bookwyrm - en to ca translation catalogue (1349 entries)

en: %(count)s edition | %(count)s editions
ca[0]: %(count)s edició
ca[1]: %(count)s edicions

en: %(counter)s follower | %(counter)s followers
ca[0]: %(counter)s seguidor
ca[1]: %(counter)s seguidors

en: %(counter)s following
ca: %(counter)s seguint

en: %(current_year)s Reading Goal
ca: Objectiu de lectura del %(current_year)s

en: %(display_count)s domain needs review | %(display_count)s domains need review
ca[0]: %(display_count)s domini necessita revisió
ca[1]: %(display_count)s dominis necessiten revisió

en: %(display_count)s invite request | %(display_count)s invite requests
ca[0]: %(display_count)s sol·licitud d'invitació
ca[1]: %(display_count)s sol·licituds d'invitació

en: %(display_count)s open report | %(display_count)s open reports
ca[0]: %(display_count)s informe obert
ca[1]: %(display_count)s informes oberts

en: %(display_count)s user | %(display_count)s users
ca[0]: %(display_count)s usuari
ca[1]: %(display_count)s usuaris

en: %(display_counter)s item failed to import. | %(display_counter)s items failed to import.
ca[0]: Ha fallat la importació de %(display_counter)s element.
ca[1]: Ha fallat la importació de %(display_counter)s elements.

en: %(display_counter)s item needs manual approval. | %(display_counter)s items need manual approval.
ca[0]: %(display_counter)s element necessita aprovació manual.
ca[1]: %(display_counter)s elements necessiten aprovació manual.

en: %(display_name)s left %(ratings_total)s rating, <br />their average rating is %(rating_average)s | %(display_name)s left %(ratings_total)s ratings, <br />their average rating is %(rating_average)s
ca[0]: %(display_name)s ha fet %(ratings_total)s valoració, <br />la seva valoració mitjana és %(rating_average)s
ca[1]: %(display_name)s ha fet %(ratings_total)s valoracions, <br />la seva valoració mitjana és %(rating_average)s

en: %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s book in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal | %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s books in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal
ca[0]: %(display_name)s havia fixat com a objectiu llegir %(goal)s llibre l'any %(year)s,<br /> i ha assolit llegir %(goal_percent)s%% d'aquell objectiu
ca[1]: %(display_name)s havia fixat com a objectiu llegir %(goal)s llibres l'any %(year)s,<br /> i ha assolit llegir %(goal_percent)s d'aquell objectiu

en: %(format)s, %(pages)s pages
ca: %(format)s, %(pages)s pàgines

en: %(formatted_count)s book | %(formatted_count)s books
ca[0]: %(formatted_count)s llibre
ca[1]: %(formatted_count)s llibres

en: %(formatted_review_count)s review | %(formatted_review_count)s reviews
ca[0]: %(formatted_review_count)s ressenya
ca[1]: %(formatted_review_count)s ressenyes

en: %(half_rating)s star | %(half_rating)s stars
ca[0]: %(half_rating)s estrella
ca[1]: %(half_rating)s estrelles

en: %(languages)s language
ca: %(languages)s idioma

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s
ca: %(list_name)s, una llista de %(owner)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s on %(site_name)s
ca: %(list_name)s, una llista de %(owner)s a %(site_name)s

en: %(mutuals)s follower you follow | %(mutuals)s followers you follow
ca[0]: %(mutuals)s seguidor que segueixes
ca[1]: %(mutuals)s seguidors que segueixes

en: %(mutuals_display)s follower you follow | %(mutuals_display)s followers you follow
ca[0]: %(mutuals_display)s seguidor que segueixes
ca[1]: %(mutuals_display)s seguidors que segueixes

en: %(name)s hasn't set a reading goal for %(year)s.
ca: %(name)s no ha establert un objectiu de lectura pel %(year)s.

en: %(name)s registration is closed
ca: El registre de %(name)s està tancat

en: %(num)d book - by %(user)s | %(num)d books - by %(user)s
ca[0]: %(num)d llibre - per %(user)s
ca[1]: %(num)d llibres - per %(user)s

en: %(pages)s pages
ca: %(pages)s pàgines

en: %(percent)s%% complete!
ca: %(percent)s%% completat!

en: %(rating)s star | %(rating)s stars
ca[0]: %(rating)s estrella
ca[1]: %(rating)s estrelles

en: %(result_count)s result found | %(result_count)s results found
ca[0]: %(result_count)s resultat trobat
ca[1]: %(result_count)s resultats trobats

en: %(shared_books)s book on your shelves | %(shared_books)s books on your shelves
ca[0]: %(shared_books)s llibre als teus prestatges
ca[1]: %(shared_books)s llibres als teus prestatges

en: %(site_name)s home page
ca: Pàgina principal de %(site_name)s

en: %(site_name)s is part of <em>BookWyrm</em>, a network of independent, self-directed communities for readers. While you can interact seamlessly with users anywhere in the <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">BookWyrm network</a>, this community is unique.
ca: %(site_name)s és part de <em>BookWyrm</em>, una xarxa de comunitats independents i autogestionades per a lectors. Tot i que pots interactuar sense problemes amb els usuaris de qualsevol part de la <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">xarxa BookWyrm</a>, aquesta comunitat és única.

en: %(site_name)s search
ca: %(site_name)s cerca

en: %(site_name)s's moderators and administrators keep the site up and running, enforce the <a href="%(coc_path)s">code of conduct</a>, and respond when users report spam and bad behavior.
ca: Les persones moderadores i administradores de %(site_name)s mantenen en funcionament aquest lloc, fan complir el <a href="%(coc_path)s">codi de conducta</a> i responen els informes de brossa i mal comportament que puguin enviar els usuaris.

en: %(username)s has no followers
ca: %(username)s no té seguidors

en: %(username)s has read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
ca: %(username)s ha llegit <a href="%(path)s">%(read_count)s de %(goal_count)s llibres</a>.

en: %(username)s isn't following any users
ca: %(username)s no està seguint a ningú

en: %(username)s's %(year)s Books
ca: Els llibres de %(username)s pel %(year)s

en: %(username)s's books
ca: Els llibres de %(username)s

en: %(value)s is not a valid remote_id
ca: %(value)s no és una remote_id vàlida

en: %(value)s is not a valid username
ca: %(value)s no és un nom d'usuari vàlid

en: %(year)s <em>in the books</em>
ca: %(year)s <em>en llibres</em>

en: %(year)s Reading Goal
ca: Objectiu de lectura del %(year)s

en: %(year)s Reading Progress
ca: Progrés de lectura de %(year)s

en: %(year)s in the books
ca: %(year)s en llibres

en: (%(review_count)s review) | (%(review_count)s reviews)
ca[0]: (%(review_count)s ressenya)
ca[1]: (%(review_count)s ressenyes)

en: (No page data was available for %(no_page_number)s book) | (No page data was available for %(no_page_number)s books)
ca[0]: (No hi ha dades disponibles per a la pàgina %(no_page_number)s del llibre)
ca[1]: (No hi ha dades disponibles per a les pàgines %(no_page_number)s dels llibres)

en: (Optional)
ca: (Opcional)

en: (Page %(page)s)
ca: (Pàgina %(page)s)

en: (Recommended if registration is open)
ca: (Recomanat si el registre està obert)

en: (View reports)
ca: (Mostra informes)

en: (published %(pub_year)s)
ca: (publicat el %(pub_year)s)

en: (showing %(start)s-%(end)s)
ca: (mostrant %(start)s-%(end)s)

en: 2FA check
ca: Comprovació 2FA

en: 2FA is available
ca: 2FA està disponible

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> has the most divisive ratings of any book on %(site_name)s.
ca: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> es el llibre amb valoracions més dispars a %(site_name)s.

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> is %(site_name)s's most beloved book, with an average rating of %(rating)s out of 5.
ca: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> és el llibre preferit de %(site_name)s, amb una valoració promig de %(rating)s sobre 5.

en: <a href="%(path)s">%(title)s</a> by
ca: <a href="%(path)s">%(title)s</a> de

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">ha respost</a> al vostre <a href="%(parent_path)s">comentari sobre <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">ha respost</a> a la teva <a href="%(parent_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">ha respost</a> a la vostra<a href="%(parent_path)s">ressenya de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">status</a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">ha respost</a> al teu <a href="%(parent_path)s">estat</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha acceptat la vostra invitació per 'unir-vos al grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha afegit <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> i <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> a la vostra llista "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha afegit <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> a la vostra llista "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
ca[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha afegit <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, i %(display_count)s altre llibre a la vostra llista "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
ca[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha afegit <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, i %(display_count)s altres llibres a la vostra llista "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added a book to one of your lists
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha afegit un llibre a una de les teves llistes

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s altres han acceptat la vostra invitació per unir-se al grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s altres han impulsat el vostre <a href="%(related_path)s">comentari sobre <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s altres han impulsat la vostra <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s altres han impulsat la vostra <a href="%(related_path)s">ressenya de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s altres han impulsat el vostre <a href="%(related_path)s">estat</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others followed you
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s més han començat a seguir-vos

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s més han marxat del grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s més els hi ha agradat el vostre <a href="%(related_path)s">comentari sobre <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s més els hi ha agradat la vostra <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s més els hi ha agradat la vostra <a href="%(related_path)s">ressenya de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i %(other_user_display_count)s més els hi ha agradat el vostre <a href="%(related_path)s">estat</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> ha acceptat la vostra invitació per unir-se al grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> han impulsat el vostre <a href="%(related_path)s">comentari sobre <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> han impulsat la vostra <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> han impulsat la vostra <a href="%(related_path)s">ressenya de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> han impulsat el vostre <a href="%(related_path)s">estat</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> followed you
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> han començat a seguir-vos

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> han marxat del grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> els hi ha agradat el vostre <a href="%(related_path)s">comentari sobre <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> els hi ha agradat la vostra <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> els hi ha agradat la vostra <a href="%(related_path)s">ressenya de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> i <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> els hi ha agradat el vostre <a href="%(related_path)s">estat</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha impulsat el vostre <a href="%(related_path)s">comentari sobre <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha impulsat la vostra <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha impulsat la vostra <a href="%(related_path)s">ressenya de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha impulsat el vostre <a href="%(related_path)s">estat</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> followed you
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha començat a seguir-vos

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> has left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha marxat del grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> invited you to join the group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> us ha convidat a unir-vos al grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> li ha agradat el vostre <a href="%(related_path)s">comentari sobre <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> li ha agradat la vostra <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> li ha agradat la vostra <a href="%(related_path)s">ressenya de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
ca: A <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> li ha agradat el vostre <a href="%(related_path)s">estat</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> us ha mencionat en un <a href="%(related_path)s">comentari sobre <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> us ha mencionat en una <a href="%(related_path)s">cita de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> us ha mencionat en una <a href="%(related_path)s">ressenya de <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">status</a>
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> us ha mencionat en un <a href="%(related_path)s">estat</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> sent you a follow request
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> us ha enviat una sol·licitud de seguiment

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha suggerit afegir <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> i <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> a la vostra llista "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
ca: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha suggerit afegir <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> a la vostra llista "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
ca[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha suggerit afegir <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, i %(display_count)s altre llibre a la vostra llista "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
ca[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> ha suggerit afegir <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, i %(display_count)s altres llibres a la vostra llista "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> commented on <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
ca: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> ha comentat sobre <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> finished reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
ca: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> ha acabat de llegir <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> quoted <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
ca: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> ha citat <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rated <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
ca: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> ha valorat <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> reviewed <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
ca: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> ha comentat <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> says:
ca: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> diu:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> started reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
ca: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> ha començat a llegir <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> wants to read <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
ca: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> vol llegir <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <em>%(display_name)s’s</em> year of reading
ca: L'any de lectura de <em>%(display_name)s</em>

en: <em>No notes</em>
ca: <em>Sense notes</em>

en: <strong>%(account)s</strong> could not be found or <code>%(remote_domain)s</code> does not support identity discovery
ca: <strong>%(account)s</strong> no s'ha trobat o <code>%(remote_domain)s</code> no suporta la descoberta d'identitat

en: <strong>%(account)s</strong> has blocked you
ca: <strong>%(account)s</strong> t'ha bloquejat

en: <strong>%(account)s</strong> is not a valid username
ca: <strong>%(account)s</strong> no és un nom d'usuari vàlid

en: <strong>%(account)s</strong> was found but <code>%(remote_domain)s</code> does not support 'remote follow'
ca: <strong>%(account)s</strong> s'ha trobat però <code>%(remote_domain)s</code> no suporta el 'seguiment en remot'

en: <strong>%(pages)s</strong> pages
ca: <strong>%(pages)s</strong> pàgines

en: <strong>To Read</strong>, <strong>Currently Reading</strong>, <strong>Read</strong>, and <strong>Stopped Reading</strong> are default shelves. When you change the reading status of a book it will automatically be moved to the matching shelf. A book can only be on one default shelf at a time.
ca: <strong>Pendent de llegir</strong>, <strong>Lectures actuals</strong>, <strong>Llegit</strong>, i <strong>Parat de llegir</strong> són prestatges per defecte. Quan canvieu l'estat de lectura d'un llibre canviarà automàticament de prestatge. Un llibre només pot estar en un prestatge per defecte a la vegada.

