bookwyrm - en to eu translation catalogue (1432 entries)

en: 
                    <strong>%(user)s</strong> will be marked as moved and will not be discoverable or usable unless you undo the move.
eu: 
                    <strong>%(user)s</strong> mugitutako gisa markatuko da eta ezingo da aurkitu edo erabili mugimendua desegin arte.

en: 
            Scan Barcode
eu: 
    Eskaneatu barra-kodea

en:  - %(endpercent)s%%
eu:  - %%%(endpercent)s

en: %(count)s edition | %(count)s editions
eu[0]: Edizio %(count)s
eu[1]: %(count)s edizio

en: %(counter)s following
eu: %(counter)s jarraitzen

en: %(current_year)s Reading Goal
eu: %(current_year)s urteko irakurketa-helburua

en: %(display_count)s domain needs review | %(display_count)s domains need review
eu[0]: Domeinu %(display_count)sek gainbegiratzea behar du
eu[1]: %(display_count)s domeinuk gainbegiratzea behar dute

en: %(display_count)s follower | %(display_count)s followers
eu[0]: jarraitzaile %(display_count)s
eu[1]: %(display_count)s jarraitzaile

en: %(display_count)s invite request | %(display_count)s invite requests
eu[0]: gonbidapen eskaera %(display_count)s
eu[1]: %(display_count)s gonbidapen eskaera

en: %(display_count)s open report | %(display_count)s open reports
eu[0]: salaketa %(display_count)s zabalik
eu[1]: %(display_count)s salaketa zabalik

en: %(display_count)s user | %(display_count)s users
eu[0]: erabiltzaile %(display_count)s
eu[1]: %(display_count)s erabiltzaile

en: %(display_counter)s item failed to import. | %(display_counter)s items failed to import.
eu[0]: Elementu %(display_counter)s inportatzeak huts egin du.
eu[1]: %(display_counter)s elementu inportatzeak huts egin du.

en: %(display_counter)s item needs manual approval. | %(display_counter)s items need manual approval.
eu[0]: elementu %(display_counter)sek eskuz onartzea behar du.
eu[1]: %(display_counter)s elementuk eskuz onartzea behar dute.

en: %(display_name)s left %(ratings_total)s rating, <br />their average rating is %(rating_average)s | %(display_name)s left %(ratings_total)s ratings, <br />their average rating is %(rating_average)s
eu[0]: %(display_name)s(e)k %(ratings_total)s puntuazio utzi ditu, <br />eta bere batezbesteko puntuazioa %(rating_average)s da
eu[1]: %(display_name)s(e)k %(ratings_total)s puntuazio utzi ditu, <br />bere batezbesteko puntuazioa %(rating_average)s da

en: %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s book in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal | %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s books in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal
eu[0]: %(display_name)s(e)k %(year)s urtean liburu %(goal)s irakurtzeko helburua<br /> ezarri zuen, eta helburu horren %(goal_percent)s%% lortu du
eu[1]: %(display_name)s(e)k %(year)s urtean %(goal)s liburu irakurtzeko helburua<br /> ezarri zuen, eta helburu horren %(goal_percent)s%% lortu du

en: %(format)s, %(pages)s pages
eu: %(format)s, %(pages)s orrialde

en: %(formatted_count)s book | %(formatted_count)s books
eu[0]: liburu %(formatted_count)s
eu[1]: %(formatted_count)s liburu

en: %(formatted_review_count)s review | %(formatted_review_count)s reviews
eu[0]: %(formatted_review_count)s iritzi
eu[1]: %(formatted_review_count)s iritzi

en: %(half_rating)s star | %(half_rating)s stars
eu[0]: izar %(half_rating)s
eu[1]: %(half_rating)s izar

en: %(languages)s language
eu: %(languages)s hizkuntza

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s
eu: %(list_name)s, %(owner)s(e)k osatutako zerrenda bat

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s on %(site_name)s
eu: %(list_name)s, %(owner)s(r)en zerrenda bat %(site_name)s(e)n

en: %(mutuals)s follower you follow | %(mutuals)s followers you follow
eu[0]: Jarraitzen duzun jarraitzaile %(mutuals)s
eu[1]: Jarraitzen dituzun %(mutuals)s jarraitzaile

en: %(mutuals_display)s follower you follow | %(mutuals_display)s followers you follow
eu[0]: Jarraitzen duzun jarraitzaile %(mutuals_display)s
eu[1]: Jarraitzen dituzun %(mutuals_display)s jarraitzaile

en: %(name)s hasn't set a reading goal for %(year)s.
eu: %(name)s erabiltzaileak ez du irakurketa-helburu bat ezarri %(year)s urtera begira.

en: %(name)s registration is closed
eu: %(name)s(e)n izena ematea itxita dago

en: %(num)d book - by %(user)s | %(num)d books - by %(user)s
eu[0]: liburu %(num)d - %(user)s
eu[1]: %(num)d liburu - %(user)s

en: %(pages)s pages
eu: %(pages)s orrialde

en: %(percent)s%% complete!
eu: %(percent)s%% osatuta!

en: %(rating)s star | %(rating)s stars
eu[0]: izar %(rating)s
eu[1]: %(rating)s izar

en: %(related_user)s has moved to <a href="%(related_user_moved_to)s">%(username)s</a>
eu: %(related_user)s hona mugitu da: <a href="%(related_user_moved_to)s">%(username)s</a>

en: %(related_user)s has undone their move
eu: %(related_user)s erabiltzaileak mugimena desegin du

en: %(result_count)s result found | %(result_count)s results found
eu[0]: emaitza %(result_count)s aurkitu da
eu[1]: %(result_count)s emaitza aurkitu dira

en: %(shared_books)s book on your shelves | %(shared_books)s books on your shelves
eu[0]: Liburu %(shared_books)s zure apaletan
eu[1]: %(shared_books)s liburu zure apaletan

en: %(site_name)s home page
eu: %(site_name)s hasierako orrialdea

en: %(site_name)s is part of <em>BookWyrm</em>, a network of independent, self-directed communities for readers. While you can interact seamlessly with users anywhere in the <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">BookWyrm network</a>, this community is unique.
eu: %(site_name)s <em>BookWyrm</em>en parte da, irakurleentzako komunitate independente eta auto-kudeatuen sarea. <a href="https://joinbookwyrm.com/instances/" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">BookWyrm sareko</a> edozein instantziako kideekin egin dezakezu harremana, baina gure komunitate honek bere ezaugarri propioak ditu.

en: %(site_name)s search
eu: %(site_name)s bilaketa

en: %(site_name)s's moderators and administrators keep the site up and running, enforce the <a href="%(coc_path)s">code of conduct</a>, and respond when users report spam and bad behavior.
eu: %(site_name)s(e)ko moderatzaileek eta administratzaileek webgunea martxan mantentzen dute, <a href="%(coc_path)s">jokabide-kodea</a> betearazi eta erabiltzaileek spama eta portaera txarra salatzen dutenean erantzuna ematen dute.

en: %(username)s has no followers
eu: %(username)s erabiltzaileak ez du jarraitzailerik

en: %(username)s has read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
eu: %(username)s(e)k <a href="%(path)s">%(goal_count)s liburutik %(read_count)s</a> irakurri ditu.

en: %(username)s isn't following any users
eu: %(username)s ez da ari erabiltzailerik jarraitzen

en: %(username)s's %(year)s Books
eu: %(username)s(r)en %(year)s(e)ko liburuak

en: %(username)s's books
eu: %(username)s(r)en liburuak

en: %(value)s is not a valid remote_id
eu: %(value)s ez da baliozko remote_id

en: %(value)s is not a valid username
eu: %(value)s ez da baliozko erabiltzaile-izena

en: %(year)s <em>in the books</em>
eu: %(year)s <em>liburuetan</em>

en: %(year)s Reading Goal
eu: %(year)s(e)ko irakurketa helburua

en: %(year)s Reading Progress
eu: %(year)s urteko irakurketa-aurrerapena

en: %(year)s in the books
eu: %(year)s liburutan

en: (%(percent)s%%
eu: (%%%(percent)s

en: (%(review_count)s review) | (%(review_count)s reviews)
eu[0]: (berrikuspen %(review_count)s)
eu[1]: (%(review_count)s berrikuspen)

en: (No page data was available for %(no_page_number)s book) | (No page data was available for %(no_page_number)s books)
eu[0]: (%(no_page_number)s libururen orrialde-kopuruari buruzko daturik ez da aurkitu)
eu[1]: (Ez zegoen %(no_page_number)s liburuetarako orrialdeen daturik)

en: (Optional)
eu: (Aukerakoa)

en: (Page %(page)s
eu: (%(page)s. orria

en: (Recommended if registration is open)
eu: (Gomendatua izen-ematea irekita badago)

en: (View reports)
eu: (Ikusi salaketak)

en: (published %(pub_year)s)
eu: (%(pub_year)s(e)an argitaratua)

en: (showing %(start)s-%(end)s)
eu: (%(start)s-%(end)s tartea bistaratzen)

en: 2FA check
eu: 2FA egiaztatzea

en: 2FA is available
eu: 2FA erabilgarri dago

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> has the most divisive ratings of any book on %(site_name)s.
eu: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> da %(site_name)s(e)n balorazio zatituenak dituen liburua.

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> is %(site_name)s's most beloved book, with an average rating of %(rating)s out of 5.
eu: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> da %(site_name)sko libururik gogokonea, bere batezbesteko balorazioa %(rating)s izanik, 5eko eskalan.

en: <a href="%(path)s">%(title)s</a> by
eu: <a href="%(path)s">%(title)s</a>,

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(parent_path)s">iruzkinari </a><a href="%(related_path)s">erantzun zion</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(parent_path)s">aipamenari </a> <a href="%(related_path)s">erantzun zion</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(parent_path)s">kritikari </a> <a href="%(related_path)s">erantzun zion</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">status</a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s erabiltzaileak </a> zure <a href="%(parent_path)s">egoerari </a><a href="%(related_path)s">erantzun dio</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k zure <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldera batzeko gonbita onartu du

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> eta <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> gehitu ditu zure "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" zerrendara

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k zure "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" zerrendari <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> gehitu zion

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
eu[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> eta beste liburu %(display_count)s gehitu ditu zure "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" zerrendara
eu[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> eta beste %(display_count)s liburu gehitu ditu zure "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>" zerrendara

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> added a book to one of your lists
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k liburu bat gehitu zion zure zerrendetako bati

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k eta %(other_user_display_count)s(e)k zure <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldera batzeko gonbita onartu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta %(other_user_display_count)s erabiltzailek <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">iruzkina </a> bultzatu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta beste %(other_user_display_count)s erabiltzailek <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">aipamena </a> bultzatu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta beste %(other_user_display_count)s erabiltzailek <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">kritika </a> bultzatu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta %(other_user_display_count)s erabiltzailek zure <a href="%(related_path)s">egoera</a> bultzatu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others followed you
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta beste %(other_user_display_count)s(e)k jaraitu zaituzte

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta beste %(other_user_display_count)s erabiltzailek zure "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldea utzi dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta beste %(other_user_display_count)s erabiltzailek <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">iruzkina </a> maitatu zuten

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta beste %(other_user_display_count)s erabiltzailek <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">aipamena </a> maitatu zuten

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta beste %(other_user_display_count)s erabiltzailek <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">kritika</a> maitatu zuten

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and %(other_user_display_count)s others liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta %(other_user_display_count)s erabiltzailek zure <a href="%(related_path)s">egoera</a> atsegin dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a>(e)k zure <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldera batzeko gonbita onartu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> (e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">iruzkina </a> bultzatu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a>(e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">aipamena</a> bultzatu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a>(e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">kritika</a> bultzatu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> erabiltzaileek zure <a href="%(related_path)s">egoera </a> bultzatu dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> followed you
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a>(e)k jarraitu zaituzte

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> have left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> zure "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldetik atera dira

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a>(e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">iruzkina </a> atsegin dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a>(e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">aipamena</a> atsegin dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a>(e)k <em>%(book_title)s</em> liburuari buruzko zure <a href="%(related_path)s">kritika</a> atsegin dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> and <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> eta <a href="%(second_user_link)s">%(second_user)s</a> erabiltzaileek zure <a href="%(related_path)s">egoera</a> atsegin dute

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k zure <a href="%(related_path)s"><em>%(book_title)s</em>(r)i buruzko iruzkina</a> bultzatu du

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k zure <a href="%(related_path)s"><em>%(book_title)s</em>(e)ko aipua</a> bultzatu du

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k zure <a href="%(related_path)s"><em>%(book_title)s</em>(r)en kritika</a> bultzatu du

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> erabiltzaileak zure <a href="%(related_path)s">egoera</a> bultzatu du

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> followed you
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k jarraitu zaitu

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> has left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k zure "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldea utzi du

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> invited you to join the group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldera batzera gonbidatu zaitu

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k atsegin du zure <a href="%(related_path)s"><em>%(book_title)s</em>(r)i buruzko iruzkina</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k atsegin du zure <a href="%(related_path)s"><em>%(book_title)s</em>(e)ko aipua</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k atsegin du zure <a href="%(related_path)s"><em>%(book_title)s</em>(r)en kritika</a>

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> erabiltzaileak zure <a href="%(related_path)s">egoera</a> atsegin du

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> erabiltzaileak <a href="%(related_path)s">iruzkin batean <em>%(book_title)s</em></a> aipatu zintuen

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> erabiltzaileak <a href="%(related_path)s">aipamen batean <em>%(book_title)s</em></a> aipatu zintuen

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k <a href="%(related_path)s"><em>%(book_title)s</em>(r)en kritika batean</a> aipatu zaitu

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> mentioned you in a <a href="%(related_path)s">status</a>
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> erabiltzaileak aipatu zaitu <a href="%(related_path)s">egoera</a> batean

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> sent you a follow request
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k zu jarraitzeko eskaera bidali dizu

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> and <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k iradoki du <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> eta <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> gehitzeko zure "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" zerrendara

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
eu: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> zure "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" zerrendara gehitzea proposatu zuen

en: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other book to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" | <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a> suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em>, and %(display_count)s other books to your list "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>"
eu[0]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k iradoki du <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> eta beste liburu %(display_count)s gehitzeko zure "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" zerrendara
eu[1]: <a href="%(related_user_link)s">%(related_user)s</a>(e)k iradoki du <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em>, <em><a href="%(second_book_path)s">%(second_book_title)s</a></em> eta beste %(display_count)s liburu gehitzeko zure "<a href="%(list_curate_path)s">%(list_name)s</a>" zerrendara

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> commented on this report:
eu: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> erabiltzaileak txosten honetan iruzkindu du:

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> opened this report
eu: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> erabiltzaileak txosten hau ireki du

en: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> took an action on this report:
eu: <a href="%(user_link)s">%(user)s</a> erabiltzaileak neurriak hartu ditu txosten honetan:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> commented on <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>(e)k <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>(e)ri buruzko iruzkina egin du

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> finished reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> erabiltzaileak <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> irakurtzen bukatu du

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> quoted <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>(e)k <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>(r)en aipua egin du

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rated <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>(e)k <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> baloratu du

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> reviewed <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>(e)k <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>(r)en kritika egin du

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> says:
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>(e)k hala dio:

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> started reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eu: , <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> orain <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> irakurtzen hasi da

