: Preview
gl: Vista previa

en: Previous
gl: Anterior

en: Primary
gl: Principal

en: Priority
gl: Prioridade

en: Privacy
gl: Privacidade

en: Privacy Policy
gl: Política de Privacidade

en: Privacy Policy:
gl: Política de privacidade:

en: Privacy setting for imported reviews:
gl: Axuste de privacidade para recensións importadas:

en: Private
gl: Privado

en: Profile
gl: Perfil

en: Profile and settings menu
gl: Perfil e menú de axustes

en: Progress
gl: Progreso

en: Progress Updates:
gl: Actualizacións da lectura:

en: Progress:
gl: Progreso:

en: Protocol:
gl: Protocolo:

en: Public
gl: Público

en: Publication
gl: Publicación

en: Published %(date)s
gl: Publicado o %(date)s

en: Published %(date)s by %(publisher)s.
gl: Publicado en %(date)s por %(publisher)s.

en: Published by %(publisher)s.
gl: Publicado por %(publisher)s.

en: Published date:
gl: Data de publicación:

en: Publisher:
gl: Editorial:

en: Purchasable
gl: Dispoñible

en: Question:
gl: Pregunta:

en: Queues
gl: Colas

en: Quotations
gl: Citas

en: Quote
gl: Cita

en: Quote:
gl: Cita:

en: Quotes from {obj.display_name}
gl: Citas de {obj.display_name}

en: Quotes only
gl: Só citas

en: RSS feed
gl: Fonte RSS

en: Rate
gl: Valorar

en: Rating
gl: Valoración

en: Re-open
gl: Volver a abrir

en: Re-opened report
gl: Denuncia volta a abrir

en: Re-send invite
gl: Volver a enviar

en: Re-trying an import can fix missing items in cases such as:
gl: Realizar outra vez a importación pode recuperar elementos que faltan en casos como:

en: Reactivate Account
gl: Reactivar conta

en: Reactivate account
gl: Reactivar conta

en: Read
gl: Lidos

en: Reading Goal
gl: Obxectivo de lectura

en: Reading finish date cannot be before start date.
gl: A data final da lectura non pode ser anterior á de inicio.

en: Reading finished date cannot be in the future.
gl: A data de fin da lectura non pode ser futura.

en: Reading goal:
gl: Obxectivo de lectura:

en: Reading status
gl: Estado da lectura

en: Reading status shelves
gl: Estantes por estado da lectura

en: Reading stopped date cannot be before start date.
gl: A data do abandono da lectura non pode ser anterior á de inicio.

en: Reading stopped date cannot be in the future.
gl: A data de abandono da lectura non pode estar no futuro.

en: Recent Books
gl: Libros recentes

en: Recent Imports
gl: Importacións recentes

en: Recently active
gl: Actividade recente

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh data
gl: Actualizar datos

en: Registration
gl: Rexistro

en: Registration closed text:
gl: Texto se o rexistro está pechado:

en: Registration is enabled on this instance
gl: O rexistro está pechado nesta instancia

en: Registrations
gl: Rexistros

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Relationships
gl: Relacións

en: Remote
gl: Remota

en: Remote instance
gl: Instancia remota

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove %(name)s
gl: Eliminar %(name)s

en: Remove @%(username)s
gl: Eliminar @%(username)s

en: Remove from %(name)s
gl: Eliminar de %(name)s

en: Remove rule
gl: Eliminar regra

en: Remove subject
gl: Eliminar tema

en: Remove theme
gl: Eliminar decorado

en: Reply
gl: Responder

en: Report
gl: Denunciar

en: Report #%(report_id)s: Link added by @%(username)s
gl: Denuncia #%(report_id)s: Ligazón engadida por @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: Link domain
gl: Denuncia #%(report_id)s: Dominio na ligazón

en: Report #%(report_id)s: Status posted by @%(username)s
gl: Denuncia #%(report_id)s: Estado publicado por @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: User @%(username)s
gl: Denuncia #%(report_id)s: Usuaria @%(username)s

en: Report %(domain)s link
gl: Denunciar ligazón %(domain)s

en: Report @%(username)s
gl: Denunciar a @%(username)s

en: Report @%(username)s's status
gl: Denunciar o estado de @%(username)s

en: Report spam
gl: Denunciar spam

en: Reported by <a href="%(path)s">@%(username)s</a>
gl: Denunciado por <a href="%(path)s">@%(username)s</a>

en: Reported links
gl: Ligazóns denunciadas

en: Reported status
gl: Estados denunciados

en: Reports
gl: Denuncias

en: Reports:
gl: Denuncias:

en: Reports: %(instance_name)s
gl: Denuncias: %(instance_name)s

en: Reports: <small>%(instance_name)s</small>
gl: Denuncias: <small>%(instance_name)s</small>

en: Request an Invitation
gl: Solicita un convite

en: Requested
gl: Solicitadas

en: Requesting camera...
gl: Accedendo á cámara...