en: @%(reporter)s has flagged a link domain for moderation.
ca: @%(reporter)s ha marcat l'enllaç per revisar.

en: @%(reporter)s has flagged behavior by @%(reportee)s for moderation.
ca: %(reporter)s ha marcat el comportament de %(reportee)s per ser revisat.

en: A <a href="%(book_path)s">different edition</a> of this book is on your <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> shelf.
ca: Una <a href="%(book_path)s">edició diferent</a> d'aquest llibre és al teu <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> prestatge.

en: A confirmation code has been sent to the email address you used to register your account.
ca: Un codi de confirmació ha estat enviat al correu electrònic que vas utilitzar per registrar el teu compte.

en: A link to reset your password will be sent to your email address
ca: S'enviarà un enllaç per restablir la contrasenya a la vostra adreça de correu electrònic

en: A little bit about you
ca: Una mica sobre tu

en: A new <a href="%(path)s">report</a> needs moderation | %(display_count)s new <a href="%(path)s">reports</a> need moderation
ca[0]: Una nova <a href="%(path)s">denúncia</a> necessita moderació
ca[1]: %(display_count)s noves <a href="%(path)s">denúncies</a> necessiten moderació

en: A password reset link will be sent to <strong>%(email)s</strong> if there is an account using that email address.
ca: S'enviarà un enllaç per restablir la contrasenya a <strong>%(email)s</strong> si hi ha un compte utilitzant aquesta adreça de correu electrònic.

en: A transient error or timeout caused the external data source to be unavailable.
ca: Un error transitori o un temps d'espera excedit ha causat que la font de dades externa no estigui disponible.

en: A user with that username already exists.
ca: Ja existeix un usuari amb aquest nom.

en: A user with this email already exists.
ca: Ja existeix un usuari amb aquesta adreça electrònica.

en: About
ca: Sobre nosaltres

en: About %(site_name)s
ca: Sobre %(site_name)s

en: Accept
ca: Accepta

en: Accepted
ca: Acceptat

en: Access level:
ca: Nivell d'accés:

en: Account
ca: Compte

en: Account name:
ca: Nom del compte:

en: Action
ca: Acció

en: Actions
ca: Accions

en: Activate user
ca: Activa l'usuari/a

en: Active
ca: Actiu

en: Active Tasks
ca: Tasques actives

en: Active this month
ca: Actives aquest mes

en: Active users:
ca: Usuaris actius:

en: Active:
ca: Actiu:

en: Activity
ca: Activitat

en: Add
ca: Afegiu

en: Add "<em>%(title)s</em>" to this list
ca: Afegir "<em>%(title)s</em>" a aquesta llista

en: Add Another Author
ca: Afegiu un altre autor

en: Add Another Subject
ca: Afegiu un altre tema

en: Add Author
ca: Afegiu autoria

en: Add Authors:
ca: Afegiu autoria:

en: Add Book
ca: Afegiu llibres

en: Add Books
ca: Afegeix llibres

en: Add Description
ca: Afegiu una descripció

en: Add IP address
ca: Afegeix adreça IP

en: Add Rule
ca: Afegir regla

en: Add a record manually
ca: Afegeix un registre manualment

en: Add another edition
ca: Afegiu una altra edició

en: Add books
ca: Afegiu llibres

en: Add cover
ca: Afegiu una portada

en: Add domain
ca: Afegeix domini

en: Add file link
ca: Afegiu un enllaç al fitxer

en: Add instance
ca: Afegeix una instància

en: Add link to file
ca: Afegiu enllaç a fitxer

en: Add new members!
ca: Afegeix nous membres!

en: Add notes
ca: Afegeix notes

en: Add read dates
ca: Afegiu dates de lectura

en: Add read dates for "<em>%(title)s</em>"
ca: Afegeix dates de lectura per a "<em>%(title)s</em>"

en: Add rule
ca: Afegeix una regla

en: Add subject
ca: Afegiu un tema

en: Add the file name using the form below to make it available in the application interface.
ca: Afegeix el nom del fitxer a partir del formulari de sota per fer-lo disponible a la interfície de l'aplicació.

en: Add theme
ca: Afegeix tema

en: Add to list
ca: Afegiu a la llista

en: Add to your books
ca: Afegir als vostres llibres

en: Added by
ca: Afegit per

en: Added by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
ca: Afegit per <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Added:
ca: Afegit:

en: Adding custom shelves.
ca: Afegint prestatges personalitzats.

en: Additional info:
ca: Informació addicional:

en: Address
ca: Adreça

en: Admin
ca: Administració

en: Admin email:
ca: Correu electrònic de l'administrador:

en: Admin key:
ca: Clau d'administrador:

en: Administration
ca: Adminstració

en: Aliases:
ca: Àlies:

en: Align your book's barcode with the camera.
ca: Alinea el codi de barres del teu llibre amb la càmera.

en: All
ca: Tot

en: All Lists
ca: Totes les llistes

en: All books
ca: Tots els llibres

en: All known users
ca: Tots els usuaris coneguts

en: All messages
ca: Tots els missatges

en: All the books %(display_name)s read in %(year)s
ca: Tots els llibres de %(display_name)s llegits el %(year)s

en: All users from this instance will be deactivated.
ca: Tots els usuaris d'aquesta instància seran desactivats.

en: All users from this instance will be re-activated.
ca: Tots els usuaris d'aquesta instància seran reactivats.

en: Allow invite requests
ca: Permet peticions d'invitació

en: Allow registration
ca: Permet el registre

en: Alternatively, you can try enabling more status types
ca: Alternativament, pots intentar habilitar més tipus d'estat

en: An admin key was created when you installed BookWyrm. You can get your admin key by running <code>./bw-dev admin_code</code> from the command line on your server.
ca: Quan vau instal·lar BookWyrm es va crear una clau d'administrador. Podeu obtenir la vostra clau d'administrador executant <code>./bw-dev admin_code</code> a la línia d'ordres del servidor.

en: An excerpt from '%(book_title)s'
ca: Un extracte de '%(book_title)s'

en: An optional note that will be displayed with the book.
ca: Una nota opcional que es mostrarà amb el llibre.

en: An update is available! You're running v%(current)s and the latest release is %(available)s.
ca: Hi ha una actualització disponible! Esteu fent servir la versió %(current)s i l'última és la %(available)s.

en: Announcement
ca: Anunci

en: Announcement content
ca: Contingut de l'anunci

en: Announcements
ca: Avisos

en: Answer
ca: Resposta

en: Anti-Corporate
ca: Anti-Corporatiu

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any traffic from this IP address will get a 404 response when trying to access any part of the application.
ca: Qualsevol trànsit des d'aquesta adreça IP obtindrà una resposta 404 quan intenti accedir qualsevol part de l'aplicació.

en: Anyone can add books to this list
ca: Qualsevol pot afegir llibres a aquesta llista

en: Anyone can suggest books, subject to your approval
ca: Tothom pot suggerir llibres, subjecte a la teva aprovació

en: Apply filters
ca: Aplica filtres

en: Approve
ca: Aprova

en: Approved
ca: Aprovat

en: Approving a suggestion will permanently add the suggested book to your shelves and associate your reading dates, reviews, and ratings with that book.
ca: L'aprovació d'un suggeriment afegirà permanentment el llibre suggerit als teus prestatges i associarà les teves dates de lectura, ressenyes i valoracions a aquest llibre.

en: Are you sure you want to delete <strong>%(username)s</strong>'s account? This action cannot be undone. To proceed, please enter your password to confirm deletion.
ca: Esteu segur que voleu eliminar el compte de <strong>%(username)s</strong>? Aquesta acció no es pot desfer. Per continuar, si us plau, entreu la contrasenya per confirmar l'eliminació.

en: As an admin, you'll be able to configure the instance name and information, and moderate your instance. This means you will have access to private information about your users, and are responsible for responding to reports of bad behavior or spam.
ca: Com administrador, podreu configurar el nom i la informació de la instància, i moderar-la. Això vol dir que tindreu accés a informació privada de les vostres usuàries i sou responsable de respondre a denúncies de mala conducta o spam.

en: As well as creating lists from the Lists page, you can create a group-curated list here on the group's homepage. Any member of the group can create a list curated by group members.
ca: De la mateixa manera que es poden crear llistes des de la pàgina Llistes, es poden crear llistes de grup aquí o a la pàgina inicial del grup. Qualsevol membre del grup pot crear llistes de grup curades pels membres.

en: Ascending
ca: Ascendent

en: At percent:
ca: Al per cent:

en: Audible ASIN:
ca: ASIN d'audiollibre:

en: Audiobook
ca: Audiollibre

en: Author
ca: Autor/a

en: Author Identifiers
ca: Identificadors de l'autoria

en: Author details
ca: Detalls de l'autoria

en: Author of <em>%(alt_title)s</em>
ca: Autor de <em>%(alt_title)s</em>

en: Author of <em>%(book_title)s</em>
ca: Autor de <em>%(book_title)s</em>

en: Author page for %(name)s
ca: Pàgina de l'autor de %(name)s

en: Authors
ca: Autoria

en: Auto-moderation rules
ca: Normes d'auto-moderació

en: Auto-moderation rules will create reports for any local user or status with fields matching the provided string.
ca: Les regles d'automoderació crearan informes per qualsevol usuari local o estat que coincideixi amb la cadena proporcionada.

en: Automatically generated report
ca: Informe generat automàticament

en: Availability:
ca: Disponibilitat:

en: Available Themes
ca: Temes disponibles

en: Available for loan
ca: Disponible per a préstec

en: Back
ca: Enrere

en: Back to pending requests
ca: Torna a les sol·licituds pendents

en: Back to reports
ca: Torna als informes

en: Barcode reader
ca: Lector de codi de barres

en: Bio:
ca: Biografia:

en: Birth date:
ca: Data de naixement:

en: Block
ca: Bloqueja

en: Block domain
ca: Bloqueja el domini

en: Blocked
ca: Blocat

en: Blocked Users
ca: Usuaris bloquejats

en: Blocked by count:
ca: Bloquejat pel compte:

en: Blocked by us:
ca: Bloquejat per nosaltres:

en: Book
ca: Llibre

en: Book Identifiers
ca: Identificadors del llibre

en: Book List: %(name)s
ca: Llista de Llibres: %(name)s

en: Book Title
ca: Títol del llibre

en: Book cover preview
ca: Previsualització de la portada

en: Book page
ca: Pàgina del llibre

en: BookWyrm has been updated since this import with a bug fix
ca: BookWyrm s'ha actualitzat posteriorment a aquesta importació amb una correcció d'errors

en: BookWyrm hosted on <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>
ca: BookWyrm allotjat a <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>

en: BookWyrm users
ca: Usuaris de BookWyrm

en: BookWyrm's source code is freely available. You can contribute or report issues on <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.
ca: El codi font de BookWyrm està disponible de manera oberta. Pots contribuir-hi o informar de problemes a <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.

en: Books
ca: Llibres

en: Books Timeline
ca: Cronologia dels llibres

en: Books by %(name)s
ca: Llibres de %(name)s

en: Books on your reading status shelves will be shown here.
ca: Aquí es mostren els llibres que estan als prestatges d'estat de lectura.

en: Boost
ca: Impulsa

en: Boost status
ca: Impulsa l'estat

en: Born:
ca: Data de naixement:

en: CSV Export
ca: Exportació CSV

en: CSV export
ca: Exportació CSV

en: Can't find the edition you're looking for?
ca: No trobes l'edició que estàs buscant?

en: Can't find your code?
ca: No podeu trobar el vostre codi?

