bookwyrm - en to nl translation catalogue (1364 entries)

en: 
                            Currently, you are allowed to import %(display_size)s books every %(import_limit_reset)s day.
                         | 
                            Currently, you are allowed to import %(import_size_limit)s books every %(import_limit_reset)s days.
nl[0]: 
    Momenteel mag je elke %(import_limit_reset)s dag %(display_size)s boeken importeren.
nl[1]: 
    Momenteel mag je elke %(import_limit_reset)s dagen %(import_size_limit)s boeken importeren.

en: 
            Scan Barcode
nl: 
            Scan streepjescode

en: %(count)s edition | %(count)s editions
nl[0]: %(count)s editie
nl[1]: %(count)s edities

en: %(counter)s following
nl: %(counter)s volgend

en: %(current_year)s Reading Goal
nl: %(current_year)s Leesdoel

en: %(display_count)s domain needs review | %(display_count)s domains need review
nl[0]: %(display_count)s domein moet beoordeeld worden
nl[1]: %(display_count)s domeinen moeten beoordeeld worden

en: %(display_count)s follower | %(display_count)s followers
nl[0]: %(display_count)s volger
nl[1]: %(display_count)s volgers

en: %(display_count)s invite request | %(display_count)s invite requests
nl[0]: %(display_count)s uitnodigingsverzoek
nl[1]: %(display_count)s uitnodigingsverzoeken

en: %(display_count)s open report | %(display_count)s open reports
nl[0]: %(display_count)s openstaande melding
nl[1]: %(display_count)s openstaande meldingen

en: %(display_count)s user | %(display_count)s users
nl[0]: %(display_count)s gebruiker
nl[1]: %(display_count)s gebruikers

en: %(display_counter)s item failed to import. | %(display_counter)s items failed to import.
nl[0]: %(display_counter)s item kon niet worden geïmporteerd.
nl[1]: %(display_counter)s items konden niet worden geïmporteerd.

en: %(display_counter)s item needs manual approval. | %(display_counter)s items need manual approval.
nl[0]: %(display_counter)s item moet handmatig worden goedgekeurd.
nl[1]: %(display_counter)s items moeten handmatig worden goedgekeurd.

en: %(display_name)s left %(ratings_total)s rating, <br />their average rating is %(rating_average)s | %(display_name)s left %(ratings_total)s ratings, <br />their average rating is %(rating_average)s
nl[0]: %(display_name)s heeft %(ratings_total)s beoordeling achtergelaten, <br />diens gemiddelde beoordeling is %(rating_average)s
nl[1]: %(display_name)s heeft %(ratings_total)s beoordelingen achtergelaten, <br />diens gemiddelde beoordeling is %(rating_average)s

en: %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s book in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal | %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s books in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal
nl[0]: %(display_name)s heeft een doel ingesteld van het lezen van %(goal)s boek in %(year)s,<br /> en behaalde %(goal_percent)s%% van dat doel
nl[1]: %(display_name)s heeft een doel ingesteld van het lezen van %(goal)s boeken in %(year)s,<br /> en behaalde %(goal_percent)s%% van dat doel

en: %(format)s, %(pages)s pages
nl: %(format)s, %(pages)s bladzijdes

en: %(formatted_count)s book | %(formatted_count)s books
nl[0]: %(formatted_count)s boek
nl[1]: %(formatted_count)s boeken

en: %(formatted_review_count)s review | %(formatted_review_count)s reviews
nl[0]: %(formatted_review_count)s recensie
nl[1]: %(formatted_review_count)s recensies

en: %(half_rating)s star | %(half_rating)s stars
nl[0]: %(half_rating)s ster
nl[1]: %(half_rating)s sterren

en: %(languages)s language
nl: %(languages)s taal

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s
nl: %(list_name)s, een lijst van %(owner)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s on %(site_name)s
nl: %(list_name)s, een lijst van %(owner)s op %(site_name)s

en: %(mutuals)s follower you follow | %(mutuals)s followers you follow
nl[0]: %(mutuals)s volger die jij volgt
nl[1]: %(mutuals)s volgers die jij volgt

en: %(mutuals_display)s follower you follow | %(mutuals_display)s followers you follow
nl[0]: %(mutuals_display)s volger die jij volgt
nl[1]: %(mutuals_display)s volgers die jij volgt

en: %(name)s hasn't set a reading goal for %(year)s.
nl: %(name)s heeft geen doel ingesteld voor %(year)s.

en: %(name)s registration is closed
nl: %(name)s registratie is gesloten

en: %(num)d book - by %(user)s | %(num)d books - by %(user)s
nl[0]: %(num)d boek - van %(user)s
nl[1]: %(num)d boeken - van %(user)s

en: %(pages)s pages
nl: %(pages)s bladzijdes

en: %(percent)s%% complete!
nl: %(percent)s%% voltooid!

en: %(rating)s star | %(rating)s stars
nl[0]: %(rating)s ster
nl[1]: %(rating)s sterren

en: %(result_count)s result found | %(result_count)s results found
nl[0]: %(result_count)s resultaat gevonden
nl[1]: %(result_count)s resultaten gevonden

en: %(shared_books)s book on your shelves | %(shared_books)s books on your shelves
nl[0]: %(shared_books)s boek op je boekenplanken
nl[1]: %(shared_books)s boeken op je boekenplanken

en: %(site_name)s home page
nl: %(site_name)s startpagina

en: %(site_name)s is part of <em>BookWyrm</em>, a network of independent, self-directed communities for readers. While you can interact seamlessly with users anywhere in the <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">BookWyrm network</a>, this community is unique.
nl: %(site_name)s maakt deel uit van <em>BookWyrm</em>, een netwerk van onafhankelijke, zelfgestuurde gemeenschappen voor lezers. Hoewel je naadloos kunt communiceren met gebruikers overal in het <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">BookWyrm-netwerk</a>, is deze gemeenschap uniek.

en: %(site_name)s search
nl: %(site_name)s zoeken

en: %(site_name)s's moderators and administrators keep the site up and running, enforce the <a href="%(coc_path)s">code of conduct</a>, and respond when users report spam and bad behavior.
nl: De moderators en beheerders van %(site_name)s houden de site online, bewaken de <a href="%(coc_path)s">gedragscode</a>, en reageren als gebruikers spam en slecht gedrag melden.

en: %(username)s has no followers
nl: %(username)s heeft geen volgers

en: %(username)s has read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
nl: %(username)s heeft <a href="%(path)s">%(read_count)s van %(goal_count)s boeken</a> gelezen.

en: %(username)s isn't following any users
nl: %(username)s volgt geen gebruikers

en: %(username)s's %(year)s Books
nl: De boeken van %(username)s in %(year)s

en: %(username)s's books
nl: Boeken van %(username)s

en: %(value)s is not a valid remote_id
nl: %(value)s is geen geldige remote_id

en: %(value)s is not a valid username
nl: %(value)s is geen geldige gebruikersnaam

en: %(year)s <em>in the books</em>
nl: %(year)s <em>in de boeken</em>

en: %(year)s Reading Goal
nl: %(year)s Leesdoel

en: %(year)s Reading Progress
nl: %(year)s Voortgang Lezen

en: %(year)s in the books
nl: %(year)s in de boeken

en: (%(review_count)s review) | (%(review_count)s reviews)
nl[0]: (%(review_count)s recensie)
nl[1]: (%(review_count)s recensies)

en: (No page data was available for %(no_page_number)s book) | (No page data was available for %(no_page_number)s books)
nl[0]: (Er waren geen bladzijde gegevens beschikbaar voor het %(no_page_number)s boek)
nl[1]: (Er waren geen bladzijde gegevens beschikbaar voor %(no_page_number)s boeken)

en: (Optional)
nl: (Optioneel)

en: (Page %(page)s
nl: (Pagina %(page)s

en: (Recommended if registration is open)
nl: (Aanbevolen als registratie publiek is)

en: (View reports)
nl: (Bekijk meldingen)

en: (published %(pub_year)s)
nl: (uitgegeven %(pub_year)s)

en: (showing %(start)s-%(end)s)
nl: (%(start)s-%(end)s getoond)

en: 2FA check
nl: 2FA controle

en: 2FA is available
nl: Tweestapsverificatie is beschikbaar

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> has the most divisive ratings of any book on %(site_name)s.
nl: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> heeft de meest verdelende beoordelingen van elk boek op %(site_name)s.

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> is %(site_name)s's most beloved book, with an average rating of %(rating)s out of 5.
nl: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> is het meest geliefde boek van %(site_name)s met een gemiddelde beoordeling van %(rating)s van 5.

en: <a href="%(path)s">%(title)s</a> by
nl: <a href="%(path)s">%(title)s</a> door

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">heeft geantwoord</a> op jouw <a href="%(parent_path)s">commentaar van <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">heeft geantwoord</a> op jouw <a href="%(parent_path)s">citaat van <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">heeft geantwoord</a> op jouw <a href="%(parent_path)s">recensie van <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">status</a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft <a href="%(related_path)s">gereageerd</a> op je <a href="%(parent_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft je uitnodiging om deel te nemen aan de groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" geaccepteerd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> en <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> aan jouw lijst "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" toegevoegd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> aan jouw lijst "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" toegevoegd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
nl[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, en %(display_count)s andere boek aan jouw lijst "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" toegevoegd
nl[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, en %(display_count)s andere boeken aan jouw lijst "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" toegevoegd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added a book to one of your lists
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft een boek toegevoegd aan één van jouw lijsten

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen hebben je uitnodiging om toe te treden tot groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" geaccepteerd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen hebben je <a href="%(related_path)s">commentaar op <em>%(book_title)s</em></a> versterkt

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen hebben je <a href="%(related_path)s">citaat van <em>%(book_title)s</em></a> versterkt

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen hebben je <a href="%(related_path)s">recensie op <em>%(book_title)s</em></a> versterkt

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen hebben jouw <a href="%(related_path)s">status</a> geboost

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others followed you
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen hebben jou gevolgd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen hebben jouw groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a> " verlaten

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen vinden je <a href="%(related_path)s">commentaar op <em>%(book_title)s</em></a> leuk

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen vinden je <a href="%(related_path)s">citaat op <em>%(book_title)s</em></a> leuk

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen vinden je <a href="%(related_path)s">recensie op <em>%(book_title)s</em></a> leuk

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en %(other_user_display_count)s anderen vinden jouw <a href="%(related_path)s">status leuk</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> hebben je uitnodiging om toe te treden tot groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" geaccepteerd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> hebben je <a href="%(related_path)s">commentaar op <em>%(book_title)s</em> versterkt</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> hebben je <a href="%(related_path)s">citaat van <em>%(book_title)s</em> versterkt</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> hebben je <a href="%(related_path)s">recensie van <em>%(book_title)s</em> versterkt</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> hebben jouw <a href="%(related_path)s">status</a> geboost

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> followed you
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> hebben jou gevolgd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> hebben je groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" verlaten

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> vinden je <a href="%(related_path)s">commentaar op <em>%(book_title)s</em> leuk</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> vinden je <a href="%(related_path)s">citaat van <em>%(book_title)s</em> leuk</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> vinden je <a href="%(related_path)s">recensie van <em>%(book_title)s</em> leuk</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> en <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> vinden jouw <a href="%(related_path)s">status</a> leuk

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft jouw <a href="%(related_path)s">reactie op <em>%(book_title)s</em></a> geboost

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft jouw <a href="%(related_path)s">citaat van <em>%(book_title)s</em></a> geboost

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft jouw <a href="%(related_path)s">recensie van <em>%(book_title)s</em></a> geboost

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft jouw <a href="%(related_path)s">status</a> geboost

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> followed you
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft jou gevolgd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> has left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft jouw groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a> " verlaten

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> invited you to join the group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft je uitgenodigd om lid te worden van de groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> vindt jouw <a href="%(related_path)s">reactie op <em>%(book_title)s</em></a> leuk

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> vindt jouw <a href="%(related_path)s">citaat uit <em>%(book_title)s</em></a> leuk

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> vindt jouw <a href="%(related_path)s">recensie van <em>%(book_title)s</em></a> leuk

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> vindt jouw <a href="%(related_path)s">status</a> leuk

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft je genoemd in een <a href="%(related_path)s">reactie op <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft je genoemd in een <a href="%(related_path)s">citaat uit <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft je genoemd in een <a href="%(related_path)s">review van <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">status</a>
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft je genoemd in een <a href="%(related_path)s">status</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> sent you a follow request
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft je een volgverzoek gestuurd

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft voorgesteld om <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> en <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> aan jouw lijst "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" toe te voegen

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
nl: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft voorgesteld om <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> aan jouw lijst "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" toe te voegen

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
nl[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft voorgesteld om <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, en %(display_count)s andere boek aan jouw lijst "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" toe te voegen
nl[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> heeft voorgesteld om <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, en %(display_count)s andere boeken aan jouw lijst "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" toe te voegen

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> commented on this report:
nl: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> heeft gereageerd op deze melding:

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> opened this report
nl: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> heeft deze melding gedaan

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> took an action on this report:
nl: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> heeft actie ondernomen met betrekking tot deze melding:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> commented on <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
nl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> heeft een opmerking geplaatst op <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> finished reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
nl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> is klaar met lezen van <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> quoted <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
nl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> heeft <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> geciteerd

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rated <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
nl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> heeft <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> beoordeeld

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> reviewed <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
nl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> heeft <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> gerecenseerd

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> says:
nl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> zegt:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> started reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
nl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> begon <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> te lezen