en: Require users to confirm email address
gl: Requerir que a usuaria confirme o enderezo de email

en: Resend confirmation link
gl: Reenviar ligazón de confirmación

en: Resend link
gl: Reenviar ligazón

en: Reset Password
gl: Restablecer contrasinal

en: Reset password
gl: Restablecer contrasinal

en: Reset your %(site_name)s password
gl: Restablece o contrasinal en %(site_name)s

en: Resolve
gl: Resolver

en: Resolved
gl: Resoltas

en: Resolved report
gl: Denuncia resolta

en: Results from
gl: Resultados de

en: Retry
gl: Volver a intentar

en: Retry Status
gl: Intenta outra vez

en: Review
gl: Recensión

en: Review items
gl: Revisar elementos

en: Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s star): %(review_title)s | Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s stars): %(review_title)s
gl[0]: Recensión de "%(book_title)s" (%(display_rating)s estrela): %(review_title)s
gl[1]: Recensión de "%(book_title)s" (%(display_rating)s estrelas): %(review_title)s

en: Review of "%(book_title)s": %(review_title)s
gl: Recensión de "%(book_title)s": %(review_title)s

en: Review:
gl: Recensión:

en: Reviews
gl: Recensións

en: Reviews and Comments
gl: Recensións e Comentarios

en: Reviews from {obj.display_name}
gl: Recensións de {obj.display_name}

en: Reviews only
gl: Só recensións

en: Română (Romanian)
gl: Română (Rumanés)

en: Row
gl: Fila

en: Run <code>./bw-dev compile_themes</code> and <code>./bw-dev collectstatic</code>.
gl: Executa <code>./bw-dev compile_themes</code> e <code>./bw-dev collectstatic</code>.

en: Run now
gl: Executar agora

en: Run time
gl: Tempo de execución

en: Sadly %(display_name)s didn’t finish any books in %(year)s
gl: %(display_name)s non rematou de ler ningún libro en %(year)s

en: Save
gl: Gardar

en: Save &amp; continue
gl: Gardar &amp; continuar

en: Save your group
gl: Garda o grupo

en: Saved
gl: Gardado

en: Saved Lists
gl: Listas gardadas

en: Scan Barcode
gl: Escanear código de barras

en: Scan the QR code with your authentication app and then enter the code from  your app below to confirm your app is set up.
gl: Escanea o código QR coa túa app de autenticación e escribe aquí o código que apareza nela para confirmar que configuraches a app.

en: Schedule scan
gl: Programar escaneo

en: Schedule:
gl: Programar:

en: Search
gl: Buscar

en: Search again
gl: Buscar de novo

en: Search book records by scanning an ISBN barcode using your device's camera - great when you're in the bookstore or library!
gl: Busca no rexistro de libros escaneando o código de barras ISBN coa cámara do teu dispositivo - moi útil cando estás nunha librería ou biblioteca!

en: Search box
gl: Caixa de buscas

en: Search editions
gl: Buscar edicións

en: Search for a book
gl: Buscar un libro

en: Search for a book, user, or list
gl: Busca un libro, usuaria ou lista

en: Search for a title or author to continue the tour.
gl: Busca por título ou autoría para continuar o titorial.

en: Search for a user
gl: Buscar usuarias

en: Search for books, users, or lists using this search box.
gl: Busca libros, usuarias, ou listas usando este cadro de busca.

en: Search query
gl: Termos a buscar

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Search to add a user
gl: Buscar para engadir usuaria

en: Search type
gl: Tipo de busca

en: Searching
gl: Buscando

en: See tagged statuses in the local %(site_name)s community
gl: Mira os estados con etiquetas na comunidade local de %(site_name)s

en: See what's new in the local %(site_name)s community
gl: Olla as novidades na comunidade local de %(site_name)s

en: Select Group
gl: Elexir grupo

en: Select a group
gl: Elexir un grupo

en: Self deactivation
gl: Auto desactivación

en: Self deletion
gl: Auto eliminación

en: Send direct message
gl: Enviar mensaxe directa

en: Send invite
gl: Enviar convite

en: Send test email
gl: Enviar email de proba

en: Send test email to %(email)s
gl: Enviar email de proba a %(email)s

en: Sent
gl: Enviadas

en: Separate multiple values with commas.
gl: Separa múltiples valores con vírgulas.

en: Series by
gl: Unha Serie de

en: Series number:
gl: Número da serie:

en: Series:
gl: Serie:

en: Server Error
gl: Erro do servidor

en: Set
gl: Establecer

en: Set a goal for how many books you'll finish reading in %(year)s, and track your progress throughout the year.
gl: Establece un obxectivo de lecturas para %(year)s, e controla a túa progresión durante o ano.

en: Set a question for invite requests
gl: Escribe a pregunta para as solicitudes de convite

en: Set display name
gl: Establecer nome público

en: Set display name for %(url)s
gl: Nome público para %(url)s

en: Set goal
gl: Establecer obxectivo

en: Set import limit to
gl: Establece un límite de

en: Set instance default theme
gl: Establecer decorado por defecto para a instancia

en: Set limit
gl: Establecer

en: Set the value to 0 to not enforce any limit.
gl: Establece un valor de 0 para non poñer un límite.

en: Set up 2FA
gl: Configurar 2FA

en: Set up BookWyrm
gl: Configurar BookWyrm

en: Settings
gl: Axustes

en: Settings saved
gl: Axustes gardados

en: Share a quote
gl: Comparte unha cita

en: Share this page
gl: Comparte esta páxina

en: Share your thoughts
gl: Comparte o que pensas

en: Sharing status: <strong>private</strong>
gl: Compartir estado: <strong>privado</strong>

en: Sharing status: <strong>public with key</strong>
gl: Compartir estado: <strong>público con chave</strong>

en: Shelf
gl: Estante

en: Shelved
gl: No estante

en: Shelves are for organising books for yourself, whereas Lists are generally for sharing with others.
gl: Os estantes serven para organizar os teus libros, mentras que as Listas normalmente son para compartilos con outras persoas.