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> wants to read <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>(e)k <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a> irakurri nahi du

en: <em>%(display_name)s’s</em> year of reading
eu: <em>%(display_name)s</em> erabiltzailearen irakurketa-urtea

en: <em>No notes</em>
eu: <em>Ez dago oharrik</em>

en: <strong>%(account)s</strong> could not be found or <code>%(remote_domain)s</code> does not support identity discovery
eu: Ezin izan da <strong>%(account)s</strong> aurkitu ala <code>%(remote_domain)s</code>(e)k ez du identitate-aurkikuntza onartzen

en: <strong>%(account)s</strong> has blocked you
eu: <strong>%(account)s</strong>(e)k blokeatu egin zaitu

en: <strong>%(account)s</strong> is not a valid username
eu: <strong>%(account)s</strong> ez da baliozko erabiltzaile-izena

en: <strong>%(account)s</strong> was found but <code>%(remote_domain)s</code> does not support 'remote follow'
eu: <strong>%(account)s</strong> aurkitu da baina <code>%(remote_domain)s</code>(e)k ez du urrunetik jarraitzea onartzen

en: <strong>%(pages)s</strong> pages
eu: <strong>%(pages)s</strong> orrialde

en: <strong>To Read</strong>, <strong>Currently Reading</strong>, <strong>Read</strong>, and <strong>Stopped Reading</strong> are default shelves. When you change the reading status of a book it will automatically be moved to the matching shelf. A book can only be on one default shelf at a time.
eu: <strong>Irakurtzekoak</strong>, <strong>Orain irakurtzen</strong>, <strong>Irakurritakoak</strong> eta <strong>Irakurtzeari utzita</strong> lehenetsitako apalak dira. Liburu baten irakurketa-egoera aldatzen duzunean automatikoki aldatuko da dagokion apalera. Liburu bat lehentsitako apal bakarrean egon daiteke aldiko.

en: <strong>You have moved your account</strong> to <a href="%(moved_to)s">%(username)s</a>
eu: <strong>Kontua hona mugitu duzu</strong>: <a href="%(moved_to)s">%(username)s</a>

en: @%(reporter)s has flagged a link domain for moderation.
eu: @%(reporter)s(e)k esteka-domeinu bat markatu du moderatzeko.

en: @%(reporter)s has flagged behavior by @%(reportee)s for moderation.
eu: @%(reporter)s(e)k @%(reportee)s(e)n jokabidea salatu du gainbegiratzeko.

en: A <a href="%(book_path)s">different edition</a> of this book is on your <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> shelf.
eu: Liburu honen <a href="%(book_path)s">edizio desberdinak</a> <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> apalean dituzu.

en: A confirmation code has been sent to the email address you used to register your account.
eu: Zure kontua erregistratzeko erabili zenuen epostara berrespen kodea bidali da.

en: A link to reset your password will be sent to your email address
eu: Zure pasahitza berriz ezartzeko argibideak zure helbide elektronikora bidaliko dira

en: A little bit about you
eu: Pixka bat zutaz

en: A new <a href="%(path)s">link domain</a> needs review | %(display_count)s new <a href="%(path)s">link domains</a> need moderation
eu[0]: <a href="%(path)s">Esteken domeinu</a> berri batek moderazioa behar du
eu[1]: %(display_count)s <a href="%(path)s">esteken domeinuek</a> moderazioa behar dute

en: A new <a href="%(path)s">report</a> needs moderation | %(display_count)s new <a href="%(path)s">reports</a> need moderation
eu[0]: <a href="%(path)s">Salaketa</a> berri batek moderatzea behar du
eu[1]: %(display_count)s <a href="%(path)s">salaketa</a> berrik moderatzea behar dute

en: A password reset link will be sent to <strong>%(email)s</strong> if there is an account using that email address.
eu: Pasahitza berrezartzeko esteka bat bidaliko da <strong>%(email)s</strong> helbidera, email helbide hori ezarrita duen kontu bat baldin badagu.

en: A transient error or timeout caused the external data source to be unavailable.
eu: Errore iragankor edo denbora-muga batek kanpoko datu-iturria eskuragarri ez egotea eragin dute.

en: A user with that username already exists.
eu: Erabiltzaile-izen hori duen erabiltzailea dagoeneko existitzen da.

en: A user with this email already exists.
eu: Mezu elektroniko hau duen erabiltzailea dagoeneko badago.

en: About
eu: Honi buruz

en: About %(site_name)s
eu: %(site_name)s(r)i buruz

en: Accept
eu: Onartu

en: Accepted
eu: Onartuta

en: Access level:
eu: Sarbide-maila:

en: Account
eu: Kontua

en: Account name:
eu: Kontuaren izena:

en: Action
eu: Ekintza

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Activate user
eu: Aktibatu erabiltzailea

en: Active
eu: Aktiboa

en: Active Tasks
eu: Zeregin aktiboak

en: Active this month
eu: Aktibo hilabete honetan

en: Active users:
eu: Erabiltzaile aktiboak:

en: Active:
eu: Aktiboa:

en: Activity
eu: Jarduera

en: Add
eu: Gehitu

en: Add "<em>%(title)s</em>" to this list
eu: Gehitu "<em>%(title)s</em>" zerrenda honetara

en: Add Another Author
eu: Gehitu beste egile bat

en: Add Another Subject
eu: Gehitu beste gai bat

en: Add Author
eu: Gehitu egilea

en: Add Authors:
eu: Gehitu egilea(k):

en: Add Book
eu: Gehitu liburua

en: Add Books
eu: Gehitu liburuak

en: Add Description
eu: Gehitu deskribapena

en: Add IP address
eu: Gehitu IP helbidea

en: Add Rule
eu: Gehitu araua

en: Add a record manually
eu: Gehitu erregistro bat eskuz

en: Add another account as an alias
eu: Gehitu beste kontu bat ezizen gisa

en: Add another edition
eu: Gehitu beste edizio bat

en: Add books
eu: Gehitu liburuak

en: Add cover
eu: Gehitu azala

en: Add domain
eu: Gehitu domeinua

en: Add file link
eu: Erantsi fitxategi-lotura

en: Add instance
eu: Gehitu instantzia

en: Add link to file
eu: Gehitu lotura fitxategiari

en: Add new members!
eu: Gehitu kide berriak!

en: Add notes
eu: Gehitu oharrak

en: Add read dates
eu: Gehitu irakurketa datak

en: Add read dates for "<em>%(title)s</em>"
eu: Gehitu irakurketa-datak "<em>%(title)s</em>"(r)entzat

en: Add rule
eu: Gehitu araua

en: Add subject
eu: Gehitu gaia

en: Add the file name using the form below to make it available in the application interface.
eu: Gehitu fitxategiaren izena honako inprimakiaren bitartez aplikazioaren interfazean erabilgarri egon dadin.

en: Add theme
eu: Gehitu azala

en: Add to list
eu: Gehitu zerrendara

en: Add to your books
eu: Gehitu zure liburuetara

en: Added by
eu: Honek gehitua

en: Added by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>(e)k gehitua

en: Added:
eu: Gehituta:

en: Adding custom shelves.
eu: Apal pertsonalizatuak gehitzen.

en: Additional info:
eu: Informazio gehigarria:

en: Address
eu: Helbidea

en: Admin
eu: Administratzailea

en: Admin email:
eu: Admin emaila:

en: Admin key:
eu: Admin klabea:

en: Administration
eu: Administrazioa

en: Aliases
eu: Ezizenak

en: Aliases:
eu: Ezizenak:

en: Align your book's barcode with the camera.
eu: Lerrokatu zure liburuaren barra-kodea kamerarekin.

en: All
eu: Denak

en: All Lists
eu: Zerrenda guztiak

en: All books
eu: Liburu guztiak

en: All known users
eu: Erabiltzaile ezagun guztiak

en: All messages
eu: Mezu guztiak

en: All the books %(display_name)s read in %(year)s
eu: %(display_name)s(e)k %(year)s urtean irakurritako liburu guztiak

en: All users from this instance will be deactivated.
eu: Instantzia honetako erabiltzaile guztiak desaktibatuko dira.

en: All users from this instance will be re-activated.
eu: Instantzia honetako erabiltzaile guztiak berriro aktibatuko dira.

en: Allow invite requests
eu: Onartu gonbidapen eskaerak

en: Allow registration
eu: Baimendu izen-ematea

en: Alternatively, you can try enabling more status types
eu: Aukera gisa, estatu mota gehiago gaitzen saia zaitezke

en: An admin key was created when you installed BookWyrm. You can get your admin key by running <code>./bw-dev admin_code</code> from the command line on your server.
eu: BookWyrm instalatu zenean administrazio-gako bat sortu zen. Zure administrazio-gakoa lortzeko, exekutatu dezakezu <code>./bw-dev admin_code</code> zerbitzariko komando-lerrotik.

en: An excerpt from '%(book_title)s'
eu: "%(book_title)s"(e)ko pasarte bat

en: An optional note that will be displayed with the book.
eu: Liburuarekin batera bistaratuko den hautazko oharra.

en: An update is available! You're running v%(current)s and the latest release is %(available)s.
eu: Eguneraketa bat eskuragarri dago! %(current)s bertsioa darabilzu eta %(available)s bertsioa erabilgarri da.

en: Announcement
eu: Iragarpenak

en: Announcement content
eu: Jakinarazpenaren edukia

en: Announcements
eu: Iragarpenak

en: Answer
eu: Erantzun

en: Anti-Corporate
eu: Korporazioen Aurkakoa

en: Any
eu: Edozein

en: Any traffic from this IP address will get a 404 response when trying to access any part of the application.
eu: IP helbide horretatik datorren edozein trafikok 404 erantzuna jasoko du aplikazioaren edozein zatitan sartzen saiatzen denean.

en: Anyone can add books to this list
eu: Zerrenda honi liburuak edonork erantsi diezazkioke

en: Anyone can suggest books, subject to your approval
eu: Edozeinek proposatu ditzake liburuak, baina zure oniritziarekin

en: Apply filters
eu: Ezarri iragazkiak

en: Approve
eu: Onartu

en: Approve domain
eu: Onartu domeinua

en: Approved
eu: Onartuta

en: Approved domain
eu: Domeinua onartu da

en: Approving a suggestion will permanently add the suggested book to your shelves and associate your reading dates, reviews, and ratings with that book.
eu: Iradokizun bat onartzean, iradokitako liburua betirako utziko da zure apalategian, eta zure irakurketa-datak, berrikusketak, eta balorazioak liburu horrekin lotuko dira.

en: Are you sure you want to delete <strong>%(username)s</strong>'s account? This action cannot be undone. To proceed, please enter your password to confirm deletion.
eu: Ziur zaude <strong>%(username)s</strong> erabiltzailearen kontua ezabatu nahi duzula? Ekintza hori ezin da desegin. Horretarako, sartu pasahitza ezabaketa baieztatzeko.

en: As an admin, you'll be able to configure the instance name and information, and moderate your instance. This means you will have access to private information about your users, and are responsible for responding to reports of bad behavior or spam.
eu: Administratzaile gisa, insantziaren izena eta informazioa ezarri eta instantzia moderatzeko gaitasuna izango duzu. Honek esan nahi du zure erabiltzaileei buruzko informazio pribatura sarbidea izango duzula, eta jokabide txarrak edo spam salaketei erantzun egokia emateko erantzule zarela.

en: As well as creating lists from the Lists page, you can create a group-curated list here on the group's homepage. Any member of the group can create a list curated by group members.
eu: Zerrendak zerrenden orrialdean sor daitezke, baina baita taldearen hasiera orrialde honetan ere. Taldeko edozein kidek sor dezake kideek osatuko zerrenda bat.

en: Ascending
eu: Gorakorra

en: At percent:
eu: Ehunekotan:

en: Audiobook
eu: Audio-liburua

en: Author
eu: Egilea

en: Author Identifiers
eu: Egile identifikatzaileak

en: Author details
eu: Autorearen xehetasunak

en: Author of <em>%(alt_title)s</em>
eu: <em>%(alt_title)s</em>(r)en autorea

en: Author of <em>%(book_title)s</em>
eu: <em>%(book_title)s</em>(r)en autorea

en: Author page for %(name)s
eu: %(name)s egilearen orria

en: Authors
eu: Egilea(k)

en: Auto-moderation rules
eu: Auto-moderaziorako arauak

en: Auto-moderation rules will create reports for any local user or status with fields matching the provided string.
eu: Auto-moderaziorako arauek salaketak sortuko dituzte emandako kateekin bat datozen eremuak dituzten edozein erabiltzaile lokal edo egoeratarako.

en: Automatically generated report
eu: Automatikoki sortutako txostena

en: Availability:
eu: Eskuragarritasuna:

en: Available Themes
eu: Azal erabilgarriak

en: Available for loan
eu: Mailegatzeko eskuragarri

en: Avatar:
eu: Abatarra:

en: Back
eu: Itzuli

en: Back to pending requests
eu: Itzuli zain dauden eskaeratara

en: Back to reports
eu: Itzuli salaketatara

en: Barcode reader
eu: Bara-kode irakurgailua

en: Birth date:
eu: Jaiotze data:

en: Block
eu: Blokeatu

en: Block domain
eu: Blokeatu domeinua

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Blocked Users
eu: Blokeatutako erabiltzaileak

en: Blocked by count:
eu: Zenbatek blokeatu duten:

en: Blocked by us:
eu: Guk bloketatuta:

en: Blocked domain
eu: Domeinua blokeatu da

en: Book
eu: Liburua

en: Book %(series_number)s
eu: %(series_number)s. liburua

en: Book Identifiers
eu: Liburuen identifikatzaileak

en: Book List: %(name)s
eu: Liburu zerrenda: %(name)s

en: Book Title
eu: Liburuaren izenburua

en: Book cover preview
eu: Liburu azalaren aurrebista

en: Book page
eu: Liburuaren orrialdea

en: BookWyrm has been updated since this import with a bug fix
eu: Inportazio hau egin eta gero, BookWyrm eguneratua izan da erroreen zuzenketa batekin

en: BookWyrm hosted on <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>
eu: BookWyrm <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>-en ostatatua

en: BookWyrm users
eu: BookWyrm-en erabiltzaileak

en: BookWyrm's source code is freely available. You can contribute or report issues on <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a>.
eu: Bookwyrmen iturburu-kodea era librean eskuragarri dago. Ekarpenak egin edo arazoen berri emateko <a href="https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">GitHub</a> erabil dezakezu.

en: Books
eu: Liburuak

en: Books Timeline
eu: Liburuen denbora-lerroa

en: Books by %(name)s
eu: %(name)s(e)k idatzitako liburuak

en: Books on your reading status shelves will be shown here.
eu: Zure irakurketa-egoera apaletan dauden liburuak agertuko dira hemen.

en: Boost
eu: Bultzatu

en: Boost status
eu: Bultzatu egoera

en: Born:
eu: Jaiotza:

en: Broadcast
eu: Emisioa

en: CSV Export
eu: Esportatu CSVra

en: CSV export
eu: Esportatu CSVra

en: Can't find the edition you're looking for?
eu: Ez al duzu bilatzen ari zaren edizioa aurkitzen?

en: Can't find your code?
eu: Ezin duzu zure kodea aurkitu?