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Català (Catalan)
ca: Català

en: Celery Status
ca: Estat del Celery

en: Celery status
ca: Estat del Celery

en: Change Password
ca: Canvia la contrasenya

en: Check the <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> and <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> in your <code>.env</code> file.
ca: Comprova <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> i <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> al fitxer <code>.env</code>.

en: Check you have the correct username before trying again
ca: Comprova que sigui el nom d'usuari correcte abans de tornar-ho a intentar

en: Check you have the correct username before trying again.
ca: Comprova que sigui el nom d'usuari correcte abans de tornar-ho a intentar.

en: Choose who can see your list here. List privacy options work just like we saw when posting book reviews. This is a common pattern throughout Bookwyrm.
ca: Escolliu aquí qui pot veure la vostra llista. Les opcions de privacitat de la llista funciona de la mateixa manera que en fer ressenyes, tal com hem vist. És un patró comú a Bookwyrm.

en: Choose who can see your post here. Post privacy can be <strong>Public</strong> (everyone can see), <strong>Unlisted</strong> (everyone can see, but it doesn't appear in public feeds or discovery pages), <strong>Followers</strong> (only your followers can see), or <strong>Private</strong> (only you can see)
ca: Escolliu aquí qui pot veure la vostra publicació. La privacitat de la publicació pot ser <strong>Pública</strong> (tothom la pot veure), <strong>No llistada</strong> (tothom la pot veure, però no apareix a l'activitat pública ni a les pàgines de descobrir), <strong>Seguidors</strong> (només els vostres seguidors la poden veure), o <strong>Privada</strong> (només vós la podeu veure)

en: Choose wisely! Your username cannot be changed.
ca: Trieu sàviament! El nom d'usuari no es pot canviar.

en: Clear filters
ca: Neteja els filtres

en: Clear search
ca: Esborra la cerca

en: Click on the <strong>Lists</strong> link here to continue the tour.
ca: Cliqueu a l'enllaç <strong>Llistes</strong> per continuar la visita.

en: Click the <strong>Create List</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
ca: Cliqueu el botó <strong>Crea llista</strong>, i després <strong>Següent</strong> per continuar el tutorial

en: Click the <strong>Create group</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
ca: Cliqueu el botó <strong>Crea un grup</strong>, i després <strong>Següent</strong> per continuar la visita

en: Click to add cover
ca: Fes clic per afegir una coberta

en: Click to enlarge
ca: Feu clic per ampliar

en: Close
ca: Tanca

en: Closed
ca: Tancat

en: Code of Conduct
ca: Codi de Conducta

en: Code of conduct:
ca: Codi de conducta:

en: Code:
ca: Codi:

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments from {obj.display_name}
ca: Comentaris de {obj.display_name}

en: Comments only
ca: Només comentaris

en: Community
ca: Comunitat

en: Complete
ca: Complet

en: Complete feed
ca: Activitat completa

en: Completed
ca: Completat

en: Confirm
ca: Confirmeu

en: Confirm Book Info
ca: Confirmeu la informació del llibre

en: Confirm Email
ca: Confirma el correu electrònic

en: Confirm and Log In
ca: Confirma i inicia sessió

en: Confirm email
ca: Confirmeu el correu electrònic

en: Confirm password:
ca: Confirma la contrasenya:

en: Confirm your email address
ca: Confirmeu la teva adreça de correu electrònic

en: Confirm your password to begin setting up 2FA.
ca: Confirmeu la vostra contrasenya per començar a configurar 2FA.

en: Confirmation code:
ca: Codi de confirmació:

en: Congratulations, you've finished the tour! Now you know the basics, but there is lots more to explore on your own. Happy reading!
ca: Enhorabona, heu acabat el tutorial! Ara coneixeu les funcions bàsiques, però hi ha molt més per explorar pel vostre compte. Bona lectura!

en: Contact site admin
ca: Contacteu l'administració del lloc

en: Contact your admin or <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>open an issue</a> if you are seeing unexpected failed items.
ca: Contacteu amb l'administrador o <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>obriu una qüestió</a> si veieu elements fallits inesperats.

en: Content
ca: Contingut

en: Content warning
ca: Avís de contingut

en: Continue
ca: Continueu

en: Continue the tour
ca: Continua la visita

en: Continue the tour by selecting <strong>Your books</strong> from the drop down menu.
ca: Continueu el tutorial seleccionant <strong>Els vostres llibres</strong> del menú desplegable.

en: Copied!
ca: Copiada!

en: Copy address
ca: Copia l'adreça

en: Copy embed code
ca: Copia el codi d'incrustació

en: Copy the theme file into the <code>bookwyrm/static/css/themes</code> directory on your server from the command line.
ca: Copia el fitxer del tema a la carpeta <code>bookwyrm/static/css/themes</code> del teu servidor des de la línia d'ordres.

en: Could not access camera
ca: No s'ha pogut accedir a la càmera

en: Could not connect to Celery
ca: No s'ha pogut connectar al Celery

en: Could not connect to Redis broker
ca: No s'ha pogut connectar al Redis broker

en: Could not find a match for book
ca: No s'ha trobat el llibre

en: Cover
ca: Coberta

en: Create Announcement
ca: Crea un anunci

en: Create Invite
ca: Crear invitació

en: Create List
ca: Crea una llista

en: Create a Group
ca: Crea un Grup

en: Create an Account
ca: Crea un compte

en: Create and save a group to continue the tour.
ca: Creeu i deseu el grup per continuar la visita.

en: Create group
ca: Crea un grup

en: Create list
ca: Crea una llista

en: Create shelf
ca: Crea un prestatge

en: Create your account
ca: Crea el compte

en: Create your profile
ca: Creeu el vostre perfil

en: Created and curated by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
ca: Creat i curat per <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
ca: Creat per <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> and managed by <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>
ca: Creat per <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> i administrat per <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>

en: Creating a group
ca: Creant un grup

en: Creating a new author: %(name)s
ca: Creando un autor nuevo: %(name)s

en: Creating a new list
ca: Creant una llista nova

en: Curate
ca: Administra

en: Curated
ca: Administrat

en: Current Rules
ca: Normes vigents

en: Current password:
ca: Contrasenya actual:

en: Currently Reading
ca: Lectures actuals

en: Currently you are allowed to import %(import_size_limit)s books every %(import_limit_reset)s days.
ca: Actualment es permet la importació de %(import_size_limit)s llibres cada %(import_limit_reset)s dies.

en: Danger
ca: Alerta

en: Dashboard
ca: Panell de control

en: Data
ca: Dades

en: Data file:
ca: Arxiu de dades:

en: Data source:
ca: Font de la informació:

en: Date Added
ca: Data en què va ser afegit

en: Date Created
ca: Data de creació

en: Date Updated
ca: Data actualització

en: Date accepted
ca: Data acceptada

en: Date added
ca: Data en què va ser afegit

en: Date added:
ca: Data en què es va afegir:

en: Date requested
ca: Data sol·licitada

en: Days
ca: Dies

en: Deactivate Account
ca: Desactiva el compte

en: Deactivate account
ca: Desactiva el compte

en: Deactivation reason:
ca: Raó de desactivació:

en: Death date:
ca: Data de defunció:

en: Decentralized
ca: Descentralitzat

en: Default access level:
ca: Nivell d'accés per defecte:

en: Default interface language:
ca: Idioma per defecte:

en: Default post privacy:
ca: Privacitat de publicació per defecte:

en: Default theme:
ca: Tema per defecte:

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete Account
ca: Suprimeix el compte

en: Delete group
ca: Elimina el grup

en: Delete list
ca: Suprimeix la llista

en: Delete notifications
ca: Elimina les notificacions

en: Delete schedule
ca: Suprimeix la programació

en: Delete shelf
ca: Elimina el prestatge

en: Delete status
ca: Suprimir l'estat

en: Delete these read dates
ca: Elimina aquestes dates de lectura

en: Delete these read dates?
ca: Vols eliminar aquestes dates de lectura?

en: Delete this group?
ca: Vols esborrar aquest grup?

en: Delete this list?
ca: Suprimir aquesta llista?

en: Delete this progress update
ca: Elimina aquesta actualització de progrés

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Deleted users
ca: Usuàries eliminades

en: Deleting your account cannot be undone. The username will not be available to register in the future.
ca: L'acció d'eliminar el teu compte no es pot desfer. El teu nom d'usuari no estarà disponible per registrar-se en un futur.

en: Descending
ca: Descendent

en: Description:
ca: Descripció:

en: Details
ca: Detalls

en: Details:
ca: Detalls:

en: Deutsch (German)
ca: Deutsch (Alemany)

en: Died:
ca: Data de defunció:

en: Direct Messages
ca: Missatges directes

en: Direct Messages with <a href="%(path)s">%(username)s</a>
ca: Missatges Directes amb <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Direction
ca: Direcció

en: Directory
ca: Directori

en: Disable 2FA
ca: Desactiva 2FA

en: Disable Two Factor Authentication
ca: Deshabilitar l'Autenticació en Dos Passos

en: Disable imports
ca: Deshabilitar les importacions

en: Disable starting new imports
ca: Deshabilita iniciar noves importacions

en: Disabling 2FA will allow anyone with your username and password to log in to your account.
ca: Desactivant 2FA permetrà que qualsevol que tingui el vostre nom d'usuari i contrasenya pugui iniciar sessió en el vostre compte.

en: Discard
ca: Descarta

en: Discover
ca: Descobriu

en: Discover your stats for %(year)s!
ca: Descobreix les teves estadístiques del %(year)s!

en: Discoverable:
ca: Visible:

en: Dismiss message
ca: Descarteu el missatge

en: Display
ca: Mostra

en: Display name:
ca: Nom per mostrar:

en: Display settings
ca: Configuració de la visualització

en: Do you have book data from another service like GoodReads?
ca: Tens dades de llibres d'altres serveis com GoodReads?

en: Documentation
ca: Documentació

en: Does Not Expire
ca: No caduca

en: Does everything look right?
ca: Està tot bé?

en: Domain
ca: Domini

en: Domain block
ca: Bloqueig de domini

en: Domain:
ca: Domini:

en: Don't show suggested users
ca: No mostreu suggerències d'usuaris

en: Download file
ca: Baixa el fitxer

en: Download links
ca: Enllaços de descàrrega

en: Edit
ca: Edita

en: Edit "%(book_title)s"
ca: Editeu "%(book_title)s"

en: Edit Announcement
ca: Edita l'anunci

en: Edit Author
ca: Editar autoria

en: Edit Author:
ca: Editeu autoria:

en: Edit Book
ca: Edita el llibre

en: Edit Goal
ca: Modifica l'objectiu

en: Edit Group
ca: Edita el grup

en: Edit List
ca: Edita la llista

en: Edit Profile
ca: Edita el perfil

en: Edit Shelf
ca: Edita el prestatge

en: Edit group
ca: Edita el grup

en: Edit links
ca: Edita l'enllaç

en: Edit notes
ca: Edita les notes

en: Edit profile
ca: Edita el perfil

en: Edit read dates
ca: Edita dates de lectura

en: Edit shelf
ca: Edita el prestatge

en: Edit status
ca: Edita l'estat

en: Editions of %(book_title)s
ca: Edicions de %(book_title)s

en: Editions of <a href="%(work_path)s">"%(work_title)s"</a>
ca: Edicions de <a href="%(work_path)s">"%(work_title)s"</a>

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Blocklist
ca: Llista d'adreces de correu bloquejades

en: Email Configuration
ca: Configuració del correu electrònic

en: Email address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: Email backend:
ca: Correu electrònic alternatiu:

en: Email preference
ca: Preferències de correu electrònic

en: Email sender:
ca: Remitent de correu electrònic:

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Embed this list on a website
ca: Incrusta aquesta llista en una pàgina web

en: Enable image thumbnails:
ca: Permetre miniatures d'imatges:

en: Enable imports
ca: Habilitar les importacions

en: Enable preview images:
ca: Permetre previsualitzar imatges:

en: Enabled:
ca: Activat:

en: End Tour
ca: Finalitza el tutorial

en: End date
ca: Data final

en: End date:
ca: Data final:

en: End tour
ca: Finalitza el tutorial

en: English
ca: English (Anglès)

en: Enter the code from your app:
ca: Introduïu el codi de la vostra app:

en: Enter the code from your authenticator app:
ca: Entreu el codi de la vostra app d'autenticació:

en: Error following from %(sitename)s
ca: S'ha produït un error al seguir des de %(sitename)s

en: Error loading book
ca: Error en carregar el llibre

en: Error posting status
ca: Hi ha hagut un error mentre es publicava l'estat

en: Error sending test email:
ca: S'ha produït un error a l'enviar el correu de prova:

en: Español (Spanish)
ca: Español (espanyol)

en: Euskara (Basque)
ca: Euskera (Basc)

en: Event date:
ca: Data de l'esdeveniment:

en: Everything else
ca: Tota la resta

en: Expects a json file in the format provided by FediBlock, with a list of entries that have <code>instance</code> and <code>url</code> fields. For example:
ca: S'espera un fitxer json en el format proporcionat per <code>FediBlock</code>, amb una llista d'entrades que tenen els camps <code>instància</code> i <code>url</code>. Per exemple:

en: Expires
ca: Caduca

en: Expiry:
ca: Caducitat:

en: External links
ca: Enllaços externs

en: Failed items
ca: Elements fallits

en: Failed to load cover
ca: No sh'a pogut carregar la coberta

en: Failed:
ca: Ha fallat:

en: False
ca: Fals

en: Federated
ca: Federat

en: Federated Instances
ca: Instàncies federades

en: Federated community
ca: Comunitat federada

en: Feed
ca: Activitat

en: File
ca: Fitxer

en: File Links
ca: Enllaços a fitxers

en: File exceeds maximum size: 10MB
ca: El fitxer sobrepassa la mida màxima: 10MB

en: File type:
ca: Tipus de fitxer:

en: Filetype
ca: Tipus d'arxiu

en: Filters
ca: Filtres

en: Filters are applied
ca: Filtres aplicats

en: Find a book
ca: Troba un llibre

en: Find friends
ca: Trobeu amics

en: Find more information at isni.org
ca: Més informació a isni.org

en: Find users
ca: Cerca usuàries

en: Finish
ca: Finalitzeu

en: Finish "%(book_title)s"
ca: Acaba "%(book_title)s"

en: Finish "<em>%(book_title)s</em>"
ca: Acaba "<em>%(book_title)s</em>"

en: Finish reading
ca: Acaba de llegir

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Finished reading
ca: Lectura finalitzada

en: First published date:
ca: Data de publicació per primera vegada:

en: Flag statuses
ca: Marca estats

en: Flag users
ca: Marca usuàries

en: Follow
ca: Segueix

en: Follow %(username)s
ca: Segueix %(username)s

en: Follow %(username)s from another Fediverse account like BookWyrm, Mastodon, or Pleroma.
ca: Segueix %(username)s des d'un altre compte del Fedivers com per exemple BookWyrm, Mastodon, o Pleroma.