en: Short description:
gl: Descrición curta:

en: Show RSS Options
gl: Mostrar Opcións RSS

en: Show all updates
gl: Mostrar tódalas actualizacións

en: Show less
gl: Mostrar menos

en: Show more
gl: Mostrar máis

en: Show reading goal prompt in feed
gl: Mostrar info do obxectivo de lectura na cronoloxía

en: Show rules
gl: Mostrar regras

en: Show status
gl: Mostrar estado

en: Show suggested users
gl: Mostrar usuarias suxeridas

en: Show this account in suggested users
gl: Mostrar esta conta en usuarias suxeridas

en: Show this account in suggested users:
gl: Mostar esta conta en usuarias suxeridas:

en: Sign Up
gl: Inscribirse

en: Site Settings
gl: Axustes da web

en: Skip this step
gl: Omitir este paso

en: Software version:
gl: Versión do software:

en: Some ebooks can be downloaded for free from external sources. They will be shown here.
gl: Algúns libros pódense descargar gratuítamente desde fontes externas. Mostrarase aquí.

en: Some thoughts on the book
gl: Cousas interesantes no libro

en: Some users might try to import a large number of books, which you want to limit.
gl: Algunhas usuarias poderían querer importar un número enorme de libros, podes poñerlle límite.

en: Something went wrong trying to follow <strong>%(account)s</strong>
gl: Algo fallou ao intentar seguir a <strong>%(account)s</strong>

en: Something went wrong! Sorry about that.
gl: Algo fallou! Lamentámolo.

en: Sorry! This invite code is no longer valid.
gl: Lamentámolo! Este convite xa non é válido.

en: Sorry! We couldn't find that code.
gl: Lamentámolo! Non puidemos atopar ese código.

en: Sort By
gl: Ordenar por

en: Sort List
gl: Ordenar lista

en: Sort Title:
gl: Orde por título:

en: Sorted ascending
gl: Orde ascendente

en: Sorted descending
gl: Orde descendente

en: Spoiler alerts
gl: Alertas de spoiler

en: Spoilers ahead!
gl: Contén Spoilers!

en: Spoilers/content warnings:
gl: Avisos sobre o contido/spoilers:

en: Start "%(book_title)s"
gl: Comecei "%(book_title)s"

en: Start "<em>%(book_title)s</em>"
gl: Comecei a ler "<em>%(book_title)s</em>"

en: Start date
gl: Data de inicio

en: Start date:
gl: Data de inicio:

en: Start reading
gl: Comezar a ler

en: Started
gl: Comezado

en: Started reading
gl: Comecei a ler

en: Status
gl: Estado

en: Status activity
gl: Actividade do estado

en: Status has been deleted
gl: O estado foi eliminado

en: Status updates from {obj.display_name}
gl: Actualizacións de estados desde {obj.display_name}

en: Status:
gl: Estado:

en: Statuses
gl: Estados

en: Statuses posted
gl: Estados publicados

en: Statuses posted:
gl: Estados publicados:

en: Stop Reading "%(book_title)s"
gl: Deixar de ler "%(book_title)s"

en: Stop Reading "<em>%(book_title)s</em>"
gl: Deixar de ler "<em>%(book_title)s</em>"

en: Stop import
gl: Deter a importación

en: Stop import?
gl: Deter a importación?

en: Stop reading
gl: Deixar de ler

en: Stopped
gl: Detida

en: Stopped Reading
gl: Abandonados

en: Stopped reading
gl: Abandonados

en: String match
gl: Texto coincidente

en: Subjects
gl: Temas

en: Subjects:
gl: Temas:

en: Submit
gl: Enviar

en: Subtitle:
gl: Subtítulo:

en: Success
gl: Feito

en: Success!
gl: Feito!

en: Success! Email address confirmed.
gl: Correcto! Enderezo de email confirmado.

en: Successful items
gl: Elementos correctos

en: Successfully added rule
gl: Regra engadida correctamente

en: Successfully added theme
gl: Decorado engadido correctamente

en: Successfully blocked:
gl: Bloqueaches a:

en: Successfully changed password
gl: Cambiouse correctamente o contrasinal

en: Successfully posted status
gl: Publicación correcta

en: Successfully sent test email.
gl: Enviouse correctamente o email de proba.

en: Successfully updated 2FA settings
gl: Axustes 2FA actualizados correctamente

en: Suggest
gl: Suxire

en: Suggest "<em>%(title)s</em>" for this list
gl: Suxerir "<em>%(title)s</em>" para esta lista

en: Suggest Books
gl: Suxerir Libros

en: Suggested
gl: Suxerido

en: Suggested Books
gl: Libros suxeridos

en: Suggested Users
gl: Usuarias suxeridas

en: Suggested by
gl: Suxerido por

en: Summary:
gl: Resumo:

en: Suomi (Finnish)
gl: Suomi (Finés)

en: Support %(site_name)s on <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>
gl: Axuda a %(site_name)s en <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>

en: Support link:
gl: Ligazón de axuda:

en: Support title:
gl: Título de axuda:

en: Suspend user
gl: Usuaria suspendida

en: Suspended user
gl: Usuaria suspendida

en: Svenska (Swedish)
gl: Svenska (Sueco)

en: Switch to this edition
gl: Cambiar a esta edición

en: System
gl: Sistema

en: Tagline:
gl: Lema:

en: Take me there
gl: Lévame alá

en: Task name
gl: Nome da tarefa

en: Test email
gl: Email de proba

en: Thank you! Your request has been received.
gl: Grazas! A solicitude foi recibida.

en: That book is already on this list.
gl: Ese libro xa está na lista.

en: That makes an average of %(pages)s pages per book.
gl: Esto fai unha media de %(pages)s páxinas por libro.