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> wants to read <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
nl: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> wil <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> lezen

en: <em>%(display_name)s’s</em> year of reading
nl: <em>%(display_name)ss</em> leesjaar

en: <em>No notes</em>
nl: <em>Geen notities</em>

en: <strong>%(account)s</strong> could not be found or <code>%(remote_domain)s</code> does not support identity discovery
nl: <strong>%(account)s</strong> kon niet worden gevonden of <code>%(remote_domain)s</code> ondersteunt geen identiteitsontdekking

en: <strong>%(account)s</strong> has blocked you
nl: <strong>%(account)s</strong> heeft jou geblokkeerd

en: <strong>%(account)s</strong> is not a valid username
nl: <strong>%(account)s</strong> is geen geldige gebruikersnaam

en: <strong>%(account)s</strong> was found but <code>%(remote_domain)s</code> does not support 'remote follow'
nl: <strong>%(account)s</strong> is gevonden maar <code>%(remote_domain)s</code> biedt geen ondersteuning voor 'volg op afstand'

en: <strong>%(pages)s</strong> pages
nl: <strong>%(pages)s</strong> bladzijdes

en: <strong>To Read</strong>, <strong>Currently Reading</strong>, <strong>Read</strong>, and <strong>Stopped Reading</strong> are default shelves. When you change the reading status of a book it will automatically be moved to the matching shelf. A book can only be on one default shelf at a time.
nl: <strong>Te lezen</strong>, <strong>Aan het lezen</strong>, <strong>Gelezen</strong>, en <strong>Gestopt met lezen</strong> zijn standaard boekenplanken. Wanneer je de leesstatus van een boek wijzigt, wordt deze automatisch verplaatst naar de bijpassende boekenplank. Een boek kan slechts op één standaard boekenplank tegelijk staan.

en: @%(reporter)s has flagged a link domain for moderation.
nl: @%(reporter)s heeft een link domein gemarkeerd voor moderatie.

en: @%(reporter)s has flagged behavior by @%(reportee)s for moderation.
nl: @%(reporter)s heeft gedrag van @%(reportee)s gemarkeerd voor moderatie.

en: A <a href="%(book_path)s">different edition</a> of this book is on your <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> shelf.
nl: Een <a href="%(book_path)s">andere editie</a> van dit boek staat op je <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> plank.

en: A confirmation code has been sent to the email address you used to register your account.
nl: Een bevestigingscode is verstuurd naar het e-mailadres dat je hebt gebruikt om je account te registreren.

en: A link to reset your password will be sent to your email address
nl: Een link om je wachtwoord te resetten wordt verstuurd naar je e-mailadres

en: A little bit about you
nl: Iets over jou

en: A new <a href="%(path)s">link domain</a> needs review | %(display_count)s new <a href="%(path)s">link domains</a> need moderation
nl[0]: Een nieuw <a href="%(path)s">link domein</a> moet worden beoordeeld
nl[1]: %(display_count)s nieuwe <a href="%(path)s">link domeinen</a> moeten worden beoordeeld

en: A new <a href="%(path)s">report</a> needs moderation | %(display_count)s new <a href="%(path)s">reports</a> need moderation
nl[0]: Een nieuwe <a href="%(path)s">melding</a> moet gemodereerd worden
nl[1]: %(display_count)s nieuwe <a href="%(path)s">meldingen</a> moeten worden gemodereerd

en: A password reset link will be sent to <strong>%(email)s</strong> if there is an account using that email address.
nl: Een koppeling om het wachtwoord te resetten wordt verzonden naar <strong>%(email)s</strong> als er een account is met dat e-mailadres.

en: A transient error or timeout caused the external data source to be unavailable.
nl: Door een tijdelijke fout of een time-out was de externe gegevensbron niet beschikbaar.

en: A user with that username already exists.
nl: Er bestaat al een gebruiker met deze gebruikersnaam.

en: A user with this email already exists.
nl: Er bestaat al een gebruiker met dit e-mailadres.

en: About
nl: Over

en: About %(site_name)s
nl: Over %(site_name)s

en: Accept
nl: Accepteren

en: Accepted
nl: Geaccepteerd

en: Access level:
nl: Toegangsniveau:

en: Account name:
nl: Gebruikersnaam:

en: Action
nl: Actie

en: Actions
nl: Handelingen

en: Activate user
nl: Activeer gebruiker

en: Active
nl: Actief

en: Active Tasks
nl: Actieve Taken

en: Active this month
nl: Actief deze maand

en: Active users:
nl: Actieve gebruikers:

en: Active:
nl: Actief:

en: Activity
nl: Activiteit

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add "<em>%(title)s</em>" to this list
nl: Voeg "<em>%(title)s</em>" toe aan deze lijst

en: Add Another Author
nl: Nog een auteur toevoegen

en: Add Another Subject
nl: Nog een onderwerp toevoegen

en: Add Author
nl: Auteur toevoegen

en: Add Authors:
nl: Auteurs toevoegen:

en: Add Book
nl: Boek toevoegen

en: Add Books
nl: Boeken toevoegen

en: Add Description
nl: Beschrijving toevoegen

en: Add IP address
nl: IP-adres toevoegen

en: Add Rule
nl: Voeg regel toe

en: Add a record manually
nl: Voeg handmatig een boek toe

en: Add another edition
nl: Nog een editie toevoegen

en: Add books
nl: Boeken toevoegen

en: Add cover
nl: Omslag toevoegen

en: Add domain
nl: Domein toevoegen

en: Add file link
nl: Bestand koppeling toevoegen

en: Add instance
nl: Instance toevoegen

en: Add link to file
nl: Link toevoegen aan bestand

en: Add new members!
nl: Voeg nieuwe leden toe!

en: Add notes
nl: Notities toevoegen

en: Add read dates
nl: Leesdata toevoegen

en: Add read dates for "<em>%(title)s</em>"
nl: Voeg leesdatums toe voor "<em>%(title)s</em>"

en: Add rule
nl: Voeg regel toe

en: Add subject
nl: Onderwerpen toevoegen

en: Add the file name using the form below to make it available in the application interface.
nl: Voeg de bestandsnaam toe met behulp van het onderstaande formulier om het beschikbaar te maken in de interface.

en: Add theme
nl: Thema toevoegen

en: Add to list
nl: Toevoegen aan lijst

en: Add to your books
nl: Voeg toe aan je boeken

en: Added by
nl: Toegevoegd door

en: Added by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
nl: Toegevoegd door <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Added:
nl: Toegevoegd:

en: Adding custom shelves.
nl: Extra boekenplanken toevoegen.

en: Additional info:
nl: Aanvullende informatie:

en: Address
nl: Adres

en: Admin
nl: Beheerder

en: Admin email:
nl: E-mailadres van beheerder:

en: Admin key:
nl: Admin sleutel:

en: Administration
nl: Beheer

en: Aliases:
nl: Aliassen:

en: Align your book's barcode with the camera.
nl: Leg de streepjescode van je boek gelijk met de camera.

en: All
nl: Alle

en: All Lists
nl: Alle lijsten

en: All books
nl: Alle boeken

en: All known users
nl: Alle bekende gebruikers

en: All messages
nl: Alle berichten

en: All the books %(display_name)s read in %(year)s
nl: Alle boeken die %(display_name)s heeft gelezen in %(year)s

en: All users from this instance will be deactivated.
nl: Alle gebruikers van deze instance zullen worden gedeactiveerd.

en: All users from this instance will be re-activated.
nl: Alle gebruikers van deze instance zullen worden geheractiveerd.

en: Allow invite requests
nl: Uitnodigingsverzoeken toestaan

en: Allow registration
nl: Aanmeldingen toestaan

en: Alternatively, you can try enabling more status types
nl: Als alternatief kun je proberen om meer statustypen in te schakelen

en: An admin key was created when you installed BookWyrm. You can get your admin key by running <code>./bw-dev admin_code</code> from the command line on your server.
nl: Een admin-sleutel is gemaakt toen je BookWyrm installeerde. Je kunt je admin-sleutel verkrijgen door <code>./bw-dev admin_code</code> uit te voeren van de opdrachtregel op uw server.

en: An excerpt from '%(book_title)s'
nl: Een uittreksel uit '%(book_title)s'

en: An optional note that will be displayed with the book.
nl: Een optionele notitie die wordt getoond bij het boek.

en: An update is available! You're running v%(current)s and the latest release is %(available)s.
nl: Er is een update beschikbaar! Je gebruikt v%(current)s en de nieuwste versie is %(available)s.

en: Announcement
nl: Mededeling

en: Announcement content
nl: Mededeling inhoud

en: Announcements
nl: Mededelingen

en: Answer
nl: Beantwoorden

en: Any
nl: Elke

en: Any traffic from this IP address will get a 404 response when trying to access any part of the application.
nl: Al het verkeer vanaf dit IP-adres krijgt een 404 antwoord wanneer geprobeerd wordt om toegang te krijgen tot de applicatie.

en: Anyone can add books to this list
nl: Iedereen kan boeken toevoegen aan deze lijst

en: Anyone can suggest books, subject to your approval
nl: Iedereen kan boeken voorstellen onder voorbehoud van jouw goedkeuring

en: Apply filters
nl: Filters toepassen

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Approve domain
nl: Domein goedkeuren

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Approved domain
nl: Domein goedgekeurd

en: Approving a suggestion will permanently add the suggested book to your shelves and associate your reading dates, reviews, and ratings with that book.
nl: Door een suggestie goed te keuren, wordt het voorgestelde boek permanent aan je boekenplanken toegevoegd en worden je leesdatums, recensies en beoordelingen aan dat boek gekoppeld.

en: Are you sure you want to delete <strong>%(username)s</strong>'s account? This action cannot be undone. To proceed, please enter your password to confirm deletion.
nl: Weet u zeker dat je het account <strong>%(username)s</strong>wilt verwijderen? Deze handeling kan niet ongedaan worden gemaakt. Om verder te gaan, voer je wachtwoord in om verwijdering te bevestigen.

en: As an admin, you'll be able to configure the instance name and information, and moderate your instance. This means you will have access to private information about your users, and are responsible for responding to reports of bad behavior or spam.
nl: Als een beheerder bent u in staat om de instance naam en informatie in te stellen, en uw instance te modereren. Dit betekent dat je toegang hebt tot privégegevens over je gebruikers, en dat je verantwoordelijk bent voor het reageren op meldingen van slecht gedrag of ongewenste berichten.

en: As well as creating lists from the Lists page, you can create a group-curated list here on the group's homepage. Any member of the group can create a list curated by group members.
nl: Naast het maken van lijsten op de pagina met de lijsten kan je hier een lijst met groepen aanmaken op de startpagina van de groep. Elk lid van de groep kan een door groepsleden beheerde lijst maken.

en: Ascending
nl: Oplopend

en: At percent:
nl: Bij percentage:

en: Audiobook
nl: Luisterboek

en: Author
nl: Auteur

en: Author Identifiers
nl: Auteur identificaties

en: Author details
nl: Auteur details

en: Author of <em>%(alt_title)s</em>
nl: Auteur van <em>%(alt_title)s</em>

en: Author of <em>%(book_title)s</em>
nl: Auteur van <em>%(book_title)s</em>

en: Author page for %(name)s
nl: Auteurspagina voor %(name)s

en: Authors
nl: Auteurs

en: Auto-moderation rules
nl: Auto-moderatieregels

en: Auto-moderation rules will create reports for any local user or status with fields matching the provided string.
nl: Auto-moderatieregels maken meldingen voor elke lokale gebruiker of status met velden die overeenkomen met de opgegeven string.

en: Automatically generated report
nl: Automatisch gegenereerd rapport

en: Availability:
nl: Beschikbaarheid:

en: Available Themes
nl: Beschikbare thema's

en: Available for loan
nl: Te leen

en: Avatar:
nl: Profielafbeelding:

en: Back
nl: Terug

en: Back to pending requests
nl: Terug naar openstaande verzoeken

en: Back to reports
nl: Terug naar meldingen

en: Barcode reader
nl: Streepjescodelezer

en: Bio:
nl: Biografie:

en: Birth date:
nl: Geboortedatum:

en: Block
nl: Blokkeren

en: Block domain
nl: Domein blokkeren

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Blocked Users
nl: Geblokkeerde gebruikers

en: Blocked by count:
nl: Aantal geblokkeerd:

en: Blocked by us:
nl: Door ons geblokkeerd:

en: Blocked domain
nl: Domein geblokkeerd

en: Book
nl: Boek

en: Book %(series_number)s
nl: Boek %(series_number)s

en: Book Identifiers
nl: Boek ID's

en: Book List: %(name)s
nl: Boekenlijst: %(name)s

en: Book Title
nl: Boektitel

en: Book cover preview
nl: Voorvertoning boek omslag

en: Book page
nl: Boekpagina

en: BookWyrm has been updated since this import with a bug fix
nl: BookWyrm is geüpdatet sinds deze import met een bug fix

en: BookWyrm hosted on <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>
nl: BookWyrm gehost op <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>

en: BookWyrm users
nl: BookWyrm gebruikers

en: BookWyrm's source code is freely available. You can contribute or report issues on <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.
nl: De broncode van BookWyrm is vrij beschikbaar. Je kunt bijdragen of problemen melden op <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.

en: Books
nl: Boeken

en: Books Timeline
nl: Boeken tijdlijn

en: Books by %(name)s
nl: Boeken door %(name)s

en: Books on your reading status shelves will be shown here.
nl: Boeken op je standaard boekenplanken worden hier getoond.

en: Born:
nl: Geboren:

en: Can't find the edition you're looking for?
nl: Kan je de editie waarnaar je op zoek bent niet vinden?

en: Can't find your code?
nl: Kan je jouw code niet vinden?