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Català (Catalan)
eu: Català (katalana)

en: Celery Status
eu: Celery-ren egoera

en: Celery status
eu: Celery-ren egoera

en: Change Password
eu: Pasahitza aldatu

en: Changed user permission level
eu: Erabiltzailearen baimen-maila aldatu da

en: Check the <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> and <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> in your <code>.env</code> file.
eu: Egiaztatu <code>EMAIL_SENDER_NAME</code> eta <code>EMAIL_SENDER_DOMAIN</code> zure <code>.env</code> fitxategian.

en: Check you have the correct username before trying again
eu: Egaiztatu erabiltzaile-izen zuzena ezarri duzula berriro saiatu aurretik

en: Check you have the correct username before trying again.
eu: Egaiztatu erabiltzaile-izen zuzena ezarri duzula berriro saiatu aurretik.

en: Choose who can see your list here. List privacy options work just like we saw when posting book reviews. This is a common pattern throughout Bookwyrm.
eu: Aukeratu hemen nork ikus dezakeen zure zerrenda. Pribatutasun-aukerek, liburu-aipamenak argitaratzean lehenago ikusi genuen bezala funtzionatzen dute. Bookwyrm osoan darabilen eredua da.

en: Choose who can see your post here. Post privacy can be <strong>Public</strong> (everyone can see), <strong>Unlisted</strong> (everyone can see, but it doesn't appear in public feeds or discovery pages), <strong>Followers</strong> (only your followers can see), or <strong>Private</strong> (only you can see)
eu: Hautatu nork ikusiko duen hona bidaltzen duzuna. Bidalketen pribatutasuna <strong>Publikoa</strong> (edonork ikus dezake), <strong>Zerrendatu gabea</strong> (edonork ikus dezake, baina ez da agertzen jario publiko ezta Deskubritu orrialdeetan), <strong>Jarraitzaileak</strong> (zu jarraitzen zaituztenek bakarrik ikus dezakete) edo <strong>Pribatua</strong> (zuk bakarik ikus dezakezu) izan daiteke

en: Choose wisely! Your username cannot be changed.
eu: Zentzuz aukeratu! Zure erabiltzaile-izena ezin da aldatu.

en: Clear Queues
eu: Garbitu kontsultak

en: Clear filters
eu: Kendu iragazkiak

en: Clear search
eu: Garbitu bilaketa

en: Clearing queues can cause serious problems including data loss! Only play with this if you really know what you're doing. You must shut down the Celery worker before you do this.
eu: Kontsultak garbitzean, arazo larriak ekar ditzake, hala nola, datuen galera. Aldatu ezarpen hauek soilik zer egiten ari zaren baldin badakizu. Celery-ren prozesuak itzali behar dituzu lehenik hau egin baino lehen.

en: Click on the <strong>Lists</strong> link here to continue the tour.
eu: Klik egin <strong>Zerrendak</strong> estekan bisitaldiarekin jarraitzeko.

en: Click the <strong>Create List</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
eu: Egin klik <strong>Sortu zerrenda</strong> botoian, eta ondotik <strong>Hurrengoa</strong> bisita jarraitzeko

en: Click the <strong>Create group</strong> button, then <strong>Next</strong> to continue the tour
eu: Egin klik <strong>Sortu taldea</strong> botoian, ondoren <strong>Hurrengoa</strong> bisita jarraitzeko

en: Click to add cover
eu: Egin klik azala gehitzeko

en: Click to enlarge
eu: Egin click handitzeko

en: Close
eu: Itxi

en: Closed
eu: Itxia

en: Code of Conduct
eu: Jokabide-kodea

en: Code of conduct:
eu: Jokabide-kodea:

en: Code:
eu: Kodea:

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Comments from {obj.display_name}
eu: {obj.display_name}(r)en iruzkinak

en: Comments only
eu: Iruzkinak bakarrik

en: Community
eu: Komunitatea

en: Complete
eu: Osatuta

en: Complete feed
eu: Jario osoa

en: Completed
eu: Osatuta

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Confirm Book Info
eu: Liburuaren informazioa berretsi

en: Confirm Email
eu: Berretsi eposta

en: Confirm and Log In
eu: Baieztatu eta sartu

en: Confirm email
eu: Berretsi eposta

en: Confirm password:
eu: Berretsi pasahitza:

en: Confirm your email address
eu: Egiaztatu zure helbide elektronikoa

en: Confirm your password to begin setting up 2FA.
eu: Baieztatu zure pasahitza 2FA ezartzen hasteko.

en: Confirm your password:
eu: Berretsi ezazu zure pasahitza:

en: Confirmation code:
eu: Berrespen kodea:

en: Congratulations, you've finished the tour! Now you know the basics, but there is lots more to explore on your own. Happy reading!
eu: Zorionak, bisitaldia amaitu duzu! Orain badakizu oinarrizkoena, baina askoz gehiago dago zeure kabuz esploratzeko. Sorioneku irakurketa!

en: Connectors
eu: Konektoreak

en: Contact site admin
eu: Administratzaileari idatzi

en: Contact your admin or <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>open an issue</a> if you are seeing unexpected failed items.
eu: Jar zaitez harremanetan zure administratzailearekin edo <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>arazo bat seinalatu</a> porrot egin duten ustegabeko elementuak ikusten badituzu.

en: Content
eu: Edukia

en: Content warning
eu: Edukiari buruzko abisua

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue the tour
eu: Jarraitu bisitaldia

en: Continue the tour by selecting <strong>Your books</strong> from the drop down menu.
eu: Jarrai ezazu bisitaldia goitik beherako menuan <strong>Zure liburuak</strong> aukeratuz.

en: Copied ISBN!
eu: ISBN-a kopiatu!

en: Copied!
eu: Kopiatuta!

en: Copy ISBN
eu: ISBN-a kopiatu

en: Copy address
eu: Helbidea kopiatu

en: Copy embed code
eu: Kopiatu kapsulatze-kodea

en: Copy the theme file into the <code>bookwyrm/static/css/themes</code> directory on your server from the command line.
eu: Kopiatu azalaren fitxategia zure zerbitzarik <code>bookwyrm/static/css/themes</code> direktoriora komando-lerrotik.

en: Could not access camera
eu: Ezin izan da kamara eskuratu

en: Could not connect to Celery
eu: Ezin izan da Celeryra konektatu

en: Could not connect to Redis broker
eu: Ezin izan da Redis brokerera konektatu

en: Could not find a match for book
eu: Ezin izan da libururako parekorik aurkitu

en: Cover
eu: Azala

en: Create Alias
eu: Sortu ezizena

en: Create Announcement
eu: Sortu iragarpena

en: Create Invite
eu: Sortu gonbidapena

en: Create List
eu: Sortu zerrenda

en: Create a Group
eu: Sortu talde bat

en: Create an Account
eu: Sortu kontu bat

en: Create and save a group to continue the tour.
eu: Sortu eta gorde talde bat bisitaldiarekin jarraitzeko.

en: Create group
eu: Sortu taldea

en: Create list
eu: Sortu zerrenda

en: Create shelf
eu: Sortu apala

en: Create your account
eu: Sortu zure kontua

en: Create your profile
eu: Sortu zure profila

en: Created and curated by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
eu: <a href="%(path)s">%(username)s</a>(e)k sortu eta ondua

en: Created by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
eu: <a href="%(path)s">%(username)s</a>(e)k sortua

en: Created by <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> and managed by <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>
eu: <a href="%(userpath)s">%(username)s</a>(e)k sortua eta <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>(e)k kudeatua

en: Creating a group
eu: Taldea sortzen

en: Creating a new author: %(name)s
eu: Egile berria sortzen: %(name)s

en: Creating a new list
eu: Zerrenda berri bat sortzen

en: Curate
eu: Hautatu

en: Curated
eu: Osatua

en: Current Rules
eu: Uneko arauak

en: Current password:
eu: Oraingo pasahitza:

en: Currently Reading
eu: Orain irakurtzen

en: Currently, you are allowed to import %(display_size)s books every %(import_limit_reset)s day. | Currently, you are allowed to import %(display_size)s books every %(import_limit_reset)s days.
eu[0]: Une honetan, %(display_size)s liburu inporta ditzakezu %(import_limit_reset)s egun bakoitzeko.
eu[1]: Une honetan, %(display_size)s liburu inporta ditzakezu %(import_limit_reset)s egunero.

en: Danger
eu: Arriskua

en: Dashboard
eu: Arbela

en: Data
eu: Datuak

en: Data file:
eu: Datu fitxategia:

en: Data source:
eu: Datu iturria:

en: Date Added
eu: Gehitze data

en: Date Created
eu: Sortze-data

en: Date Updated
eu: Eguneraketa-data

en: Date accepted
eu: Onarpen-data

en: Date added
eu: Gehitze data

en: Date added:
eu: Noiz gehitua:

en: Date requested
eu: Eskaeraren data

en: Days
eu: Egunak

en: Deactivate Account
eu: Desaktibatu kontua

en: Deactivate account
eu: Desaktibatu kontua

en: Deactivation reason:
eu: Desaktibatzeko arrazoia:

en: Death date:
eu: Heriotza data:

en: Decentralized
eu: Deszentralizatua

en: Default access level:
eu: Lehenetsitako sarbide maila:

en: Default interface language:
eu: Lehenetsitako interfazearen hizkuntza:

en: Default post privacy:
eu: Lehenetsitako pribatutasuna bidalketentzat:

en: Default theme:
eu: Lehenetsitako azala:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Account
eu: Ezabatu kontua

en: Delete group
eu: Ezabatu taldea

en: Delete list
eu: Ezabatu zerrenda

en: Delete notifications
eu: Ezabatu jakinarazpenak

en: Delete schedule
eu: Ezabatu programazioa

en: Delete shelf
eu: Ezabatu apala

en: Delete status
eu: Ezabatu egoera

en: Delete these read dates
eu: Ezabatu irakurketa-data houek

en: Delete these read dates?
eu: Ezabatu irakurketa-data hauek?

en: Delete this group?
eu: Talde hau ezabatu nahi duzu?

en: Delete this list?
eu: Ezabatu nahi duzu zerrenda hau?

en: Delete this progress update
eu: Ezabatu egoera-eguneratze hau

en: Deleted
eu: Ezabatuta

en: Deleted item
eu: Elementua ezabatu da

en: Deleted user account
eu: Erabiltzaile-kontua ezabatu da

en: Deleted users
eu: Ezabatutako erabiltzaileak

en: Deleting your account cannot be undone. The username will not be available to register in the future.
eu: Zure kontua ezabatzea ezin da desegin. Erabiltzaile-izena ez da erabilgarri egongo etorkizunean izena emateko.

en: Descending
eu: Beherakorra

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Details:
eu: Xehetasunak:

en: Deutsch (German)
eu: Deutsch (alemana)

en: Died:
eu: Heriotza:

en: Direct Messages
eu: Mezu zuzenak

en: Direct Messages with <a href="%(path)s">%(username)s</a>
eu: <a href="%(path)s">%(username)s</a>-rekin mezu zuzenak

en: Direction
eu: Norabidea

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Disable 2FA
eu: Desgaitu 2FA

en: Disable Two Factor Authentication
eu: Desgaitu bi faktoreko egiaztatzea

en: Disable imports
eu: Desgaitu inportazioak

en: Disable starting new imports
eu: Desgaitu inportazio berriak abiaraztea

en: Disabling 2FA will allow anyone with your username and password to log in to your account.
eu: 2FA desgaitzeako zure erabiltzaile eta pasahitza dituen edonori zure konturako sarbidea emango dio.

en: Discard
eu: Baztertu

en: Discover
eu: Deskubritu

en: Discover your stats for %(year)s!
eu: Ezagutu zure %(year)s ko estatistikak!

en: Discoverable:
eu: Aurkigarria:

en: Dismiss message
eu: Baztertu mezua

en: Display
eu: Bistaratzea

en: Display name:
eu: Bistaratzeko izena:

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: Do you have book data from another service like GoodReads?
eu: Liburuei buruzko datuak Goodreads bezalako beste zerbitzuren batean dituzu?

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Does Not Expire
eu: Ez da iraungitzen

en: Does everything look right?
eu: Itxura ona al du guztiak?

en: Domain
eu: Domeinua

en: Domain block
eu: Domeinu blokeoa

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Don't show suggested users
eu: Ez erakutsi iradokitako erabiltzaileak

en: Download file
eu: Deskargatu fitxategia

en: Download links
eu: Deskargatzeko estekak

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit "%(book_title)s"
eu: Editatu "%(book_title)s"

en: Edit Announcement
eu: Editatu iragarpena

en: Edit Author
eu: Editatu egilea

en: Edit Author:
eu: Egilea editatu:

en: Edit Book
eu: Editatu liburua

en: Edit Goal
eu: Editatu helburua

en: Edit Group
eu: Editatu taldea

en: Edit List
eu: Editatu zerrenda

en: Edit Profile
eu: Editatu profila

en: Edit Shelf
eu: Editatu apala

en: Edit group
eu: Editatu taldea

en: Edit links
eu: Editatu esteka

en: Edit notes
eu: Editatu oharrak

en: Edit profile
eu: Editatu profila

en: Edit read dates
eu: Editatu irakurketa datak

en: Edit shelf
eu: Editatu apala

en: Edit status
eu: Editatu egoera

en: Editions of %(book_title)s
eu: %(book_title)s(r)en edizioak

en: Editions of <a href="%(work_path)s"><i>%(work_title)s</i></a>
eu: <a href="%(work_path)s"><i>%(work_title)s</i></a> lanaren edizioak

en: Email
eu: Eposta

en: Email Blocklist
eu: Blokeatutako emailen zerrenda

en: Email Configuration
eu: Epostaren konfigurazioa

en: Email address:
eu: Eposta helbidea:

en: Email backend:
eu: Mezularitzaren konfigurazioa:

en: Email preference
eu: Eposta hobespena

en: Email sender:
eu: Emailen bidaltzailea:

en: Email:
eu: Eposta:

en: Embed this list on a website
eu: Zerrenda hau webgune batean txertatu

en: Enable image thumbnails:
eu: Gaitu irudien miniaturak:

en: Enable imports
eu: Gaitu inportatzea

en: Enable preview images:
eu: Gaitu irudien aurrebista:

en: Enabled:
eu: Gaituta:

en: End Tour
eu: Amaitu bisitaldia

en: End date
eu: Amaiera data

en: End date:
eu: Amaiera data:

en: End tour
eu: Amaitu bisitaldia

en: English
eu: English (Ingelesa)

en: Enter the code from your app:
eu: Sartu zure aplikazioko kodea:

en: Enter the code from your authenticator app:
eu: Sartu zure egiaztapenerako aplikazioko kodea:

en: Enter the username for the account you want to add as an alias e.g. <em>user@example.com </em>:
eu: Sartu ezizena gehitu nahi diozun kontuaren erabiltzaile-izena, adibidez <em>erabiltzailea@adibidea.eus</em>:

en: Enter the username for the account you want to move to e.g. <em>user@example.com </em>:
eu: Sartu mugitu nahi duzun kontuaren erabiltzaile-izena, adib. <em>erabiltzailea@adibidea.eus</em>:

en: Error following from %(sitename)s
eu: Errorea %(sitename)s(e)tik jarraitzean

en: Error loading book
eu: Errorea liburua kargatzean

en: Error posting status
eu: Errorea egoera bidaltzean

en: Error sending test email:
eu: Errorea proba mezua igortzean:

en: Errors
eu: Erroreak

en: Español (Spanish)
eu: Español (espainiera)

en: Esperanto (Esperanto)
eu: Esperantoa

en: Euskara (Basque)
eu: Euskara

en: Event date:
eu: Ekitaldiaren data:

en: Everything else
eu: Gainerako guztia

en: Expects a json file in the format provided by FediBlock, with a list of entries that have <code>instance</code> and <code>url</code> fields. For example:
eu: FediBlock-ek ematen duen formatuko json fitxategi bat espero da sarrera-zerrenda batekin. Sarrera-zerrenda horrek <code>instantzia</code> eta <code>url</code> eremuak ditu. Adibidez:

en: Expires
eu: Iraungitzea

en: Expiry:
eu: Iraungitzea:

en: External links
eu: Kanpoko estekak

en: Failed items
eu: Huts egindako elementuak

en: Failed to load cover
eu: Ezin izan da azala kargatu

en: Failed to save book, see errors below for more information.
eu: Liburua gordetzeak huts egin du, ikus behean agertzen diren erroreak informazio gehiagorako.