en: Follow %(username)s on the fediverse
ca: Segueix %(username)s al fedivers

en: Follow @%(username)s
ca: Segueix @%(username)s

en: Follow Requests
ca: Peticions de seguiment

en: Follow from %(sitename)s
ca: Segueix des de %(sitename)s

en: Follow on Fediverse
ca: Segueix al Fedivers

en: Follow!
ca: Segueix!

en: Followed by them:
ca: Seguit per ells:

en: Followed by us:
ca: Seguit per nosaltres:

en: Followers
ca: Seguidors

en: Followers-only
ca: Només seguidors

en: Following
ca: Seguint

en: Follows you
ca: T'està seguint

en: Footer Content
ca: Contingut del peu de pàgina

en: Forgot your password?
ca: Has oblidat la teva contrasenya?

en: Format details:
ca: Detalls del format:

en: Français (French)
ca: Français (francès)

en: Free
ca: Lliure

en: Friendly
ca: Amistós

en: Galego (Galician)
ca: Galego (gallec)

en: Generate New Invite
ca: Genera una nova invitació

en: Generate backup codes
ca: Genera codis de seguretat

en: Get a copy
ca: Obtingeu una còpia

en: Give your group a name and describe what it is about. You can make user groups for any purpose - a reading group, a bunch of friends, whatever!
ca: Doneu-li un nom al vostre grup i descriviu de què va. Podeu fer grups per qualsevol motiu - un grup de lectura, una colla d'amics, el que sigui!

en: Go to user admin
ca: Ves a administració d'usuàries

en: Goal privacy:
ca: Privacitat de l'objectiu:

[ctx: Goal successfully completed]
en: Success!
ca: Realitzat amb èxit!

en: Goodreads key:
ca: Identificador a Goodreads:

en: Got a favourite you re-read every year? We've got you covered - you can add multiple read dates for the same book 😀
ca: Teniu un llibre preferit que rellegiu cada any? No us preocupeu, podeu afegir múltiples dates de lectura pel mateix llibre 😀

en: Grant access to the camera to scan a book's barcode.
ca: Dona permisos d'accés a la càmera per escanejar el codi de barres d'aquest llibre.

en: Graphic novel
ca: Novel·la gràfica

en: Group
ca: Grup

en: Group Description:
ca: Descripció del Grup:

en: Group Name:
ca: Nom del Grup:

en: Group lists
ca: Llistes del grup

en: Group members
ca: Membres del grup

en: Group members can add to and remove from this list
ca: Els membres del grup poden afegir i eliminar d'aquesta llista

en: Group visibility
ca: Visibilitat del grup

en: Groups
ca: Grups

en: Groups have privacy settings just like posts and lists, except that group privacy cannot be <strong>Followers</strong>.
ca: Els grups tenen ajustaments de privacitat com les publicacions i les llistes, excepte que la privacitat del grup no pot ser <strong>Seguidors</strong>.

en: Groups: %(username)s
ca: Grups: %(username)s

en: Guided Tour
ca: Visita guiada

en: Hardcover
ca: Tapa dura

en: Have you read %(book_title)s?
ca: Heu llegit %(book_title)s?

en: Here you can see your groups, or create a new one. A group brings together Bookwyrm users and allows them to curate lists together.
ca: Aquí es poden veure els grups, o crear-ne un. Un grup agrupa diversos membres de Bookwyrm i els permet gestionar llistes junts.

en: Hi there,
ca: Hola,

en: Hide followers and following on profile
ca: Oculta els seguidors i els que segueixo al perfil

en: Hide status
ca: Amaga l'estat

en: High priority
ca: Prioritat alta

en: Home
ca: Inici

en: Home Timeline
ca: Línia de temps Inici

en: Host user:
ca: Usuari del servidor:

en: Host:
ca: Servidor:

en: How to add a theme
ca: Com afegir un tema

en: IP Address Blocklist
ca: Llista d'adreces IP bloquejades

en: IP Address:
ca: Adreça IP:

en: ISFDB ID:
ca: Identificador ISFDB:

en: If  you ever change your mind, just click on the Guided Tour link to start your tour
ca: Si canvieu d'opinió, només cal que cliqueu a l'enllaç Visita Guiada per començar el tutorial

en: If the book you are looking for is already on this Bookwyrm instance, you can click on the title to go to the book's page.
ca: Si el llibre que cerqueu ja es troba a aquesta instància de Bookwyrm, podeu clicar el títol del llibre per anar a la seva pàgina.

en: If the book you are looking for is available on a remote catalogue such as Open Library, click on <strong>Import book</strong>.
ca: Si el llibre que cerqueu està disponible en un catàleg remot, com per exemple Open Library, cliqueu a <strong>Importa llibre</strong>.

en: If the book you are looking for is not listed, try loading more records from other sources like Open Library or Inventaire.
ca: Si el llibre que cerqueu no és a la llista, proveu de carregar resultats d'altres fonts, com per exemple Open Library o Inventaire.

en: If you didn't request to reset your password, you can ignore this email.
ca: Si no has demanat reiniciar la teva contrasenya, pots ignorar aquest correu.

en: If you have an export file from another service like Goodreads or LibraryThing, you can import it here.
ca: Si teniu un fitxer exportat d'un altre servei com Goodreads o LibraryThing, podeu importar-lo aquí.

en: If you have read this book you can post a review including an optional star rating
ca: Si heu llegit el llibre, podeu publicar una ressenya incloent, de manera opcional, una valoració

en: If you still can't find your book, you can add a record manually.
ca: Si encara no trobeu el llibre, el podeu afegir manualment.

en: If your book is not in the results, try adjusting your search terms.
ca: Si el llibre no apareix als resultats, torneu a provar ajustant els paràmetres de cerca.

en: If your review or comment might ruin the book for someone who hasn't read it yet, you can hide your post behind a <strong>spoiler alert</strong>
ca: Si la ressenya o comentari pot arruïnar-li el llibre a algú que encara no l'ha llegit, podeu amagar la publicació sota una <strong>alerta d'espòiler</strong>

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignored Invite Requests
ca: Ignora les peticions d'invitació

en: Images
ca: Imatges

en: Import
ca: Importa

en: Import Blocklist
ca: Importa llista de bloqueig

en: Import Books
ca: Importa Llibres

en: Import Status
ca: Importa l'estat

en: Import Troubleshooting
ca: Resolució de problemes de la importació

en: Import block list
ca: Importa llista negra

en: Import book
ca: Importa un llibre

en: Import from another service
ca: Importeu des d'un altre servei

en: Import preview unavailable.
ca: La previsualització de la importació no està disponible.

en: Import started:
ca: S'ha iniciat la importació:

en: Import stopped
ca: S'ha aturat la importació

en: Import your reading history
ca: Importeu el vostre historial de lectura

en: Import, manually add, or view an existing book to continue the tour.
ca: Importeu, afegiu manualment o mireu un llibre existent per continuar la visita.

en: Imported
ca: Importat

en: Imports
ca: Importacions

en: Imports are temporarily disabled; thank you for your patience.
ca: Les importacions es troben temporalment deshabilitades; gràcies per la vostra paciència.

en: Impressum
ca: Avís legal

en: Impressum:
ca: Avís legal:

en: In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s book<br />for a total of %(pages_total)s pages! | In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s books<br />for a total of %(pages_total)s pages!
ca[0]: El %(year)s %(display_name)s ha llegit %(books_total)s llibre<br />i un total de %(pages_total)s pàgines!
ca[1]: El %(year)s %(display_name)s ha llegit %(books_total)s llibres<br />i un total de %(pages_total)s pàgines!

en: In progress
ca: En curs

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Include impressum:
ca: Incloure avís legal:

en: Include reviews
ca: Inclou ressenyes

en: Include spoiler alert
ca: Inclou alerta d'espòiler

en: Incorrect Password
ca: La contrasenya no és correcta

en: Incorrect code
ca: Codi incorrecte

en: Incorrect password
ca: La contrasenya no és correcta

en: Installing BookWyrm
ca: Instal·lant BookWyrm

en: Instance Activity
ca: Activitat de la instància

en: Instance Configuration
ca: Configuració de la instància

en: Instance Info
ca: Informació de la instància

en: Instance Name:
ca: Nom de la instància:

en: Instance Settings
ca: Configuració d'instància

en: Instance Setup
ca: Configuració de la instància

en: Instance description:
ca: Descripció de la instància:

en: Instance details
ca: Detalls de la instància

en: Instance domain:
ca: Domini de la instància:

en: Instance name
ca: Nom de la instància

en: Instance:
ca: Instància:

en: Inventaire ID:
ca: ID a l'Inventaire:

en: Invite
ca: Convida

en: Invite Requests
ca: Peticions d'invitació

en: Invite request text:
ca: Text de sol·licitud d'invitació:

en: Invites
ca: Invitacions

en: Is "%(name)s" one of these authors?
ca: És "%(name)s" un/a d'aquest autors/es?

en: Is this an edition of an existing work?
ca: Es tracta d'una edició d'una obra ja existent?

en: Italiano (Italian)
ca: Italiano (italià)

en: Join
ca: Uneix-te

en: Join %(name)s
ca: Uneix-te a %(name)s

en: Join BookWyrm
ca: Uniu-vos a BookWyrm

en: Join Directory
ca: Afegiu-vos al directori

en: Join Now
ca: Uniu-vos-hi ara

en: Joined %(date)s
ca: Unit el %(date)s

en: Just read some perfect prose? Let the world know by sharing a quote!
ca: Acabeu de llegir una mica de prosa perfecta? Feu-ho saber al món compartint-ne una cita!

en: Language:
ca: Idioma:

en: Languages:
ca: Idiomes:

en: Last Active
ca: Actiu per última vegada

en: Last Updated
ca: Darrera actualització

en: Last active date:
ca: Data d'última activitat:

en: Last edited by:
ca: Editat per última vegada per:

en: Last run date will not be updated
ca: La data de l'última execució no s'actualitzarà

en: Last run:
ca: Última execució:

en: Last updated
ca: Darrera actualització

en: Learn more <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">about %(site_name)s</a>.
ca: Més informació <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">sobre %(site_name)s</a>.

en: Learn more about %(site_name)s:
ca: Més informació sobre %(site_name)s:

en: Learn more about moderation
ca: Més informació sobre moderació

en: Leave a rating
ca: Deixa una valoració

en: Leave group
ca: Abandona el grup

en: Leaving BookWyrm
ca: Sortint de BookWyrm

en: Let's create a new group!
ca: Anem a crear un grup nou!

en: Let's log in first...
ca: Primer inicieu sessió...

en: Let's see how to create a new list.
ca: Anem a veure com es crea una llista nova.

en: Librarything key:
ca: Clau de Librarything:

en: Lietuvių (Lithuanian)
ca: Lietuvių (Lituà)

en: Like
ca: M'agrada

en: Like status
ca: M'agrada l'estat

en: Limit the amount of imports
ca: Limita la quantitat d'importacions

en: Link
ca: Enllaç

en: Link Domains
ca: Dominis dels enllaços

en: Link domains must be approved before they are shown on book pages. Please make sure that the domains are not hosting spam, malicious code, or deceptive links before approving.
ca: Els dominis d'enllaços han d'estar aprovats abans que es mostrin a les pàgines dels llibres. Si us plau, assegureu-vos que els dominis no allotgen spam, codi maliciós o enllaços enganyosos abans d'aprovar-los.

en: Links for "<em>%(title)s</em>"
ca: Enllaços per "<em>%(title)s</em>"

en: Links from this domain will be removed until your report has been reviewed.
ca: Els enllaços d'aquest domini s'eliminaran fins que la denúncia s'hagi revisat.

en: Links from unknown domains will need to be approved by a moderator before they are added.
ca: Els enllaços provinents de dominis desconeguts no s'afegiran fins que siguin aprovats per la moderació.

en: List Order
ca: Ordre del llistat

en: List curation
ca: Administració de la llista

en: List curation:
ca: Administració de la llista:

en: List position
ca: Posició de la llista

en: List privacy
ca: Privacitat de la llista

en: Lists
ca: Llistes

en: Lists: %(username)s
ca: Llistes: %(username)s

en: Load %(count)d unread status | Load %(count)d unread statuses
ca[0]: Carrega %(count)d estat no llegit
ca[1]: Carrega %(count)d estats no llegits

en: Load cover from url:
ca: Carregueu portada desde una url:

en: Load data
ca: Carregueu dades

en: Load more records
ca: Carrega més resultats

en: Load results from other catalogues
ca: Carrega resultats d'altres catàlegs

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this author which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
ca: La càrrega de les dades es connectarà a <strong>%(source_name)s</strong> i comprovarà si hi ha metadades sobre aquest autor que no estan aquí. Les metadades existents no seran sobreescrites.