en: That’s great!
gl: Está moi ben!

en: The Books tab shows your book shelves. We'll explore this later in the tour.
gl: O apartado de Libros mostra os teus estantes. Xa os veremos despois no titorial.

en: The bell will light up when you have a new notification. When it does, click on it to find out what exciting thing has happened!
gl: A campá acenderase cando teñas notificacións novas. Preme nela para ver iso tan emocionante que aconteceu!

en: The book has been added to the instance since this import
gl: O libro foi engadido á instancia desde esta importación

en: The end of the year is the best moment to take stock of all the books read during the last 12 months. How many pages have you read? Which book is your best-rated of the year? We compiled these stats, and more!
gl: O final do ano é o mellor momento para botar unha ollada a todos os libros lidos nos últimos 12 meses. Cantas páxinas liches? Cal é o libro con mellor valoración do ano? Recollemos estas estatísticas e moitas máis!

en: The page can be seen by anyone with the complete address.
gl: Esta páxina será visible para calquera que teña o enderezo completo.

en: The page is private, only you can see it.
gl: Esta páxina é privada só ti podes vela.

en: The page you requested doesn't seem to exist!
gl: Parece que non existe a páxina solicitada!

en: Their best rated review
gl: A súa recensión máis valorada

en: Their rating: <strong>%(rating)s</strong>
gl: Valoración: <strong>%(rating)s</strong>

en: Their shortest read this year…
gl: A lectura máis curta deste ano…

en: Theme filename
gl: Nome de ficheiro do decorado

en: Theme name
gl: Nome do decorado

en: Theme:
gl: Decorado:

en: Themes
gl: Decorados

en: There are no books here right now! Try searching for a book to get started
gl: Aínda non tes libros! Busca algún co que comezar

en: There aren't any activities right now! Try following a user to get started
gl: Non hai actividade por agora! Proba a seguir algunha persoa para comezar

en: There can be multiple editions of a book, in various formats or languages. You can choose which edition you want to use.
gl: Pode haber varias edicións para o mesmo libro, en varios formatos ou idiomas. Podes elexir a edición que queres usar.

en: These are some first steps to get you started.
gl: Aquí tes unhas endereitas para ir aprendendo.

en: This action cannot be un-done
gl: Esta acción non ten volta atrás

en: This domain is blocked. Please contact your administrator if you think this is an error.
gl: Este dominio está bloqueado. Contacta coa administración se cres que é un erro.

en: This group has no lists
gl: Este grupo non ten listas

en: This import is in an old format that is no longer supported. If you would like to troubleshoot missing items from this import, click the button below to update the import format.
gl: Esta importación ten un formato antigo xa non soportado. Se queres intentar recuperar os elementos que faltan nesta importación preme no botón inferior para actualizar o formato de importación.

en: This is a new author
gl: Esta é unha nova autora

en: This is a new work
gl: Este é un novo traballo

en: This is a test email.
gl: Este é un email de proba.

en: This is home page of a book. Let's see what you can do while you're here!
gl: Esta é a páxina de inicio para o libro. Vexamos o que podes facer aquí!

en: This is only intended to be used when things have gone very wrong with imports and you need to pause the feature while addressing issues.
gl: Isto pretende ser útil cando algo funciona realmente mal coas importacións e precisas deter esta ferramenta para intentar resolver o problema.

en: This is the lists page where you can discover book lists created by any user. A List is a collection of books, similar to a shelf.
gl: Esta é a páxina de listas onde podes descubrir novos libros nas listas creadas pola comunidade. Unha Lista é unha colección de libros, semellante a un estante.

en: This is the page where your books are listed, organised into shelves.
gl: Nesta páxina está a lista cos teus libros, organizados en estantes.

en: This is where you can set a reading status for this book. You can press the button to move to the next stage, or use the drop down button to select the reading status you want to set.
gl: Aquí podes establecer o estado de lectura para este libro. Podes premer no botón para ir á seguinte sección, ou usar o seleccionable para establecer o estado de lectura que desexes.

en: This is your last chance to set your domain and protocol.
gl: Esta é a última oportunidade para establecer o dominio e protocolo.

en: This is your user profile. All your latest activities will be listed here. Other Bookwyrm users can see parts of this page too - what they can see depends on your privacy settings.
gl: Este é o teu perfil de usuaria. A túas últimas actividades aparecerán aquí. Outras usuarias de Bookwyrm poden ver certas partes desta páxina - o que vexan depende dos teus axustes de privacidade.

en: This link is taking you to: <code>%(link_url)s</code>.<br> Is that where you'd like to go?
gl: Esta ligazón vaite levar a: <code>%(link_url)s</code>.<br>É ahí a onde queres ir?

en: This link opens in a pop-up window
gl: Esta ligazón abre unha ventá emerxente

en: This link with file type has already been added for this book. If it is not visible, the domain is still pending.
gl: Esta ligazón co tipo de ficheiro xa foi engadida para este libro. Se non é visible, o dominio aínda está pendente.

en: This list is currently empty
gl: A lista está baleira neste intre

en: This list is currently empty.
gl: A lista está baleira neste intre.

en: This report will be sent to %(site_name)s's moderators for review.
gl: Esta denuncia vaise enviar á moderación en %(site_name)s para o seu análise.

en: This shelf is empty.
gl: Este estante esta baleiro.

en: This tab shows everything you have read towards your annual reading goal, or allows you to set one. You don't have to set a reading goal if that's not your thing!
gl: Este apartado mostra todo o que leches este ano e permiteche establecer un obxectivo de lectura. Non tes que establecer un obxectivo se non queres!