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Català (Catalan)
nl: Català (Catalaans)

en: Celery Status
nl: Celery status

en: Change Password
nl: Wachtwoord wijzigen

en: Changed user permission level
nl: Niveau gebruikersrechten gewijzigd

en: Check the <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> and <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> in your <code>.env</code> file.
nl: Controleer <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> en <code>E-MAIL_SENDER_DOMAIN</code> in je <code>.env</code> bestand.

en: Check you have the correct username before trying again
nl: Controleer of je de juiste gebruikersnaam hebt voordat je het opnieuw probeert

en: Check you have the correct username before trying again.
nl: Controleer of je de juiste gebruikersnaam hebt voordat je het opnieuw probeert.

en: Choose who can see your list here. List privacy options work just like we saw when posting book reviews. This is a common pattern throughout Bookwyrm.
nl: Selecteer hier wie jouw lijst kan zien. Privacy-opties van lijsten werken net zoals we hebben gezien bij recensies van boeken. Dit is een veel voorkomend principe in Bookwyrm.

en: Choose who can see your post here. Post privacy can be <strong>Public</strong> (everyone can see), <strong>Unlisted</strong> (everyone can see, but it doesn't appear in public feeds or discovery pages), <strong>Followers</strong> (only your followers can see), or <strong>Private</strong> (only you can see)
nl: Selecteer wie je bericht hier kan zien. Bericht privacy kan <strong>Publiek</strong> zijn (iedereen kan het zien), <strong>Niet-vermelde</strong> (iedereen kan het zien, maar het verschijnt niet in openbare feeds of ontdekking pagina's), <strong>Volgers</strong> (alleen uw volgers kunnen zien) of <strong>Privé</strong> (alleen jij kan het zien)

en: Choose wisely! Your username cannot be changed.
nl: Kies bewust! Je gebruikersnaam kan niet worden gewijzigd.

en: Clear Queues
nl: Wachtrijen leegmaken

en: Clear filters
nl: Filters wissen

en: Clear search
nl: Wis zoekopdracht

en: Clearing queues can cause serious problems including data loss! Only play with this if you really know what you're doing. You must shut down the Celery worker before you do this.
nl: Wachtrijen leegmaken kan ernstige problemen veroorzaken, waaronder gegevensverlies! Gebruik dit alleen als je echt weet wat je aan het doen bent. Je moet eerst de Celery worker stoppen voordat je dit doet.

en: Click on the <strong>Lists</strong> link here to continue the tour.
nl: Klik op de link <strong>Lijsten</strong> om door te gaan met de rondleiding.

en: Click the <strong>Create List</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
nl: Klik op de knop <strong>Lijst aanmaken</strong> en vervolgens op <strong>Volgende</strong> om door te gaan met de rondleiding

en: Click the <strong>Create group</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
nl: Klik op de knop <strong>Groep aanmaken</strong> en vervolgens op <strong>Volgende</strong> om door te gaan met de rondleiding

en: Click to add cover
nl: Klik om omslag toe te voegen

en: Click to enlarge
nl: Klik om te vergroten

en: Close
nl: Sluiten

en: Closed
nl: Gesloten

en: Code of Conduct
nl: Gedragscode

en: Code of conduct:
nl: Gedragscode:

en: Color:
nl: Kleur:

en: Comment
nl: Opmerking

en: Comment:
nl: Opmerking:

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: Comments from {obj.display_name}
nl: Opmerkingen van {obj.display_name}

en: Comments only
nl: Alleen reacties

en: Community
nl: Gemeenschap

en: Complete
nl: Voltooid

en: Complete feed
nl: Volledige feed

en: Completed
nl: Voltooid

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Confirm Book Info
nl: Bevestig boek gegevens

en: Confirm Email
nl: E-mailadres bevestigen

en: Confirm and Log In
nl: Bevestigen en aanmelden

en: Confirm email
nl: Bevestig e-mailadres

en: Confirm password:
nl: Bevestig wachtwoord:

en: Confirm your email address
nl: Bevestig je e-mailadres

en: Confirm your password to begin setting up 2FA.
nl: Bevestig uw wachtwoord om te beginnen met het instellen van de tweestapsverificatie.

en: Confirmation code:
nl: Bevestigingscode:

en: Congratulations, you've finished the tour! Now you know the basics, but there is lots more to explore on your own. Happy reading!
nl: Gefeliciteerd, je hebt de rondleiding voltooid! Nu weet je wat de basis is, maar je kunt zelf nog veel meer ontdekken. Veel leesplezier!

en: Connectors
nl: Connectoren

en: Contact site admin
nl: Contact opnemen met de sitebeheerder

en: Contact your admin or <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>open an issue</a> if you are seeing unexpected failed items.
nl: Neem contact op met je beheerder of <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>open een issue</a> als je onverwachte mislukte items ziet.

en: Content
nl: Inhoud

en: Content warning
nl: Inhoudswaarschuwing

en: Continue
nl: Ga verder

en: Continue the tour
nl: Doorgaan met de rondleiding

en: Continue the tour by selecting <strong>Your books</strong> from the drop down menu.
nl: Ga verder met de rondleiding door <strong>Jouw boeken</strong> te selecteren in het drop-down menu.

en: Copied ISBN!
nl: ISBN gekopieerd!

en: Copied!
nl: Gekopieerd!

en: Copy ISBN
nl: ISBN kopiëren

en: Copy address
nl: Kopieer adres

en: Copy embed code
nl: Kopieer embed code

en: Copy the theme file into the <code>bookwyrm/static/css/themes</code> directory on your server from the command line.
nl: Kopieer het themabestand naar de <code>bookwyrm/static/css/themes</code> map op je server vanuit de command line.

en: Could not access camera
nl: Geen toegang tot camera

en: Could not connect to Celery
nl: Kan geen verbinding maken met Celery

en: Could not connect to Redis broker
nl: Kon geen verbinding maken met Redis-broker

en: Could not find a match for book
nl: Kan geen match vinden voor het boek

en: Cover
nl: Omslag

en: Create Announcement
nl: Mededeling aanmaken

en: Create Invite
nl: Uitnodiging aanmaken

en: Create List
nl: Lijst aanmaken

en: Create a Group
nl: Groep aanmaken

en: Create an Account
nl: Maak een account aan

en: Create and save a group to continue the tour.
nl: Maak een groep aan en sla deze op om door te gaan met de rondleiding.

en: Create group
nl: Groep aanmaken

en: Create list
nl: Lijst aanmaken

en: Create shelf
nl: Nieuwe boekenplank maken

en: Create your account
nl: Maak je account aan

en: Create your profile
nl: Maak je profiel aan

en: Created and curated by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
nl: Aangemaakt en samengesteld door <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
nl: Aangemaakt door <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> and managed by <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>
nl: Aangemaakt door <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> en beheerd door <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>

en: Creating a group
nl: Groep aanmaken

en: Creating a new author: %(name)s
nl: Nieuwe auteur aanmaken: %(name)s

en: Creating a new list
nl: Een nieuwe lijst aanmaken

en: Curate
nl: Beheren

en: Curated
nl: Beheerd

en: Current Rules
nl: Huidige regels

en: Current password:
nl: Huidige wachtwoord:

en: Currently Reading
nl: Aan het lezen

en: Danger
nl: Gevaar

en: Data
nl: Gegevens

en: Data file:
nl: Data bestand:

en: Data source:
nl: Gegevensbron:

en: Date Added
nl: Toegevoegd op

en: Date Created
nl: Datum aangemaakt

en: Date Updated
nl: Laatst Bijgewerkt

en: Date accepted
nl: Datum geaccepteerd

en: Date added
nl: Datum toegevoegd

en: Date added:
nl: Datum toegevoegd:

en: Date requested
nl: Datum aangevraagd

en: Days
nl: Dagen

en: Deactivate Account
nl: Account Deactiveren

en: Deactivate account
nl: Account deactiveren

en: Deactivation reason:
nl: Reden voor deactivatie:

en: Death date:
nl: Datum van overlijden:

en: Decentralized
nl: Gedecentraliseerd

en: Default access level:
nl: Standaard toegangsniveau:

en: Default interface language:
nl: Standaard taal interface:

en: Default post privacy:
nl: Standaard privacyniveau berichten:

en: Default theme:
nl: Standaard thema:

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete Account
nl: Account Verwijderen

en: Delete group
nl: Verwijder groep

en: Delete list
nl: Verwijder lijst

en: Delete notifications
nl: Verwijder meldingen

en: Delete schedule
nl: Schema verwijderen

en: Delete shelf
nl: Verwijder boekenplank

en: Delete status
nl: Verwijder status

en: Delete these read dates
nl: Deze leesdatums verwijderen

en: Delete these read dates?
nl: Deze leesdatums verwijderen?

en: Delete this group?
nl: Deze groep verwijderen?

en: Delete this list?
nl: Deze lijst verwijderen?

en: Delete this progress update
nl: Verwijder deze voortgangsupdate

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Deleted item
nl: Item verwijderd

en: Deleted user account
nl: Gebruikersaccount verwijderd

en: Deleted users
nl: Verwijderde gebruikers

en: Deleting your account cannot be undone. The username will not be available to register in the future.
nl: Het verwijderen van je account kan niet ongedaan worden gemaakt. De gebruikersnaam zal in de toekomst niet beschikbaar zijn om te registreren.

en: Descending
nl: Aflopend

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Deutsch (German)
nl: Duits (Deutsch)

en: Died:
nl: Overleden:

en: Direct Messages
nl: Privéberichten

en: Direct Messages with <a href="%(path)s">%(username)s</a>
nl: Privéberichten met <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Direction
nl: Richting

en: Directory
nl: Gebruikersoverzicht

en: Disable 2FA
nl: Tweestapsverificatie uitschakelen

en: Disable Two Factor Authentication
nl: Tweestapsverificatie uitschakelen

en: Disable imports
nl: Importeren uitschakelen

en: Disable starting new imports
nl: Schakel het starten van nieuwe imports uit

en: Disabling 2FA will allow anyone with your username and password to log in to your account.
nl: Als je 2FA uitschakelt, kan iedereen met je gebruikersnaam en wachtwoord inloggen op je account.

en: Discard
nl: Negeren

en: Discover
nl: Ontdek

en: Discover your stats for %(year)s!
nl: Ontdek jouw statistieken voor %(year)s!

en: Discoverable:
nl: Vindbaar:

en: Dismiss message
nl: Bericht sluiten

en: Display
nl: Weergave

en: Display name:
nl: Schermnaam:

en: Display settings
nl: Weergave-instellingen

en: Do you have book data from another service like GoodReads?
nl: Heb je boekgegevens van een andere dienst zoals GoodReads?

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Does Not Expire
nl: Verloopt niet

en: Does everything look right?
nl: Ziet alles er goed uit?

en: Domain
nl: Domein

en: Domain block
nl: Domeinblokkade

en: Domain:
nl: Domein:

en: Don't show suggested users
nl: Voorgestelde gebruikers niet tonen

en: Download file
nl: Download bestand

en: Download links
nl: Download-koppeling

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit "%(book_title)s"
nl: Bewerk "%(book_title)s"

en: Edit Announcement
nl: Mededeling bewerken

en: Edit Author
nl: Bewerk auteur

en: Edit Author:
nl: Bewerk auteur:

en: Edit Book
nl: Boek bewerken

en: Edit Goal
nl: Doel bewerken

en: Edit Group
nl: Groep bewerken

en: Edit List
nl: Bewerk lijst

en: Edit Profile
nl: Profiel bewerken

en: Edit Shelf
nl: Bewerk boekenplank

en: Edit group
nl: Groep bewerken

en: Edit links
nl: Links bewerken

en: Edit notes
nl: Notities bewerken

en: Edit profile
nl: Profiel wijzigen

en: Edit read dates
nl: Leesdatums bewerken

en: Edit shelf
nl: Bewerk boekenplank

en: Edit status
nl: Bewerk status

en: Editions of %(book_title)s
nl: Edities van %(book_title)s

en: Editions of <a href="%(work_path)s">"%(work_title)s"</a>
nl: Edities van <a href="%(work_path)s">"%(work_title)s"</a>

en: Email
nl: E-mail

en: Email Blocklist
nl: E-mail blokkeerlijst

en: Email Configuration
nl: E-mail configuratie

en: Email address:
nl: E-mailadres:

en: Email backend:
nl: E-mail backend:

en: Email preference
nl: E-mail voorkeuren

en: Email sender:
nl: E-mail afzender:

en: Email:
nl: E-mail:

en: Embed this list on a website
nl: Deze lijst op een website embedden

en: Enable image thumbnails:
nl: Miniaturen voor afbeeldingen inschakelen:

en: Enable imports
nl: Importeren inschakelen

en: Enable preview images:
nl: Preview afbeeldingen inschakelen:

en: Enabled:
nl: Ingeschakeld:

en: End Tour
nl: Rondleiding beëindigen

en: End date
nl: Einddatum

en: End date:
nl: Einddatum:

en: End tour
nl: Rondleiding beëindigen

en: English
nl: Engels (English)

en: Enter the code from your app:
nl: Voer de code van je app in:

en: Enter the code from your authenticator app:
nl: Voer de code van je authenticatie-app in:

en: Error following from %(sitename)s
nl: Fout bij volgen vanaf %(sitename)s

en: Error loading book
nl: Fout bij laden boek

en: Error posting status
nl: Fout bij plaatsen status

en: Error sending test email:
nl: Fout bij verzenden test e-mail:

en: Errors
nl: Foutmeldingen

en: Español (Spanish)
nl: Spaans (Español)

en: Euskara (Basque)
nl: Euskara (Baskisch)

en: Event date:
nl: Datum gebeurtenis:

en: Everything else
nl: Overig

en: Expects a json file in the format provided by FediBlock, with a list of entries that have <code>instance</code> and <code>url</code> fields. For example:
nl: Verwacht een json bestand in het door FediBlock opgegeven formaat, met een lijst met items die <code>instance</code> en <code>url</code> velden hebben. Bijvoorbeeld:

en: Expires
nl: Verloopt

en: Expiry:
nl: Vervaldatum:

en: External links
nl: Externe links

en: Failed items
nl: Mislukte items

en: Failed to load cover
nl: Omslag laden mislukt

en: Failed to save book, see errors below for more information.
nl: Boek opslaan is mislukt, zie onderstaande meldingen voor meer informatie.