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this book which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
ca: La càrrega de les dades es connectarà a <strong>%(source_name)s</strong> i comprovarà si hi ha metadades sobre aquest llibre que no estan aquí. Les metadades existents no seran sobreescrites.

en: Local users
ca: Usuaris locals

en: Locked account
ca: Compte bloquejat

en: Log in
ca: Inicia la sessió

en: Log in to %(sitename)s
ca: Inicia sessió a %(sitename)s

en: Log in to import or add books.
ca: Inicia la sessió per importar o afegir llibres.

en: Log out
ca: Desconnecta

en: Login
ca: Inicia la sessió

en: Logo small:
ca: Logo petit:

en: Low priority
ca: Prioritat baixa

en: Main navigation menu
ca: Menú principal

en: Make page private
ca: Feu aquesta pàgina privada

en: Make page public
ca: Feu aquesta pàgina pública

en: Make sure everything looks right before proceeding
ca: Assegureu-vos que tot és correcte abans de continuar

en: Make your profile discoverable to other BookWyrm users.
ca: Feu que el vostre perfil sigui reconeixible per altres usuaris de BookWyrm.

en: Manage Users
ca: Gestiona usuaris

en: Managed by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
ca: Administrat per <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Manager
ca: Administrador

en: Manually add book
ca: Afegeix manualment un llibre

en: Manually approve followers
ca: Aprova seguidors manualment

en: Manually approve followers:
ca: Aprova seguidors manualment:

en: Manually approved followers:
ca: Seguidors aprovats manualment:

en: Max uses
ca: Usos màxims

en: Medium priority
ca: Prioritat mitja

en: Meet your admins
ca: Coneix les persones que administren la instància

en: Members of this group can create group-curated lists.
ca: Els membres d'aquest grup poden crear llistes administrades pel grup.

en: Mentions
ca: Mencions

en: Message reporter
ca: Denunciant del missatge

en: Metadata
ca: Metadades

en: Moderation
ca: Moderació

en: Moderator
ca: Moderació

en: Moderator Comments
ca: Comentaris de l'equip de moderació

en: Moderator deletion
ca: Eliminació pel moderador

en: Moderator suspension
ca: Suspensió pel moderador

en: More %(site_name)s users want to read <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> than any other book.
ca: El llibre que volen llegir la majoria de membres de %(site_name)s és <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a>.

en: More about this site
ca: Més sobre aquest lloc

en: More info about this report:
ca: Més informació sobre aquesta denúncia:

en: More options
ca: Més opcions

en: More shelves
ca: Més prestatges

en: Move book
ca: Mou el llibre

en: Name:
ca: Nom:

en: Navigation Bar
ca: Barra de navegació

en: Need help?
ca: Necessiteu ajuda?

en: Needs manual review
ca: Necessita revisió manual

en: New password:
ca: Nova Contrasenya:

en: New report for %(site_name)s
ca: Nou informe de %(site_name)s

en: Next
ca: Següent

en: Next in our tour we will explore Groups!
ca: A continuació, explorarem els Grups!

en: Next: Groups
ca: Següent: Grups

en: No IP addresses currently blocked
ca: No hi ha cap adreça IP bloquejada ara mateix

en: No active invites
ca: Cap invitació activa

en: No active tasks
ca: Cap tasca activa

en: No activities yet!
ca: Encara no hi ha activitats.

en: No announcements found
ca: No s'ha trobat cap anunci

en: No books found
ca: No s'ha trobat cap llibre

en: No books found for "%(query)s"
ca: No s'han trobat llibres per "%(query)s"

en: No books found matching the query "%(query)s"
ca: No s'ha trobat cap llibre que coincideixi amb "%(query)s"

en: No cover
ca: Sense coberta

en: No domains currently approved
ca: No hi ha dominis aprovats actualment

en: No domains currently blocked
ca: No hi ha dominis bloquejats actualment

en: No domains currently pending
ca: No hi ha dominis pendents actualment

en: No email domains currently blocked
ca: Cap domini de correu a la llista negra

en: No followers you follow
ca: No hi ha seguidors que segueixis

en: No instances found
ca: No s'ha trobat cap instància

en: No items currently need review
ca: Cap ítem necessita revisió

en: No links available
ca: No hi ha enllaços disponibles

en: No links available for this book.
ca: No hi ha enllaços disponibles per aquest llibre.

en: No links available for this domain.
ca: No hi ha enllaços disponibles per aquest domini.

en: No matching imports found.
ca: No s'han trobat importacions coincidents.

en: No notes provided
ca: No s'han proporcionat notes

en: No potential members found for "%(user_query)s"
ca: No s'han trobat membres potencials per "%(user_query)s"

en: No rating
ca: Sense valoració

en: No recent imports
ca: No hi ha cap importació recent

en: No reports found.
ca: No s'ha trobat cap informe.

en: No requests
ca: Sense peticions

en: No results found for "%(query)s"
ca: No s'han trobat resultats per "%(query)s"

en: No reviews or comments yet!
ca: Sense ressenyes o comentaris actualment!

en: No thanks
ca: No, gràcies

en: No users currently blocked.
ca: Actualment no hi ha usuaris bloquejats.

en: No users found for "%(query)s"
ca: No s'han trobat usuaris per "%(query)s"

en: Norsk (Norwegian)
ca: Norsk (noruec)

en: Not Found
ca: No trobat

en: Not a valid CSV file
ca: Fitxer CSV no vàlid

en: Not set
ca: No s'ha configurat

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Now that we've explored book shelves, let's take a look at a related concept: book lists!
ca: Ara que hem explorat els prestatges de llibres, anem a veure un concepte relacionat: les llistes de llibres!

en: Now you understand the basics of your profile page, let's add a book to your shelves.
ca: Ara que ja entens els conceptes bàsics de la pàgina de perfil, afegirem un llibre als vostres prestatges.

en: OCLC Number:
ca: Nombre OCLC:

en: Ok
ca: D'acord

en: On average, recent imports have taken %(hours)s hours.
ca: Les importacions recents han durat %(hours)s de mitjana.

en: On average, recent imports have taken %(minutes)s minutes.
ca: Les importacions recents han durat %(minutes)s de mitjana.

en: On page:
ca: A la pàgina:

en: Once the instance is set up, you can promote other users to moderator or admin roles from the admin panel.
ca: Quan la instància estigui a punt, podreu assignar rols de moderació o administració a altres usuàries des del panell d'administració.

en: Once you're happy with how everything is set up, click the <strong>Save</strong> button to create your new group.
ca: Un cop estigueu satisfets amb la configuració, cliqueu el botó <strong>Desa</strong> per crear el nou grup.

en: One Day
ca: Un dia

en: One Month
ca: Un mes

en: One Week
ca: Una setmana

en: One last step before you join %(site_name)s! Please confirm your email address by clicking the link below:
ca: Estàs a un pas d'unir-te a %(site_name)s! Si us plau, confirma la teva adreça de correu electrònic mitjançant l'enllaç de sota:

en: Only you can add and remove books to this list
ca: Només tu pots afegir o eliminar llibres d'aquesta llista

en: Oops!
ca: Vaja!

en: Open
ca: Obert

en: Open image in new window
ca: Obre imatge en una finestra nova

en: Openlibrary ID:
ca: ID OpenLibrary:

en: Openlibrary key
ca: Clau d'OpenLibrary

en: Openlibrary key:
ca: Clau d'OpenLibrary:

en: Options
ca: Opcions

en: Or enter the code "%(confirmation_code)s" at login.
ca: O introdueix el codi "%(confirmation_code)s" a l'inici de sessió.

en: Or enter the code "<code>%(confirmation_code)s</code>" at login.
ca: O introdueix el codi "<code>%(confirmation_code)s</code>" a l'inici de sessió.

en: Order by
ca: Ordeneu per

en: Other editions
ca: Altres edicions

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Paperback
ca: Edició de butxaca

en: Password does not match
ca: La contrasenya no coincideix

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Pending
ca: Pendent

en: Pending Books
ca: Llibres pendents

en: Pending items
ca: Elements pendents

en: Permanently delete account
ca: Elimina el teu compte de manera permanent

en: Permanently delete user
ca: Suprimeix l'usuari de manera permanent

en: Permanently deleted
ca: Eliminat permanentment

en: Permission Denied
ca: Permís denegat

en: Physical Properties
ca: Propietats físiques

en: Places
ca: Llocs

en: Please confirm your email
ca: Confirmeu la vostra adreça electrònica

en: Polski (Polish)
ca: Polski (polonès)

en: Popular on %(site_name)s
ca: Popular a %(site_name)s

en: Português Europeu (European Portuguese)
ca: Português Europeu (Portuguès europeu)

en: Português do Brasil (Brazilian Portuguese)
ca: Português do Brasil (portuguès del Brasil)

en: Position:
ca: Posició:

en: Post
ca: Publica

en: Post a comment
ca: Publiqueu un comentari

en: Post a review
ca: Publiqueu una ressenya

en: Post privacy
ca: Privacitat de la publicació

en: Post to feed
ca: Publica al canal de notícies

en: Posted by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
ca: Publicat per <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Preferred Timezone:
ca: Zona horària preferida:

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Previous
ca: Anterior

en: Primary
ca: Principal

en: Priority
ca: Prioritat

en: Privacy
ca: Privacitat

en: Privacy Policy
ca: Política de privacitat

en: Privacy Policy:
ca: Política de privacitat:

en: Privacy setting for imported reviews:
ca: Configuració de privacitat per les ressenyes importades:

en: Private
ca: Privat

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile and settings menu
ca: Menú del perfil i configuració

en: Progress
ca: Progrés

en: Progress Updates:
ca: Actualitzacions de progrés:

en: Progress:
ca: Progrés:

en: Public
ca: Públic

en: Publication
ca: Publicació

en: Published %(date)s
ca: Publicat el %(date)s

en: Published %(date)s by %(publisher)s.
ca: Publicat el %(date)s per %(publisher)s.

en: Published by %(publisher)s.
ca: Publicat per %(publisher)s.

en: Published date:
ca: Data de publicació:

en: Publisher:
ca: Editorial:

en: Purchasable
ca: A la venda

en: Question:
ca: Pregunta:

en: Queues
ca: Cua

en: Quotations
ca: Citacions

en: Quote
ca: Cita

en: Quote:
ca: Cita:

en: Quotes from {obj.display_name}
ca: Cites de {obj.display_name}

en: Quotes only
ca: Només cites

en: RSS feed
ca: Canal RSS

en: Rate
ca: Valora

en: Rating
ca: Valoració

en: Re-open
ca: Reobrir

en: Re-send invite
ca: Reenvia invitació

en: Re-trying an import can fix missing items in cases such as:
ca: Reintentar la importació pot arreglar els elements que falten en casos com:

en: Reactivate Account
ca: Reactiva el compte

en: Reactivate account
ca: Reactiva el compte

en: Read
ca: Llegits

en: Reading Goal
ca: Objectiu de lectura

en: Reading finish date cannot be before start date.
ca: La data de finalització de lectura no pot ser anterior a la d'inici.

en: Reading finished date cannot be in the future.
ca: La data de finalització de la lectura no pot ser en el futur.

en: Reading goal:
ca: Objectiu de lectura:

en: Reading status
ca: Estat de lectura

en: Reading status shelves
ca: Prestatges d'estat de lectura

en: Reading stopped date cannot be before start date.
ca: La data d'aturada de lectura no pot ser anterior a la d'inici.

en: Reading stopped date cannot be in the future.
ca: La data d'aturada de la lectura no pot ser en el futur.

en: Recent Books
ca: Llibres recents

en: Recent Imports
ca: Importacions recents

en: Recently active
ca: Actiu recentment

en: Refresh
ca: Refresca

en: Refresh data
ca: Actualitza les dades

en: Registration
ca: Registre

en: Registration closed text:
ca: Text de registre tancat:

en: Registration is enabled on this instance
ca: El registre en aquesta instància es troba obert

en: Registrations
ca: Registres

en: Reject
ca: Rebutja

en: Relationships
ca: Relacions

en: Remote
ca: Remot

en: Remote instance
ca: Instància remota

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove %(name)s
ca: Elimineu %(name)s

en: Remove @%(username)s
ca: Elimina @%(username)s

en: Remove from
ca: Elimina de

en: Remove from %(name)s
ca: Elimina de %(name)s

en: Remove rule
ca: Elimina la norma

en: Remove subject
ca: Elimineu un tema

en: Remove theme
ca: Elimina el tema

en: Reply
ca: Respon

en: Report
ca: Notifica

en: Report #%(report_id)s: Link added by @%(username)s
ca: Informe #%(report_id)s: Enllaç afegit per @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: Link domain
ca: Informe #%(report_id)s: domini de l'enllaç

en: Report #%(report_id)s: Status posted by @%(username)s
ca: Informe #%(report_id)s: Estat publicat per @%(username)s

en: Report #%(report_id)s: User @%(username)s
ca: Informe #%(report_id)s: Usuari @%(username)s

en: Report %(domain)s link
ca: Denuncia l'enllaç de %(domain)s

en: Report @%(username)s
ca: Denuncia @%(username)s

en: Report @%(username)s's status
ca: Denuncia l'estat de @%(username)s

en: Report spam
ca: Marqueu com a brossa

en: Reported by <a href="%(path)s">@%(username)s</a>
ca: Denunciat per <a href="%(path)s">@%(username)s</a>

en: Reported links
ca: Enllaços denunciats

en: Reported status
ca: Estat denunciat

en: Reports
ca: Informes

en: Reports:
ca: Informes:

en: Reports: %(instance_name)s
ca: Informes: %(instance_name)s

en: Reports: <small>%(instance_name)s</small>
ca: Informes: <small>%(instance_name)s</small>

en: Request an Invitation
ca: Demana una invitació

en: Requested
ca: Sol·licitat

en: Requesting camera...
ca: Sol·licitant permisos per a la càmera...