en: Timelines
gl: Cronoloxías

en: Times used
gl: Veces utilizado

en: Title
gl: Título

en: Title:
gl: Título:

en: To Read
gl: Pendentes

en: Total run count:
gl: Veces executado:

en: Total users
gl: Total de usuarias

en: Track your reading, talk about books, write reviews, and discover what to read next. Always ad-free, anti-corporate, and community-oriented, BookWyrm is human-scale software, designed to stay small and personal. If you have feature requests, bug reports, or grand dreams, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">reach out</a> and make yourself heard.
gl: Rexistra as túas lecturas, conversa acerca dos libros, escribe recensións e descubre próximas lecturas. Sempre sen publicidade, anti-corporacións e orientado á comunidade, BookWyrm é software a escala humana, deseñado para ser pequeno e persoal. Se queres propoñer novas ferramentas, informar de fallos, ou colaborar, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">contacta con nós</a> e deixa oír a túa voz.

en: Troubleshooting
gl: Arranxar problemas

en: True
gl: Certo

en: Try searching for <strong>%(user)s</strong> on <code>%(remote_domain)s</code> instead
gl: Intenta buscar <strong>%(user)s</strong> en <code>%(remote_domain)s</code>

en: Try selecting <strong>Profile</strong> from the drop down menu to continue the tour.
gl: Selecciona <strong>Perfil</strong> no menú despregable para continuar o titorial.

en: Turn off 2FA
gl: Desactivar 2FA

en: Two Factor Authentication
gl: Autenticación con dous factores

en: Two Factor Authentication is active on your account.
gl: O Segundo Factor de Autenticación está activado para a túa conta.

en: Uh oh...
gl: Oioioi...

en: Un-block
gl: Desbloquear

en: Un-boost
gl: Retirar promoción

en: Un-ignore
gl: Non ignorar

en: Un-like
gl: Retirar gústame

en: Un-save
gl: Reverter

en: Un-suspend user
gl: Usuaria reactivada

en: Un-suspended user
gl: Retirada a suspensión

en: Unable to connect to remote source.
gl: Non se pode conectar coa fonte remota.

en: Unable to save settings
gl: Non se gardaron os axustes

en: Unable to save theme
gl: Non se gardou o decorado

en: Undo follow request
gl: Retirar solicitude de seguimento

en: Unfollow
gl: Non seguir

en: Unfollow @%(username)s
gl: Deixar de seguir a @%(username)s

en: Uninvite
gl: Retirar convite

en: Unknown user
gl: Usuaria descoñecida

en: Unlimited
gl: Sen límite

en: Unlisted
gl: Non listado

en: Unsorted Book
gl: Libro non ordenado

en: Until
gl: Ata

en: Update
gl: Actualizar

en: Update import
gl: Actualizar importación

en: Update on your report:
gl: Actualiza a denuncia:

en: Update progress
gl: Actualización do progreso

en: Update read dates for "<em>%(title)s</em>"
gl: Actualizar as datas de lectura para "<em>%(title)s</em>"

en: Updated:
gl: Actualizada:

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Updates from people you are following will appear in your <strong>Home</strong> timeline.<br><br>The <strong>Books</strong> tab shows activity from anyone, related to your books.
gl: As actualizacións das persoas que segues aparecen na cronoloxía de <strong>Inicio</strong>.<br><br>A pestana de <strong>Libros</strong> mostra a actividade de calquera, en relación cos teus libros.

en: Upload cover:
gl: Subir portada:

en: Use IP address blocks with caution, and consider using blocks only temporarily, as IP addresses are often shared or change hands. If you block your own IP, you will not be able to access this page.
gl: Usa os bloqueos por IP con tino, e considera outros bloqueos ou só temporalmente, xa que os enderezos IP son habitualmente compartidos ou cambian con frecuencia. Se bloqueas o teu propio IP non poderás acceder a esta páxina.

en: Use SSL:
gl: Usar SSL:

en: Use TLS:
gl: Usar TLS:

en: Use limit:
gl: Límite de uso:

en: Use setup key
gl: Usa a clave de configuración

en: Use the <strong>Feed</strong>, <strong>Lists</strong> and <strong>Discover</strong> links to discover the latest news from your feed, lists of books by topic, and the latest happenings on this Bookwyrm server!
gl: Usa as ligazóns a <strong>Cronoloxía</strong>, <strong>Listas</strong> e <strong>Descubrir</strong> para ver as últimas novas na túa cronoloxía, listas de libros por tema, e as últimas actualizacións neste servidor Bookwyrm!

en: Use this search box to find users to join your group. Currently users must be members of the same Bookwyrm instance and be invited by the group owner.
gl: Usa esta caixa de busca para atopar usuarias para incluir no teu grupo. Por agora as usuarias deben pertencer á mesma instancia de Bookwyrm e ser convidadas pola administradora do grupo.

en: Used when the instance is previewed on joinbookwyrm.com. Does not support HTML or Markdown.
gl: Utilizado na vista previa da instancia en joinbookwyrm.com. Non admite HTML ou Markdown.