en: Failed:
nl: Mislukt:

en: False
nl: Onwaar

en: Federated
nl: Gefedereerd

en: Federated Instances
nl: Gefedereerde instances

en: Federated community
nl: Gefedereerde gemeenschap

en: File
nl: Bestand

en: File Links
nl: Links naar bestanden

en: File exceeds maximum size: 10MB
nl: Het bestand overschrijdt de maximale grootte: 10MB

en: File type:
nl: Bestandstype:

en: Filetype
nl: Bestandstype

en: Filters are applied
nl: Filters zijn toegepast

en: Find a book
nl: Vind een boek

en: Find friends
nl: Vrienden zoeken

en: Find more information at isni.org
nl: Vind meer informatie op isni.org

en: Find users
nl: Vindt gebruikers

en: Finish
nl: Voltooien

en: Finish "%(book_title)s"
nl: "%(book_title)s" uitgelezen

en: Finish "<em>%(book_title)s</em>"
nl: "<em>%(book_title)s</em>" uitgelezen

en: Finish reading
nl: Uitgelezen

en: Finished
nl: Uitgelezen

en: Finished reading
nl: Uitgelezen

en: First published date:
nl: Eerste publicatiedatum:

en: Flag statuses
nl: Statussen markeren

en: Flag users
nl: Gebruikers markeren

en: Follow
nl: Volgen

en: Follow %(username)s
nl: Volg %(username)s

en: Follow %(username)s from another Fediverse account like BookWyrm, Mastodon, or Pleroma.
nl: Volg %(username)s vanuit een ander Fediverse account, zoals BookWyrm, Mastodon of Pleroma.

en: Follow %(username)s on the fediverse
nl: Volg %(username)s op het fediverse

en: Follow @%(username)s
nl: Volg @%(username)s

en: Follow Requests
nl: Volgverzoeken

en: Follow from %(sitename)s
nl: Volg vanaf %(sitename)s

en: Follow on Fediverse
nl: Volg op Fediverse

en: Follow!
nl: Volgen!

en: Followed by them:
nl: Door hen gevolgd:

en: Followed by us:
nl: Door ons gevolgd:

en: Followers
nl: Volgers

en: Followers-only
nl: Alleen volgers

en: Following
nl: Volgend

en: Follows you
nl: Volgt jou

en: Footer Content
nl: Voettekst inhoud

en: Forgot your password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Format details:
nl: Formaatdetails:

en: Format:
nl: Formaat:

en: Français (French)
nl: Frans (Français)

en: Free
nl: Gratis

en: Friendly
nl: Vriendelijk

en: Galego (Galician)
nl: Galego (Galicisch)

en: Generate New Invite
nl: Nieuwe uitnodiging aanmaken

en: Generate backup codes
nl: Back-up codes genereren

en: Get a copy
nl: Een kopie verkrijgen

en: Give your group a name and describe what it is about. You can make user groups for any purpose - a reading group, a bunch of friends, whatever!
nl: Geef je groep een naam en beschrijf waar deze over gaat. Je kan gebruikersgroepen maken voor elk doel - een leesgroep, een vriendengroep, wat dan ook!

en: Go to user admin
nl: Ga naar gebruikersbeheer

en: Goal privacy:
nl: Privacy doel:

[ctx: Goal successfully completed]
en: Success!
nl: Geslaagd!

en: Goodreads key:
nl: Goodreads sleutel:

en: Got a favourite you re-read every year? We've got you covered - you can add multiple read dates for the same book 😀
nl: Heb je een favoriet die je elk jaar opnieuw leest? Je kunt meerdere lees data toevoegen voor hetzelfde boek 😀

en: Grant access to the camera to scan a book's barcode.
nl: Geef toegang tot de camera om de streepjescode van een boek te scannen.

en: Graphic novel
nl: Striproman

en: Group
nl: Groep

en: Group Description:
nl: Omschrijving groep:

en: Group Name:
nl: Groepsnaam:

en: Group lists
nl: Groep lijsten

en: Group members
nl: Groepsleden

en: Group members can add to and remove from this list
nl: Groepsleden kunnen toevoegen aan en verwijderen uit deze lijst

en: Group visibility
nl: Zichtbaarheid groep

en: Groups
nl: Groepen

en: Groups have privacy settings just like posts and lists, except that group privacy cannot be <strong>Followers</strong>.
nl: Groepen hebben privacy-instellingen net als berichten en lijsten, behalve dat groepsprivacy niet <strong>Volgers</strong> kan zijn.

en: Groups: %(username)s
nl: Groepen: %(username)s

en: Guided Tour
nl: Rondleiding

en: Hardcover
nl: Harde kaft

en: Have you read %(book_title)s?
nl: Heb je %(book_title)s gelezen?

en: Here you can see your groups, or create a new one. A group brings together Bookwyrm users and allows them to curate lists together.
nl: Hier kun je jouw groepen bekijken, of een nieuwe aanmaken. Een groep brengt Bookwyrm gebruikers samen en geeft de mogelijkheid om samen lijsten samen te stellen.

en: Hi there,
nl: Hoi,

en: Hide followers and following on profile
nl: Verberg Volgers en Volgend op het profiel

en: Hide status
nl: Status verbergen

en: High priority
nl: Hoge prioriteit

en: Home
nl: Start

en: Home Timeline
nl: Tijdlijnen

en: Host user:
nl: Host gebruiker:

en: How to add a theme
nl: Hoe voeg je een thema toe

en: IP Address Blocklist
nl: IP-adres blokkeerlijst

en: IP Address:
nl: IP-adres:

en: If  you ever change your mind, just click on the Guided Tour link to start your tour
nl: Als je ooit van gedachten verandert, klik dan op de link Rondleiding om de rondleiding te starten

en: If the book you are looking for is already on this Bookwyrm instance, you can click on the title to go to the book's page.
nl: Als het boek dat je zoekt al in deze BookWyrm aanwezig is, kan je op de titel klikken om naar de pagina van het boek te gaan.

en: If the book you are looking for is available on a remote catalogue such as Open Library, click on <strong>Import book</strong>.
nl: Als het boek dat je zoekt beschikbaar is in een externe catalogus zoals Open Library, klik dan op <strong>Importeer boek</strong>.

en: If the book you are looking for is not listed, try loading more records from other sources like Open Library or Inventaire.
nl: Als het boek dat je zoekt niet in de lijst staat, probeer dan meer boeken te laden uit andere bronnen zoals Open Library of Inventaire.

en: If you didn't request to reset your password, you can ignore this email.
nl: Indien je niet heeft gevraagd om een wachtwoord reset kan je deze e-mail negeren.

en: If you have an export file from another service like Goodreads or LibraryThing, you can import it here.
nl: Als je een exportbestand hebt van een andere dienst zoals Goodreads of LibraryThing, kan je deze hier importeren.

en: If you have read this book you can post a review including an optional star rating
nl: Als je dit boek hebt gelezen, kun je een recensie plaatsen met een optionele ster-beoordeling

en: If you still can't find your book, you can add a record manually.
nl: Als je je boek nog steeds niet kan vinden, kan je een boek handmatig toevoegen.

en: If your book is not in the results, try adjusting your search terms.
nl: Als je boek niet bij de resultaten staat, probeer dan je zoektermen aan te passen.

en: If your review or comment might ruin the book for someone who hasn't read it yet, you can hide your post behind a <strong>spoiler alert</strong>
nl: Als je recensie of opmerking het boek zou kunnen verpesten voor iemand die het nog niet gelezen heeft kan je kunt je bericht verbergen achter een <strong>spoiler-waarschuwing</strong>

en: Ignore
nl: Negeren

en: Ignored Invite Requests
nl: Genegeerde uitnodigingsverzoeken

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Import
nl: Importeren

en: Import Blocklist
nl: Importeer blokkeerlijst

en: Import Books
nl: Importeer boeken

en: Import Status
nl: Importstatus

en: Import Troubleshooting
nl: Probleemoplossing importeren

en: Import block list
nl: Importeer blokkeerlijst

en: Import book
nl: Importeer boek

en: Import from another service
nl: Importeer vanuit een andere dienst

en: Import preview unavailable.
nl: Voorbeeldweergave import niet beschikbaar.

en: Import started:
nl: Importeren gestart:

en: Import stopped
nl: Import gestopt

en: Import triggered
nl: Import geactiveerd

en: Import your reading history
nl: Je leesgeschiedenis importeren

en: Import, manually add, or view an existing book to continue the tour.
nl: Importeer een boek, voeg handmatig een boek toe, of bekijk een bestaand boek om verder te gaan met de rondleiding.

en: Imported
nl: Geïmporteerd

en: Imports are temporarily disabled; thank you for your patience.
nl: Importeren is tijdelijk uitgeschakeld. Bedankt voor je geduld.

en: Impressum
nl: Colofon

en: Impressum:
nl: Colofon:

en: In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s book<br />for a total of %(pages_total)s pages! | In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s books<br />for a total of %(pages_total)s pages!
nl[0]: In %(year)s heeft %(display_name)s %(books_total)s boek gelezen<br />voor een totaal van %(pages_total)s bladzijdes!
nl[1]: In %(year)s heeft %(display_name)s %(books_total)s boeken gelezen<br />voor een totaal van %(pages_total)s bladzijdes!

en: In progress
nl: In behandeling

en: Inactive
nl: Inactief

en: Include impressum:
nl: Voeg colofon toe:

en: Include reviews
nl: Recensies toevoegen

en: Include spoiler alert
nl: Spoiler alarm toevoegen

en: Incorrect Password
nl: Onjuist wachtwoord

en: Incorrect code
nl: Ongeldige code

en: Incorrect password
nl: Onjuist wachtwoord

en: Installing BookWyrm
nl: BookWyrm installeren

en: Instance Activity
nl: Instance activiteit

en: Instance Configuration
nl: Instance configuratie

en: Instance Name:
nl: Naam Instance:

en: Instance Settings
nl: Instance Instellingen

en: Instance description:
nl: Omschrijving instance:

en: Instance domain:
nl: Instance domein:

en: Instance name
nl: Naam instance

en: Invite
nl: Uitnodigen

en: Invite Requests
nl: Uitnodigingsverzoeken

en: Invite request text:
nl: Tekst uitnodigingsverzoek:

en: Invites
nl: Uitnodigingen

en: Is "%(name)s" one of these authors?
nl: Is "%(name)s" een van deze auteurs?

en: Is this an edition of an existing work?
nl: Is dit een editie van een bestaand werk?

en: Italiano (Italian)
nl: Italiano (Italiaans)

en: Jane Doe
nl: Pietje Puk

en: Join
nl: Wordt lid

en: Join %(name)s
nl: Doe mee met %(name)s

en: Join BookWyrm
nl: Word lid van BookWyrm

en: Join Directory
nl: Deelnemen aan gebruikersoverzicht

en: Join Now
nl: Nu aanmelden

en: Joined %(date)s
nl: Lid geworden %(date)s

en: Just read some perfect prose? Let the world know by sharing a quote!
nl: Lees je net wat perfecte proza? Laat het de wereld weten door een citaat te delen!

en: Language:
nl: Taal:

en: Languages:
nl: Talen:

en: Last Active
nl: Laatst actief

en: Last Updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Last active date:
nl: Laatst actieve datum:

en: Last edited by:
nl: Laatst bewerkt door:

en: Last run date will not be updated
nl: Datum van laatste uitvoering zal niet worden bijgewerkt

en: Last run:
nl: Laatst uitgevoerd:

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Learn more <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">about %(site_name)s</a>.
nl: Leer meer <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">over %(site_name)s</a>.

en: Learn more about %(site_name)s:
nl: Leer meer over %(site_name)s:

en: Learn more about moderation
nl: Meer informatie over moderatie

en: Leave a rating
nl: Geef een beoordeling

en: Leave group
nl: Groep verlaten

en: Leaving BookWyrm
nl: BookWyrm verlaten

en: Let's create a new group!
nl: Laten we een nieuwe groep aanmaken!

en: Let's log in first...
nl: Laten we eerst inloggen...

en: Let's see how to create a new list.
nl: Laten we kijken hoe je een nieuwe lijst kan aanmaken.

en: Librarything key:
nl: Librarything sleutel:

en: Lietuvių (Lithuanian)
nl: Lietuvių (Litouws)

en: Like
nl: Vind ik leuk

en: Like status
nl: Vind status leuk

en: Limit the amount of imports
nl: Beperk het aantal imports

en: Link
nl: Koppeling

en: Link Domains
nl: Link domeinen

en: Link domains must be approved before they are shown on book pages. Please make sure that the domains are not hosting spam, malicious code, or deceptive links before approving.
nl: Koppelingsdomeinen moeten worden goedgekeurd voordat ze worden weergegeven op de boekpagina's. Zorg ervoor dat de domeinen geen hosting spam, malafide code of misleidende links zijn voordat je ze goedkeurt.

en: Links for "<em>%(title)s</em>"
nl: Links voor "<em>%(title)s</em>"

en: Links from this domain will be removed until your report has been reviewed.
nl: Links van dit domein worden verwijderd totdat jouw melding is beoordeeld.

en: Links from unknown domains will need to be approved by a moderator before they are added.
nl: Links naar onbekende domeinen moeten door een moderator worden goedgekeurd voordat ze worden toegevoegd.

en: List Order
nl: Lijst volgorde

en: List curation
nl: Lijst samenstellen

en: List curation:
nl: Lijst samenstelling:

en: List position
nl: Lijstpositie

en: List privacy
nl: Lijst privacy

en: Lists
nl: Lijsten

en: Lists: %(username)s
nl: Lijsten: %(username)s

en: Load %(count)d unread status | Load %(count)d unread statuses
nl[0]: Laad %(count)d ongelezen status
nl[1]: Laad %(count)d ongelezen statussen

en: Load cover from url:
nl: Omslag laden vanuit url:

en: Load data
nl: Gegevens laden

en: Load more records
nl: Meer items laden

en: Load results from other catalogues
nl: Laad resultaten van andere catalogi

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this author which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
nl: Bij het laden van gegevens wordt verbinding gemaakt met <strong>%(source_name)s</strong> en controleren op metadata over deze auteur die hier niet aanwezig zijn. Bestaande gegevens worden niet overschreven.

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this book which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
nl: Bij het laden van gegevens wordt verbinding gemaakt met <strong>%(source_name)s</strong> en controleren op gegevens over deze auteur die hier niet aanwezig zijn. Bestaande gegevens worden niet overschreven.

en: Local
nl: Lokaal

en: Local users
nl: Lokale Gebruikers

en: Locked account
nl: Vergrendelde account

en: Log in
nl: Inloggen

en: Log in to %(sitename)s
nl: Log in bij %(sitename)s

en: Log in to import or add books.
nl: Log in om boeken te importeren of toe te voegen.