en: Require users to confirm email address
ca: Requereix els usuaris que confirmin les seves adreces de correu

en: Resend confirmation link
ca: Reenvia l'enllaç de confirmació

en: Resend link
ca: Reenvia l'enllaç

en: Reset Password
ca: Restableix la contrasenya

en: Reset password
ca: Restablir contrasenya

en: Reset your %(site_name)s password
ca: Reinicia el teu password de %(site_name)s

en: Resolve
ca: Resol

en: Resolved
ca: Resolt

en: Results from
ca: Resultats de

en: Retry
ca: Reintenta

en: Retry Status
ca: Estat del reintent

en: Review
ca: Ressenya

en: Review items
ca: Revisa els ítems

en: Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s star): %(review_title)s | Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s stars): %(review_title)s
ca[0]: Ressenya de "%(book_title)s" (%(display_rating)s estrella): %(review_title)s
ca[1]: Ressenya de "%(book_title)s" (%(display_rating)s estrelles): %(review_title)s

en: Review of "%(book_title)s": %(review_title)s
ca: Ressenya de "%(book_title)s": %(review_title)s

en: Review:
ca: Ressenya:

en: Reviews
ca: Ressenya

en: Reviews and Comments
ca: Ressenyes i comentaris

en: Reviews from {obj.display_name}
ca: Ressenyes de {obj.display_name}

en: Reviews only
ca: Només ressenyes

en: Română (Romanian)
ca: Română (romanès)

en: Row
ca: Fila

en: Run <code>./bw-dev compile_themes</code> and <code>./bw-dev collectstatic</code>.
ca: Executa <code>./bw-dev compile_themes</code> i <code>./bw-dev collectstatic</code>.

en: Run now
ca: Executa ara

en: Run time
ca: Temps d'execució

en: Sadly %(display_name)s didn’t finish any books in %(year)s
ca: Malauradament %(display_name)s no ha acabat de llegir cap llibre a %(year)s

en: Save
ca: Desa

en: Save &amp; continue
ca: Deseu i continueu

en: Save your group
ca: Deseu el grup

en: Saved
ca: Desat

en: Saved Lists
ca: Llistes desades

en: Scan Barcode
ca: Escanejeu codi de barres

en: Scan the QR code with your authentication app and then enter the code from  your app below to confirm your app is set up.
ca: Escaneja el codi QR amb la teva app d'autenticació i entra el codi que apareix aquí sota per confirmar que la teva app està configurada.

en: Schedule scan
ca: Programa un escaneig

en: Schedule:
ca: Programació:

en: Search
ca: Cerca

en: Search again
ca: Cerca de nou

en: Search book records by scanning an ISBN barcode using your device's camera - great when you're in the bookstore or library!
ca: Cerqueu llibres escanejant un codi de barres ISBN amb la càmera del vostre dispositiu - perfecte per quan esteu en una llibreria o biblioteca!

en: Search box
ca: Caixa de cerca

en: Search editions
ca: Cerqueu edicions

en: Search for a book
ca: Cerqueu un llibre

en: Search for a book, user, or list
ca: Cerca un llibre, un usuari o una llista

en: Search for a title or author to continue the tour.
ca: Cerca un títol o autor per continuar la visita.

en: Search for a user
ca: Cerqueu un usuari

en: Search for books, users, or lists using this search box.
ca: Cerqueu llibres, usuàries o llistes a partir d'aquesta caixa de cerca.

en: Search query
ca: Cerca consulta

en: Search to add a user
ca: Cerca per afegir un usuari

en: Search type
ca: Tipus de Cerca

en: Searching
ca: Cercant

en: See what's new in the local %(site_name)s community
ca: Mira què hi ha de nou a la comunitat local de %(site_name)s

en: Select Group
ca: Selecciona Grup

en: Select a group
ca: Selecciona un grup

en: Self deactivation
ca: Autodesactivació

en: Self deletion
ca: Auto-eliminació

en: Send direct message
ca: Enviar missatge directe

en: Send invite
ca: Envia invitació

en: Send test email
ca: Envia un correu de prova

en: Send test email to %(email)s
ca: Envia un correu de prova a %(email)s

en: Sent
ca: Enviat

en: Separate multiple values with commas.
ca: Separeu diversos valors amb comes.

en: Series number:
ca: Nombre de la sèrie:

en: Series:
ca: Sèrie:

en: Server Error
ca: Error del servidor

en: Set
ca: Estableix

en: Set a goal for how many books you'll finish reading in %(year)s, and track your progress throughout the year.
ca: Estableix un objectiu de llibres que vols llegir durant el %(year)s i segueix el teu progrés al llarg de l'any.

en: Set a question for invite requests
ca: Estableix una pregunta per les sol·licituds d'invitació

en: Set display name
ca: Estableix el nom públic

en: Set display name for %(url)s
ca: Estableix el nom per mostrar %(url)s

en: Set goal
ca: Estableix un objectiu

en: Set import limit to
ca: Estableix el límit d'importacions en

en: Set instance default theme
ca: Estableix el tema per defecte de la instància

en: Set limit
ca: Estableix el límit

en: Set the value to 0 to not enforce any limit.
ca: Estableix el valor a 0 per tal de no especificar cap limitació.

en: Set up 2FA
ca: Configura 2FA

en: Set up BookWyrm
ca: Configura BookWyrm

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings saved
ca: Configuració desada

en: Share a quote
ca: Compartiu una cita

en: Share this page
ca: Comparteix aquesta pàgina

en: Share your thoughts
ca: Compartiu el que penseu

en: Sharing status: <strong>private</strong>
ca: Nivell de compartició: <strong>privat</strong>

en: Sharing status: <strong>public with key</strong>
ca: Nivell de compartició: <strong>public amb clau</strong>

en: Shelf
ca: Prestatge

en: Shelved
ca: Arxivat

en: Shelves are for organising books for yourself, whereas Lists are generally for sharing with others.
ca: Els prestatges són per organitzar els llibres per un mateix. Per altra banda, les llistes són generalment per compartir-les amb els altres.

en: Short description:
ca: Descripció breu:

en: Show RSS Options
ca: Mostra les Opcions RSS

en: Show all updates
ca: Mostra totes les actualitzacions

en: Show less
ca: Mostra'n menys

en: Show more
ca: Mostra'n més

en: Show reading goal prompt in feed
ca: Mostra l'indicador de l'objectiu de lectura al canal

en: Show rules
ca: Mostra les normes

en: Show status
ca: Mostra l'estat

en: Show suggested users
ca: Mostra usuaris suggerits

en: Show this account in suggested users
ca: Mostra aquest compte a usuaris suggerits

en: Show this account in suggested users:
ca: Mostra aquest compte a usuaris suggerits:

en: Sign Up
ca: Registreu-vos

en: Site Settings
ca: Configuració del lloc

en: Skip this step
ca: Ometeu aquest pas

en: Software
ca: Programari

en: Software version:
ca: Versió de programari:

en: Software:
ca: Programari:

en: Some ebooks can be downloaded for free from external sources. They will be shown here.
ca: Alguns ebooks es poden descarregar gratuïtament des de fonts externes. Es mostraran aquí.

en: Some thoughts on the book
ca: Algunes reflexions sobre el llibre

en: Some users might try to import a large number of books, which you want to limit.
ca: Alguns usuaris poden intentar importar una gran quantitat de llibres, cosa que podries voler limitar.

en: Something went wrong trying to follow <strong>%(account)s</strong>
ca: Alguna cosa ha anat malament a l'intentar seguir <strong>%(account)s</strong>

en: Something went wrong! Sorry about that.
ca: Malauradament quelcom ha anat malament.

en: Sorry! This invite code is no longer valid.
ca: Ho sentim! Aquest codi d'invitació ja no és vàlid.

en: Sorry! We couldn't find that code.
ca: Perdona'ns! No hem pogut trobar aquest codi.

en: Sort By
ca: Ordena per

en: Sort List
ca: Ordena la llista

en: Sorted ascending
ca: Ordre ascendent

en: Sorted descending
ca: Ordre descendent

en: Spoiler alerts
ca: Alertes d'espòiler

en: Spoilers ahead!
ca: Venen espòilers!

en: Spoilers/content warnings:
ca: Espòilers/Avís de contingut:

en: Start "%(book_title)s"
ca: Comença "%(book_title)s"

en: Start "<em>%(book_title)s</em>"
ca: Comença "<em>%(book_title)s</em>"

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Start date:
ca: Data d'inici:

en: Start reading
ca: Comença a llegir

en: Started
ca: Començat

en: Started reading
ca: Començat a llegir

en: Status
ca: Estat

en: Status activity
ca: Activitat de l'estat

en: Status has been deleted
ca: S'ha eliminat l'estat

en: Status updates from {obj.display_name}
ca: Actualitzacions d'estat de {obj.display_name}

en: Status:
ca: Estat:

en: Statuses
ca: Estats

en: Statuses posted
ca: Estats publicats

en: Statuses posted:
ca: Estats publicats:

en: Stop Reading "%(book_title)s"
ca: Para de llegir "%(book_title)s"

en: Stop Reading "<em>%(book_title)s</em>"
ca: Para de llegir "<em>%(book_title)s</em>"

en: Stop import
ca: Atura la importació

en: Stop import?
ca: Atura la importació?

en: Stop reading
ca: Deixa de llegir

en: Stopped
ca: Aturat

en: Stopped Reading
ca: Deixat de llegir

en: Stopped reading
ca: Deixat de llegir

en: String match
ca: Coincidència de cadena

en: Subjects
ca: Temes

en: Subjects:
ca: Temes:

en: Submit
ca: Envieu

en: Subtitle:
ca: Subtítol:

en: Success
ca: Completat amb èxit

en: Success!
ca: Realitzat amb èxit!

en: Success! Email address confirmed.
ca: L'adreça de correu electrònic ha estat confirmada amb èxit!

en: Successful items
ca: Ítems amb èxit

en: Successfully added rule
ca: Regles afegides amb èxit

en: Successfully added theme
ca: Tema afegit correctament

en: Successfully blocked:
ca: S'ha bloquejat correctament:

en: Successfully changed password
ca: La contrasenya ha estat canviada satisfactòriament

en: Successfully posted status
ca: S'ha publicat l'estat amb èxit

en: Successfully sent test email.
ca: Correu de prova enviat correctament.

en: Successfully updated 2FA settings
ca: La configuració en dos passos (2FA) s'ha actualitzat correctament

en: Suggest
ca: Suggereix

en: Suggest "<em>%(title)s</em>" for this list
ca: Suggerir "<em>%(title)s</em>" per aquesta llista

en: Suggest Books
ca: Suggereix llibres

en: Suggested
ca: Suggerit

en: Suggested Books
ca: Llibres suggerits

en: Suggested by
ca: Suggerit per

en: Summary:
ca: Resum:

en: Suomi (Finnish)
ca: Suomi (finès)

en: Support %(site_name)s on <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>
ca: Dona suport a %(site_name)s a <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>

en: Support link:
ca: Enllaç de suport:

en: Support title:
ca: Títol de suport:

en: Suspend user
ca: Suspèn usuari

en: Svenska (Swedish)
ca: Svenska (suec)

en: Switch to this edition
ca: Canvia a aquesta edició

en: System
ca: Sistema

en: Tagline:
ca: Eslògan:

en: Take me there
ca: Porta'm allí

en: Task name
ca: Nom de la tasca

en: Test email
ca: Correu de prova

en: Thank you! Your request has been received.
ca: Gràcies! Hem rebut la teva petició.

en: That book is already on this list.
ca: Aquest llibre ja és a la llista.

en: That makes an average of %(pages)s pages per book.
ca: Això fa una mitjana de %(pages)s pàgines per llibre.

en: That’s great!
ca: Genial!

en: The Books tab shows your book shelves. We'll explore this later in the tour.
ca: La pestanya "Llibres" mostra els prestatges de llibres. Ho explorarem més endavant a la visita.

en: The bell will light up when you have a new notification. When it does, click on it to find out what exciting thing has happened!
ca: La campana s'il·luminarà quan tinguis una nova notificació. Clica-la per descobrir què hi ha de nou!

en: The book has been added to the instance since this import
ca: El llibre s'ha afegit a la instància a partir de la importació

en: The end of the year is the best moment to take stock of all the books read during the last 12 months. How many pages have you read? Which book is your best-rated of the year? We compiled these stats, and more!
ca: Al final de l'any és el millor moment per fer balanç de tots els llibres llegits durant els darrers 12 mesos. Quantes pàgines has llegit? Quin és el llibre que més has valorat aquest any? Hem recopilat aquestes estadístiques, i més!

en: The page can be seen by anyone with the complete address.
ca: Aquesta pàgina pot ser vista per qualsevol qui tingui l'adreça complerta.

en: The page is private, only you can see it.
ca: Aquesta pàgina és privada: només tu pots veure-la.