en: User
gl: Usuaria

en: User Actions
gl: Accións da usuaria

en: User Activity
gl: Actividade da usuaria

en: User Profile
gl: Perfil da usuaria

en: User details
gl: Detalles da usuaria

en: User handle to follow from:
gl: ID da usuaria desde onde seguir:

en: User profile
gl: Perfil da usuaria

en: User signup activity
gl: Rexistros de usuarias

en: User type
gl: Tipo de usuaria

en: User with this username already exists
gl: Xa existe unha usuaria con este identificador

en: Username
gl: Identificador

en: Username or password are incorrect
gl: As credenciais non son correctas

en: Username:
gl: Identificador:

en: Users
gl: Usuarias

en: Users are currently unable to start new imports
gl: As usuarias actualmente non poden realizar importacións

en: Users or statuses that have already been reported (regardless of whether the report was resolved) will not be flagged.
gl: Usuarias e estados que xa foron denunciados (independentemente de se xa foi resolta a denuncia) non serán marcados.

en: Users:
gl: Usuarias:

en: Users: <small>%(instance_name)s</small>
gl: Usuarias: <small>%(instance_name)s</small>

en: Using S3:
gl: Usando S3:

en: Version:
gl: Versión:

en: View ISFDB entry
gl: Ver a entrada ISFDB

en: View ISNI record
gl: Ver rexistro ISNI

en: View all
gl: Ver todo

en: View all %(size)s
gl: Ver os %(size)s

en: View all books
gl: Ver todos os libros

en: View and troubleshoot failed items
gl: Ver e arranxar os problemas

en: View directory
gl: Ver directorio

en: View ignored requests
gl: Ver solicitudes ignoradas

en: View imported review
gl: Ver revisión importada

en: View installation instructions
gl: Ver instruccións de instalación

en: View instance
gl: Ver instancia

en: View links
gl: Ver ligazóns

en: View on Goodreads
gl: Ver en Goodreads

en: View on ISFDB
gl: Ver en ISFDB

en: View on Inventaire
gl: Ver en Inventaire

en: View on LibraryThing
gl: Ver en LibraryThing

en: View on OpenLibrary
gl: Ver en OpenLibrary

en: View profile and more
gl: Ver perfil e máis

en: View report
gl: Ver denuncia

en: View status
gl: Ver estado

en: View user profile
gl: Ver perfil da usuaria

en: Want to Read "%(book_title)s"
gl: Quero ler "%(book_title)s"

en: Want to Read "<em>%(book_title)s</em>"
gl: Quero ler "<em>%(book_title)s</em>"

en: Want to read
gl: Quero ler

en: Warning
gl: Advertencia

en: Way to go!
gl: Así se fai!

en: Website
gl: Sitio web

en: Website:
gl: Sitio web:

en: Weeks
gl: Semanas

en: Welcome
gl: Benvida

en: Welcome to %(site_name)s!
gl: Sexas ben vida a %(site_name)s!

en: Welcome to Bookwyrm!<br><br>Would you like to take the guided tour to help you get started?
gl: Benvida a Bookwyrm!<br><br>Queres ver un pequeno titorial para coñecer os aspectos básicos?

en: Welcome to the page for your group! This is where you can add and remove users, create user-curated lists, and edit the group details.
gl: Benvida á páxina do teu grupo! Aquí podes engadir e quitar usuarias, crear listas xestionadas por usuarias e editar os detalles do grupo.

en: What are you reading?
gl: Que estás a ler?

en: When someone tries to register with an email from this domain, no account will be created. The registration process will appear to have worked.
gl: Non se creará a conta cando alguén se intente rexistrar usando un email deste dominio. O proceso de rexistro aparentará terse completado.

en: When you make your page private, the old key won’t give access to the page anymore. A new key will be created if the page is once again made public.
gl: Cando fas privada unha páxina, a chave antiga non dará acceso á mesma nunca máis. Crearase unha nova chave se volves a facer pública a páxina.

en: While imports are disabled, users will not be allowed to start new imports, but existing imports will not be affected.
gl: Cando están desactivadas as importacións as usuarias non poderán realizar novas importacións, pero as existentes non se verán afectadas.

en: Who to follow
gl: A quen seguir

en: Wikipedia link:
gl: Ligazón a Wikipedia:

en: Workers
gl: Procesos

en: Works
gl: Traballos

en: Works created
gl: Traballos creados

en: Write down or copy and paste these codes somewhere safe.
gl: Escribe ou copia estos códigos nalgún lugar seguro.

en: Yes please!
gl: Si, imos!

en: You are already following <strong>%(account)s</strong>
gl: Xa estás a seguir a <strong>%(account)s</strong>

en: You are deleting this readthrough and its %(count)s associated progress updates.
gl: Vas eliminar o diario de lectura e as súas %(count)s actualizacións de progreso da lectura.

en: You are now following %(display_name)s!
gl: Estás a seguir a %(display_name)s!

en: You are running BookWyrm in <strong>debug</strong> mode. This should <strong>never</strong> be used in a production environment.
gl: Estás executando BookWyrm en modo <strong>depuración</strong>. Esto non debería acontecer <strong>nunca</strong> nun entorno de produción.

en: You are running BookWyrm in production mode without https. <strong>USE_HTTPS</strong> should be enabled in production.
gl: Estás executando BookWyrm en modo produción sen https. En produción, <strong>USE_HTTPS</strong> debería estar activado.

en: You can add books when you start using %(site_name)s.
gl: Podes engadir libros cando comeces a usar %(site_name)s.

en: You can also decide how your list is to be curated - only by you, by anyone, or by a group.
gl: Tamén podes decidir quen vai xestionar a lista - só ti, calquera, ou un grupo.

en: You can also manually add reading dates here. Unlike changing the reading status using the previous method, adding dates manually will not automatically add them to your <strong>Read</strong> or <strong>Reading</strong> shelves.
gl: Tamén podes engadir aquí manualmente estados de lectura. Ao contrario do método anterior, a adición manual non os engadirá automáticamente aos estantes <strong>Lidos</strong> ou <strong>Lendo</strong>.