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Login
nl: Inloggen

en: Logo small:
nl: Logo klein:

en: Looking for shelf privacy? You can set a separate visibility level for each of your shelves. Go to <a href="%(path)s">Your Books</a>, pick a shelf from the tab bar, and click "Edit shelf."
nl: Op zoek naar privacy voor boekenplanken? Je kan een apart zichtbaarheidsniveau instellen voor elk van je boekenplanken. Ga naar <a href="%(path)s">Jouw boeken</a>, kies een boekenplank in de tabbalk en klik op "Bewerk boekenplank"

en: Low priority
nl: Lage prioriteit

en: Main navigation menu
nl: Hoofdnavigatiemenu

en: Make page private
nl: Pagina privé maken

en: Make page public
nl: Maak pagina openbaar

en: Make sure everything looks right before proceeding
nl: Zorg ervoor dat alles er goed uitziet voordat je doorgaat

en: Make your profile discoverable to other BookWyrm users.
nl: Maak je profiel vindbaar voor andere BookWyrm-gebruikers.

en: Manage Users
nl: Gebruikers beheren

en: Managed by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
nl: Beheerd door <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Manager
nl: Beheerder

en: Manually add book
nl: Boek handmatig toevoegen

en: Manually approve followers
nl: Volgers handmatig goedkeuren

en: Manually approve followers:
nl: Volgers handmatig goedkeuren:

en: Manually approved followers:
nl: Handmatig goedgekeurde volgers:

en: Max uses
nl: Maximum aantal keer gebruik

en: Medium priority
nl: Gemiddelde prioriteit

en: Meet your admins
nl: Ontmoet je beheerders

en: Members of this group can create group-curated lists.
nl: Leden van deze groep kunnen groep-samengestelde lijsten maken.

en: Mentions
nl: Vermeldingen

en: Message reporter
nl: Bericht melder

en: Messaged reported user
nl: Bericht gestuurd naar gemelde gebruiker

en: Messaged reporter
nl: Bericht gestuurd naar melder

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Misc
nl: Diversen

en: Moderation
nl: Moderatie

en: Moderation Activity
nl: Moderatie Activiteiten

en: Moderator deletion
nl: Verwijdering moderator

en: Moderator suspension
nl: Schorsing moderator

en: More %(site_name)s users want to read <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> than any other book.
nl: Meer %(site_name)s gebruikers willen <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> lezen dan welk ander boek.

en: More about this site
nl: Meer over deze site

en: More info about this report:
nl: Meer informatie over deze melding:

en: More options
nl: Meer opties

en: More shelves
nl: Meer boekenplanken

en: Move book
nl: Boek verplaatsen

en: Name:
nl: Naam:

en: Navigation Bar
nl: Navigatiebalk

en: Nederlands (Dutch)
nl: Nederlands

en: Need help?
nl: Hulp nodig?

en: Needs manual review
nl: Handmatige beoordeling nodig

en: New password:
nl: Nieuw wachtwoord:

en: New report for %(site_name)s
nl: Nieuwe melding voor %(site_name)s

en: Newer
nl: Nieuwer

en: Next
nl: Volgende

en: Next in our tour we will explore Groups!
nl: Hierna gaan we in de rondleiding kijken naar groepen!

en: Next: Groups
nl: Volgende: Groepen

en: No IP addresses currently blocked
nl: Er zijn momenteel geen IP-adressen geblokkeerd

en: No active invites
nl: Geen actieve uitnodigingen

en: No active tasks
nl: Geen actieve taken

en: No activities for this hashtag yet!
nl: Er zijn nog geen activiteiten voor deze hashtag!

en: No activities yet!
nl: Nog geen activiteiten!

en: No announcements found
nl: Geen mededelingen gevonden

en: No books found
nl: Geen boeken gevonden

en: No books found for "%(query)s"
nl: Geen boeken gevonden voor "%(query)s"

en: No books found matching the query "%(query)s"
nl: Geen boeken gevonden die overeenkomen met de zoekopdracht "%(query)s"

en: No cover
nl: Geen omslag

en: No domains currently approved
nl: Er zijn momenteel geen domeinen goedgekeurd

en: No domains currently blocked
nl: Er zijn momenteel geen domeinen geblokkeerd

en: No domains currently pending
nl: Er zijn momenteel geen domeinen in behandeling

en: No email domains currently blocked
nl: Momenteel worden er geen e-maildomeinen geblokkeerd

en: No followers you follow
nl: Geen volgers die jij volgt

en: No groups found.
nl: Geen groepen gevonden.

en: No instances found
nl: Geen instances gevonden

en: No items currently need review
nl: Er zijn momenteel geen items die beoordeeld moeten worden

en: No links available
nl: Geen links beschikbaar

en: No links available for this book.
nl: Geen links beschikbaar voor dit boek.

en: No links available for this domain.
nl: Geen links beschikbaar voor dit domein.

en: No lists found.
nl: Geen lijsten gevonden.

en: No matching imports found.
nl: Geen overeenkomende importen gevonden.

en: No notes provided
nl: Geen notities opgegeven

en: No potential members found for "%(user_query)s"
nl: Geen potentiële leden gevonden voor "%(user_query)s"

en: No rating
nl: Geen beoordeling

en: No recent imports
nl: Geen recente imports

en: No reports found.
nl: Geen meldingen gevonden.

en: No requests
nl: Geen verzoeken

en: No results found for "%(query)s"
nl: Geen resultaten gevonden voor "%(query)s"

en: No reviews or comments yet!
nl: Nog geen recensies of opmerkingen!

en: No thanks
nl: Nee, bedankt

en: No users currently blocked.
nl: Er zijn momenteel geen gebruikers geblokkeerd.

en: No users found for "%(query)s"
nl: Geen gebruikers gevonden voor "%(query)s"

en: Norsk (Norwegian)
nl: Norsk (Noors)

en: Not Found
nl: Niet gevonden

en: Not a valid CSV file
nl: Geen geldig CSV-bestand

en: Not set
nl: Niet ingesteld

en: Notes
nl: Notities

en: Notes:
nl: Notities:

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Now that we've explored book shelves, let's take a look at a related concept: book lists!
nl: Nu we boekenplanken hebben verkend, laten we een verwant concept bekijken: boekenlijsten!

en: Now you understand the basics of your profile page, let's add a book to your shelves.
nl: Nu je de basis van je profielpagina begrijpt, gaan we een boek toevoegen aan je boekenplanken.

en: OCLC Number:
nl: OCLC Nummer:

en: Ok
nl: Oké

en: Older
nl: Ouder

en: On average, recent imports have taken %(hours)s hours.
nl: Recente imports hebben gemiddeld %(hours)s uur in beslag genomen.

en: On average, recent imports have taken %(minutes)s minutes.
nl: Recente imports hebben gemiddeld %(minutes)s minuten in beslag genomen.

en: On page:
nl: Op pagina:

en: Once the instance is set up, you can promote other users to moderator or admin roles from the admin panel.
nl: Zodra de instance is opgezet, kan je andere gebruikers promoveren naar moderator- of beheerdersrollen in het beheerpaneel.

en: Once you're happy with how everything is set up, click the <strong>Save</strong> button to create your new group.
nl: Zodra je tevreden bent met hoe alles is ingesteld, klik je op de knop <strong>Opslaan</strong> om je nieuwe groep aan te maken.

en: One Day
nl: Een dag

en: One Month
nl: Een maand

en: One Week
nl: Een week

en: One last step before you join %(site_name)s! Please confirm your email address by clicking the link below:
nl: Nog één laatste stap voordat u lid wordt van %(site_name)s! Bevestig uw e-mailadres door op de onderstaande link te klikken:

en: Only you can add and remove books to this list
nl: Alleen jij kan boeken toevoegen aan en verwijderen van deze lijst

en: Oops!
nl: Oeps!

en: Open image in new window
nl: Afbeelding in nieuw venster openen

en: Openlibrary key
nl: Openlibrary sleutel

en: Openlibrary key:
nl: Openlibrary sleutel:

en: Options
nl: Opties

en: Or enter the code "%(confirmation_code)s" at login.
nl: Of voer de code in "%(confirmation_code)s" bij het inloggen.

en: Or enter the code "<code>%(confirmation_code)s</code>" at login.
nl: Of voer de code in "<code>%(confirmation_code)s</code>" bij het inloggen.

en: Order by
nl: Sorteren op

en: Other editions
nl: Andere edities

en: Pages:
nl: Pagina's:

en: Paperback
nl: Zachte kaft

en: Password does not match
nl: Wachtwoord komt niet overeen

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Pending
nl: In behandeling

en: Pending Books
nl: Boeken in behandeling

en: Pending items
nl: Openstaande items

en: Permanently delete account
nl: Account definitief verwijderen

en: Permanently delete user
nl: Gebruiker definitief verwijderen

en: Permanently deleted
nl: Definitief verwijderd

en: Permission Denied
nl: Toestemming geweigerd

en: Physical Properties
nl: Fysieke eigenschappen

en: Places
nl: Plaatsen

en: Please confirm your email
nl: Bevestig alstublieft uw e-mailadres

en: Polski (Polish)
nl: Polski (Pools)

en: Popular on %(site_name)s
nl: Populair op %(site_name)s

en: Port:
nl: Poort:

en: Português Europeu (European Portuguese)
nl: Português Europeu (Europeaans Portugees)

en: Português do Brasil (Brazilian Portuguese)
nl: Português do Brasil (Braziliaans-Portugees)

en: Position:
nl: Positie:

en: Post
nl: Plaatsen

en: Post a comment
nl: Plaats opmerking

en: Post a review
nl: Plaats een recensie

en: Post privacy
nl: Bericht privacy

en: Post to feed
nl: Publiceren op feed

en: Posted by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
nl: Geplaatst door <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Preferred Timezone:
nl: Voorkeurstijdzone:

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Previous
nl: Vorige

en: Primary
nl: Primair

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Privacy Policy
nl: Privacybeleid

en: Privacy Policy:
nl: Privacybeleid:

en: Privacy setting for imported reviews:
nl: Privacyinstelling voor geïmporteerde recensies:

en: Private
nl: Privé

en: Profile
nl: Profiel

en: Profile and settings menu
nl: Profiel- en instellingenmenu

en: Progress
nl: Voortgang

en: Progress Updates:
nl: Voortgang updates:

en: Progress:
nl: Voortgang:

en: Public
nl: Openbaar

en: Publication
nl: Uitgave

en: Published %(date)s
nl: Gepubliceerd %(date)s

en: Published %(date)s by %(publisher)s.
nl: Gepubliceerd %(date)s door %(publisher)s.

en: Published by %(publisher)s.
nl: Gepubliceerd door %(publisher)s.

en: Published date:
nl: Publicatiedatum:

en: Publisher:
nl: Uitgever:

en: Purchasable
nl: Te koop

en: Question:
nl: Vraag:

en: Queues
nl: Wachtrijen

en: Quotations
nl: Quotes

en: Quote
nl: Citaat

en: Quote:
nl: Citaat:

en: Quotes from {obj.display_name}
nl: Citaten van {obj.display_name}

en: Quotes only
nl: Alleen citaten

en: Rate
nl: Beoordelen

en: Rating
nl: Beoordeling

en: Re-open
nl: Heropenen

en: Re-opened report
nl: Heropende melding

en: Re-send invite
nl: Uitnodiging opnieuw versturen

en: Re-trying an import can fix missing items in cases such as:
nl: Opnieuw importeren kan ontbrekende items oplossen in gevallen zoals:

en: Reactivate Account
nl: Heractiveer Account

en: Reactivate account
nl: Heractiveer account

en: Read
nl: Gelezen

en: Reading Goal
nl: Leesdoel

en: Reading finish date cannot be before start date.
nl: Einddatum kan niet vóór de begindatum zijn.

en: Reading finished date cannot be in the future.
nl: De einddatum van lezen kan niet in de toekomst liggen.

en: Reading goal:
nl: Leesdoel:

en: Reading status
nl: Leesstatus

en: Reading status shelves
nl: Leesstatus boekenplanken

en: Reading stopped date cannot be before start date.
nl: Einddatum van lezen kan niet voor begindatum zijn.

en: Reading stopped date cannot be in the future.
nl: Einddatum van lezen kan niet in de toekomst zijn.

en: Recent Books
nl: Recente boeken

en: Recent Imports
nl: Recent geïmporteerd

en: Recently active
nl: Onlangs actief

en: Refresh
nl: Vernieuw

en: Refresh data
nl: Gegevens actualiseren

en: Registration
nl: Registratie

en: Registration closed text:
nl: Tekst gesloten registratie:

en: Registration is enabled on this instance
nl: Registratie is ingeschakeld op deze instance

en: Registrations
nl: Registraties

en: Reject
nl: Afwijzen

en: Relationships
nl: Relaties

en: Remote
nl: Extern

en: Remote instance
nl: Externe instance

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove %(name)s
nl: Verwijder %(name)s

en: Remove @%(username)s
nl: Verwijder @%(username)s

en: Remove from %(name)s
nl: Verwijder van %(name)s

en: Remove rule
nl: Verwijder regel

en: Remove subject
nl: Onderwerp verwijderen

en: Remove theme
nl: Thema verwijderen

en: Reply
nl: Reageren

en: Report
nl: Melden

en: Report #%(report_id)s: Link added by @%(username)s
nl: Melding #%(report_id)s: Link toegevoegd door @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: Link domain
nl: Melding #%(report_id)s: Link domein

en: Report #%(report_id)s: Status posted by @%(username)s
nl: Melding #%(report_id)s: Status geplaatst door @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: User @%(username)s
nl: Melding #%(report_id)s: Gebruiker @%(username)s

en: Report %(domain)s link
nl: Meld %(domain)s link

en: Report @%(username)s
nl: Meld @%(username)s

en: Report @%(username)s's status
nl: Meld status van @%(username)s

en: Report spam
nl: Spam rapporteren

en: Reported by <a href="%(path)s">@%(username)s</a>
nl: Gerapporteerd door <a href="%(path)s">@%(username)s</a>

en: Reported links
nl: Gemelde links

en: Reported status
nl: Gemelde status

en: Reports
nl: Meldingen

en: Reports:
nl: Meldingen:

en: Reports: %(instance_name)s
nl: Meldingen: %(instance_name)s

en: Reports: <small>%(instance_name)s</small>
nl: Meldingen: <small>%(instance_name)s</small>

en: Request an Invitation
nl: Vraag een uitnodiging aan

en: Requested
nl: In aanvraag

en: Requesting camera...
nl: Camera aanvragen...