en: Failed:
eu: Huts egin du:

en: False
eu: Gezurra

en: Federated
eu: Federatuta

en: Federated Instances
eu: Federatutako instantziak

en: Federated community
eu: Komunitate federatua

en: File
eu: Fitxategia

en: File Links
eu: Fitxategi estekak

en: File exceeds maximum size: 10MB
eu: Fitxategiak gehienezko tamaina gainditzen du: 10 Mb

en: File type:
eu: Fitxategi mota:

en: Filetype
eu: Fitxategi mota

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Filters are applied
eu: Iragazkiak aplikatuta daude

en: Find a book
eu: Aurkitu liburu bat

en: Find friends
eu: Bilatu lagunak

en: Find more information at isni.org
eu: Informazio gehiagorako: isni.org

en: Find users
eu: Bilatu erabiltzaileak

en: Finish
eu: Amaitu

en: Finish "%(book_title)s"
eu: "%(book_title)s" bukatu

en: Finish "<em>%(book_title)s</em>"
eu: Bukatu"<em>%(book_title)s</em>"

en: Finish reading
eu: Bukatu irakurtzen

en: Finished
eu: Amaituta

en: Finished reading
eu: Irakurtzen bukatuta

en: First published date:
eu: Argitaratutako lehen data:

en: Flag statuses
eu: Markatzeko egoerak

en: Flag users
eu: Markatu erabiltzaileak

en: Follow
eu: Jarraitu

en: Follow %(username)s
eu: Jarraitu %(username)s

en: Follow %(username)s from another Fediverse account like BookWyrm, Mastodon, or Pleroma.
eu: Jarrai ezazu %(username)s Bookwyrm, Mastodon ala Pleroma bezalako fedibertsoko beste kontu batetik.

en: Follow %(username)s on the fediverse
eu: Jarraitu %(username)s fedibertsoan

en: Follow @%(username)s
eu: Jarraitu @%(username)s

en: Follow Requests
eu: Jarraitzeko eskaerak

en: Follow at new account
eu: Jarraitu kontu berrian

en: Follow from %(sitename)s
eu: %(sitename)s(e)tik jarraitu

en: Follow on Fediverse
eu: Jarraitu Fedibertsotik

en: Follow!
eu: Jarraitu!

en: Followed by them:
eu: Haiek jarraituta:

en: Followed by us:
eu: Guk jarraitzen ditugu:

en: Followers
eu: Jarraitzaileak

en: Followers-only
eu: Jarraitzaileek bakarrik

en: Following
eu: Jarraitzen

en: Follows you
eu: Jarraitzen dizu

en: Footer Content
eu: Orri-oinaren edukia

en: Forgot your password?
eu: Zure pasahitza ahaztu duzu?

en: Format details:
eu: Formatuaren xehetasunak:

en: Format:
eu: Formatua:

en: Français (French)
eu: Français (frantses)

en: Free
eu: Dohainik

en: Friendly
eu: Lagunkoia

en: Galego (Galician)
eu: Galego (Galiziera)

en: Generate New Invite
eu: Sortu gonbidapen berria

en: Generate backup codes
eu: Sortu babeskopia-kodeak

en: Get a copy
eu: Lortu kopia bat

en: Give your group a name and describe what it is about. You can make user groups for any purpose - a reading group, a bunch of friends, whatever!
eu: Ezarri zure taldeari izen bat, eta deskribatu zer den. Erabiltzaile-taldeak egin ditzakezu edozein helburutarako - irakurketa-talde bat, lagun pila bat, edozer dela ere!

en: Go to user admin
eu: Joan erabiltzaileen administraziora

en: Goal privacy:
eu: Helburuaren pribatutasuna:

[ctx: Goal successfully completed]
en: Success!
eu: Arrakasta!

en: Goodreads key:
eu: Goodreads-ren giltza:

en: Goodreads:
eu: Goodreads-en giltza:

en: Got a favourite you re-read every year? We've got you covered - you can add multiple read dates for the same book 😀
eu: Urtero berriz irakurtzen duzun liburu maiteren bat daukazu? Ez dago arazorik&mdash;liburu berarentzako irakurketa-data bat baina gehiago ezarri dezakezu 😀

en: Grant access to the camera to scan a book's barcode.
eu: Eman kamerarako sarbidea liburu baten barra-kodea eskaneatu ahal izateko.

en: Graphic novel
eu: Eleberri grafikoa

en: Group
eu: Taldekoa

en: Group Description:
eu: Taldearen deskribapena:

en: Group Name:
eu: Taldearen izena:

en: Group lists
eu: Taldeko zerrendak

en: Group members
eu: Taldekideak

en: Group members can add to and remove from this list
eu: Taldeko kideek zerrenda honi erantsi eta kendu diezaiokete

en: Group visibility
eu: Taldearen ikusgarritasuna

en: Groups
eu: Taldeak

en: Groups have privacy settings just like posts and lists, except that group privacy cannot be <strong>Followers</strong>.
eu: Taldeek pribatutasun ezarpena dute, bidalketa eta zerrendek bexalaxe; baina taldeen pribatutasunak ezin du <strong>Jarraitzaileak</strong> izan.

en: Groups: %(username)s
eu: Taldeak: %(username)s

en: Guided Tour
eu: Gidatutako bisitaldia

en: Hardcover
eu: Azal gogorra

en: Have you read %(book_title)s?
eu: Irakurri duzu %(book_title)s?

en: Here you can see your groups, or create a new one. A group brings together Bookwyrm users and allows them to curate lists together.
eu: Hemen zure taldeak ikusi edo berri bat sor dezakezu. Talde batek Bookwyrmeko erabiltzaileak batzen ditu eta elkarren artean zerrendak osatzea posible egiten du.

en: Hi there,
eu: Kaixo,

en: Hide followers and following on profile
eu: Ezkutatu jarraitzaile eta jarraituak profilean

en: Hide status
eu: Ezkutatu egoera

en: High priority
eu: Lehentasun handia

en: Home
eu: Hasiera

en: Home Timeline
eu: Hasierako denbora-lerroa

en: Host user:
eu: Zerbitzariaren erabiltzailea:

en: Host:
eu: Zerbitzaria:

en: How to add a theme
eu: Azal bat nola gehitu

en: ID
eu: IDa

en: IP Address Blocklist
eu: Blokeatutako IP helbide zerrenda

en: IP Address:
eu: IP helbidea:

en: If  you ever change your mind, just click on the Guided Tour link to start your tour
eu: Edozein unetan iritziz aldatuko bazenu, egin klik Bisitaldi Gidatua estekan zure bisitaldia hasteko

en: If the book you are looking for is already on this Bookwyrm instance, you can click on the title to go to the book's page.
eu: Bilatzen ari zaren liburua dagoeneko Bookwyrmeko instantzia honetan badago, izenburuan klik egin dezakezu liburuaren orrialdera joateko.

en: If the book you are looking for is available on a remote catalogue such as Open Library, click on <strong>Import book</strong>.
eu: Bilatzen ari zaren liburua Open Library bezalako urruneko katalogo batean eskuragarrik baldin badago, klikatu <strong>Inportatu liburua</strong>.

en: If the book you are looking for is not listed, try loading more records from other sources like Open Library or Inventaire.
eu: Bilatzen ari zaren liburua ez baldin badago zerrendan, saia zaitez Open Library edo Inventaire bezalako beste iturrietako erregistroak kargatzen.

en: If you didn't request to reset your password, you can ignore this email.
eu: Pasahitza berrezartzeko eskatu ez baduzu, eposta hau baztertu dezakezu.

en: If you have an export file from another service like Goodreads or LibraryThing, you can import it here.
eu: Goodreads edo LibraryThing bezalako beste zerbitzu bateko esportazio-fitxategi bat baldin badaukazu, hemen inportatu dezakezu.

en: If you have read this book you can post a review including an optional star rating
eu: Liburu hau irakurri baldin baduzu kritika bat bidal dezakezu, aukeran izar bidezko puntuazio bat ere emanez

en: If you still can't find your book, you can add a record manually.
eu: Zure liburua oraindik ere aurkitu ezinik bazabiltza, eskuz gehitu dezakezu erregistroa.

en: If your book is not in the results, try adjusting your search terms.
eu: Zure liburua ez bada emaitzen artean ageri, saia zaitez bilaketa terminoak doitzen.

en: If your review or comment might ruin the book for someone who hasn't read it yet, you can hide your post behind a <strong>spoiler alert</strong>
eu: Zure kritikak edo iruzkinak oraindik irakurri ez duen norbaiten liburuaren irakurketa hondatu badezake, <strong>spoiler-alerta</strong>baten atzean ezkuta dezakezu zure mezua

en: Ignore
eu: Ez ikusi

en: Ignored Invite Requests
eu: Ezikusiarena egindako gonbidapen eskaerak

en: Images
eu: Irudiak

en: Import
eu: Inportatu

en: Import Blocklist
eu: Inportatu blokeatutakoen zerrenda

en: Import Books
eu: Inportatu liburuak

en: Import Status
eu: Inportatu egoera

en: Import Troubleshooting
eu: Inportazio-arazoak konpondu

en: Import block list
eu: Inportatu bloketatutakoen zerrenda

en: Import book
eu: Inportatu liburua

en: Import from another service
eu: Inportatu beste zerbitzu batetik

en: Import preview unavailable.
eu: Inportazioaren aurretiko bista ez dago eskuragarri.

en: Import started:
eu: Inportazioa hasi da:

en: Import stopped
eu: Inportazioa gelditu da

en: Import triggered
eu: Inportazioa abiarazi da

en: Import your reading history
eu: Inportatu zure irakurketa-historia

en: Import, manually add, or view an existing book to continue the tour.
eu: Inportatu, eskuz gehitu ala ikusi dagoeneko badagoen libururen bat bisitaldiarekin jarraitzeko.

en: Imported
eu: Inportatuta

en: Imports
eu: Inportazioak

en: Imports are temporarily disabled; thank you for your patience.
eu: Inportazioak aldi baterako ezgaituta daude; eskerrik asko zure pazientziagatik.

en: Impressum
eu: Lege oharrak

en: Impressum:
eu: Lege oharrak:

en: In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s book<br />for a total of %(pages_total)s pages! | In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s books<br />for a total of %(pages_total)s pages!
eu[0]: %(year)s urtean, %(display_name)s(e)k liburu %(books_total)s<br />irakurri zuen, %(pages_total)s orrialde guztira!
eu[1]: %(year)s urtean, %(display_name)s(e)k %(books_total)s liburu<br />irakurri zituen, eta %(pages_total)s orrialde guztira!

en: In progress
eu: Abian

en: Inactive
eu: Inaktiboa

en: Inbox
eu: Sarrera ontzia

en: Include impressum:
eu: Sartu lege oharrak:

en: Include reviews
eu: Gehitu kritikak

en: Include spoiler alert
eu: Erantsi <em>spoiler</em> alerta

en: Incorrect Password
eu: Pasahitz okerra

en: Incorrect code
eu: Kode okerra

en: Incorrect password
eu: Pasahitz okerra

en: Installing BookWyrm
eu: Bookwyrm instalatzen

en: Instance Activity
eu: Instantziaren aktibitatea

en: Instance Configuration
eu: Instantziaren konfigurazioa

en: Instance Info
eu: Instantziaren informazioa

en: Instance Name:
eu: Instantziaren izena:

en: Instance Settings
eu: Instantziaren ezarpenak

en: Instance Setup
eu: Instantziaren konfigurazioa

en: Instance description:
eu: Instantziaren deskribapena:

en: Instance details
eu: Instantziaren xehetasunak

en: Instance domain:
eu: Instantziaren domeinua:

en: Instance name
eu: Instantziaren Izena

en: Instance:
eu: Instantzia:

en: Interval:
eu: Tartea:

en: Inventaire ID:
eu: Inventaire IDa:

en: Invite
eu: Gonbidatu

en: Invite Requests
eu: Gonbidapen eskaerak

en: Invite request text:
eu: Gonbidapen eskaeretarako testua:

en: Invites
eu: Gonbidapenak

en: Is "%(name)s" one of these authors?
eu: "%(name)s" da autore horietako bat?

en: Is this an edition of an existing work?
eu: Lehendik dagoen lan baten edizioa al da hau?

en: Italiano (Italian)
eu: Italiano (Italiera)

en: Items
eu: Elementuak

en: Jane Doe
eu: Egilearen Izen-Abizenak

en: Join
eu: Sartu

en: Join %(name)s
eu: Sartu %(name)s(e)n

en: Join BookWyrm
eu: Elkartu BookWyrm-era

en: Join Directory
eu: Elkartu direktoriora

en: Join Now
eu: Batu orain

en: Joined %(date)s
eu: %(date)s(e)an batu zen

en: Just read some perfect prose? Let the world know by sharing a quote!
eu: Prosa perfektua irakurri berri duzu? Eman munduari jakitera aipu bat partekatuz!

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Languages:
eu: Hizkuntzak:

en: Last Active
eu: Azken jarduera

en: Last Updated
eu: Azken eguneratzea

en: Last active date:
eu: Azkenekoz aktibo:

en: Last edited by:
eu: Azkena editatzen:

en: Last run date will not be updated
eu: Azkenekoz exekutatutako data ez da eguneratuko

en: Last run:
eu: Azken aldiz exekutatua:

en: Last updated
eu: Azken eguneratzea

en: Learn more <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">about %(site_name)s</a>.
eu: Informazio gehiago <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">%(site_name)s buruz</a>.

en: Learn more about %(site_name)s:
eu: Informazio gehiago %(site_name)s(r)i buruz:

en: Learn more about moderation
eu: Jakin gehiago moderazioari buruz

en: Leave a rating
eu: Puntuazio bat eman

en: Leave group
eu: Utzi taldea

en: Leaving BookWyrm
eu: Utzi BookWyrm

en: Let's create a new group!
eu: Sor dezagun talde berri bat!

en: Let's log in first...
eu: Sar gaitezen lehenengo...

en: Let's see how to create a new list.
eu: Ikus dezagunzerrenda berri bat nola sortu.

en: Librarything key:
eu: Librarything-ren giltza:

en: Lietuvių (Lithuanian)
eu: Lituano (lituaniera)

en: Like
eu: Gogokoa

en: Like status
eu: Atsegin egoera

en: Limit the amount of imports
eu: Mugatu inportazio kopurua

en: Link
eu: Esteka

en: Link Domains
eu: Esteka domeinuak

en: Link domains must be approved before they are shown on book pages. Please make sure that the domains are not hosting spam, malicious code, or deceptive links before approving.
eu: Esteka domeinuak onartu egin behar dira liburuen orrialdeetan agertu aurretik. Mesedez, ziurtatu zaitez domeinuek ez dutela zaborrik, kode maltzurrik, ezta esteka engainagarririk berauek onartu aurretik.

en: Links for "<em>%(title)s</em>"
eu: "<em>%(title)s</em>" bilaketarako estekak

en: Links from this domain will be removed until your report has been reviewed.
eu: Domeinu honetako estekak ezabatu egingo dira zure salaketa gainbegiratzen den bitartean.

en: Links from unknown domains will need to be approved by a moderator before they are added.
eu: Domeinu ezezagunetako estekak moderatzaile batek onetsi beharko ditu gehitu aurretik.

en: List Order
eu: Zerrendaren ordena

en: List curation
eu: Zerrendaren osatzea

en: List curation:
eu: Zerrendaren osatzea:

en: List position
eu: Zerrenda posizioa

en: List privacy
eu: Zerrendaren pribatutasuna

en: Lists
eu: Zerrendak

en: Lists: %(username)s
eu: Zerrendak: %(username)s

en: Load %(count)d unread status | Load %(count)d unread statuses
eu[0]: Kargatu irakurri gabeko egoera %(count)d
eu[1]: Kargatu %(count)d irakurri gabeko egoera

en: Load cover from URL:
eu: Kargatu azala URLtik:

en: Load data
eu: Kargatu datuak

en: Load more records
eu: Kargatu erregistro gehiago

en: Load results from other catalogues
eu: Beste katalogoetako emaitzak kargatu

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this author which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
eu: Datuak kargatzean <strong>%(source_name)s</strong>(e)ra konektatu eta hemen aurkitzen ez diren autore honi buruzko metadatuak arakatuko dira. Dauden datuak ez dira ordezkatuko.