en: You can block IP ranges using CIDR syntax.
gl: Podes bloquear rangos de IP utilizando sintaxe CIDR.

en: You can change your instance settings in the <code>.env</code> file on your server.
gl: Podes cambiar os axustes da instancia no ficheiro <code>.env</code> no teu servidor.

en: You can create additional custom shelves to organise your books. A book on a custom shelf can be on any number of other shelves simultaneously, including one of the default reading status shelves
gl: Podes crear estantes adicionais para organizar os teus libros. Un libro nun estante personalizado pode estar en varios estantes ao mesmo tempo, incluíndo un dos estantes dos estados de lectura por defecto

en: You can create or join a group with other users. Groups can share group-curated book lists, and in future will be able to do other things.
gl: Podes crear ou unirte a un grupo con outras persoas. Os grupos poden crear listas de libros conxuntamente, e no futuro poderán facer máis cousas.

en: You can download your Goodreads data from the <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Import/Export page</a> of your Goodreads account.
gl: Podes descargar os teus datos de Goodreads desde a <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">páxina de Exportación/Importación</a> da túa conta Goodreads.

en: You can follow users on other BookWyrm instances and federated services like Mastodon.
gl: Podes seguir a persoas de outras instancias BookWyrm e servizos federados como Mastodon.

en: You can generate backup codes to use in case you do not have access to your authentication app. If you generate new codes, any backup codes previously generated will no longer work.
gl: Podes crear códigos de apoio para usar en caso de que non teñas acceso á app de autenticación. Podes crear novos códigos, pero os códigos antigos deixarán de ser válidos.

en: You can make your account more secure by using Two Factor Authentication (2FA). This will require you to enter a one-time code using a phone app like <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> or <em>Microsoft Authenticator</em> each time you log in.
gl: Podes mellorar a seguridade da túa conta usando un Segundo Factor de Autenticación (2FA). Pediráseche un código temporal de un só uso procedente dunha app como <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> ou <em>Microsoft Authenticator</em> cada vez que accedas.

en: You can opt-out at any time in your <a href="%(path)s">profile settings.</a>
gl: Podes retirar o permiso en calquera momento nos <a href="%(path)s">axustes do perfil</a>.

en: You can post a review, comment, or quote here.
gl: Aquí podes publicar unha recensión, comentario ou cita.

en: You can secure your account by setting up two factor authentication in your user preferences. This will require a one-time code from your phone in addition to your password each time you log in.
gl: Podes mellorar a seguridade da túa conta establecendo un segundo factor de autenticación nas preferencias da conta. Pediraseche un código temporal dun só uso procedente da túa app xunto con contrasinal cada vez que inicies sesión.

en: You can see your lists, or create a new one, here. A list is a collection of books that have something in common.
gl: Aquí podes ver as túas listas, ou crear novas. Unha lista é unha colección de libros que teñen algo en común.

en: You can set or change your reading goal any time from your <a href="%(path)s">profile page</a>
gl: Podes establecer ou cambiar un obxectivo de lectura en calquera momento desde a túa <a href="%(path)s">páxina de perfil</a>

en: You can set up monitoring to check if Celery is running by querying:
gl: Podes configurar a monitorización para comprobar se Celery está a funcionar con:

en: You can share your thoughts on this book generally with a simple comment
gl: Podes compartir a túa opinión sobre este libro cun simple comentario

en: You don't have any Groups yet!
gl: Aínda non tes Grupos!

en: You don't have any reading activity for this book.
gl: Non tes actividade lectora neste libro.

en: You have %(display_left)s left.
gl: Aínda podes importar %(display_left)s libros.

en: You have already requested to follow <strong>%(account)s</strong>
gl: Xa solicitaches seguir a <strong>%(account)s</strong>

en: You have been removed from the "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" group
gl: Foches eliminada do grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: You have blocked <strong>%(account)s</strong>
gl: Bloqueaches a <strong>%(account)s</strong>

en: You have no messages right now.
gl: Non tes mensaxes por agora.

en: You have shelved this edition in:
gl: Puxeches esta edición no estante:

en: You must give your list a name and can optionally give it a description to help other people understand what your list is about.
gl: Teslle que dar un nome á lista e opcionalmente unha descrición, para así axudar a outras persoas a coñecer o tema da túa lista.

en: You must use them in order, and they will not be displayed again.
gl: Telos que utilizar en orde, e non volverán a ser mostrados.

en: You requested to reset your %(site_name)s password. Click the link below to set a new password and log in to your account.
gl: Solicitaches restablecer o contrasinal en %(site_name)s. Preme na ligazón para establecer un novo contrasinal e acceder á túa conta.

en: You successfully added a book to this list!
gl: Engadiches correctamente un libro a esta lista!

en: You successfully suggested a book for this list!
gl: Suxeriches correctamente un libro para esta lista!

en: You're all caught up!
gl: Estás ao día!

en: You're all set!
gl: Remataches!

en: You're invited to join %(site_name)s!
gl: Foches convidada a %(site_name)s!

en: You're invited to join %(site_name)s! Click the link below to create an account.
gl: Foches convidada a unirte a %(site_name)s! Preme na ligazón para crear unha conta.

en: You've reached the import limit.
gl: Acadaches o límite de importacións.

en: You've read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
gl: Liches <a href="%(path)s">%(read_count)s de %(goal_count)s libros</a>.

en: Your %(year)s Books
gl: O teus libros de %(year)s

en: Your <a href="%(url)s">import</a> completed.
gl: A <a href="%(url)s">importación</a> completouse.