en: Require users to confirm email address
nl: Gebruikers moeten hun e-mailadres bevestigen

en: Resend confirmation link
nl: Activatie koppeling opnieuw sturen

en: Resend link
nl: Koppeling opnieuw verzenden

en: Reset Password
nl: Wachtwoord Resetten

en: Reset password
nl: Wachtwoord opnieuw instellen

en: Reset your %(site_name)s password
nl: Reset je %(site_name)s wachtwoord

en: Resolve
nl: Oplossen

en: Resolved
nl: Opgelost

en: Resolved report
nl: Opgeloste melding

en: Results from
nl: Resultaten van

en: Retry
nl: Probeer opnieuw

en: Retry Status
nl: Status opnieuw proberen

en: Review
nl: Recensie

en: Review items
nl: Items beoordelen

en: Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s star): %(review_title)s | Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s stars): %(review_title)s
nl[0]: Recensie van "%(book_title)s" (%(display_rating)s ster): %(review_title)s
nl[1]: Recensie van "%(book_title)s" (%(display_rating)s sterren): %(review_title)s

en: Review of "%(book_title)s": %(review_title)s
nl: Recensie van "%(book_title)s": %(review_title)s

en: Review:
nl: Recensie:

en: Reviews
nl: Recensies

en: Reviews and Comments
nl: Recensies en Opmerkingen

en: Reviews from {obj.display_name}
nl: Recensies van {obj.display_name}

en: Reviews only
nl: Alleen recensies

en: Română (Romanian)
nl: Română (Roemeens)

en: Row
nl: Rij

en: Run <code>./bw-dev compile_themes</code> and <code>./bw-dev collectstatic</code>.
nl: Voer <code>./bw-dev compile_themes</code> en <code>./bw-dev collectstatic</code> uit.

en: Run now
nl: Nu uitvoeren

en: Run time
nl: Looptijd

en: Sadly %(display_name)s didn’t finish any books in %(year)s
nl: Helaas heeft %(display_name)s geen boeken afgerond in %(year)s

en: Save
nl: Opslaan

en: Save &amp; continue
nl: Opslaan &amp; doorgaan

en: Save your group
nl: Sla je groep op

en: Saved
nl: Opgeslagen

en: Saved Lists
nl: Opgeslagen lijsten

en: Scan Barcode
nl: Scan streepjescode

en: Scan the QR code with your authentication app and then enter the code from  your app below to confirm your app is set up.
nl: Scan de QR-code met je authenticatie-app en voer vervolgens de code van je app hieronder in om te bevestigen dat de app correct is ingesteld.

en: Schedule scan
nl: Scan plannen

en: Schedule:
nl: Schema:

en: Search
nl: Zoeken

en: Search again
nl: Opnieuw zoeken

en: Search book records by scanning an ISBN barcode using your device's camera - great when you're in the bookstore or library!
nl: Zoek boeken door een ISBN-streepjescode te scannen met de camera van je apparaat - ideaal als je in de boekenwinkel of bibliotheek bent!

en: Search box
nl: Zoekveld

en: Search editions
nl: Zoek edities

en: Search for a book
nl: Zoek naar een boek

en: Search for a book, user, or list
nl: Zoek een boek, gebruiker of lijst

en: Search for a title or author to continue the tour.
nl: Zoek naar een titel of auteur om door te gaan met de rondleiding.

en: Search for a user
nl: Zoek een gebruiker

en: Search for books, users, or lists using this search box.
nl: Zoek naar boeken, gebruikers of lijsten met behulp van dit zoekveld.

en: Search query
nl: Zoekopdracht

en: Search results
nl: Zoekresultaten

en: Search to add a user
nl: Zoek om een gebruiker toe te voegen

en: Search type
nl: Zoektype

en: Searching
nl: Zoeken

en: See tagged statuses in the local %(site_name)s community
nl: Zie getagde statussen in de lokale %(site_name)s gemeenschap

en: See what's new in the local %(site_name)s community
nl: Bekijk wat er nieuw is in de lokale %(site_name)s community

en: Select Group
nl: Selecteer groep

en: Select a group
nl: Selecteer een groep

en: Self deactivation
nl: Eigen deactivatie

en: Self deletion
nl: Uit zichzelf verwijderen

en: Send direct message
nl: Stuur privébericht

en: Send invite
nl: Stuur uitnodiging

en: Send test email
nl: Test e-mail verzenden

en: Send test email to %(email)s
nl: Test e-mail verzenden naar %(email)s

en: Sent
nl: Verzonden

en: Separate multiple values with commas.
nl: Meerdere waardes scheiden met komma's.

en: Series by
nl: Reeksen van

en: Series number:
nl: Reeksnummer:

en: Series:
nl: Reeks:

en: Server Error
nl: Server Fout

en: Set
nl: Instellen

en: Set a goal for how many books you'll finish reading in %(year)s, and track your progress throughout the year.
nl: Stel een doel in voor het aantal boeken dat je wilt lezen in %(year)s en volg je voortgang gedurende het hele jaar.

en: Set a question for invite requests
nl: Stel een vraag in voor uitnodigingsverzoeken

en: Set display name
nl: Schermnaam instellen

en: Set display name for %(url)s
nl: Weergavenaam voor %(url)s instellen

en: Set goal
nl: Stel doel in

en: Set import limit to
nl: Importlimiet instellen op

en: Set instance default theme
nl: Standaardthema van instance instellen

en: Set limit
nl: Limiet instellen

en: Set the value to 0 to not enforce any limit.
nl: Zet de waarde op 0 om geen limiet af te dwingen.

en: Set up 2FA
nl: Tweestapsverificatie instellen

en: Set up BookWyrm
nl: BookWyrm opzetten

en: Settings
nl: Instellingen

en: Settings saved
nl: Instellingen opgeslagen

en: Share a quote
nl: Deel een citaat

en: Share this page
nl: Deze pagina delen

en: Share your thoughts
nl: Deel wat je denkt

en: Sharing status: <strong>private</strong>
nl: Status van delen: <strong>privé</strong>

en: Sharing status: <strong>public with key</strong>
nl: Status van delen: <strong>openbaar met sleutel</strong>

en: Shelf
nl: Boekenplank

en: Shelved
nl: Op boekenplank gezet

en: Shelves are for organising books for yourself, whereas Lists are generally for sharing with others.
nl: Boekenplanken zijn bedoeld om boeken voor jezelf te organiseren, terwijl lijsten over het algemeen zijn om met anderen te delen.

en: Short description:
nl: Korte omschrijving:

en: Show RSS Options
nl: Toon RSS opties

en: Show all updates
nl: Alle updates weergeven

en: Show less
nl: Minder weergeven

en: Show more
nl: Meer weergeven

en: Show reading goal prompt in feed
nl: Toon leesdoel prompt in feed

en: Show rules
nl: Toon regels

en: Show status
nl: Toon status

en: Show suggested users
nl: Toon voorgestelde gebruikers

en: Show this account in suggested users
nl: Dit account tonen bij voorgestelde gebruikers

en: Show this account in suggested users:
nl: Dit account tonen in voorgestelde gebruikers:

en: Sign Up
nl: Registreren

en: Site Settings
nl: Site Instellingen

en: Skip this step
nl: Deze stap overslaan

en: Software version:
nl: Software-versie:

en: Some ebooks can be downloaded for free from external sources. They will be shown here.
nl: Sommige e-books kunnen gratis uit externe bronnen worden gedownload. Ze worden hier getoond.

en: Some thoughts on the book
nl: Enkele gedachten over het boek

en: Some users might try to import a large number of books, which you want to limit.
nl: Sommige gebruikers proberen misschien een groot aantal boeken te importeren, wat je wilt beperken.

en: Something went wrong trying to follow <strong>%(account)s</strong>
nl: Er ging iets mis bij het volgen van <strong>%(account)s</strong>

en: Something went wrong! Sorry about that.
nl: Er ging iets mis! Sorry daarvoor.

en: Sorry! This invite code is no longer valid.
nl: Sorry! Deze uitnodigingscode is niet meer geldig.

en: Sorry! We couldn't find that code.
nl: Sorry! We konden die code niet vinden.

en: Sort By
nl: Sorteer op

en: Sort List
nl: Sorteer lijst

en: Sort Title:
nl: Titel voor sortering:

en: Sorted ascending
nl: Oplopend gesorteerd

en: Sorted descending
nl: Aflopend gesorteerd

en: Spoiler alerts
nl: Spoiler waarschuwingen

en: Spoilers ahead!
nl: Spoiler waarschuwing!

en: Spoilers/content warnings:
nl: Spoilers/inhoudswaarschuwingen:

en: Start "%(book_title)s"
nl: Begin "%(book_title)s"

en: Start "<em>%(book_title)s</em>"
nl: Begin met "<em>%(book_title)s</em>"

en: Start date
nl: Startdatum

en: Start date:
nl: Begindatum:

en: Start reading
nl: Begin met lezen

en: Started
nl: Begonnen

en: Started reading
nl: Begonnen met lezen

en: Status activity
nl: Statusactiviteit

en: Status has been deleted
nl: Status is verwijderd

en: Status updates from {obj.display_name}
nl: Statusupdates van {obj.display_name}

en: Statuses
nl: Statussen

en: Statuses posted
nl: Statussen geplaatst

en: Statuses posted:
nl: Statussen geplaatst:

en: Stop Reading "%(book_title)s"
nl: Stop met lezen "%(book_title)s"

en: Stop Reading "<em>%(book_title)s</em>"
nl: Stop met lezen van "<em>%(book_title)s</em>"

en: Stop import
nl: Stop met importeren

en: Stop import?
nl: Stop met importeren?

en: Stop reading
nl: Stop met lezen

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Stopped Reading
nl: Gestopt met lezen

en: Stopped reading
nl: Gestopt met lezen

en: Subjects
nl: Onderwerpen

en: Subjects:
nl: Onderwerpen:

en: Submit
nl: Versturen

en: Subtitle:
nl: Ondertitel:

en: Success
nl: Geslaagd

en: Success!
nl: Geslaagd!

en: Success! Email address confirmed.
nl: Gelukt! E-mailadres bevestigd.

en: Successful items
nl: Succesvolle items

en: Successfully added rule
nl: Regel succesvol toegevoegd

en: Successfully added theme
nl: Thema succesvol toegevoegd

en: Successfully blocked:
nl: Succesvol geblokkeerd:

en: Successfully changed password
nl: Wachtwoord succesvol gewijzigd

en: Successfully posted status
nl: Status succesvol geplaatst

en: Successfully sent test email.
nl: Test e-mail succesvol verzonden.

en: Successfully updated 2FA settings
nl: Instellingen voor 2FA zijn succesvol bijgewerkt

en: Suggest
nl: Voorstellen

en: Suggest "<em>%(title)s</em>" for this list
nl: Stel "<em>%(title)s</em>" voor voor deze lijst

en: Suggest Books
nl: Boeken voorstellen

en: Suggested
nl: Aanbevolen

en: Suggested Books
nl: Aanbevolen boeken

en: Suggested Users
nl: Voorgestelde gebruikers

en: Suggested by
nl: Voorgesteld door

en: Summary:
nl: Overzicht:

en: Suomi (Finnish)
nl: Suomi (Fins)

en: Support %(site_name)s on <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>
nl: Steun %(site_name)s op <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>

en: Support link:
nl: Link voor ondersteuning:

en: Support title:
nl: Titel voor ondersteuning:

en: Suspend user
nl: Gebruiker schorsen

en: Suspended user
nl: Gebruiker geschorst

en: Svenska (Swedish)
nl: Svenska (Zweeds)

en: Switch to this edition
nl: Omzetten naar deze editie

en: System
nl: Systeem

en: Take me there
nl: Breng me erheen

en: Task name
nl: Taaknaam

en: Test email
nl: Test e-mail

en: Thank you! Your request has been received.
nl: Bedankt! We hebben je aanvraag ontvangen.

en: That book is already on this list.
nl: Dat boek staat al op deze lijst.

en: That makes an average of %(pages)s pages per book.
nl: Dat maakt een gemiddelde van %(pages)s bladzijdes per boek.

en: That’s great!
nl: Dat is geweldig!

en: The Books tab shows your book shelves. We'll explore this later in the tour.
nl: Het tabblad Boeken toont je boekenplanken. Dit zullen we later in de rondleiding bekijken.

en: The bell will light up when you have a new notification. When it does, click on it to find out what exciting thing has happened!
nl: De bel zal oplichten wanneer je een nieuwe melding hebt. Wanneer dit het geval is, klik erop om erachter te komen wat voor spannends er is gebeurd!

en: The book has been added to the instance since this import
nl: Het boek is toegevoegd aan de instance sinds deze import

en: The end of the year is the best moment to take stock of all the books read during the last 12 months. How many pages have you read? Which book is your best-rated of the year? We compiled these stats, and more!
nl: Het einde van het jaar is het beste moment om de balans op te maken van alle gelezen boeken in de afgelopen twaalf maanden. Hoeveel pagina's heb je gelezen? Welk boek heb je dit jaar als beste beoordeeld? We hebben deze statistieken samengesteld en meer!

en: The page can be seen by anyone with the complete address.
nl: De pagina kan worden bekeken door iedereen met het volledige adres.

en: The page is private, only you can see it.
nl: De pagina is privé, alleen jij kan deze zien.

en: The page you requested doesn't seem to exist!
nl: De pagina die u probeert te bezoeken lijkt niet te bestaan!