en: The page you requested doesn't seem to exist!
ca: La pàgina que heu sol·licitat no existeix

en: Their best rated review
ca: Les seves millors valoracions

en: Their rating: <strong>%(rating)s</strong>
ca: La seva valoració: <strong>%(rating)s</strong>

en: Their shortest read this year…
ca: La seva lectura més breu d'aquest any…

en: Theme filename
ca: Nom del fitxer del tema

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: Theme:
ca: Tema:

en: Themes
ca: Temes

en: There are no books here right now! Try searching for a book to get started
ca: Ara mateix no hi ha llibres aquí! Prova de cercar un llibre per començar

en: There aren't any activities right now! Try following a user to get started
ca: No hi ha cap tipus d'activitat de moment. Proveu de seguir usuaris per a començar a veure la seva activitat

en: There can be multiple editions of a book, in various formats or languages. You can choose which edition you want to use.
ca: Hi poden haver múltiples edicions d'un llibre, en diversos formats o idiomes. Podeu escollir quina edició voleu fer servir.

en: These are some first steps to get you started.
ca: Aquests són alguns primers passos per començar.

en: This action cannot be un-done
ca: Aquesta acció no es pot desfer

en: This domain is blocked. Please contact your administrator if you think this is an error.
ca: Aquest domini ha estat bloquejat. Poseu-vos en contacte amb l'administració d'aquesta instància si creieu que és un error.

en: This group has no lists
ca: Aquest grup no té llistes

en: This import is in an old format that is no longer supported. If you would like to troubleshoot missing items from this import, click the button below to update the import format.
ca: Aquesta importació està en un format antic que ja no es manté. Si voleu solucionar els elements que falten d'aquesta importació, feu clic a sota per actualitzar el format d'importació.

en: This is a new author
ca: Es tracta d'un nou autor

en: This is a new work
ca: Es tracta d'una publicació nova

en: This is a test email.
ca: Aquest és un correu de prova.

en: This is home page of a book. Let's see what you can do while you're here!
ca: Aquesta és la pàgina d'inici d'un llibre. Anem a veure el que podeu fer aquí!

en: This is only intended to be used when things have gone very wrong with imports and you need to pause the feature while addressing issues.
ca: Aquesta acció només està indicada pe a quan les coses han anat molt malament amb les importacions i és necessari aturar la funcionalitat mentre es resol la incidència.

en: This is the lists page where you can discover book lists created by any user. A List is a collection of books, similar to a shelf.
ca: Aquesta és la pàgina de les llistes on podreu descobrir llistes de llibres creades per qualsevol. Una llista és una col·lecció de llibres, semblant a un prestatge.

en: This is the page where your books are listed, organised into shelves.
ca: Aquesta és la pàgina on es mostren els vostres llibres, organitzats en prestatges.

en: This is where you can set a reading status for this book. You can press the button to move to the next stage, or use the drop down button to select the reading status you want to set.
ca: Aquí podeu establir un estat de lectura per aquest llibre. Premeu aquest botó per anar al següent pas, o feu servir el menú desplegable per seleccionar l'estat de lectura que voleu establir.

en: This is your last chance to set your domain and protocol.
ca: És la vostra última oportunitat per establir el vostre domini i protocol.

en: This is your user profile. All your latest activities will be listed here. Other Bookwyrm users can see parts of this page too - what they can see depends on your privacy settings.
ca: Aquesta és la vostra pàgina d'usuari. Totes les vostres activitats es mostraran aquí. Altres membres de Bookwyrm poden veure parts d'aquesta pàgina, depèn de com tingueu la configuració de privacitat.

en: This link is taking you to: <code>%(link_url)s</code>.<br> Is that where you'd like to go?
ca: Aquest enllaç et portarà a: <code>%(link_url)s</code>.<br> És aquí on voleu anar?

en: This link opens in a pop-up window
ca: Aquest enllaç s'obre en una finestra emergent

en: This link with file type has already been added for this book. If it is not visible, the domain is still pending.
ca: Ja s'ha afegit un enllaç a aquest tipus de fitxer per a aquest llibre. Si encara no és visible és que el domini encara està pendent.

en: This list is currently empty
ca: Aquesta llista és buida

en: This list is currently empty.
ca: Aquesta llista es troba actualment buida.

en: This report will be sent to %(site_name)s's moderators for review.
ca: Aquesta denúncia s'enviarà als moderadors de %(site_name)s per revisió.

en: This shelf is empty.
ca: Aquest prestatge és buit.

en: This tab shows everything you have read towards your annual reading goal, or allows you to set one. You don't have to set a reading goal if that's not your thing!
ca: Aquesta pestanya mostra tot el que heu llegit de cara al vostre objectiu de lectura anual, o us permet establir-ne un si no en teniu.

en: Timelines
ca: Línies de temps

en: Times used
ca: Cops utilitzat

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To Read
ca: Pendent de llegir

en: Total run count:
ca: Número total d'execucions:

en: Total users
ca: Total d'usuàries

en: Track your reading, talk about books, write reviews, and discover what to read next. Always ad-free, anti-corporate, and community-oriented, BookWyrm is human-scale software, designed to stay small and personal. If you have feature requests, bug reports, or grand dreams, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">reach out</a> and make yourself heard.
ca: Feu seguiment de les vostres lectures, parleu sobre llibres, escriviu valoracions i descobriu properes lectures. Bookwyrm és un programari d'escala humana, dissenyat per a ser petit i personal i amb el compromís de no tenir mai publicitat, ser anticorporatiu i orientat a la comunitat. Si teniu suggeriments de característiques noves, informes d'errors o grans projectes, <a href='https://joinbookwyrm.com/get-involved' target='_blank>mireu com implicar-vos</a> i feu-vos sentir.

en: Troubleshooting
ca: Resolució de problemes

en: True
ca: Cert

en: Try searching for <strong>%(user)s</strong> on <code>%(remote_domain)s</code> instead
ca: Proveu cercar <strong>%(user)s</strong> a <code>%(remote_domain)s</code>

en: Try selecting <strong>Profile</strong> from the drop down menu to continue the tour.
ca: Proveu de seleccionar <strong>Perfil</strong> del menú desplegable per continuar el tutorial.

en: Turn off 2FA
ca: Desactiva 2FA

en: Two Factor Authentication
ca: Autenticació en dos passos

en: Two Factor Authentication is active on your account.
ca: L'autenticació en dos passos està activada en el teu compte.

en: Un-block
ca: Desbloqueja

en: Un-boost
ca: Desfer l'impuls

en: Un-ignore
ca: Deixa d'ignorar

en: Un-like
ca: Desfer M'agrada

en: Un-save
ca: Desmarca

en: Un-suspend user
ca: Deixa de suspendre l'usuari

en: Unable to connect to remote source.
ca: No ha estat possible connectar a la font externa.

en: Unable to save settings
ca: No s'ha pogut desar la configuració

en: Unable to save theme
ca: No s'ha pogut desar el tema

en: Undo follow request
ca: Desfés la sol·licitud de seguiment

en: Unfollow
ca: Deixa de seguir

en: Unfollow @%(username)s
ca: Deixa de seguir @%(username)s

en: Uninvite
ca: Anul·la invitació

en: Unknown user
ca: Usuari desconegut

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Unlisted
ca: No llistat

en: Until
ca: Fins

en: Update import
ca: Actualitza la importació

en: Update on your report:
ca: Actualització de la teva denúncia:

en: Update progress
ca: Progrés de l`actualització

en: Update read dates for "<em>%(title)s</em>"
ca: Actualitza dates de lectura per a "<em>%(title)s</em>"

en: Updated:
ca: Actualitzat:

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Updates from people you are following will appear in your <strong>Home</strong> timeline.<br><br>The <strong>Books</strong> tab shows activity from anyone, related to your books.
ca: Les novetats de la gent que seguiu apareixeran a la línia del temps <strong>Inici</strong>.<br><br> La pestanya <strong>Llibres</strong> mostra activitat de tothom que estigui relacionada amb els vostres llibres.

en: Upload cover:
ca: Carregueu una portada:

en: Uptime:
ca: Temps de funcionament:

en: Use IP address blocks with caution, and consider using blocks only temporarily, as IP addresses are often shared or change hands. If you block your own IP, you will not be able to access this page.
ca: Utilitzeu el bloqueig d'adreces IP amb compte, i considereu utilitzar-los de manera temporal, ja que sovint les adreces IP són compartides o canvien de mans. Si bloquegeu la vostra IP, no podreu accedir a aquesta pàgina.

en: Use SSL:
ca: Utilitzar SSL:

en: Use TLS:
ca: Utilitzar TLS:

en: Use limit:
ca: Límit d'ús:

en: Use setup key
ca: Utilitza la clau de configuració

en: Use the <strong>Feed</strong>, <strong>Lists</strong> and <strong>Discover</strong> links to discover the latest news from your feed, lists of books by topic, and the latest happenings on this Bookwyrm server!
ca: Utilitzeu els enllaços <strong>Activitat</strong>, <strong>Llistes</strong> i <strong>Descobriu</strong> per descobrir les últimes novetats de les vostres activitats, llistes de llibres per temes, i els últims esdeveniments d'aquest servidor Bookwyrm.

en: Use this search box to find users to join your group. Currently users must be members of the same Bookwyrm instance and be invited by the group owner.
ca: Feu servir aquesta caixa de cerca per trobar usuàries per unir-se al grup. De moment, han de ser membres de la mateixa instància de Bookwyrm i ser convidades pel propietari del grup.

en: Used when the instance is previewed on joinbookwyrm.com. Does not support HTML or Markdown.
ca: S'utilitza quan s'obté una vista prèvia de la instància a joinbookwyrm.com. No es permet HTML ni Markdown.

en: User
ca: Usuari

en: User Actions
ca: Accions d'usuari

en: User Activity
ca: Activitat d'usuari

en: User Profile
ca: Perfil de l'usuari

en: User details
ca: Detalls de l'usuari

en: User handle to follow from:
ca: Nom d'usuari des del qual seguir:

en: User profile
ca: Perfil d'usuari

en: User signup activity
ca: Activitat de registre d'usuàries

en: User type
ca: Tipus d'usuari

en: User with this username already exists
ca: Ja existeix un usuari amb aquest nom

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username or password are incorrect
ca: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Users
ca: Usuaris

en: Users are currently unable to start new imports
ca: Els usuaris no poden iniciar noves importacions actualment

en: Users or statuses that have already been reported (regardless of whether the report was resolved) will not be flagged.
ca: Les usuàries o estats que ja han estat denunciades (encara que la denúncia no s'hagi resolt) no seran marcades.

en: Users:
ca: Usuaris:

en: Users: <small>%(instance_name)s</small>
ca: Usuàries: <small>%(instance_name)s</small>

en: Using S3:
ca: Utilitzant S3:

en: Version:
ca: Versió:

en: View ISFDB entry
ca: Veure entrada a ISFDB

en: View ISNI record
ca: Veure el registre ISNI

en: View all
ca: Mostra tots

en: View all %(size)s
ca: Mostra totes les %(size)s

en: View all books
ca: Mostra tots els llibres

en: View and troubleshoot failed items
ca: Visualitza i soluciona els elements fallits

en: View directory
ca: Vejeu el directori d'usuaris

en: View ignored requests
ca: Vegeu les sol·licituds ignorades

en: View imported review
ca: Veure ressenya importada

en: View installation instructions
ca: Veure instruccions d'instal·lació

en: View instance
ca: Mostra la instància

en: View links
ca: Mostra els enllaços

en: View on Goodreads
ca: Veure a Goodreads

en: View on ISFDB
ca: Veure a ISFDB

en: View on Inventaire
ca: Veure a Inventaire

en: View on LibraryThing
ca: Veure a LibraryThing

en: View on OpenLibrary
ca: Veure a OpenLibrary

en: View profile and more
ca: Mostra el perfil i més

en: View report
ca: Veieu l'informe

en: View status
ca: Mostra l'estat

en: View user profile
ca: Veure perfil d'Usuari

en: Want to Read "%(book_title)s"
ca: Vull llegir "%(book_title)s"

en: Want to Read "<em>%(book_title)s</em>"
ca: Vull llegir "<em>%(book_title)s</em>"

en: Want to read
ca: Vull llegir

en: Warning
ca: Advertència

en: Way to go!
ca: Ben fet!

en: Website
ca: Pàgina web

en: Website:
ca: Pàgina web:

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Welcome to %(site_name)s!
ca: Benvingut a %(site_name)s!

en: Welcome to Bookwyrm!<br><br>Would you like to take the guided tour to help you get started?
ca: Us donem la benvinguda a Bookwyrm!<br><br> Us agradaria fer el tutorial per ajudar-vos a començar?

en: Welcome to the page for your group! This is where you can add and remove users, create user-curated lists, and edit the group details.
ca: Us donem la benvinguda a la pàgina del vostre grup! Des d'aquí podreu afegir i eliminar usuaris, crear llistes gestionades per usuaris i editar els detalls del grup.

en: What are you reading?
ca: Què estas llegint?

en: When someone tries to register with an email from this domain, no account will be created. The registration process will appear to have worked.
ca: Quan algú intenta registrar-se amb un correu electrònic d'aquest domini, no es crearà cap compte. El procés de registre semblarà que ha funcionat.

en: When you make your page private, the old key won’t give access to the page anymore. A new key will be created if the page is once again made public.
ca: En fer la vostra pàgina privada, la clau anterior deixarà de donarà accès. Caldrà generar una nova clau si mai torneu a fer la pàgina pública.

en: While imports are disabled, users will not be allowed to start new imports, but existing imports will not be effected.
ca: Mentre les importacions es troben deshabilitades, els usuaris no podran iniciar noves importacions, però les que es troben en curs no es veuran afectades.