en: Your Account
gl: A túa Conta

en: Your Books
gl: Os teus libros

en: Your Groups
gl: Os teus grupos

en: Your Lists
gl: A túas listas

en: Your account as a user and an admin
gl: A túa conta como admin e usuaria

en: Your account will be hidden. You can log back in at any time to re-activate your account.
gl: Vaise agochar a túa conta. Podes mudar de idea en calquera momento e reactivar a conta.

en: Your account will show up in the <a href="%(path)s">directory</a>, and may be recommended to other BookWyrm users.
gl: A túa conta aparecerá no <a href="%(path)s">directorio</a>, e podería ser recomendada a outras usuarias de BookWyrm.

en: Your account will show up in the directory, and may be recommended to other BookWyrm users.
gl: A túa conta aparecerá no directorio e pode ser recomendada a outras usuarias de BookWyrm.

en: Your books
gl: Os teus libros

en: Your comments
gl: Os teus comentarios

en: Your domain appears to be misconfigured. It should not include protocol or slashes.
gl: Semella non está ben configurado o dominio. Non debería incluír o protocolo nin barras.

en: Your export will include all the books on your shelves, books you have reviewed, and books with reading activity.
gl: A exportación incluirá todos os libros dos estantes, libros que recensionaches e libros con actividade lectora.

en: Your group
gl: O teu grupo

en: Your group members will appear here. The group owner is marked with a star symbol.
gl: Aquí aparecerán as integrantes do grupo. A dona do grupo está marcada co símbolo dunha estrela.

en: Your instance is missing a code of conduct.
gl: A túa instancia non ten código de conduta.

en: Your instance is missing a privacy policy.
gl: A túa instancia non ten política de privacidade.

en: Your outgoing email address, <code>%(email_sender)s</code>, may be misconfigured.
gl: O enderezo de envío de emails, <code>%(email_sender)s</code>, podería estar mal configurado.

en: Your password:
gl: Contrasinal:

en: Your profile, books, direct messages, and settings can be accessed by clicking on your name in the menu here.
gl: O teu perfil, libros, mensaxes directas e axustes son accesibles premendo no teu nome neste menú.

en: Your quotes
gl: As túas citas

en: Your reading activity
gl: Actividade lectora

en: Your review of '%(book_title)s'
gl: A túa recensión de '%(book_title)s'

en: Your reviews
gl: As túas recensións

en: active
gl: activo

en: and %(remainder_count_display)s other | and %(remainder_count_display)s others
gl[0]: e %(remainder_count_display)s outro
gl[1]: e %(remainder_count_display)s outros

[ctx: barcode scanner]
en: ISBN scanned
gl: ISBN escaneado

[ctx: barcode scanner]
en: Scanning...
gl: Escaneando...

en: book on your shelves | books on your shelves
gl[0]: libro nos teus estantes
gl[1]: libros nos teus estantes

en: books
gl: libros

en: books every
gl: libros cada

en: boosted
gl: promoveu

en: by
gl: por

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
gl: comentou en <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
gl: comentou <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: curation type]
en: Open
gl: Aberta

en: days.
gl: días.

en: edited %(date)s
gl: editado %(date)s

en: finished
gl: rematado

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
gl: rematou de ler <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
gl: rematou de ler <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: followed by ISBN]
en: Searching for book:
gl: Buscando o libro:

en: follower you follow | followers you follow
gl[0]: seguidora que segues
gl[1]: seguidoras que segues

en: has been removed from your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: foi retirada do teu grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: has changed the description of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
gl: cambiou a descrición de <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the name of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
gl: cambiou o nome a <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the privacy level for <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
gl: cambiou o nivel de privacidade de <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has joined your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
gl: uniuse ao teu grupo "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: inactive
gl: inactivo

en: last active
gl: último activo

en: of %(pages)s pages
gl: de %(pages)s páxinas

en: on <a href="/">%(site_name)s</a>
gl: en <a href="/">%(site_name)s</a>

en: page %(page)s
gl: páxina %(page)s

en: page %(page)s of %(total_pages)s
gl: páxina %(page)s de %(total_pages)s

en: pages
gl: páxinas

en: password
gl: contrasinal

en: percent
gl: porcentaxe

en: posts
gl: publicacións

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
gl: citou a <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
gl: citou <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: rated <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:
gl: valorou <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:

en: rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s star | rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s stars
gl[0]: valorado <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s estrela
gl[1]: valorado <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s estrelas

en: rated it
gl: valorouno

en: replied to <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>'s <a href="%(status_path)s">status</a>
gl: respondeu ao <a href="%(status_path)s">estado</a> de <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
gl: recensionou <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
gl: recensionou <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: search
gl: buscar

en: set a goal to read %(counter)s book in %(year)s | set a goal to read %(counter)s books in %(year)s
gl[0]: quere ler %(counter)s libro en %(year)s
gl[1]: quere ler %(counter)s libros en %(year)s

en: started
gl: iniciado

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
gl: comezou a ler <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
gl: comezou a ler <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: stopped
gl: detido

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
gl: deixei de ler <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
gl: deixei de ler <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: to
gl: para

en: username
gl: identificador

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
gl: quere ler <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
gl: quere ler <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: {i} uses
gl: {i} usos

en: …and the longest
gl: …e a máis longa

en: 简体中文 (Simplified Chinese)
gl: 简体中文 (Chinés simplificado)

en: 繁體中文 (Traditional Chinese)
gl: 繁體中文 (Chinés tradicional)