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this book which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
eu: Datuak kargatzean <strong>%(source_name)s</strong>(e)ra konektatu eta hemen aurkitzen ez diren autore honi buruzko metadatuak arakatuko dira. Dauden datuak ez dira ordezkatuko.

en: Local
eu: Lokala

en: Local users
eu: Tokiko erabiltzaileak

en: Locked account
eu: Blokeatutako kontua

en: Log in
eu: Hasi saioa

en: Log in to %(sitename)s
eu: %(sitename)s(e)ra sartu

en: Log in to import or add books.
eu: Hasi saioa liburuak inportatzeko edo gehitzeko.

en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Login
eu: Hasi saioa

en: Logo small:
eu: Logo txikia:

en: Logo:
eu: Logoa:

en: Looking for shelf privacy? You can set a separate visibility level for each of your shelves. Go to <a href="%(path)s">Your Books</a>, pick a shelf from the tab bar, and click "Edit shelf."
eu: Apalen pribatutasunaren bila zabiltza? Zure apal bakoitzarentzat berariazko ikusgarritasun maila ezarri dezakezu. Zoaz <a href="%(path)s">Zure liburuak</a> atalera, hautatu apal bat fitxa-barran eta klikatu "Editatu apala".

en: Low priority
eu: Lehentasun txikia

en: Main navigation menu
eu: Nabigazio-menu nagusia

en: Make page private
eu: Pribatua bihurtu orrialdea

en: Make page public
eu: Publikoa bihurtu orrialdea

en: Make sure everything looks right before proceeding
eu: Ziurtatu guztiak itxura ona duela aurrera jarraitu aurretik

en: Make your profile discoverable to other BookWyrm users.
eu: Egin zure profila ikusgai BookWyrm-eko beste erabiltzaileentzat.

en: Manage Users
eu: Kudeatu erabiltzaileak

en: Managed by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
eu: <a href="%(path)s">%(username)s</a>k kudeatzen du

en: Manager
eu: Kudeatzailea

en: Manually add book
eu: Eskuz gehitu liburua

en: Manually approve followers
eu: Eskuz onartu jarraitzaileak

en: Manually approve followers:
eu: Jarraitzaileak eskuz onartu:

en: Manually approved followers:
eu: Eskuz onartutako jarraitzaileak:

en: Marking another account as an alias is required if you want to move that account to this one.
eu: Beste kontu bat ezizen gisa markatzea beharrezkoa da kontu hori honetara mugitu nahi baduzu.

en: Max uses
eu: Gehienezko erabilerak

en: Medium priority
eu: Lehentasun ertaina

en: Meet your admins
eu: Ezagutu zure administratzaileak

en: Members of this group can create group-curated lists.
eu: Talde honetako kideek taldean osatutako zerrendak sor ditzakete.

en: Mentions
eu: Aipamenak

en: Message reporter
eu: Mezuaren salatzailea

en: Messaged reported user
eu: Salatutako erabiltzaileari mezua bidali zaio

en: Messaged reporter
eu: Salatzaileari mezua bidali zaio

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Migrate account to another server
eu: Migratu kontua beste zerbitzari batera

en: Misc
eu: Askotarikoa

en: Moderation
eu: Moderazioa

en: Moderation Activity
eu: Moderazioaren jarduera

en: Moderator
eu: Moderatzailea

en: Moderator deletion
eu: Moderatzaile ezabatzea

en: Moderator suspension
eu: Moderatzaile etetea

en: More %(site_name)s users want to read <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> than any other book.
eu: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> irakurri nahian dabiltzan %(site_name)s(e)ko erabiltzaile gehien dituen liburua da.

en: More about this site
eu: Gune honi buruz gehiago jakin

en: More info about this report:
eu: Informazio gehiago salaketa honi buruz:

en: More options
eu: Aukera gehiago

en: More shelves
eu: Apal gehiago

en: Move  Account
eu: Mugitu kontua

en: Move Account
eu: Mugitu kontua

en: Move book
eu: Mugitu liburua

en: Moved
eu: Mugituta

en: Moving your account will notify all your followers and direct them to follow the new account.
eu: Kontua mugitzean, zure jarraitzaile guztiei jakinaraziko zaie eta kontu berrira bideratuko dira jarrai dezaten.

en: Name:
eu: Izena:

en: Navigation Bar
eu: Nabigazio-barra

en: Nederlands (Dutch)
eu: Herbehereak (nederlandera)

en: Need help?
eu: Laguntzarik behar?

en: Needs manual review
eu: Eskuz berrikusi behar da

en: New password:
eu: Pasahitz Berria:

en: New report for %(site_name)s
eu: Txosten berria %(site_name)s

en: Newer
eu: Berriagoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next in our tour we will explore Groups!
eu: Orain gure bisitaldian, Taldeak esploratuko ditugu!

en: Next: Groups
eu: Hurrengoa: Taldeak

en: No IP addresses currently blocked
eu: Ez dago IP helbiderik blokeatuta gaur egun

en: No active invites
eu: Ez dago gonbidapen aktiborik

en: No active tasks
eu: Egiteko aktiborike z

en: No activities for this hashtag yet!
eu: Ez dago aktibitaterik oraindik traola honentzat!

en: No activities yet!
eu: Ez dago aktibitaterik oraindik!

en: No announcements found
eu: Ez da iragarpenik aurkitu

en: No books found
eu: Ez da libururik aurkitu

en: No books found for "%(query)s"
eu: Ez da libururik aurkitu "%(query)s"-rako

en: No books found matching the query "%(query)s"
eu: "%(query)s" kontsultarekin bat datorren libururik ez da aurkitu

en: No cover
eu: Azalik ez

en: No domains currently approved
eu: Ez dago domeinurik onartuta une honetan

en: No domains currently blocked
eu: Ez dago domeinurik blokeatuta une honetan

en: No domains currently pending
eu: Ez dago domeinurik zain une honetan

en: No email domains currently blocked
eu: Ez dago email domeinurik bloketatua une honetan

en: No followers you follow
eu: Ez dago jarraitzen duzun jarraitzailerik

en: No groups found.
eu: Ez da talderik aurkitu.

en: No instances found
eu: Ez da instantziarik aurkitu

en: No items currently need review
eu: Ez da oraingoz berrikusi beharreko artikulurik

en: No links available
eu: Ez dago lotura erabilgarririk

en: No links available for this book.
eu: Ez dago estekarik eskuragarri liburu honetarako.

en: No links available for this domain.
eu: Ez dago estekarik eskuragarri domeinu honetarako.

en: No lists found.
eu: Ez da listarik aurkitu.

en: No matching imports found.
eu: Ez da aurkitu bat datorren inportaziorik.

en: No notes provided
eu: Ez da oharrik eman

en: No potential members found for "%(user_query)s"
eu: Ez da kide potentzialik aurkitu "%(user_query)s"(r)ekin

en: No rating
eu: Baloraziorik ez

en: No recent imports
eu: Ez dago azken inportaziorik

en: No reports found.
eu: Ez da salaketarik aurkitu.

en: No requests
eu: Ez dago eskaerarik

en: No results found for "%(query)s"
eu: Ez da emaitzarik aurkitu "%(query)s"-rako

en: No reviews or comments yet!
eu: Ez dago oraindik kritikarik ez eta iruzkinik!

en: No thanks
eu: Ez, eskerrik asko

en: No users currently blocked.
eu: Ez dago erabiltzailerik blokeatuta une honetan.

en: No users found for "%(query)s"
eu: Ez da erabiltzailerik aurkitu "%(query)s"-rako

en: Norsk (Norwegian)
eu: Norsk (Norvegiera)

en: Not Found
eu: Ez da aurkitu

en: Not a valid CSV file
eu: CSV fitxategia ez da baliozkoa

en: Not set
eu: Ezarri gabe

en: Notes
eu: Oharrak

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Now that we've explored book shelves, let's take a look at a related concept: book lists!
eu: Orain liburu-apalak aztertu ditugula, goazen eralzionatutako kontzeptu baten gainean aritzera: liburu-zerrendak!

en: Now you understand the basics of your profile page, let's add a book to your shelves.
eu: Orain, zure profilaren orrialdearen oinarriak ulertu dituzula, gehitu dezagun liburu bat zure apaletara.

en: OCLC Number:
eu: OCLC zenbakia:

en: Ok
eu: Ados

en: Older
eu: Zaharragoa

en: On average, recent imports have taken %(hours)s hours.
eu: Batezbeste, azken aldiko inportazioek %(hours)s ordu hartu dituzte.

en: On average, recent imports have taken %(minutes)s minutes.
eu: Batezbeste, azken aldiko inportazioek %(minutes)s minutu hartu dituzte.

en: On page:
eu: Orrialdean:

en: Once the instance is set up, you can promote other users to moderator or admin roles from the admin panel.
eu: Behin instantzia konfiguratuta dagoenean, moderatzaile edo admin izateko hautatu ditzakezu beste erabiltzaile batzuk administrazio panelaren bitartez.

en: Once you're happy with how everything is set up, click the <strong>Save</strong> button to create your new group.
eu: Behin ezarpen guztiekin gustora zaudenean, klik egin <strong>Gorde</strong> botoiari zure talde berria sortzeko.

en: One Day
eu: Egun bat

en: One Month
eu: Hilabete bat

en: One Week
eu: Aste bat

en: One last step before you join %(site_name)s! Please confirm your email address by clicking the link below:
eu: Azken urrats bat %(site_name)s-ra sartu aurretik! Mesedez, berretsi zure helbide elektronikoa beheko estekan klik eginez:

en: Only you can add and remove books to this list
eu: Zu zara zerrenda honetara liburuak gehitu edo kendu ditzakeen bakarra

en: Oops!
eu: Hara!

en: Open
eu: Irekia

en: Open image in new window
eu: Ireki irudia leiho berrian

en: Openlibrary ID:
eu: Openlibrary-ren IDa:

en: Openlibrary key
eu: Openlibrary-ren giltza

en: Openlibrary key:
eu: Openlibrary-ren giltza:

en: Options
eu: Aukerak

en: Or enter the code "%(confirmation_code)s" at login.
eu: Edo idatzi "%(confirmation_code)s" kodea saioa hastean.

en: Or enter the code "<code>%(confirmation_code)s</code>" at login.
eu: Edo idatzi "<code>%(confirmation_code)s</code>" kodea saioa hastean.

en: Order by
eu: Ordenatzeko irizpidea

en: Other editions
eu: Beste edizio batzuk

en: Pages:
eu: Orrialdeak:

en: Paperback
eu: Azal biguna

en: Password does not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Pending
eu: Zain

en: Pending Books
eu: Irakurtzeko dauden liburuak

en: Pending items
eu: Zain dauden elementuak

en: Permanently delete account
eu: Behin-betirako ezabatu kontua

en: Permanently delete user
eu: Behin-betirako ezabatu erabiltzailea

en: Permanently deleted
eu: Behin-betirako ezabatuta

en: Permission Denied
eu: Baimena ukatu da

en: Physical Properties
eu: Ezaugarri fisikoak

en: Places
eu: Lekuak

en: Please confirm your email
eu: Mesedez, berretsi zure eposta

en: Polski (Polish)
eu: Polski (poloniera)

en: Popular on %(site_name)s
eu: Ezagunak %(site_name)s-en

en: Port:
eu: Ataka:

en: Português Europeu (European Portuguese)
eu: Português Europeu (Europako Portugesa)

en: Português do Brasil (Brazilian Portuguese)
eu: Português do Brasil (Brasilgo Portugesa)

en: Position:
eu: Posizioa:

en: Post
eu: Argitaratu

en: Post a comment
eu: Bidali iruzkin bat

en: Post a review
eu: Bildai kritika bat

en: Post privacy
eu: Bidalketaren pribatutasuna

en: Post to feed
eu: Bidali jariora

en: Posted by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>(e)k bidalita

en: Preferred Timezone:
eu: Hobetsitako ordu-eremua:

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Primary
eu: Nagusia

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Privacy Policy
eu: Pribatutasun-politika

en: Privacy Policy:
eu: Pribatutasun-politika:

en: Privacy setting for imported reviews:
eu: Inportatutako berrikuspenen pribatutasun ezarpena:

en: Private
eu: Pribatua

en: Profile
eu: Profila

en: Profile and settings menu
eu: Profilaren eta ezarpenen menua

en: Progress
eu: Egoera

en: Progress Updates:
eu: Egoeraren eguneratzeak:

en: Progress:
eu: Egoera:

en: Protocol:
eu: Protokoloa:

en: Public
eu: Publikoa

en: Publication
eu: Argitalpena

en: Published %(date)s
eu: %(date)s(e)an argitaratua

en: Published %(date)s by %(publisher)s.
eu: %(date)s(e)an %(publisher)s(e)n argitaratua.

en: Published by %(publisher)s.
eu: %(publisher)s(e)k argitaratua.

en: Published date:
eu: Argitaratze data:

en: Publisher:
eu: Argitaletxea:

en: Purchasable
eu: Erosgarria

en: Question:
eu: Galdera:

en: Queues
eu: Ilarak

en: Quotations
eu: Aipuak

en: Quote
eu: Aipua

en: Quote:
eu: Aipua:

en: Quotes from {obj.display_name}
eu: {obj.display_name}(r)en aipuak

en: Quotes only
eu: Aipuak bakarrik

en: RSS feed
eu: RSS jarioa

en: Rate
eu: Baloratu

en: Rating
eu: Balorazioa

en: Re-open
eu: Berriro ireki

en: Re-opened report
eu: Berrirekitako txostena

en: Re-send invite
eu: Birbidali gonbidapena

en: Re-trying an import can fix missing items in cases such as:
eu: Inportazio bat berregiten saiatzeak falta diren elementuak konpon ditzake kasu hauetan:

en: Reactivate Account
eu: Berriz aktibatu kontua

en: Reactivate account
eu: Berriz aktibatu kontua

en: Read
eu: Irakurrita

en: Reading Goal
eu: Irakurketa-helburua

en: Reading finish date cannot be before start date.
eu: Irakurketaren amaiera-data ezin da izan hasiera-data baino lehenagokoa.

en: Reading finished date cannot be in the future.
eu: Irakurketaren amaiera-data ezin da etorkizunekoa izan.

en: Reading goal:
eu: Irakurketa-helburua:

en: Reading status
eu: Irakurketa-egoera

en: Reading status shelves
eu: Irakurketa-egoera apalak

en: Reading stopped date cannot be before start date.
eu: Irakurketaren geldiera-data ezin da izan hasiera-data baino lehenagokoa.

en: Reading stopped date cannot be in the future.
eu: Irakurketaren geldiera-data ezin da etorkizunekoa izan.

en: Recent Books
eu: Azken liburuak

en: Recent Imports
eu: Azken inportazioak

en: Recently active
eu: Duela gutxi aktibo

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh data
eu: Freskatu datuak

en: Registration
eu: Izen-ematea

en: Registration closed text:
eu: Izen-emateak itxita daudenean mezua:

en: Registration is enabled on this instance
eu: Erregistroa gaituta dago instantzia honetan

en: Registrations
eu: Izen-ematea

en: Reject
eu: Ezetsi

en: Relationships
eu: Harremanak

en: Remember to add this user as an alias of the target account before you try to move.
eu: Gogoratu erabiltzaile hau helburuko kontuaren alias gisa gehitzea mugitu aurretik.