en: Their best rated review
nl: Diens meest gewaardeerde recensie

en: Their rating: <strong>%(rating)s</strong>
nl: Diens waardering: <strong>%(rating)s</strong>

en: Their shortest read this year…
nl: Diens kortste lees dit jaar…

en: Theme filename
nl: Bestandsnaam thema

en: Theme name
nl: Naam thema

en: Theme:
nl: Thema:

en: Themes
nl: Thema’s

en: There are no books here right now! Try searching for a book to get started
nl: Er zijn op dit moment geen boeken! Probeer naar een boek te zoeken om aan de slag te gaan

en: There aren't any activities right now! Try following a user to get started
nl: Er zijn op dit moment geen activiteiten! Probeer een gebruiker te volgen om aan de slag te gaan

en: There can be multiple editions of a book, in various formats or languages. You can choose which edition you want to use.
nl: Er kunnen meerdere edities van een boek zijn, in verschillende formaten of talen. Je kunt kiezen welke editie je wilt gebruiken.

en: These are some first steps to get you started.
nl: Dit zijn enkele eerste stappen om je op weg te helpen.

en: This action cannot be un-done
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt

en: This domain is blocked. Please contact your administrator if you think this is an error.
nl: Dit domein is geblokkeerd. Neem contact op met uw beheerder als u denkt dat dit een fout is.

en: This group has no lists
nl: Deze groep heeft geen lijsten

en: This import is in an old format that is no longer supported. If you would like to troubleshoot missing items from this import, click the button below to update the import format.
nl: Deze import is in een oud formaat dat niet langer wordt ondersteund. Als je problemen wilt onderzoeken met ontbrekende items uit deze import, klikt op de knop hieronder om het importformaat bij te werken.

en: This is a new author
nl: Dit is een nieuwe auteur

en: This is a new work
nl: Dit is een nieuw werk

en: This is a test email.
nl: Dit is een test e-mail.

en: This is home page of a book. Let's see what you can do while you're here!
nl: Dit is de startpagina van een boek. Laten we kijken wat je kunt doen nu je hier bent!

en: This is only intended to be used when things have gone very wrong with imports and you need to pause the feature while addressing issues.
nl: Dit is alleen bedoeld om te worden gebruikt wanneer er iets helemaal verkeerd is gegaan met importeren, en je de functie moet pauzeren tijdens het oplossen van het probleem.

en: This is the lists page where you can discover book lists created by any user. A List is a collection of books, similar to a shelf.
nl: Dit is de lijstenpagina waar je boekenlijsten kunt ontdekken die zijn gemaakt door alle gebruikers. Een lijst is een verzameling boeken, vergelijkbaar met een boekenplank.

en: This is the page where your books are listed, organised into shelves.
nl: Dit is de pagina waar je boeken worden getoond, georganiseerd in boekenplanken.

en: This is where you can set a reading status for this book. You can press the button to move to the next stage, or use the drop down button to select the reading status you want to set.
nl: Hier kun je een leesstatus instellen voor dit boek. Je kunt op de knop drukken om naar de volgende fase te gaan, of gebruik de drop-down knop om de gewenste lees status te zetten.

en: This is your last chance to set your domain and protocol.
nl: Dit is je laatste kans om je domein en protocol in te stellen.

en: This is your user profile. All your latest activities will be listed here. Other Bookwyrm users can see parts of this page too - what they can see depends on your privacy settings.
nl: Dit is je gebruikersprofiel. Al je laatste activiteiten worden hier getoond. Andere Bookwyrm-gebruikers kunnen ook delen van deze pagina zien - wat ze kunnen zien hangt af van je privacy-instellingen.

en: This link is taking you to: <code>%(link_url)s</code>.<br> Is that where you'd like to go?
nl: Deze koppeling brengt je naar: <code>%(link_url)s</code>.<br> Is dat waar je heen zou willen gaan?

en: This link opens in a pop-up window
nl: Deze link wordt geopend in een pop-upvenster

en: This link with file type has already been added for this book. If it is not visible, the domain is still pending.
nl: Deze koppeling met het bestandstype is al toegevoegd voor dit boek. Als deze niet zichtbaar is, is het domein nog steeds in behandeling.

en: This list is currently empty
nl: Deze lijst is momenteel leeg

en: This list is currently empty.
nl: Deze lijst is momenteel leeg.

en: This report will be sent to %(site_name)s's moderators for review.
nl: Deze melding wordt verstuurd naar de moderators van %(site_name)s voor beoordeling.

en: This shelf is empty.
nl: Deze boekenplank is leeg.

en: This tab shows everything you have read towards your annual reading goal, or allows you to set one. You don't have to set a reading goal if that's not your thing!
nl: Dit tabblad toont alles wat je hebt gelezen voor je jaarlijkse leesdoel, of stelt je in staat om er een in te stellen. Je hoeft geen leesdoel in te stellen als dat niet je ding is!

en: Timelines
nl: Tijdlijnen

en: Times used
nl: Aantal keer gebruikt

en: Title
nl: Titel

en: Title:
nl: Titel:

en: To Read
nl: Te lezen

en: Total
nl: Totaal

en: Total run count:
nl: Totaal aantal uitvoeringen:

en: Total users
nl: Totaal aantal gebruikers

en: Track your reading, talk about books, write reviews, and discover what to read next. Always ad-free, anti-corporate, and community-oriented, BookWyrm is human-scale software, designed to stay small and personal. If you have feature requests, bug reports, or grand dreams, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">reach out</a> and make yourself heard.
nl: Volg je eigen lezen, praat over boeken, schrijf recensies en ontdek wat je hierna kunt lezen. Altijd advertentievrije, anti-corporatieve en gemeenschap-georiënteerde BookWyrm is menselijkere software, ontworpen om klein en persoonlijk te blijven. Als je functieverzoeken, foutrapporten of grote dromen hebt, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">neem dan contact op</a> en laat van je horen.

en: Troubleshooting
nl: Problemen oplossen

en: True
nl: Waar

en: Try searching for <strong>%(user)s</strong> on <code>%(remote_domain)s</code> instead
nl: Probeer te zoeken naar <strong>%(user)s</strong> op <code>%(remote_domain)s</code>

en: Try selecting <strong>Profile</strong> from the drop down menu to continue the tour.
nl: Probeer <strong>Profiel</strong> te selecteren uit het drop-down menu om door te gaan met de rondleiding.

en: Turn off 2FA
nl: Tweestapsverificatie uitschakelen

en: Two Factor Authentication
nl: Tweestapsverificatie

en: Two Factor Authentication is active on your account.
nl: Tweestapsverificatie is actief voor je account.

en: Uh oh...
nl: Oh oh...

en: Un-block
nl: Deblokkeer

en: Un-boost
nl: Ontboost

en: Un-ignore
nl: Stop negeren

en: Un-like
nl: 'Vind ik leuk' verwijderen

en: Un-save
nl: Vergeten

en: Un-suspend user
nl: Schorsing gebruiker opheffen

en: Un-suspended user
nl: Schorsing gebruiker opgeheven

en: Unable to connect to remote source.
nl: Verbinden met externe bron niet mogelijk.

en: Unable to save settings
nl: Instellingen opslaan mislukt

en: Unable to save theme
nl: Thema kan niet worden opgeslagen

en: Undo follow request
nl: Volgverzoek ongedaan maken

en: Unfollow
nl: Ontvolgen

en: Unfollow @%(username)s
nl: Ontvolg @%(username)s

en: Uninvite
nl: Uitnodiging annuleren

en: Unknown user
nl: Onbekende gebruiker

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Unlisted
nl: Niet vermeld

en: Unsorted Book
nl: Ongecategoriseerd boek

en: Until
nl: Tot

en: Update
nl: Bijwerken

en: Update import
nl: Import bijwerken

en: Update on your report:
nl: Update op jouw melding:

en: Update progress
nl: Voortgang bijwerken

en: Update read dates for "<em>%(title)s</em>"
nl: Bewerk leesdatums voor "<em>%(title)s</em>"

en: Updated:
nl: Bijgewerkt:

en: Updates from people you are following will appear in your <strong>Home</strong> timeline.<br><br>The <strong>Books</strong> tab shows activity from anyone, related to your books.
nl: Updates van mensen die je volgt zullen verschijnen in je <strong>Start</strong> tijdlijn.<br><br>Het tabblad <strong>Boeken</strong> toont activiteit van iedereen, gerelateerd aan je boeken.

en: Upload cover:
nl: Upload Omslag:

en: Uptime:
nl: Tijd online:

en: Use IP address blocks with caution, and consider using blocks only temporarily, as IP addresses are often shared or change hands. If you block your own IP, you will not be able to access this page.
nl: Gebruik IP-adres blokkeren met beleid, en overweeg slechts tijdelijk blokkades te gebruiken, omdat IP-adressen vaak worden gedeeld of van hand veranderen. Als je je eigen IP blokkeert, heb je geen toegang meer tot deze pagina.

en: Use SSL:
nl: SSL gebruiken:

en: Use TLS:
nl: TLS gebruiken:

en: Use limit:
nl: Gebruikslimiet:

en: Use setup key
nl: Gebruik setup-sleutel

en: Use the <strong>Feed</strong>, <strong>Lists</strong> and <strong>Discover</strong> links to discover the latest news from your feed, lists of books by topic, and the latest happenings on this Bookwyrm server!
nl: Gebruik de <strong>Feed</strong>, <strong>Lijsten</strong> en <strong>Ontdek</strong> links om het laatste nieuws van je feed, lijsten van boeken per onderwerp, en de laatste gebeurtenissen op deze BookWyrm server te ontdekken!

en: Use this search box to find users to join your group. Currently users must be members of the same Bookwyrm instance and be invited by the group owner.
nl: Gebruik dit zoekvak om gebruikers te vinden die zich bij je groep kunnen aansluiten. Momenteel moeten gebruikers lid zijn van dezelfde Bookwyrm instantie en worden uitgenodigd door de eigenaar van de groep.

en: Used when the instance is previewed on joinbookwyrm.com. Does not support HTML or Markdown.
nl: Wordt gebruikt wanneer de instance wordt bekeken op joinbookwyrm.com. Ondersteunt geen HTML of Markdown.

en: User
nl: Gebruiker

en: User Actions
nl: Gebruikersacties

en: User Activity
nl: Gebruikersactiviteit

en: User Profile
nl: Gebruikersprofiel

en: User details
nl: Gebruikersdetails

en: User handle to follow from:
nl: Gebruikersidentificatie die kan worden gebruikt om te volgen:

en: User profile
nl: Gebruikersprofiel

en: User signup activity
nl: Nieuwe registraties

en: User type
nl: Gebruikerstype

en: User with this username already exists
nl: Er bestaat al een gebruiker met deze gebruikersnaam

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username or password are incorrect
nl: Gebruikersnaam of wachtwoord is onjuist

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Users
nl: Gebruikers

en: Users are currently unable to start new imports
nl: Gebruikers kunnen momenteel geen nieuwe imports starten

en: Users or statuses that have already been reported (regardless of whether the report was resolved) will not be flagged.
nl: Gebruikers of statussen die al gemeld zijn (ongeacht of de melding is opgelost) zullen niet worden gemarkeerd.

en: Users:
nl: Gebruikers:

en: Users: <small>%(instance_name)s</small>
nl: Gebruikers: <small>%(instance_name)s</small>

en: Using S3:
nl: Gebruik S3:

en: Version:
nl: Versie:

en: View ISFDB entry
nl: ISFDB melding bekijken

en: View ISNI record
nl: ISNI vermelding bekijken

en: View all
nl: Alles bekijken

en: View all %(size)s
nl: Alle %(size)s weergeven

en: View all books
nl: Bekijk alle boeken

en: View and troubleshoot failed items
nl: Mislukte items bekijken en verhelpen

en: View directory
nl: Bekijk gebruikersoverzicht

en: View ignored requests
nl: Bekijk genegeerde verzoeken

en: View imported review
nl: Bekijk geïmporteerde recensie

en: View installation instructions
nl: Bekijk installatie-instructies

en: View instance
nl: Bekijk instance

en: View links
nl: Bekijk links

en: View on Goodreads
nl: Bekijk op Goodreads

en: View on ISFDB
nl: Bekijk op ISFDB

en: View on Inventaire
nl: Bekijk op Inventaire

en: View on LibraryThing
nl: Bekijk op LibraryThing

en: View on OpenLibrary
nl: Bekijk op OpenLibrary

en: View profile and more
nl: Bekijk profiel en meer

en: View report
nl: Melding bekijken

en: View status
nl: Status bekijken

en: View user profile
nl: Gebruikersprofiel bekijken

en: Visible:
nl: Zichtbaar:

en: Want to Read "%(book_title)s"
nl: Wil "%(book_title)s" lezen

en: Want to Read "<em>%(book_title)s</em>"
nl: Wil "<em>%(book_title)s</em>" lezen

en: Want to read
nl: Wil lezen

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Way to go!
nl: Super, goed gedaan!

en: Weeks
nl: Weken

en: Welcome
nl: Welkom

en: Welcome to %(site_name)s!
nl: Welkom bij %(site_name)s!

en: Welcome to Bookwyrm!<br><br>Would you like to take the guided tour to help you get started?
nl: Welkom bij BookWyrm!<br><br>Wil je de rondleiding volgen om je op weg te helpen?

en: Welcome to the page for your group! This is where you can add and remove users, create user-curated lists, and edit the group details.
nl: Welkom bij de pagina voor jouw groep! Hier kan je gebruikers toevoegen en verwijderen, gebruiker samengestelde lijsten maken en de groep details bewerken.

en: What are you reading?
nl: Wat ben je aan het lezen?

en: When someone tries to register with an email from this domain, no account will be created. The registration process will appear to have worked.
nl: Wanneer iemand zich probeert te registreren met een e-mail van dit domein, wordt er geen account aangemaakt. Het registratieproces lijkt te hebben gewerkt.

en: When you make your page private, the old key won’t give access to the page anymore. A new key will be created if the page is once again made public.
nl: Als je je pagina privé maakt, geeft de oude sleutel geen toegang meer tot de pagina. Als de pagina weer openbaar wordt gemaakt, wordt er een nieuwe sleutel aangemaakt.

en: While imports are disabled, users will not be allowed to start new imports, but existing imports will not be affected.
nl: Zolang importeren is uitgeschakeld kunnen gebruikers geen nieuwe imports starten, maar bestaande imports blijven doorgaan.