en: Who to follow
ca: A qui seguir

en: Wikipedia
ca: Vikipèdia

en: Wikipedia link:
ca: Enllaç de Viquipèdia:

en: Works
ca: Treballs

en: Works created
ca: Treballs creats

en: Write down or copy and paste these codes somewhere safe.
ca: Anota o copia i enganxa aquests codis en algun lloc segur.

en: Yes please!
ca: Sí, si us plau!

en: You are already following <strong>%(account)s</strong>
ca: Ja estàs seguint a <strong>%(account)s</strong>

en: You are deleting this readthrough and its %(count)s associated progress updates.
ca: Esteu eliminant aquest diari de lectures i les seves %(count)s actualitzacions de progrés associades.

en: You are now following %(display_name)s!
ca: Ara segueixes a %(display_name)s!

en: You are running BookWyrm in <strong>debug</strong> mode. This should <strong>never</strong> be used in a production environment.
ca: Esteu executant BookWyrm en mode <strong>debug</strong>. Això no s'hauria de fer <strong>mai</strong> a producció.

en: You are running BookWyrm in production mode without https. <strong>USE_HTTPS</strong> should be enabled in production.
ca: Esteu executant BookWyrm en mode producció sense https. <strong>USE_HTTPS</strong> hauria d'estar activat a producció.

en: You can add books when you start using %(site_name)s.
ca: Podràs afegir llibres quan comencis a usar %(site_name)s.

en: You can also decide how your list is to be curated - only by you, by anyone, or by a group.
ca: Podeu decidir com ha de ser gestionada o curada la llista (només per vós, per qualsevol, o per un grup).

en: You can also manually add reading dates here. Unlike changing the reading status using the previous method, adding dates manually will not automatically add them to your <strong>Read</strong> or <strong>Reading</strong> shelves.
ca: També podeu afegir aquí manualment dates de lectura. A diferència de canviar l'estat de lectura amb el mètode que hem vist prèviament, afegir dates manualment no canviarà automàticament les teves prestatgeries <strong>Llegit</strong> o <strong>Llegint</strong>.

en: You can block IP ranges using CIDR syntax.
ca: Podeu bloquejar rangs d'IP utilitzant la sintaxi CIDR.

en: You can change your instance settings in the <code>.env</code> file on your server.
ca: Podeu canviar la configuració de la vostra instància al fitxer <code>.env</code> del vostre servidor.

en: You can create additional custom shelves to organise your books. A book on a custom shelf can be on any number of other shelves simultaneously, including one of the default reading status shelves
ca: Podeu crear prestatges addicionals per organitzar els llibres. Un llibre en un prestatge personalitzat pot estar en qualsevol número d'altres prestatges simultàniament, incloent-hi un dels prestatges d'estat de lectura per defecte

en: You can create or join a group with other users. Groups can share group-curated book lists, and in future will be able to do other things.
ca: Podeu crear o unir-vos a un grup amb altres usuàries. Els grups poden compartir llistes de llibres curades, i en un futur seran capaços de fer altres coses.

en: You can download your Goodreads data from the <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Import/Export page</a> of your Goodreads account.
ca: Podeu descarregar-vos les vostres dades de Goodreads des de la pàgina d'<a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Importa/Exporta</a> del vostre compte de Goodreads.

en: You can generate backup codes to use in case you do not have access to your authentication app. If you generate new codes, any backup codes previously generated will no longer work.
ca: Podeu generar codis de seguretat per usar-los en cas que no tingueu accés a la vostra aplicació d'autenticació. Si genereu codis nous, qualsevol codi de seguretat generat anteriorment deixarà de funcionar.

en: You can make your account more secure by using Two Factor Authentication (2FA). This will require you to enter a one-time code using a phone app like <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> or <em>Microsoft Authenticator</em> each time you log in.
ca: Podeu fer el vostre compte més segur utilitzant Autenticació en Dos Passos (2FA). Això requereix que entreu un codi d'un sol ús en una aplicació de mòbil com <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> o <em>Microsoft Authenticator</em> cada cop que inicieu sessió.

en: You can opt-out at any time in your <a href="%(path)s">profile settings.</a>
ca: Podeu dir que no en qualsevol moment al vostre <a href="%(path)s">perfil d'usuari</a>

en: You can post a review, comment, or quote here.
ca: Aquí podeu publicar una ressenya, comentari o cita.

en: You can secure your account by setting up two factor authentication in your user preferences. This will require a one-time code from your phone in addition to your password each time you log in.
ca: Podeu protegir el vostre compte configurant l'autenticació en dos passos a les preferències d'usuari. Això requerirà un codi d'un sol ús del vostre mòbil a més a més de la contrasenya cada vegada que inicieu sessió.

en: You can see your lists, or create a new one, here. A list is a collection of books that have something in common.
ca: Aquí podeu veure les vostres llistes, o crear-ne de noves. Una llista és una col·lecció de llibres que tenen alguna cosa en comú.

en: You can set or change your reading goal any time from your <a href="%(path)s">profile page</a>
ca: Pots establir o canviar el teu objectiu de lectura en qualsevol moment des de la teva <a href="%(path)s">pàgina de perfil</a>

en: You can share your thoughts on this book generally with a simple comment
ca: Podeu compartir el que penseu sobre aquest llibre generalment amb un simple comentari

en: You don't have any Groups yet!
ca: Encara no tens cap grup!

en: You don't have any reading activity for this book.
ca: No tens cap activitat de lectura per aquest llibre.

en: You have %(allowed_imports)s left.
ca: Et resten %(allowed_imports)s per importar.

en: You have already requested to follow <strong>%(account)s</strong>
ca: Ja heu sol·licitat seguir a <strong>%(account)s</strong>

en: You have been removed from the "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" group
ca: Has estat eliminat del grup <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: You have blocked <strong>%(account)s</strong>
ca: Has bloquejat <strong>%(account)s</strong>

en: You have no messages right now.
ca: Actualment no teniu cap missatge.

en: You have shelved this edition in:
ca: Has deixat aquesta edició a:

en: You must give your list a name and can optionally give it a description to help other people understand what your list is about.
ca: Heu de donar-li un nom a la vostra llista i opcionalment una descripció per ajudar altra gent a entendre de què va la llista.

en: You must use them in order, and they will not be displayed again.
ca: Heu de fer-los servir en ordre, i no es tornaran a mostrar.

en: You requested to reset your %(site_name)s password. Click the link below to set a new password and log in to your account.
ca: Has demanat reiniciar la teva contrasenya de %(site_name)s. Clica l'enllaç de sota per establir la nova contrasenya i iniciar sessió al teu compte.

en: You successfully added a book to this list!
ca: Has afegit un llibre a aquesta llista amb èxit!

en: You successfully suggested a book for this list!
ca: Has suggerit un llibre per aquesta llista amb èxit!

en: You're all caught up!
ca: Estàs al dia!

en: You're all set!
ca: Tot a punt!

en: You're invited to join %(site_name)s!
ca: T'han convidat a unir-te a %(site_name)s!

en: You're invited to join %(site_name)s! Click the link below to create an account.
ca: Estàs convidat a unir-te a %(site_name)s! Clica a l'enllaç de sota per crear un compte.

en: You've reached the import limit.
ca: Has arribat al límit d'importacions.

en: You've read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
ca: Heu llegit <a href="%(path)s">%(read_count)s de %(goal_count)s llibres</a>.

en: Your %(year)s Books
ca: Els teus llibres del %(year)s

en: Your <a href="%(url)s">import</a> completed.
ca: S'ha completat el vostre <a href="%(url)s">import</a>.

en: Your Account
ca: El teu compte

en: Your Books
ca: Els teus llibres

en: Your Groups
ca: Els teus grups

en: Your Lists
ca: Les teves llistes

en: Your account as a user and an admin
ca: El vostre compte com a usuari i administrador

en: Your account will be hidden. You can log back in at any time to re-activate your account.
ca: El vostre compte quedarà amagat. Podeu tornar a iniciar sessió en qualsevol moment per reactivar el compte.

en: Your account will show up in the <a href="%(path)s">directory</a>, and may be recommended to other BookWyrm users.
ca: El teu compte apareixerà al <a href="%(path)s">directory</a>, i pot ser recomanat a altres usuaris de BookWyrm.

en: Your account will show up in the directory, and may be recommended to other BookWyrm users.
ca: El teu compte apareixerà al directory, i pot ser recomanat a altres usuaris de BookWyrm.

en: Your books
ca: Els teus llibres

en: Your comments
ca: El vostres comentaris

en: Your domain appears to be misconfigured. It should not include protocol or slashes.
ca: El vostre domini sembla que no està ben configurat. No hauria d'incloure cap protocol o barres inclinades.

en: Your export will include all the books on your shelves, books you have reviewed, and books with reading activity.
ca: La vostra exportació inclourà tots els llibres dels vostres prestatges, llibres que heu ressenyat i llibres amb activitat de lectura.

en: Your group
ca: El vostre grup

en: Your group members will appear here. The group owner is marked with a star symbol.
ca: Els membres del vostre grup apareixeran aquí. El propietari del grup està marcat amb una estrella.

en: Your instance is missing a code of conduct.
ca: A la vostra instància li falta un codi de conducta.

en: Your instance is missing a privacy policy.
ca: A la vostra instància li falta una política de privacitat.

en: Your outgoing email address, <code>%(email_sender)s</code>, may be misconfigured.
ca: La vostra adreça de correu electrònic sortint <code>%(email_sender)s</code>, pot ser que estigui mal configurada.

en: Your password:
ca: Contrasenya:

en: Your profile, books, direct messages, and settings can be accessed by clicking on your name in the menu here.
ca: Es pot accedir all vostre perfil, llibres, missatges directes i configuració clicant a sobre del vostre nom en aquest menú.

en: Your quotes
ca: Les teves cites

en: Your reading activity
ca: Les vostres lectures

en: Your review of '%(book_title)s'
ca: La teva ressenya de '%(book_title)s'

en: Your reviews
ca: Les vostres ressenyes

en: active
ca: actiu

en: and %(remainder_count_display)s other | and %(remainder_count_display)s others
ca[0]: i %(remainder_count_display)s altre
ca[1]: i %(remainder_count_display)s altres

[ctx: barcode scanner]
en: ISBN scanned
ca: S'ha escanejat l'ISBN

[ctx: barcode scanner]
en: Scanning...
ca: S'està escanejant...

en: book on your shelves | books on your shelves
ca[0]: llibre als teus prestatges
ca[1]: llibres als teus prestatges

en: books
ca: llibres

en: books every
ca: llibres cada

en: boosted
ca: ha impulsat

en: by
ca: per

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
ca: ha comentat sobre <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
ca: ha comentat sobre <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: curation type]
en: Open
ca: Obre

en: days.
ca: dies.

en: eBook
ca: Llibre electrònic

en: edited %(date)s
ca: editat %(date)s

en: finished
ca: finalitzat

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
ca: ha acabat de llegir <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
ca: ha acabat de llegir <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: followed by ISBN]
en: Searching for book:
ca: Cercant el llibre:

en: follower you follow | followers you follow
ca[0]: seguidor que també segiu
ca[1]: seguidors que també segiu

en: has been removed from your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: ha estat eliminat del vostre grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: has changed the description of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
ca: ha canviat la descripció de <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the name of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
ca: ha canviat el nom de <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the privacy level for <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
ca: ha canviat el nivell de privacitat de <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has joined your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
ca: s'ha unit al teu grup "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: inactive
ca: inactiu

en: last active
ca: actiu per última vegada

en: of %(pages)s pages
ca: de %(pages)s pàgines

en: on <a href="/">%(site_name)s</a>
ca: a <a href="/">%(site_name)s</a>

en: page %(page)s
ca: pàgina %(page)s

en: page %(page)s of %(total_pages)s
ca: pàgina %(page)s de %(total_pages)s

en: pages
ca: pàgines

en: password
ca: contrasenya

en: percent
ca: per cent

en: posts
ca: publicacions

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
ca: ha citat <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
ca: ha citat <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: rated <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:
ca: ha valorat <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:

en: rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s star | rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s stars
ca[0]: ha valorat <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s estrella
ca[1]: ha valorat <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s estrelles

en: rated it
ca: el va valorar amb

en: replied to <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>'s <a href="%(status_path)s">status</a>
ca: ha respost a l'<a href="%(status_path)s">estat</a> de <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
ca: ha escrit una ressenya de <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
ca: ha escrit una ressenya de <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: search
ca: cerca

en: set a goal to read %(counter)s book in %(year)s | set a goal to read %(counter)s books in %(year)s
ca[0]: ha establert l'objectiu de llegir %(counter)s llibre el %(year)s
ca[1]: ha establert l'objectiu de llegir %(counter)s llibres el %(year)s

en: started
ca: començat

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
ca: ha començat a llegir <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
ca: ha començat a llegir <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: stopped
ca: aturat

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
ca: ha parat de llegir <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
ca: ha parat de llegir <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: username
ca: nom d'usuari

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
ca: vol llegir <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
ca: vol llegir <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> de <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: {i} uses
ca: {i} usos

en: …and the longest
ca: … i la més llarga

en: 简体中文 (Simplified Chinese)
ca: 简体中文 (xinès simplificat)

en: 繁體中文 (Traditional Chinese)
ca: 繁體中文 (xinès tradicional)