en: Remote
eu: Urrunekoa

en: Remote instance
eu: Urruneko instantzia

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove %(name)s
eu: Kendu %(name)s

en: Remove @%(username)s
eu: Ezabatu @%(username)s

en: Remove alias
eu: Kendu ezizena

en: Remove from %(name)s
eu: Ezabatu %(name)s(e)tik

en: Remove rule
eu: Ezabatu araua

en: Remove subject
eu: Ezabatu gaia

en: Remove theme
eu: Ezabatu azala

en: Reply
eu: Erantzun

en: Report
eu: Salatu

en: Report #%(report_id)s: Link added by @%(username)s
eu: #%(report_id)s salaketa: @%(username)s(e)k gehitutako esteka

en: Report #%(report_id)s: Link domain
eu: #%(report_id)s salaketa: estekaren domeinua

en: Report #%(report_id)s: Status posted by @%(username)s
eu: #%(report_id)s salaketa: @%(username)s(e)k bidalitako egoera

en: Report #%(report_id)s: User @%(username)s
eu: #%(report_id)s salaketa: @%(username)s erabiltzailea

en: Report %(domain)s link
eu: Salatu %(domain)s esteka

en: Report @%(username)s
eu: Salatu @%(username)s

en: Report @%(username)s's status
eu: Salatu @%(username)s erabiltzailearen egoera

en: Report spam
eu: Spam-a salatu

en: Reported by <a href="%(path)s">@%(username)s</a>
eu: <a href="%(path)s">@%(username)s</a>(e)k salatuta

en: Reported links
eu: Salatutako estekak

en: Reported status
eu: Salaketa-egoera

en: Reports
eu: Salaketak

en: Reports:
eu: Salaketak:

en: Reports: %(instance_name)s
eu: Salaketak: %(instance_name)s

en: Reports: <small>%(instance_name)s</small>
eu: Salaketak: <small>%(instance_name)s</small>

en: Request an Invitation
eu: Eskatu gonbidapen bat

en: Requested
eu: Eskatuta

en: Requesting camera...
eu: Kamera eskatzen...

en: Require users to confirm email address
eu: Eskatu erabiltzaileei email helbidea baieztatzeko

en: Resend confirmation link
eu: Birbidali baieztapen esteka

en: Resend link
eu: Birbidali esteka

en: Reset Password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Reset password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Reset your %(site_name)s password
eu: Berrezarri zure %(site_name)s" pasahitza

en: Resolve
eu: Ebatzi

en: Resolved
eu: Ebatzita

en: Resolved report
eu: Ebatzitako txostena

en: Results from
eu: Honen emaitza

en: Retry
eu: Saiatu berriro

en: Retry Status
eu: Saiakeraren egoera

en: Review
eu: Kritika

en: Review items
eu: Berrikusi artikuluak

en: Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s star): %(review_title)s | Review of "%(book_title)s" (%(display_rating)s stars): %(review_title)s
eu[0]: "%(book_title)s"(r)en kritika (izar %(display_rating)s): %(review_title)s
eu[1]: "%(book_title)s"(r)en kritika (%(display_rating)s izar): %(review_title)s

en: Review of "%(book_title)s": %(review_title)s
eu: "%(book_title)s"(r)en kritika: %(review_title)s

en: Review:
eu: Kritika:

en: Reviews
eu: Kritikak

en: Reviews and Comments
eu: Kritikak eta Iruzkinak

en: Reviews from {obj.display_name}
eu: {obj.display_name}(r)en kritikak

en: Reviews only
eu: Kritikak bakarrik

en: Română (Romanian)
eu: Română (errumaniera)

en: Row
eu: Errenkada

en: Run <code>./bw-dev compile_themes</code> and <code>./bw-dev collectstatic</code>.
eu: Exekutatu <code>./bw-dev compile_themes</code> eta <code>./bw-dev collectstatic</code>.

en: Run now
eu: Exekutatu berehala

en: Run time
eu: Exekuzio-denbora

en: Sadly %(display_name)s didn’t finish any books in %(year)s
eu: Zoritxarrez %(display_name)s(e)k ez zuen libururik amaitu %(year)s urtean

en: Save
eu: Gorde

en: Save &amp; continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: Save your group
eu: Gorde zure taldea

en: Saved
eu: Gordeta

en: Saved Lists
eu: Gordetako zerrendak

en: Scan Barcode
eu: Eskaneatu barra-kodea

en: Scan the QR code with your authentication app and then enter the code from  your app below to confirm your app is set up.
eu: Eskaneatu QR kodea zure egiaztatze-aplikazioarekin eta gero sartu zure aplikazioko kodea azpian, aplikazioa behar bezala ezarrita dagoela baieztatzeko.

en: Schedule scan
eu: Progamatu eskaneatzea

en: Schedule:
eu: Programazioa:

en: Search
eu: Bilatu

en: Search again
eu: Bilatu berriro

en: Search book records by scanning an ISBN barcode using your device's camera - great when you're in the bookstore or library!
eu: Bilatu liburuen erregistroak ISBN barra-kodea irakurriz zure gailuaren kamerarekin—erabilgarria liburutegian edo liburu-dendan zaudenerako!

en: Search box
eu: Bilaketa eremua

en: Search editions
eu: Edizioak bilatu

en: Search for a book
eu: Bilatu liburu bat

en: Search for a book, user, or list
eu: Bilatu liburu, erabiltzaile edo zerrenda bat

en: Search for a title or author to continue the tour.
eu: Bilatu izenburu edo autore bat bisitaldiarekin jarraitzeko.

en: Search for a user
eu: Bilatu erabiltzaile bat

en: Search for books, users, or lists using this search box.
eu: Bilatu liburuak, erabiltzaileak edo zerrendak bilaketa eremu hau erabiliz.

en: Search query
eu: Bilaketa-kontsulta

en: Search results
eu: Bilaketa-emaitzak

en: Search to add a user
eu: Bilatu erabiltzaile bat gehitzeko

en: Search type
eu: Bilaketa mota

en: Searching
eu: Bilatzen

en: See tagged statuses in the local %(site_name)s community
eu: Ikusi etiketatutako egoeran %(site_name)s komunitate lokalean

en: See what's new in the local %(site_name)s community
eu: Ikusi zer dagoen berri %(site_name)s komunitate lokalean

en: Select Group
eu: Aukeratu taldea

en: Select a group
eu: Aukeratu taldea

en: Self deactivation
eu: Desaktibazio automatikoa

en: Self deletion
eu: Norbera ezabatzea

en: Send direct message
eu: Bidali mezu zuzena

en: Send invite
eu: Gonbidapena bidali

en: Send test email
eu: Proba mezua igorri

en: Send test email to %(email)s
eu: Igorri proba mezua honi: %(email)s

en: Sent
eu: Bidalita

en: Separate multiple values with commas.
eu: Bereizi balio anitzak komaz.

en: Series by
eu: Seriearen sortzailea:

en: Series number:
eu: Serie zenbakia:

en: Series:
eu: Seriea:

en: Server Error
eu: Zerbitzariaren errorea

en: Set
eu: Ezarri

en: Set a goal for how many books you'll finish reading in %(year)s, and track your progress throughout the year.
eu: Ezarri helburu gisa zenbat liburu irakurri nahi dituzun %(year)s(e)an, eta egin zure aurrerapenen jarraipena urtean zehar.

en: Set a question for invite requests
eu: Ezarri galdera bat gonbidapen eskakizunentzat

en: Set display name
eu: Ezarri bistaratzeko izena

en: Set display name for %(url)s
eu: Ezarri bistaratzeko izena %(url)s(e)rako

en: Set goal
eu: Ezarri helburua

en: Set import limit to
eu: Ezarri inportatzeko mugua kopurua

en: Set instance default theme
eu: Ezarri instantziaren lehenetsitako azala

en: Set limit
eu: Ezarri muga

en: Set the value to 0 to not enforce any limit.
eu: Ezarri 0 balioa inolako mugarik jarri nahi ez baduzu.

en: Set up 2FA
eu: Ezarri 2FA

en: Set up BookWyrm
eu: Konfiguratu Bookwyrm

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings saved
eu: Ezarpenak gordeta

en: Share a quote
eu: Partekatu aipu bat

en: Share this page
eu: Partekatu orrialde hau

en: Share your thoughts
eu: Partekatu zer pentsatzen duzun

en: Sharing status: <strong>private</strong>
eu: Egoeraren partekatzea: <strong>pribatua</strong>

en: Sharing status: <strong>public with key</strong>
eu: Egoeraren partekatzea: <strong>publikoa gakoarekin</strong>

en: Shelf
eu: Apala

en: Shelved
eu: Apalean jarrita

en: Shelves are for organising books for yourself, whereas Lists are generally for sharing with others.
eu: Apalak zuretzat liburuak antolatzeko dira; zerrendak, berriz, beste batzuekin partekatzeko dira.

en: Short description:
eu: Azalpen laburra:

en: Show RSS Options
eu: Erakutsi RSS aukerak

en: Show all updates
eu: Erakutsi eguneratze guztiak

en: Show less
eu: Erakutsi gutxiago

en: Show more
eu: Erakutsi gehiago

en: Show reading goal prompt in feed
eu: Erakutsi irakurketa-helburua zehazteko eremua jarioan

en: Show rules
eu: Erakutsi arauak

en: Show status
eu: Erakutsi egoera

en: Show suggested users
eu: Erakutsi iradokitako erabiltzaileak

en: Show this account in suggested users
eu: Erakutsi kontu hau iradokitako erabiltzaileen artean

en: Show this account in suggested users:
eu: Erakutsi kontu hau iradokitako erabiltzaileetan:

en: Show/Hide password
eu: Erakutsi/Ezkutatu pasahitza

en: Sign Up
eu: Izena eman

en: Site Settings
eu: Gunearen ezarpenak

en: Skip this step
eu: Saltatu urrats hau

en: Software
eu: Softwarea

en: Software version:
eu: Softwarearen bertsioa:

en: Software:
eu: Softwarea:

en: Some ebooks can be downloaded for free from external sources. They will be shown here.
eu: Liburu elektroniko batzuk doan deskargatu daiteke kanpo-iturrien bitartez. Halakoak hemen erakutsiko dira.

en: Some thoughts on the book
eu: Hausnarketa batzuk liburuaren inguruan

en: Some users might try to import a large number of books, which you want to limit.
eu: Erabiltzaile batzuk liburu kopuru handi bat inportatzen saia daitezke, eta baliteke hau mugatu nahi izatea.

en: Something went wrong trying to follow <strong>%(account)s</strong>
eu: Zerbait gaizki atera da <strong>%(account)s</strong> jarraitzen saiatzean

en: Something went wrong! Sorry about that.
eu: Arazoren bat izan da! Barkatu eragozpenak.

en: Sorry! This invite code is no longer valid.
eu: Barkatu! Gonbidapen-kode honek jada ez du balio.

en: Sorry! We couldn't find that code.
eu: Barkatu! Ezin izan dugu kode hori aurkitu.

en: Sort By
eu: Ordenatzeko irizpidea

en: Sort List
eu: Ordenatu zerrenda

en: Sort Title:
eu: Izenburuaren arabera ordenatu:

en: Sorted ascending
eu: Ordenatu gorantz

en: Sorted descending
eu: Ordenatu beherantz

en: Spoiler alerts
eu: <em>Spoiler</em> alertak

en: Spoilers ahead!
eu: Spoilerrak datoz!

en: Spoilers/content warnings:
eu: Spoilerrak/edukiari buruzko abisuak:

en: Start "%(book_title)s"
eu: "%(book_title)s" hasi

en: Start "<em>%(book_title)s</em>"
eu: Hasi "<em>%(book_title)s</em>"

en: Start date
eu: Hasiera data

en: Start date:
eu: Hasiera data:

en: Start reading
eu: Irakurtzen hasi

en: Started
eu: Noiz hasia

en: Started reading
eu: Irakurtzen hasita

en: Status
eu: Egoera

en: Status activity
eu: Egoeren aktibitatea

en: Status has been deleted
eu: Egoera ezabatu da

en: Status updates from {obj.display_name}
eu: {obj.display_name} erabiltzailearen egoera-eguneratzeak

en: Status:
eu: Egoera:

en: Statuses
eu: Egoerak

en: Statuses posted
eu: Bidalitako egoerak

en: Statuses posted:
eu: Bidalitako egoerak:

en: Stop Reading "%(book_title)s"
eu: Utzi "%(book_title)s" irakurtzeari

en: Stop Reading "<em>%(book_title)s</em>"
eu: "<em>%(book_title)s</em>" irakurtzeari utzi

en: Stop import
eu: Gelditu inportazioa

en: Stop import?
eu: Gelditu inportazioa?

en: Stop reading
eu: Utzi irakurtzeari

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Stopped Reading
eu: Irakurtzeari utzita

en: Stopped reading
eu: Irakurtzeari utzita

en: Streams
eu: Igorpenak

en: String match
eu: Katearekin bat etortzea

en: Subjects
eu: Gaiak

en: Subjects:
eu: Gaiak:

en: Submit
eu: Bidali

en: Subtitle:
eu: Azpititulua:

en: Success
eu: Arrakasta

en: Success!
eu: Arrakasta!

en: Success! Email address confirmed.
eu: Ondo! Helbide elektronikoa baieztatu duzu.

en: Successful items
eu: Elementu arrakastatsuak

en: Successfully added rule
eu: Arau berria behar bezala gehitu da

en: Successfully added theme
eu: Azala behar bezala gehitu da

en: Successfully blocked:
eu: Behar bezala blokeatuta:

en: Successfully changed password
eu: Pasahitza behar bezala aldatu da

en: Successfully posted status
eu: Egoera ondo bidali da

en: Successfully sent test email.
eu: Proba mezua behar bezala igorria.

en: Successfully updated 2FA settings
eu: Behar bezala eguneratu dira 2FA ezarpenak

en: Suggest
eu: Gomendatu

en: Suggest "<em>%(title)s</em>" for this list
eu: Iradoki "<em>%(title)s</em>" zerrenda honetarako

en: Suggest Books
eu: Iradoki Liburuak

en: Suggested
eu: Iradokizunak

en: Suggested Books
eu: Gomendatutako liburuak

en: Suggested Users
eu: Iradokitako erabiltzaileak

en: Suggested by
eu: Iradokizunak

en: Summary:
eu: Laburpena:

en: Suomi (Finnish)
eu: Suomi (finlandiera)

en: Support %(site_name)s on <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>
eu: Babestu %(site_name)s hemen: <a href="%(support_link)s" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">%(support_title)s</a>

en: Support link:
eu: Laguntzarako esteka:

en: Support title:
eu: Laguntzaren izenburua:

en: Suspend user
eu: Bertan behera utzi erabiltzailea

en: Suspended user
eu: Erabiltzailea debekatu da

en: Svenska (Swedish)
eu: Svenska (suediera)

en: Switch to this edition
eu: Aldatu edizio honetara

en: System
eu: Sistema

en: Tagline:
eu: Lema:

en: Take me there
eu: Eraman nazazu hara

en: Task name
eu: Zereginaren izena

en: Test email
eu: Proba mezua

en: Thank you! Your request has been received.
eu: Eskerrik asko! Zure eskaera jaso da.

en: That book is already on this list.
eu: Liburu hori badago zerrenda honetan dagoeneko.

en: That makes an average of %(pages)s pages per book.
eu: Liburu bakoitzeko %(pages)s orrialdeko batezbestekoa da.

en: That’s great!
eu: Hori zoragarria da!

en: The Books tab shows your book shelves. We'll explore this later in the tour.
eu: Liburuak fitxak zure liburu-apalak erakusten ditu. Bisitaldian aurrerago azalduko dugu hau.

en: The bell will light up when you have a new notification. When it does, click on it to find out what exciting thing has happened!
eu: Kanpaia piztu egingo da jakinarazpen berriren bat duzunean. Hala egiten duenean, klikatu ezazu zer gauza zirraragarri gertatu den jakiteko!