en: Who to follow
nl: Wie te volgen

en: Wikipedia link:
nl: Wikipedia koppeling:

en: Works
nl: Werken

en: Works created
nl: Werken aangemaakt

en: Write down or copy and paste these codes somewhere safe.
nl: Schrijf of kopieer en plak deze codes op een veilige plaats.

en: Yes please!
nl: Ja, graag!

en: You are already following <strong>%(account)s</strong>
nl: Je volgt <strong>%(account)s</strong> al

en: You are deleting this readthrough and its %(count)s associated progress updates.
nl: Je verwijdert deze leesvoortgang en de %(count)s bijbehorende voortgangsupdates.

en: You are now following %(display_name)s!
nl: Je volgt nu %(display_name)s!

en: You are running BookWyrm in <strong>debug</strong> mode. This should <strong>never</strong> be used in a production environment.
nl: Je gebruikt BookWyrm in <strong>debug</strong> modus. Dit moet <strong>nooit</strong> gebruikt worden in een productieomgeving.

en: You are running BookWyrm in production mode without https. <strong>USE_HTTPS</strong> should be enabled in production.
nl: Je draait BookWyrm in productie modus zonder https. <strong>USE_HTTPS</strong> zou moeten zijn ingeschakeld bij gebruik in productie.

en: You can add books when you start using %(site_name)s.
nl: Je kan boeken toevoegen zodra je begint met het gebruiken van %(site_name)s.

en: You can also decide how your list is to be curated - only by you, by anyone, or by a group.
nl: Je kunt ook beslissen hoe jouw lijst kan worden samengesteld: alleen door jou, door iedereen of door een groep.

en: You can also manually add reading dates here. Unlike changing the reading status using the previous method, adding dates manually will not automatically add them to your <strong>Read</strong> or <strong>Reading</strong> shelves.
nl: Hier kan je ook handmatig leesdatums toevoegen. In tegenstelling tot het aanpassen van de leesstatus met de vorige methode, zal het handmatig toevoegen van de datums ze niet automatisch toevoegen aan uw <strong>Gelezen</strong> of <strong>Aan het lezen</strong> boekenplanken.

en: You can block IP ranges using CIDR syntax.
nl: Je kan IP-prefixes blokkeren met behulp van CIDR-syntax.

en: You can change your instance settings in the <code>.env</code> file on your server.
nl: Je kan jouw instance instellingen wijzigen in het <code>.env</code> bestand op je server.

en: You can create additional custom shelves to organise your books. A book on a custom shelf can be on any number of other shelves simultaneously, including one of the default reading status shelves
nl: Je kunt extra boekenplanken maken om je boeken te organiseren. Een boek op een eigen boekenplank kan op een willekeurig aantal andere planken tegelijk staan, inclusief één van de standaard boekenplanken

en: You can create or join a group with other users. Groups can share group-curated book lists, and in future will be able to do other things.
nl: Je kunt een groep aanmaken of lid worden van een groep met andere gebruikers. Groepen kunnen groep-samengestelde boekenlijsten delen en in de toekomst ook andere dingen doen.

en: You can download your Goodreads data from the <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Import/Export page</a> of your Goodreads account.
nl: Je kunt je Goodreads gegevens downloaden met behulp van de <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Import/Export pagina</a> van je Goodreads account.

en: You can follow users on other BookWyrm instances and federated services like Mastodon.
nl: Je kunt gebruikers volgen op andere BookWyrm instanties en federatieve diensten zoals Mastodon.

en: You can generate backup codes to use in case you do not have access to your authentication app. If you generate new codes, any backup codes previously generated will no longer work.
nl: Je kunt back-upcodes genereren voor het geval je geen toegang heeft tot je authenticatie-app. Als je nieuwe codes genereert, werken back-upcodes die eerder zijn gegenereerd niet meer.

en: You can make your account more secure by using Two Factor Authentication (2FA). This will require you to enter a one-time code using a phone app like <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> or <em>Microsoft Authenticator</em> each time you log in.
nl: Je kunt je account veiliger maken door gebruik te maken van tweestapsverificatie (2FA). Dit vereist dat u een eenmalige code invoert met behulp van een telefoon app zoals <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> of <em>Microsoft Authenticator</em> telkens wanneer u inlogt.

en: You can opt-out at any time in your <a href="%(path)s">profile settings.</a>
nl: Je kunt je op elk moment afmelden in je <a href="%(path)s">profielinstellingen.</a>

en: You can post a review, comment, or quote here.
nl: Je kunt hier een recensie, opmerking of citaat plaatsen.

en: You can secure your account by setting up two factor authentication in your user preferences. This will require a one-time code from your phone in addition to your password each time you log in.
nl: Je kunt je account beveiligen door het instellen van tweestapsverificatie in je gebruikersinstellingen. Dit vereist elke keer dat je inlogt een eenmalige code van je telefoon naast je wachtwoord.

en: You can see your lists, or create a new one, here. A list is a collection of books that have something in common.
nl: Hier kun je je lijsten bekijken of een nieuwe lijst aanmaken. Een lijst is een verzameling boeken die iets met elkaar gemeen hebben.

en: You can set or change your reading goal any time from your <a href="%(path)s">profile page</a>
nl: Je kunt je leesdoel altijd vanuit je <a href="%(path)s">profielpagina</a> instellen of wijzigen

en: You can set up monitoring to check if Celery is running by querying:
nl: Je kan monitoring instellen om te controleren of Celery draait met behulp van de volgende opdracht:

en: You can share your thoughts on this book generally with a simple comment
nl: Je kunt je gedachten over dit boek delen met een eenvoudige opmerking

en: You don't have any Groups yet!
nl: Je hebt nog geen groepen!

en: You don't have any reading activity for this book.
nl: Je hebt geen leesactiviteit voor dit boek.

en: You have %(display_left)s left.
nl: Je hebt %(display_left)s over.

en: You have already requested to follow <strong>%(account)s</strong>
nl: Je hebt al gevraagd om <strong>%(account)s</strong> te volgen

en: You have been removed from the "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" group
nl: Je bent verwijderd uit de "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" groep

en: You have blocked <strong>%(account)s</strong>
nl: Je hebt <strong>%(account)s</strong> geblokkeerd

en: You have no messages right now.
nl: Je hebt momenteel geen berichten.

en: You have shelved this edition in:
nl: Je hebt deze editie op de plank gezet in:

en: You must give your list a name and can optionally give it a description to help other people understand what your list is about.
nl: Je moet je lijst een naam geven en kan deze optioneel een beschrijving geven om andere mensen te helpen begrijpen waar je lijst over gaat.

en: You must use them in order, and they will not be displayed again.
nl: Je moet ze gebruiken in dezelfde volgorde, en ze worden niet opnieuw weergegeven.

en: You requested to reset your %(site_name)s password. Click the link below to set a new password and log in to your account.
nl: Je heeft gevraagd om uw %(site_name)s wachtwoord opnieuw in te stellen. Klik op de link hieronder om een nieuw wachtwoord in te stellen en log in op je account.

en: You successfully added a book to this list!
nl: Je hebt succesvol een boek aan deze lijst toegevoegd!

en: You successfully suggested a book for this list!
nl: Je hebt succesvol een boek voor deze lijst voorgesteld!

en: You're all caught up!
nl: Je bent helemaal bij!

en: You're all set!
nl: Je bent helemaal klaar!

en: You're invited to join %(site_name)s!
nl: Je bent uitgenodigd om lid te worden van %(site_name)s!

en: You're invited to join %(site_name)s! Click the link below to create an account.
nl: U bent uitgenodigd om deel te nemen aan %(site_name)s! Klik op de onderstaande koppeling om een account aan te maken.

en: You've reached the import limit.
nl: Je hebt de limiet voor importeren bereikt.

en: You've read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
nl: Je hebt <a href="%(path)s">%(read_count)s van %(goal_count)s boeken</a> gelezen.

en: Your %(year)s Books
nl: Jouw %(year)s boeken

en: Your <a href="%(url)s">import</a> completed.
nl: Je <a href="%(url)s">import</a> is voltooid.

en: Your Account
nl: Jouw Account

en: Your Books
nl: Jouw boeken

en: Your Groups
nl: Jouw groepen

en: Your Lists
nl: Jouw lijsten

en: Your account as a user and an admin
nl: Je account als gebruiker en beheerder

en: Your account will be hidden. You can log back in at any time to re-activate your account.
nl: Je account wordt verborgen. Je kunt op elk gewenst moment opnieuw inloggen om je account te heractiveren.

en: Your account will show up in the <a href="%(path)s">directory</a>, and may be recommended to other BookWyrm users.
nl: Je account wordt in het <a href="%(path)s">gebruikersoverzicht</a> weergegeven en kan worden aanbevolen aan andere BookWyrm-gebruikers.

en: Your account will show up in the directory, and may be recommended to other BookWyrm users.
nl: Je account wordt in het gebruikersoverzicht weergegeven en kan worden aanbevolen aan andere BookWyrm-gebruikers.

en: Your books
nl: Jouw boeken

en: Your comments
nl: Jouw opmerkingen

en: Your domain appears to be misconfigured. It should not include protocol or slashes.
nl: Je domein lijkt verkeerd ingesteld te zijn. Het mag geen protocol of slashes bevatten.

en: Your export will include all the books on your shelves, books you have reviewed, and books with reading activity.
nl: Je export bevat alle boeken op je boekenplanken, boeken waar je een recensie voor hebt geschreven en boeken met leesactiviteit.

en: Your group
nl: Jouw groep

en: Your group members will appear here. The group owner is marked with a star symbol.
nl: Je groepsleden verschijnen hier. De groepseigenaar is gemarkeerd met een stersymbool.

en: Your instance is missing a code of conduct.
nl: Jouw instance mist een gedragscode.

en: Your instance is missing a privacy policy.
nl: Jouw instance mist een privacybeleid.

en: Your outgoing email address, <code>%(email_sender)s</code>, may be misconfigured.
nl: Je uitgaande e-mailadres, <code>%(email_sender)s</code>, kan onjuist zijn geconfigureerd.

en: Your password:
nl: Jouw wachtwoord:

en: Your profile, books, direct messages, and settings can be accessed by clicking on your name in the menu here.
nl: Je profiel, boeken, privéberichten en instellingen kunnen worden geopend door op je naam te klikken in het menu hier.

en: Your quotes
nl: Jouw citaten

en: Your reading activity
nl: Jouw leesactiviteit

en: Your review of '%(book_title)s'
nl: Jouw recensie van '%(book_title)s'

en: Your reviews
nl: Je recensies

en: active
nl: actief

en: and %(remainder_count_display)s other | and %(remainder_count_display)s others
nl[0]: en %(remainder_count_display)s andere
nl[1]: en %(remainder_count_display)s anderen

[ctx: barcode scanner]
en: ISBN scanned
nl: ISBN gescand

[ctx: barcode scanner]
en: Scanning...
nl: Scannen...

en: book on your shelves | books on your shelves
nl[0]: boek op jouw planken
nl[1]: boeken op jouw planken

en: books
nl: boeken

en: books every
nl: boeken elke

en: boosted
nl: geboost

en: by
nl: door

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
nl: heeft een opmerking op <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> geplaatst

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
nl: heeft een opmerking op <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> van <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a> geplaatst

en: days.
nl: dagen.

en: edited %(date)s
nl: gewijzigd %(date)s

en: finished
nl: uitgelezen

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
nl: <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> uitgelezen

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
nl: heeft <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> door <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a> uitlezen

[ctx: followed by ISBN]
en: Searching for book:
nl: Boek zoeken:

en: follower you follow | followers you follow
nl[0]: volger die jij volgt
nl[1]: volgers die jij volgt

en: has been removed from your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: is verwijderd uit jouw groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: has changed the description of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
nl: heeft de omschrijving van <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a> gewijzigd

en: has changed the name of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
nl: heeft de naam van <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a> veranderd

en: has changed the privacy level for <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
nl: heeft het privacyniveau voor <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a> gewijzigd

en: has joined your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
nl: heeft zich aangesloten bij jouw groep "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: inactive
nl: inactief

en: last active
nl: laatst actief

en: of %(pages)s pages
nl: van %(pages)s bladzijden

en: on <a href="/">%(site_name)s</a>
nl: op <a href="/">%(site_name)s</a>

en: page %(page)s
nl: pagina %(page)s

en: page %(page)s of %(total_pages)s
nl: pagina %(page)s van %(total_pages)s

en: pages
nl: bladzijden

en: password
nl: wachtwoord

en: percent
nl: procent

en: posts
nl: publicaties

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
nl: <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> geciteerd

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
nl: geciteerde <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> door <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: rated <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:
nl: heeft <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> beoordeeld:

en: rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s star | rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s stars
nl[0]: beoordeelde <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s ster
nl[1]: beoordeelde <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s sterren

en: rated it
nl: beoordeelde het

en: replied to <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>'s <a href="%(status_path)s">status</a>
nl: gereageerd op <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>'s <a href="%(status_path)s">status</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
nl: recensie geschreven voor <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
nl: heeft <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> door <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a> gerecenseerd

en: search
nl: zoeken

en: set a goal to read %(counter)s book in %(year)s | set a goal to read %(counter)s books in %(year)s
nl[0]: doel ingesteld om %(counter)s boek in %(year)s te lezen
nl[1]: doel ingesteld om %(counter)s boeken in %(year)s te lezen

en: started
nl: begonnen

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
nl: begonnen met lezen van <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
nl: begon met het lezen van <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> door <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: stopped
nl: gestopt

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
nl: gestopt met lezen van <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
nl: stopte met het lezen van <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> door <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: to
nl: tot

en: username
nl: gebruikersnaam

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
nl: wil <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> lezen

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
nl: wil <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> door <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a> lezen

en: {i} uses
nl: {i} keer gebruikt

en: …and the longest
nl: …en de langste

en: 简体中文 (Simplified Chinese)
nl: 简体中文 (Vereenvoudigd Chinees)

en: 繁體中文 (Traditional Chinese)
nl: 简体中文 (Traditioneel Chinees)