en: The book has been added to the instance since this import
eu: Liburua gehitu da instantziara inportazio hau gertatu zenetik

en: The end of the year is the best moment to take stock of all the books read during the last 12 months. How many pages have you read? Which book is your best-rated of the year? We compiled these stats, and more!
eu: Urtearen amaiera da azken 12 hilabeteetan irakurritako liburu guztien balantzea egiteko unerik onena. Zenbat orrialde irakurri dituzu? Zein izan da aurten zure libururik baloratuena? Estatistika horiek bildu ditugu, eta gehiago ere bai!

en: The page can be seen by anyone with the complete address.
eu: Helbide osoa duen edonork ikus dezake orrialdea.

en: The page is private, only you can see it.
eu: Orria pribatua da, zuk bakarrik ikus dezakezu.

en: The page you requested doesn't seem to exist!
eu: Badirudi eskatu duzun orrialdea ez dela existitzen!

en: Their best rated review
eu: Bere baloraziorik onena

en: Their rating: <strong>%(rating)s</strong>
eu: Bere puntuazioa: <strong>%(rating)s</strong>

en: Their shortest read this year…
eu: Aurtengo irakurketarik laburrena…

en: Theme filename
eu: Azalaren fitxategi-izena

en: Theme name
eu: Azalaren izena

en: Theme:
eu: Azala:

en: Themes
eu: Azalak

en: There are no books here right now! Try searching for a book to get started
eu: Une honetan ez dago libururik hemen! Hasteko, saiatu liburu bat bilatzen

en: There aren't any activities right now! Try following a user to get started
eu: Oraintxe ez dago jarduerarik! Hasteko, saiatu erabiltzaile bat jarraitzen

en: There can be multiple editions of a book, in various formats or languages. You can choose which edition you want to use.
eu: Liburu batek edizio ugari izan ditzake, formatu edo hizkuntza ezberdinetan. Zein edizio erabili nahi duzun hautatu dezakezu.

en: These are some first steps to get you started.
eu: Hauek dira hasteko lehen urrats batzuk.

en: This action cannot be un-done
eu: Ekintza hau ezin da desegin

en: This domain is blocked. Please contact your administrator if you think this is an error.
eu: Domeinu hau blokeatuta dago. Mesedez, hau akatsa badela uste baduzu, jar zaitez harremanetan zure administratzailearekin.

en: This group has no lists
eu: Talde honek ez du zerrendarik

en: This import is in an old format that is no longer supported. If you would like to troubleshoot missing items from this import, click the button below to update the import format.
eu: Inportazio honek formatu zaharra du, eta jada ez da bateragarria. Inportazio honetan falta diren elementuak konpondu nahi badituzu, egin klik hurrengo botoian inportazio-formatua eguneratzeko.

en: This is a new author
eu: Egile berria da

en: This is a new work
eu: Lan berria da hau

en: This is a reversable action and will not change the functionality of this account.
eu: Ekintza atzeraezina da hau eta ez du aldatuko kontu honen funtzionaltasuna.

en: This is a test email.
eu: Hau, proba mezu bat da.

en: This is home page of a book. Let's see what you can do while you're here!
eu: Hau liburuaren hasiera orrialdea da. Ikus dezagun zer egin dezakezun hemen zauden bitartean!

en: This is only intended to be used when things have gone very wrong with imports and you need to pause the feature while addressing issues.
eu: Erabiltzen da hori inportazioekin gauzak benetan gaizki doazenean eta arazoak konpontzen dituzun bitartean, jardunari etenaldi bat egin behar zaionean.

en: This is the lists page where you can discover book lists created by any user. A List is a collection of books, similar to a shelf.
eu: Hau zerrenden orrialdea da. Hemen edozein erabiltzailek sortutako liburuen zerrendak deskubritu ditzakezu. Zerrenda bat liburu bilduma bat da, apalen antzerakoa.

en: This is the page where your books are listed, organised into shelves.
eu: Orrialde honetan zure liburuak zerrendatzen dira, apaletan antolatuta.

en: This is where you can set a reading status for this book. You can press the button to move to the next stage, or use the drop down button to select the reading status you want to set.
eu: Hor ezar dezakezu irakurketa-egoera liburu honentzat. Sakatu botoia hurrengo urratsera pasatzeko, edo erabili goitik beherako botoia ezarri nahi duzun irakurketa-egoera hautatzeko.

en: This is your last chance to set your domain and protocol.
eu: Azken aukera duzu hau domeinua eta protokoloa ezartzeko.

en: This is your user profile. All your latest activities will be listed here. Other Bookwyrm users can see parts of this page too - what they can see depends on your privacy settings.
eu: Hau zure erabiltzaile profila da. Zure azken jarduerak hemen zerrendatuko dira. Bookwyrm-en beste erabiltzaile batzuek ere ikus ditzakete orrialde honen zatiak - ikus dezaketena pribatutasun ezarpenen araberakoa da.

en: This link is taking you to: <code>%(link_url)s</code>.<br> Is that where you'd like to go?
eu: Esteka honek: <code>%(link_url)s</code>-ra eramaten zaitu.<br> Hori al da jarraitu nahi duzun esteka?

en: This link opens in a pop-up window
eu: Esteka hau laster-leiho batean zabalduko da

en: This link with file type has already been added for this book. If it is not visible, the domain is still pending.
eu: Fitxategi-mota horrekiko esteka hori jadanik erantsia izan zaio liburu honi. Agertzen ez bada, domeinua oraindik zintzilik dagoelako da.

en: This list is currently empty
eu: Une honetan zerrenda hutsik dago

en: This list is currently empty.
eu: Une honetan zerrenda hutsik dago.

en: This report will be sent to %(site_name)s's moderators for review.
eu: Salaketa hau %(site_name)s(e)ko moderatzaileei bidaliko zaie gainbegiratu dezaten.

en: This shelf is empty.
eu: Apal hau hutsik dago.

en: This tab shows everything you have read towards your annual reading goal, or allows you to set one. You don't have to set a reading goal if that's not your thing!
eu: Fitxa honetan erakusten da irakurri duzun guztia urteko irakurketa-helburuari begira, edo irakurketa-helburu bat ezartzeko aukera ematen dizu. Ez duzu irakurketa-helbururik ezarri behar hori ez bada zure asmoetan!

en: Timelines
eu: Denbora-lerroak

en: Times used
eu: Erabilitako aldiak

en: Title
eu: Izenburua

en: Title:
eu: Izenburua:

en: To Read
eu: Irakurtzeko

en: Total
eu: Guztira

en: Total run count:
eu: Betearazpenak, guztira:

en: Total users
eu: Erabiltzaileak guztira

en: Track your reading, talk about books, write reviews, and discover what to read next. Always ad-free, anti-corporate, and community-oriented, BookWyrm is human-scale software, designed to stay small and personal. If you have feature requests, bug reports, or grand dreams, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">reach out</a> and make yourself heard.
eu: Erakutsi zure irakurketak, hitz egin liburuei buruz, idatzi iritzi eta balorazioak eta deskubritu zer ikurri hurrengo. Publizitaterik gabe, korporazio handien aurka eta komunitatera bideratuta, BookWyrm giza mailako softwarea da, txikia eta pertsonala izateko diseinatua. Funtzionalitateen eskaerak, akatsen txostenak edo amets handiak badituzu, <a href="https://joinbookwyrm.com/get-involved" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">jar zaitez gurekin harremanetan</a> eta partekatu gurekin zure ikuspegia.

en: Troubleshooting
eu: Arazoen konponketa

en: True
eu: Egia

en: Try searching for <strong>%(user)s</strong> on <code>%(remote_domain)s</code> instead
eu: Horren ordez, saia zaitez <strong>%(user)s</strong> <code>%(remote_domain)s</code>(e)n bilatzen

en: Try selecting <strong>Profile</strong> from the drop down menu to continue the tour.
eu: Saia zaitez <strong>Profila</strong> aukeratzen goitik beherako menuan bisitaldiarekin jarraitzeko.

en: Turn off 2FA
eu: Itzali 2FA

en: Two Factor Authentication
eu: Bi faktoreko egiaztatzea

en: Two Factor Authentication is active on your account.
eu: Bi faktoreko egiaztatzea aktibo dago zure kontuan.

en: URL
eu: URLa

en: URL:
eu: URLa:

en: Uh oh...
eu: Oh, ez...

en: Un-block
eu: Desblokeatu

en: Un-boost
eu: Desegin bultzatzea

en: Un-ignore
eu: Desegin ezikusiarena egitea

en: Un-like
eu: Desegin atsegitea

en: Un-save
eu: Desegin gordetzea

en: Un-suspend user
eu: Desegin erabiltzailea bertan behera uztea

en: Un-suspended user
eu: Erabiltzaileari debekua kendu zaio

en: Unable to connect to remote source.
eu: Ezin izan da urruneko edukira konektatu.

en: Unable to save settings
eu: Ezin izan dira ezarpenak gorde

en: Unable to save theme
eu: Ezin izan da azala gorde

en: Undo follow request
eu: Desegin jarraitzeko eskaera

en: Undo move
eu: Desegin mugimena

en: Unfollow
eu: Utzi jarraitzeari

en: Unfollow @%(username)s
eu: @%(username)s jarraitzeari utzi

en: Uninvite
eu: Gonbidapena bertan behera utzi

en: Unknown user
eu: Erabiltzaile ezezaguna

en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: Unlisted
eu: Zerrendatu gabea

en: Unsorted Book
eu: Sailkatu gabeko liburua

en: Until
eu: Noiz arte

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update import
eu: Inportazioa eguneratu

en: Update on your report:
eu: Eguneraketa zure salaketari buruz:

en: Update progress
eu: Eguneratu egoera

en: Update read dates for "<em>%(title)s</em>"
eu: Eguneratu irakurketa-datak "<em>%(title)s</em>"(r)entzat

en: Updated:
eu: Eguneratua:

en: Updates
eu: Eguneratzeak

en: Updates from people you are following will appear in your <strong>Home</strong> timeline.<br><br>The <strong>Books</strong> tab shows activity from anyone, related to your books.
eu: Jarraitzen dituzun pertsonen eguneraketak zure <strong>Hasiera</strong> denbora-lerroan agertuko dira. <br><br> <strong>Liburuak</strong> fitxan pertsona guztien jarduera agertzen da, zure liburuekin zerikusia duena.

en: Upload cover:
eu: Kargatu azala:

en: Uptime:
eu: Erabilgarri egon den denbora:

en: Use IP address blocks with caution, and consider using blocks only temporarily, as IP addresses are often shared or change hands. If you block your own IP, you will not be able to access this page.
eu: Tentuz erabili IP heblide bidezko blokeoak, eta aintzat hartu blokeo hauek aldi baterako bakarrik erabiltzea, IP helbideak askotan partekatuak baitira edo sarri eskuz aldatzen baitira. Zure IPa blokeatzen baduzu ezingo duzu orrialde hau atzitu.

en: Use SSL:
eu: SSLaren erabilpena:

en: Use TLS:
eu: TLSaren erabilpena:

en: Use limit:
eu: Erabilera muga:

en: Use setup key
eu: Erabiltzailea ezartzeko klabea

en: Use this search box to find users to join your group. Currently users must be members of the same Bookwyrm instance and be invited by the group owner.
eu: Erabili bilaketa-koadro hau zure taldean sartzeko erabiltzaileak aurkitzeko. Oraingoz, erabiltzaileek Bookwyrm instantzia bereko kide izan behar dute eta taldearen jabeak gonbidatu behar ditu.

en: Used when the instance is previewed on joinbookwyrm.com. Does not support HTML or Markdown.
eu: Instantzia joinbookwyrm.com-en aurreikusita dagoenean erabiltzen da. Ez du HTML edo Markdown onartzen.

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User Actions
eu: Erabiltzailearen ekintzak

en: User Activity
eu: Erabiltzailearen aktibitatea

en: User Profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: User details
eu: Erabiltzailearen xehetasunak

en: User handle to follow from:
eu: Harpidetzeko kontua:

en: User profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: User signup activity
eu: Erabiltzaileen izen-emate aktibitatea

en: User type
eu: Erabiltzaile mota

en: User with this username already exists
eu: Bada dagoeneko erabiltzaile bat erabiltzaile-izen horrekin

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username or password are incorrect
eu: Erabiltzaile-izena edo pasahitza okerra da

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Users are currently unable to start new imports
eu: Erabiltzaileek ezin dituzte inportazio berriak abiatu une honetan

en: Users or statuses that have already been reported (regardless of whether the report was resolved) will not be flagged.
eu: Dagoeneko salatuta dauden erabiltzaile edo egoerak (salaketa argituta egon ala ez) ez dira markatuko.

en: Users:
eu: Erabiltzaileak:

en: Users: <small>%(instance_name)s</small>
eu: Erabiltzaileak: <small>%(instance_name)s</small>

en: Using S3:
eu: S3 erabiltzen:

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: View ISNI record
eu: Ikusi ISNI erregistroa

en: View all
eu: Ikusi guztiak

en: View all %(size)s
eu: %(size)s guztiak ikusi

en: View all books
eu: Ikusi liburu guztiak

en: View and troubleshoot failed items
eu: Huts egindako elementuen problemak ikusi eta konpondu

en: View directory
eu: Ikusi direktorioa

en: View ignored requests
eu: Ikusi ezikusiarena egindako eskaerak

en: View imported review
eu: Ikusi inportatutako kritika

en: View installation instructions
eu: Ikus instalatzeko jarraibideak

en: View instance
eu: Ikusi instantzia

en: View links
eu: Ikusi estekak

en: View on Goodreads
eu: Goodreads-en ikusi

en: View on ISFDB
eu: Ikus ISFDB webgunean

en: View on Inventaire
eu: Inventairen ikusi

en: View on LibraryThing
eu: LibraryThing-en ikusi

en: View on OpenLibrary
eu: OpenLibraryn ikusi

en: View profile and more
eu: Ikusi profila eta gehiago

en: View report
eu: Ikusi salaketak

en: View status
eu: Ikusi egoera

en: View user profile
eu: Ikusi erablitzailearen profila

en: Visible:
eu: Ikusgai:

en: Want to Read "%(book_title)s"
eu: "%(book_title)s" irakurri nahi dut

en: Want to Read "<em>%(book_title)s</em>"
eu: "<em>%(book_title)s</em>" irakurri nahi dut

en: Want to read
eu: Irakurri nahi dut

en: Warning
eu: Kontuz

en: Way to go!
eu: Hori da bidea!

en: Website
eu: Webgunea

en: Website:
eu: Webgunea:

en: Weeks
eu: Asteak

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Welcome to %(site_name)s!
eu: Ongi etorri %(site_name)s(e)ra!

en: Welcome to Bookwyrm!<br><br>Would you like to take the guided tour to help you get started?
eu: Ongi etorri Bookwyrmera!<br><br>Hasiera laguntzeko bisitaldi gidatua egin nahi al duzu?

en: Welcome to the page for your group! This is where you can add and remove users, create user-curated lists, and edit the group details.
eu: Ongi etorri zure taldearen orrialdera! Hemen erabiltzaileak gehitu eta ezabatu ditzakezu, taldean osatutako zerrendako sortu eta baita taldearen xehetasunak moldatu ere.

en: What are you reading?
eu: Zer ari zara irakurtzen?

en: When someone tries to register with an email from this domain, no account will be created. The registration process will appear to have worked.
eu: Norbait domeinu honetako mezu elektroniko batekin erregistratzen saiatzen denean, ez da konturik sortuko. Erregistratze-prozesuak funtzionatu balu bezala agertuko da.

en: When you make your page private, the old key won’t give access to the page anymore. A new key will be created if the page is once again made public.
eu: Zure orrialdea pribatua bihurtzen duzunean, gako zaharrak orrialdera sarbidea emateari utziko dio. Orrialdea berriz publiko bihurtuz gero gako berri bat sortuko da.

en: While imports are disabled, users will not be allowed to start new imports, but existing imports will not be affected.
eu: Inportazioak desgaituta dauden bitartean, erabiltzaileek ezingo dituzte inportazio berriak hasi, baina dauden inportazioei ez die eragingo.

en: Who to follow
eu: Nori jarraitu

en: Wikipedia link:
eu: Wikipedia esteka:

en: Workers
eu: Langileak

en: Works
eu: Liburuak

en: Works created
eu: Sortutako liburuak

en: Write down or copy and paste these codes somewhere safe.
eu: Idatzi edo kopiatu eta pegatu kode hauek segurua den nonbaitean.

en: Yes please!
eu: Bai, mesedez!

en: You are already following <strong>%(account)s</strong>
eu: <strong>%(account)s</strong> jarraitzen ari zara dagoeneko

en: You are deleting this readthrough and its %(count)s associated progress updates.
eu: Irakurketa hau eta hari lotutako %(count)s egoera-eguneratzeak ezabatzen ari zara.

en: You are now following %(display_name)s!
eu: %(display_name)s jarraitzen duzu orain!

en: You are running BookWyrm in <strong>debug</strong> mode. This should <strong>never</strong> be used in a production environment.
eu: Bookwyrm <strong>arazketa</strong> moduan exekutatzen ari zara. Hau ez litzateke <strong>inoiz</strong> erabili behar produkzio testuinguru batean.

en: You are running BookWyrm in production mode without https. <strong>USE_HTTPS</strong> should be enabled in production.
eu: https gabe exekutatzen ari zara BookWyrm produkzio moduan. <strong>USE_HTTPS</strong> gaituta egon beharko litzateke produkzio testuinguruetan.

en: You can add books when you start using %(site_name)s.
eu: Liburuak gehitu ditzakezu %(site_name)s erabiltzen hasten zarenean.

en: You can also decide how your list is to be curated - only by you, by anyone, or by a group.
eu: Zure zerrenda nola kudeatu ere erabaki dezakezu –zuk bakarrik, guztiok edo talde batek–.

en: You can also manually add reading dates here. Unlike changing the reading status using the previous method, adding dates manually will not automatically add them to your <strong>Read</strong> or <strong>Reading</strong> shelves.
eu: Irakurketa-datak eskuz ere gehitu ditzakezu hemen. Aurreko metodoaren bitartez irakurketa-egoera aldatzean ez bezala, datak eskuz gehitzeak ez du liburua automatikoki gehituko zure <strong>Irakurrita</strong> edo <strong>Irakurtzeko</strong> apaletara.

en: You can block IP ranges using CIDR syntax.
eu: IP biterteak blokea ditzakezu CIDR sintaxia erabiliz.

en: You can change your instance settings in the <code>.env</code> file on your server.
eu: Zure instantziaren ezarpenak zure zerbitzarian dagoen <code>.env</code> fitxategian alda ditzakezu.

en: You can create additional custom shelves to organise your books. A book on a custom shelf can be on any number of other shelves simultaneously, including one of the default reading status shelves
eu: Zure liburuak antolatzeko apal pertsonalizatu gehiago sor ditzakezu. Apal pertsonalizatu batean dagoen liburu bat beste hainbat apaletan egon daiteke aldi berean, lehenetsitako irakurketa-egoera apal batean egoteaz gain

en: You can create or join a group with other users. Groups can share group-curated book lists, and in future will be able to do other things.
eu: Talde berri bat sor dezakezu edo existitzen den batean sar zaitezke. Taldeek, taldekideek osatutako liburuen zerrendak parteka ditzakete, eta etorkizunean gauza gehiago egin ahal izango dituzte.

en: You can download your Goodreads data from the <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Import/Export page</a> of your Goodreads account.
eu: Zure Goodreadseko datuak deskargatu ditzakezu zure Goodreads kontuko <a href="https://www.goodreads.com/review/import" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Inportatu/esportatu orrialdean</a>.

en: You can follow users on other BookWyrm instances and federated services like Mastodon.
eu: Beste BookWyrm-en instantzietako eta Mastodon bezalako federatutako zerbitzuetako erabiltzaileak jarrai ditzakezu.

en: You can generate backup codes to use in case you do not have access to your authentication app. If you generate new codes, any backup codes previously generated will no longer work.
eu: Babes-kodeak sor ditzakezu, autentifikazio-aplikaziora sartzen ez baduzu lortzen. Kode berriak sortzen badituzu, lehenago sortutako segurtasun-kodeek ez dute funtzionatuko.

en: You can make your account more secure by using Two Factor Authentication (2FA). This will require you to enter a one-time code using a phone app like <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> or <em>Microsoft Authenticator</em> each time you log in.
eu: Zure kontua babestu dezakezu bi faktoretako egiaztatzea (2FA) erabiliz. Honek zure mugikorreko <em>Authy</em>, <em>Google Authenticator</em> edo <em>Microsoft Authenticator</em> bezalako aplikazio baten bitartez lortuko duzun aldi bakarreko kode bat eskatuko du, pasahitzaz gain, sartu nahi duzun aldi bakoitzeko.

en: You can opt-out at any time in your <a href="%(path)s">profile settings.</a>
eu: Edozein unetan ezeztatu dezakezu zure <a href="%(path)s">profilaren ezarpenetan.</a>

en: You can post a review, comment, or quote here.
eu: Kritika, iruzkin edo aipu bat bidal dezakezu hemen.

en: You can secure your account by setting up two factor authentication in your user preferences. This will require a one-time code from your phone in addition to your password each time you log in.
eu: Zure kontua babestu dezakezu zure erabiltzaile-hobespenetan bi faktoretako egiaztapena ezarriz. Honek zure mugikorraren bitartez lortuko duzun aldi bakarreko kode bat eskatuko du, pasahitzaz gain, sartu nahi duzun aldi bakoitzeko.

en: You can see your lists, or create a new one, here. A list is a collection of books that have something in common.
eu: Zure zerrendak ikusi eta berriak sor ditzakezu hemen. Elkarren arteko loturaren bat duten liburu bildumak dira zerrendak.

en: You can set or change your reading goal any time from your <a href="%(path)s">profile page</a>
eu: Irakurtzeko helburua edozein unetan ezar edo alda dezakezu zure <a href="%(path)s">profileko orrialdean</a>

en: You can set up monitoring to check if Celery is running by querying:
eu: Monitorizazioa konfigura dezakezu Celery kontsulta bidez exekutatzen ari bada:

en: You can share your thoughts on this book generally with a simple comment
eu: Liburu honen gaineko gogoeta orokorrak partekatu ditzakezu iruzkin sinple baten bitartez

en: You can undo the move to restore full functionality, but some followers may have already unfollowed this account.
eu: Ezin duzu desegin mugimena funtzionaltasun osoa berrezartzeko, baina baliteke jarraitzaile batzuek kontu honi jarraitzeari utzi izana.

en: You don't have any Groups yet!
eu: Ez duzu talderik oraindik!

en: You don't have any reading activity for this book.
eu: Ez duzu liburu honetarako irakurketa jarduerarik.

en: You have %(display_left)s left.
eu: %(display_left)s geratzen zaizkizu.

en: You have already requested to follow <strong>%(account)s</strong>
eu: Dagoeneko egina duzu <strong>%(account)s</strong> jarraitzeko eskaera

en: You have been removed from the "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" group
eu: Ezabatua izan zara "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldetik

en: You have blocked <strong>%(account)s</strong>
eu: <strong>%(account)s</strong> blokeatu duzu

en: You have no messages right now.
eu: Ez duzu mezurik une honetan.

en: You have shelved this edition in:
eu: Edizio hau gorde duzu:

en: You must give your list a name and can optionally give it a description to help other people understand what your list is about.
eu: Zerrendari izen bat eman behar diozu eta, nahi izanez gero, deskribapen bat ere bai, besteek uler dezaten zeri buruzkoa den zure zerrenda.

en: You must use them in order, and they will not be displayed again.
eu: Ordenean erabili behar dituzu, eta ez dira gehiago bistaratuko.

en: You requested to reset your %(site_name)s password. Click the link below to set a new password and log in to your account.
eu: %(site_name)s(r)en pasahitza berrezartzeko eskatu duzu. Egin klik esteka honetan pasahitz berri bat ezartzeko eta zure kontuan saioa hasteko.

en: You successfully added a book to this list!
eu: Arrakastaz gehitu diozu liburu bat zerrenda honi!

en: You successfully suggested a book for this list!
eu: Arrakastaz iradoki duzu zerrenda honetarako liburu bat!

en: You're all caught up!
eu: Egunean zaude!

en: You're all set!
eu: Dena prest!

en: You're invited to join %(site_name)s!
eu: %(site_name)s-ra sartzera gonbidatuta zaude!

en: You're invited to join %(site_name)s! Click the link below to create an account.
eu: %(site_name)s-ra sartzera gonbidatuta zaude! Egin klik beheko estekan kontu bat sortzeko.

en: You've reached the import limit.
eu: Inportatu ditzakezun liburuen mugara heldu zara.

en: You've read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
eu: <a href="%(path)s">%(goal_count)s liburutik %(read_count)s</a> irakurri dituzu dagoeneko.

en: Your %(year)s Books
eu: Zure %(year)s urteko liburuak

en: Your <a href="%(url)s">import</a> completed.
eu: Zure <a href="%(url)s">importazioa</a> osatu da.

en: Your Account
eu: Zure kontua

en: Your Books
eu: Zure liburuak

en: Your Groups
eu: Zure taldeak

en: Your Lists
eu: Zure zerrendak

en: Your account as a user and an admin
eu: Zure kontua erabiltzaile eta admin gisa

en: Your account will be hidden. You can log back in at any time to re-activate your account.
eu: Zure kontua ezkutatu egingo da. Edozein unetan hona itzul zaitezke eta zure kontua berriz aktibatu.

en: Your account will show up in the <a href="%(path)s">directory</a>, and may be recommended to other BookWyrm users.
eu: Zure kontua <a href="%(path)s">direktorioan</a> agertuko da, eta BookWyrmeko beste erabiltzaile batzuei gomendatu ahal izango zaie.

en: Your account will show up in the directory, and may be recommended to other BookWyrm users.
eu: Zure kontua direktorioan agertuko da eta BookWyrmeko beste erabiltzaile batzuei gomendatu ahal izango zaie.

en: Your books
eu: Zure liburuak

en: Your comments
eu: Zure iruzkinak

en: Your domain appears to be misconfigured. It should not include protocol or slashes.
eu: Zure domeinua gaizki ezarria dagoela dirudi. Ez luke protokoloa edo barra etzanik izan behar.

en: Your export will include all the books on your shelves, books you have reviewed, and books with reading activity.
eu: Esportazioak eduki guzti hauek hartuko ditu: zure apaletako liburu guztiak, kritikatu dituzun liburuak eta irakurketa-aktibitateren bat duten liburuak.

en: Your group
eu: Zure taldea

en: Your group members will appear here. The group owner is marked with a star symbol.
eu: Zure taldekideak hemen agertuko dira. Taldearen jabea izar formako ikur batekin markatua dago.

en: Your instance is missing a code of conduct.
eu: Zure instantziak jokabide-kodea falta du.

en: Your instance is missing a privacy policy.
eu: Zure instantziak pribatutasun-politika falta du.

en: Your outgoing email address, <code>%(email_sender)s</code>, may be misconfigured.
eu: Zure kanporako email helbidea, <code>%(email_sender)s</code>, gaizki konfiguratua egon daiteke.

en: Your password:
eu: Zure pasahitza:

en: Your quotes
eu: Zure aipuak

en: Your reading activity
eu: Zure irakurketa jarduera

en: Your review of '%(book_title)s'
eu: '%(book_title)s' liburuari buruzko zure kritika

en: Your reviews
eu: Zure kritikak

en: active
eu: aktiboa

en: and %(remainder_count_display)s other | and %(remainder_count_display)s others
eu[0]: eta beste %(remainder_count_display)s
eu[1]: eta beste %(remainder_count_display)s

[ctx: barcode scanner]
en: ISBN scanned
eu: ISBN eskaneatua

[ctx: barcode scanner]
en: Scanning...
eu: Eskaneatzen...

en: book on your shelves | books on your shelves
eu[0]: liburua zure apaletan
eu[1]: liburuak zure apaletan

en: books
eu: liburu

en: books every
eu: liburutara,

en: boosted
eu: bultzatuta

en: by
eu:  ,

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eu: (e)k <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>(r)i buruzko iruzkina egin du

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eu: (e)k <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>(r)en <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>(r)i buruzko iruzkina egin du

[ctx: curation type]
en: Open
eu: Irekia

en: days.
eu: egunero.

en: edited %(date)s
eu: %(date)s(e)an editatua

en: finished
eu: amaituta

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eu: <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> irakurtzen amaitu dut

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eu: <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a> egilearen <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> irakurtzen amaitu dut

[ctx: followed by ISBN]
en: Searching for book:
eu: Liburua bilatzen:

en: follower you follow | followers you follow
eu[0]: jarraitzen duzun jarraitzailea
eu[1]: jarraitzen dituzun jarraitzaileak

en: has been removed from your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: ezabatua izan da zure "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldetik

en: has changed the description of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
eu: <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>(r)en deskribapena aldatu du

en: has changed the name of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
eu: <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>(r)en izena aldatu du

en: has changed the privacy level for <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
eu: <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>(r)en pribatutasun maila aldatu du

en: has joined your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
eu: zure "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" taldean sartu da

en: inactive
eu: inaktiboa

en: last active
eu: azken jarduera

en: of %(pages)s pages
eu: %(pages)s orrialdetik

en: on <a href="/">%(site_name)s</a>
eu: <a href="/">%(site_name)s</a> webgunean

en: page %(page)s
eu: %(page)s orrialdea

en: page %(page)s of %(total_pages)s
eu: %(page)s orrialdea %(total_pages)s(t)ik

en: pages
eu: orrialdeak

en: password
eu: pasahitza

en: percent
eu: ehunekoa

en: posts
eu: bidalketa

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eu: <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> aipatu du

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eu: aipatu zuen <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>(r)en <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: rated <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:
eu: (e)k <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> puntuatu du:

en: rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s star | rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s stars
eu[0]: <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em> puntuatu du: izar %(display_rating)s
eu[1]: <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em> puntuatu du: %(display_rating)s izar

en: rated it
eu: baloratu du

en: replied to <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>'s <a href="%(status_path)s">status</a>
eu: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> erabiltzailearen <a href="%(status_path)s">egoerari</a> erantzun diot

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eu: (e)k <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>(r)en kritika egin du

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eu: (e)k <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>(r)en <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> liburuaren kritika egin du

en: search
eu: bilatu

en: set a goal to read %(counter)s book in %(year)s | set a goal to read %(counter)s books in %(year)s
eu[0]: (e)k liburu %(counter)s irakurtzeko helburua ezarri du %(year)s(e)an
eu[1]: (e)k %(counter)s liburu irakurtzeko helburua ezarri du %(year)s(e)an

en: started
eu: irakurtzen hasi

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eu: , <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> irakurtzen hasi da

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eu: , <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>(r)en <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> irakurtzen hasi da

en: stopped
eu: geldituta

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eu: <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> irakurtzeari utzi diot

en: stopped reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eu: <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a> egilearen <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> irakurtzeari utzi diot

en: to
eu: hona:

en: username
eu: erabiltzaile-izena

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
eu: (e)k <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> irakurri nahi du

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
eu: (e)k <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>(r)en <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> irakurri nahi du

en: {i} uses
eu: {i} erabilera

en: …and the longest
eu: ... eta luzeena

en: 简体中文 (Simplified Chinese)
eu: 简体中文 (Txinera soildua)

en: 繁體中文 (Traditional Chinese)
eu: 繁體中文 (Txinera tradizionala)
